Jump to content
Dogomania

Wyeksploatowana suka basseta z ropomaciczem JUŻ W NOWYM DOMKU :))


Cudak

Recommended Posts

[SIZE=4][B]Sandi ma ok 7 lat, jest wysterylizowana, przyjaźnie nastawiona do ludzi i zwierząt. W domu potrafi zachować czystość, jest grzeczna, nie niszczy. Obecnie przebywa w DT w Gorzowie Wlkp.[COLOR=RoyalBlue] Tel 694 409 059. [/COLOR][/B][/SIZE][COLOR=RoyalBlue]
[/COLOR]





16.09.2009 Dziś przyjechała do mnie zaniedbana i chuda suczka rasy basset. Jest bardzo przyjaźnie nastawiona do ludzi i do zwierząt.
Niestety nie jest wysterylizowana i podejrzewam, że rodziła co cieczkę :angryy:
Jej właściciel wyjechał zagranicę i zapomniał o swoim psie... :angryy:
Niedawno urodziła szczeniaki, ale wszystkie zdechły.



Zdjęcia:

[IMG]http://img141.imageshack.us/img141/9281/dsc09726.jpg[/IMG]

[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/4005/dsc09730y.jpg[/IMG]





[SIZE=4] nr konta:
[/SIZE] [SIZE=4][COLOR=purple][B]Patrycja Aleksandra Koćmiel[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=4]
[B][COLOR=purple]ul. Sądecka 22, 71-021 Szczecin[/COLOR][/B]
[/SIZE] [SIZE=4][COLOR=purple][B]nr 97 1030 0019 0109 8518 0228 8549[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=4]
[/SIZE]


[B][COLOR=black]Banerek:[/COLOR][/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1170/wyeksploatowana-suka-basseta-potrzebne-na-sterylke-karme-146654-post12979654/#post12979654"][IMG]http://i499.photobucket.com/albums/rr351/mike17pl/dsc09731p.jpg[/IMG][/URL]






[COLOR=Blue] Rozliczenie:[/COLOR]

wpłaty:

[COLOR=Black][B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/86292.html"]lucySxy[/URL][/B] [/COLOR]150 zł

[B]miłośnicy bassetów[/B] [COLOR=DarkOrchid][B]z forum "Nasze Bassety"[/B][/COLOR] 200 zł

[B]ala123[/B] 50 zł

wydatki:

[B]1. wizyta u weta[/B] (obcinanie pazurów itp) - ???
[B]
sterylizacja[/B] -325 zł

[B]furosemid[/B] -20 zł

razem: 55 zł (?) Dziękujemy.


[B]+ prezenty od miłośników bassetów z forum Nasze Bassety:

karma - [/B]111.55 zł[B]
do czyszczenia uszu - [/B]24.15 zł[B]
karma/odżywka - [/B]135.00 zł[B]

ala123 - obróżka/łańcuszek - [/B]15.00 zł[B]

suma: [/B]285,70 zł
[B]
dostarczono osobiście przez Gustaw[/B]
[B]
[COLOR=Lime]DZIĘKUJEMY [/COLOR][/B] :)


17.09 br, po wizycie u weta:

[B][SIZE=3][SIZE=2]Greven:[/SIZE] [I]"Jeszcze kilka dni i w ogóle by jej nie było. Ma ropomacicze![/I][/SIZE][/B][I]

Na szczęście ujście jest otwarte, wszystko schodzi i dzięki temu możemy najpierw trochę sukę wzmocnić. Termin sterylki na wtorek na godz.13, chyba żeby jej stan się pogarszał - wtedy mam po prostu przyjechać i od razu ciachną, ale będzie duże ryzyko, bo jest słaba i wyniszczona.

No k* szlak mnie trafia. Jak można tak psa zaniedbać?!

Wizyta u weterynarza trwała ponad godzinę. To mój najnowszy rekord, więcej czasu zajęło tylko obsłużenie całego samochodu pitbulli, z czego dwa miały parwo. No ale do rzeczy...

Lekarz zajrzał w zęby. Załamka. Zajrzał w uszy. Załamka. Jak pchły wielkości autobusów zaczęły skakać po gabinecie, to nie musiałam drugi raz prosić, żeby pierwszym krokiem, przed uszami, zębami, pobieraniem krwi i USG, było odpchlenie. Brrr, mam wrażenie, że one teraz skaczą po mnie [IMG]http://1.1.1.1/bmi/static.dogomania.pl/forum/images/smilies/shake.gif[/IMG] Jedno wielkie zapalne ognisko jest pod szyją i na klatce piersiowej, drugie u nasady ogona. Została odpchlona [/I] [I]frontline w spraju i dostała jeszcze obrożę - [/I][I]adventic, albo [/I][I]fripex, nie pamiętam.

Najpierw została pobrana krew na morfologię i biochemię. Suńka zachowywała się super spokojnie i grzecznie. Już w poczekalni zauważyłam, że ma sluzowato-ropny wyciek z pochwy, dlatego wyniki morfologii tylko potwierdziły przypuszczenia o ropomaciczu. Lekarz zrobił dodatkowo USG.

Następnie dokładnie przejrzał zęby. Dziąsła są krwistoczerwone, miejscami zasiniałe. Gniją. Część zębów kwalifikuje się do usunięcia, reszta do gruntownego oczyszczenia z kamienia. Zabieg zostanie wykonany przy okazji sterylizacji. Smród z pyska zabójczy.

Smród z uszu nie mniejszy. Czyszczenie (płyn rozmiękczający, masowanie, usuwanie brudu tamponami waty) trwało prawie 20 minut, a i tak było to ledwie pobieżne oczyszczenie, żeby już basecicy nie dręczyć. Dokładne czyszczenie - gdy będzie się wybudzać z narkozy po sterylce, w celu redukowania stresu. Przed czyszczeniem pobrana została próbka do badań laboratoryjnych. Uszy bardzo jej ciążą, ma problem z wytrząśnięciem ich. A jak już w końcu wytrząsnęła, to zalegające je czarne czopy wielkości pięciozłotówek rozbryzgły się po ścianach, stole, podłodze gabinetu, na moim ubraniu i fartuchu doktora. Nie jestem jakaś szczególnie dalikutaśna, ale zebrało mi się na wymioty.

Potem dostała zastrzyk z antybiotyku. Skowytnęła i spojrzała na lekarza z takim wyrzutem, jakby chciała powiedzieć "czemu mi to zrobiłeś?!". Zero agresji - zarówno przy zastrzyku, jak i podczas wszystkich wcześniejszych zabiegów. Trochę próbowała uciekać, ale to był mały bunt, trochę panikowała, ale generalnie zachowała spokój i przede wszystkim - mimo ogromnego stresu, bólu, dyskomfortu - ani razu nie okazała agresji!

Na koniec doktor zabrał się za obcinanie jej masakrycznie przerośniętych, częściowo połamanych, deformujących stopy i utrudniających poruszanie się pazurów. I tu basecica powiedziała STOP. Była histeria, skowyty, wyrywanie się. Lekarz zrobił z grubsza tylko te najgorsze pazury, resztę zostawił, żeby jej nie męczyć.

C.D.N"
[/I]

Edited by Cudak
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ladySwallow']Mogę potem zrobić allegro, jeśli potrzeba.[/quote]

Oczywiście, że trzeba, ale najpierw chyba trzeba z nią do weta, żeby przynajmniej określić wiek.

Widzę, że w podpisie masz "wystawianie bazarków" :razz: Czy, gdybym znalazła coś na bazarek dla suni, miałabyś czas go wystawić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Widzę, że w podpisie masz "wystawianie bazarków" :razz: Czy, gdybym znalazła coś na bazarek dla suni, miałabyś czas go wystawić?[/quote]

Tak - daj znać, to podam Ci adres email, na który prosiłabym o wysłanie zdjęć przedmiotów, ich opisów i cen wywoławczych - ja się stroną techniczną zajmę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rubi18']jest cudna...[/quote]

Charakterek ma cudny :loveu:

Jest naprawdę miłym psem, lubi się bawić. Na pewno będzie bardzo wdzięczna, jak ktoś ją przygarnie i będzie o nią dbał.

[quote name='Rubi18']i mam nadzieje ze szybko znajdzie dom:)[/quote]

Oby tak było.

Link to comment
Share on other sites

Cudaku, dziekuje Ci za info, zaraz przesle jkies pieniazki na suczke i dam ogloszenie na forum bassety.Bardzo chetnie bede ja wspierac w DT.
Popieram sterylizacje suczki-oczywiscie jak juz dojdzie do siebie.
Chetnie pokryje koszty sterylki.
Caluje Cie za ta biedna suczke, ze jej nie zostawiłaś!!!!
Bardzo ci dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucySxy']Cudaku, dziekuje Ci za info, zaraz przesle jkies pieniazki na suczke i dam ogloszenie na forum bassety.Bardzo chetnie bede ja wspierac w DT.
Popieram sterylizacje suczki-oczywiscie jak juz dojdzie do siebie.
Chetnie pokryje koszty sterylki.[/quote]

Dziękuję bardzo :loveu::loveu::loveu: Już myślałam, że nikt nie pomoże...


[quote name='lucySxy']Caluje Cie za ta biedna suczke, ze jej nie zostawiłaś!!!!
Bardzo ci dziekuje.[/quote]

Szczerze, kiedy zgodziłam się jej pomóc, nie wiedziałam, że jest aż taka biedna :shake: Przekonało mnie tylko to, że to NIEWYSTERYLIZOWANA SUKA bardzo w typie rasy, a wiadomo, jak najczęściej takie psy kończą...

Link to comment
Share on other sites

Wiekszośc bassetow ma zapalenie spojowek,psow typie rasy rowniez.
Niestety wzorzec wymaga widocznej tzw 'trzeciej powieki" a taki stan powoduje przewlekłe zapalenie spojowek.Przemywaj mocym wywarem z herbaty lub rumianku, mozna zakraplac kropelki np-sulfacetamidum,gentamycim lub tobrosopt.
Lekarz na pewno cos zapisze.
Niestety schorzenie ma sklonnosc do nawrotow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucySxy']Wiekszośc bassetow ma zapalenie spojowek,psow typie rasy rowniez.
Niestety wzorzec wymaga widocznej tzw 'trzeciej powieki" a taki stan powoduje przewlekłe zapalenie spojowek.Przemywaj mocym wywarem z herbaty lub rumianku, mozna zakraplac kropelki np-sulfacetamidum,gentamycim lub tobrosopt.
Lekarz na pewno cos zapisze.
Niestety schorzenie ma sklonnosc do nawrotow.[/quote]

Tak podejrzewałam, że to zapalenie spojówek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...