Jump to content
Dogomania

Cukrzyca u 5-letniego psa


DankaO

Recommended Posts

Cześć,no właśnie takie używam więc napisz co i jak,ale tak jak pisałem o 16 miał 74 a teraz jest 23 i ma 218 i znowu dałem 1j.Czyli jakoś panuję.
A co do insuliny to muszę powęszyć,bo mam znajomych i w aptekach i w hurtowniach farmy.to może coś załatwię.A czy ta insulina jest typowo
dla zwierzaków czy też dla ludzi,bo mogę też załatwić receptę"ludzką"he,he.Jeżeli używasz pasków accu to mam kuzynkę która pracuje w hurtowni i czasami coś
przynosi,to też mogę poratować.
POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,
od prawie 2 tygodni okazało się, że nasz 5letni pies ma cukrzycę. Lekarz kazał podawać insulinę i zwiększać dawkę odpowiednio do poziomu cukru w MOCZu. Przez tydzien doszliśmy do największej dawki 13j. Caninsulin, a cukier w moczu nawet nie drgnał. Za to mój pies dziś dostał drgawek.
Pytanie:
1. czy to normalne ze mamy dawac jedna konska dawke raz dziennie a nie tak jak Wy 2 dawki dziennie?
2. czy badanie cukru w moczu jest adekwatne i jest podstawa zwiekszenia dawki? mocz ma badany 3 razy dziennie.

Proszę o pomoc, macie doswiadczenie, dla nas to zupelnie nowa sytuacja i odchodzimy od zmysłów. Dlaczego insulina zupełnie ne wplywa na jego wyniki? Co prawda jego samopoczucie sie poprawilo: mniej pije, nie sika i jest zywszy, ale wyniki moczu sa ciagle zle.
Dziękuję za Waszą pomoc.
dorota

Link to comment
Share on other sites

Witam. U mojej suni - mieszaniec, czyli "nowokundland" ;) - zdiagnozowano cukrzycę. Ma 12,5 roku. Schudła ok. 4kg. Teraz waży 10kg. Były kłopoty z wątrobą, ale zostały zażegnane przy zdecydowanej pomocy weta i ostropestu. Praca nerek - bez zmian. Badania krwi - OK. Cukrzyca jest prawdopodobnie powikłaniem po ubiegłorocznej przymusowej sterylce (ropomacicze!), którą nota-bene zniosła rewelacyjnie. Sunia przyjmuje Caninsulin 1xdziennie. W przyszłym tygodniu będziemy wyznaczać krzywą cukrzycową u weta. Przygotowuję się do monitorowania glukometrem. Dziś na wieczornym spacerku pomiar z sikanka, czyli test paskowy. Powoli przyswajam informacje o tej paskudnej chorobie. Boję się kłucia w ucho, ale bez tego nie ma szans na ustabilizowanie. Mam pytanie: stosował ktoś u psa suplementację kwasem alfa-liponowym? Pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

Mam wazne pytanie: czym mierzycie ten poziom cukru, ktory podajecie w jednostkach typu: 74, 223 itp??? Jestem na poczatku walki z ta chorab i jestem zupelnie zagubiona, tymbardziej ze moj pies dostaje 13 jedn caninsuli dziennie i posiom cukru w moczu nie spada.

Link to comment
Share on other sites

Do mierzenia poziomu cukru we krwi używa się glukometru . Wynik podaje się w mg% lub mmol/l
[IMG]http://www.psyimy.pl/UserFiles/Image/Artykuly/krzywa_cukr.jpg[/IMG]
I paski do mierzenia poziomu cukru [URL]http://www.ceneo.pl/8674838?se=4F2XlT4ptKMvwVb0HdX21j_H4ZjbMHZt&gclid=COmT8NabwKgCFdSHzAod2nIBpQ[/URL]

Prawidłowy poziom cukru to
rano na czczo-80-120 mg%
1 godz po posiłku- do 180 mg%
2 godz po posiłku -do 160 mg%
Oprócz insuliny z trzustek wieprzowych stosuje się insuline lente , może skonsultuj z wet-em rodzaj insuliny (jeśli nie ma poprawy) i dawkę. Najpierw na pewno będzie potrzebna krzywa cukrowa.
I poczytaj jeszcze to [URL]http://www.vetopedia.pl/article43-1-Cukrzyca.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam,w/g mnie najlepszy jest accu chek.musisz sama zapanować nad cukrem bo wet ci powie tyle i tyle i co jak poziom jest ruchomy.Ja miałem podobnie,wet powiedział 4j.lente wos i pies po 4 dniach dostał drgawek.
Jak moja psina(pekińczyk lat 10,waga ok 5kg)ma rano 150-200 to nie ma paniki,lekkie śniadanko i ok południa nast.badanko,jak ma powyżej 250 to robię mu insulinę ALE NIE CAŁĄ 1J LENTE WOS STRZYKAWKĄ INSULINOWĄ 1ML/40JM. po ok.6godz.jest nast.badanko ,bo wtedy insulina działa najmocniej,czasami spada poniżej 90,ale wtedy jak nic w południe nie chce zjeść,a jak zje to zatrzymuje się na 120-150,potem lekka kolacja i dużo wody na noc.Naucz się sprawnie pobierać krew to zaoszczędzisz na wetach i sama zrobisz "krzywą".Też panikowałem na początku ale przeszło mi,jest to paskudna choroba ale do ogarnięcia i pamiętaj lepiej jak psina ma trochę za dużo jak za mało cukru.Poczytaj to forum,jest super dużo mi pomogło(dieta,pobieranie krwi itd.)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DorotaS']Witam,
od prawie 2 tygodni okazało się, że nasz 5letni pies ma cukrzycę. Lekarz kazał podawać insulinę i zwiększać dawkę odpowiednio do poziomu cukru w MOCZu. Przez tydzien doszliśmy do największej dawki 13j. Caninsulin, a cukier w moczu nawet nie drgnał. Za to mój pies dziś dostał drgawek.
Pytanie:
1. czy to normalne ze mamy dawac jedna konska dawke raz dziennie a nie tak jak Wy 2 dawki dziennie?
2. czy badanie cukru w moczu jest adekwatne i jest podstawa zwiekszenia dawki? mocz ma badany 3 razy dziennie.

Proszę o pomoc, macie doswiadczenie, dla nas to zupelnie nowa sytuacja i odchodzimy od zmysłów. Dlaczego insulina zupełnie ne wplywa na jego wyniki? Co prawda jego samopoczucie sie poprawilo: mniej pije, nie sika i jest zywszy, ale wyniki moczu sa ciagle zle.
Dziękuję za Waszą pomoc.
dorota[/QUOTE]


Dorota

„”glukoza pojawia się w moczu kiedy jej stężenie jest bardzo wysokie we krwi. Nerka wówczas nie jest w stanie wyregulować jej poziom do wartości prawidłowych i wydala nadmiar cukru poza organizm człowieka. Wartością progową jest stężenie glukozy w [B]surowicy[/B] ponad 180mg%. Stan taki najczęściej dotyczy chorych na cukrzycę. Dlatego też u diabetyków (osób chorych na cukrzycę) badanie moczu pod [B][COLOR=blue]kątem obecności w nim m.in. glukozy informuje o prawidłowym przebiegu leczenia cukrzycy.[/COLOR][/B]

To bardzo niedobrze że pomimo podawania insuliny , pies ma wysokie stany cukru w moczu
Skonsultuj to z wetem ..
insulinę podajemy po to by zbić i utrzymać w ryzach cukier

Na cito możesz kupic paski Keto Diastix – badaja cukier i ciała ketonowe
Te odczyty daja ci obraz czy cukrzyca jest dobrze leczona ( tzn czy dobrze dobraliście dawki insuliny , czy nie trzeba np. podzielic ich na 2x tzn rano i wieczorem )
Duży cukier w moczu == duży poziom ciał ketonowych a to doprowadzić może do kwasicy ketonowej …,


[QUOTE] Moment pojawienia się ciał ketonowych w moczu jest ostateczną chwilą podjęcia odpowiednich działań leczniczych.
Nadmiar produkcji ketonów dochodzi w 2 sytuacjach:
niemożności spalenia cukrów z powodu niedoboru insuliny do czego dochodzi w niewyrównanej cukrzycy
w przypadku nadmiernej betaoksydacji tłuszczów do czego może doprowadzić głód
[/QUOTE]I przede wszystkim zrób krzywą cukrową bo bez tego nie będziesz wiedziała kiedy u twojego psiaka podawać posiłki
jak tego nie rozeznasz to insulina nic nie pomoże

więcej na temat cukrzycy >>>>>dawek insuliny, monitorowania czym i jak, na temat kwasicy, zdjęcia , suplementacja

post 10-ty od początku watku

[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=114244[/URL]


kup glukometr i mierz psiakowi krew

inaczej cięzko będzie sprawdzic czy dawka jest dobrze dobrana a cukrzyca kontrolowana



Co do dawki jednorazowej powiem tak

u nas minie ponad 3-ci rok
na poczatku wet zalecił jedna dawkę , rano
ale po badaniu paskami wieczorem zawsze wychodzil nam cukier w moczu
po konsultacji z wetami , zaczęlismy podawac insuline tak jak u ludzi ( prawie) czyli 2x>>> rano i wieczorem


ostatnio zgodnie z badaniami w Niemczech ( tez na w/w watku miau doczytasz) oraz w USA >>>
insulinę stosuję po każdym posiłku u psicy przy ścisłym monotorowaniu glukometrem !!
inaczej nie polecam bo mozna na ""oko" zabić psa

( czyli zalecana dawka dzienna wg wagi psa jest podzielona na 3 razy >> sniadanie ,obiad ,kolacja ..


Figa >> na początku choroby u psa równiez rozważałam suplementowanie dodatkowymi preparatami
ale po różnych konsultacjach u wetów zrezygnowałam by nie zaszkodzić
podaję tylko Doppel herz dla diabetyków >>witaminy dla cukrzyków (są bez tej otoczki powlekanej, wiele zawiera cukier), dodatkowo wit B Complex i kazdorazowo do posiłkow Omega3 albo kapsulki wiesiolka

teraz jedynie zainteresował mnie korzeń morwy

[QUOTE]Wyciągi z morwy są stosowane w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zio%C5%82olecznictwo"]ziołolecznictwie[/URL]. Korzenie wykorzystywane były w [URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Chi%C5%84ska_medycyna_ludowa&action=edit&redlink=1"]chińskiej medycynie ludowej[/URL] do leczenia [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Cukrzyca"]cukrzycy[/URL], [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Gor%C4%85czka"]gorączki[/URL] i [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaszel"]kaszlu[/URL].[/QUOTE]zamówilam , czekam na przesylkę i zobaczę co to jest


Maciek >> ciesze sie że u was w porządku :)
u nas w koncu cieczka minęła i cukier sie ..uspokoił a sunia znowóz wariuje jak szczeniak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witajcie
ja od pewnego czasu mam także problem ze swoim psem. nie byłam jeszcze u weterynarza ale przy ostatnim szczepieniu lekarz zasugerowal ze pies moze miec cukrzyce, ale po pytaniach od niego "stwierdzilam" ze to raczej nie cukrzyca. Jednak ostatnimi czasy pies wiecej sika (i to takze w mieszkaniu) no i oczywiscie wiecej pije (nawet z kałuż) wydaje mi sie ze troche schudł co początkowo wydawało mi sie ze to tylko przez lenienie sie stracil wlosy jak w sumie zwykle i wychudl. Pomimo tego pies ogólnie jest ruchliwy bardzo szczeka i piszczy jak by byl okazem zdrowia ale zaczynam sie o niego martwic i o siebie bo juz nie daje rady z tym sikaniem i skomleniem o picie (wczesniej zdażalo jej sie tak sikac czesciej przy cieczke, wtedy w mieszkaniu potrafila nasikac i to po uprzednim wyprowadzeniu). Jesli sie okaze ze ma cukrzyce a czytalam juz duzo watków o niej to nie wiem co zrobic bo nie jestem w stanie z taka czestotliwoscia jak ludzie pisza podawac jedzenia i picia jak ide do pracy i nie mam mnie w domu ponad 9 h.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katarzynka24']witajcie
ja od pewnego czasu mam także problem ze swoim psem. nie byłam jeszcze u weterynarza ale przy ostatnim szczepieniu lekarz zasugerowal ze pies moze miec cukrzyce, ale po pytaniach od niego "stwierdzilam" ze to raczej nie cukrzyca. Jednak ostatnimi czasy pies wiecej sika (i to takze w mieszkaniu) no i oczywiscie wiecej pije (nawet z kałuż) wydaje mi sie ze troche schudł co początkowo wydawało mi sie ze to tylko przez lenienie sie stracil wlosy jak w sumie zwykle i wychudl. Pomimo tego pies ogólnie jest ruchliwy bardzo szczeka i piszczy jak by byl okazem zdrowia ale zaczynam sie o niego martwic i o siebie [SIZE=3][B]bo juz nie daje rady z tym sikaniem i skomleniem o picie [/B][/SIZE](wczesniej zdażalo jej sie tak sikac czesciej przy cieczke, wtedy w mieszkaniu potrafila nasikac i to po uprzednim wyprowadzeniu). Jesli sie okaze ze ma cukrzyce a czytalam juz duzo watków o niej to nie wiem co zrobic bo nie jestem w stanie z taka czestotliwoscia jak ludzie pisza podawac jedzenia i picia jak ide do pracy i nie mam mnie w domu ponad 9 h.[/QUOTE]


Przede wszystkim katarzynko24 >> tak jak napisała ewtos >> ZBADAJ PSA U WETA
żadne dywagacje tu nie pomoga co to może byc
może być ropomacicze może byc cukrzyca może jeszcze coś innego
jesli zależy ci na swoim futrzaku , idz do weta , gabinety/kliniki otwarte sa nawet do 21 i zrób proste badanie krwi
wtedy będziesz wiedziała co sie z psiakiem dzieje

[COLOR=blue][B]niezaleznie jednak od przyczyny apeluje >> nie ograniczajcie wody waszym psiakom !!! to niedopuszczalne[/B]
[B]miska z wodą zawsze musi byc pełna [/B]
jeżeli pies ma nadmierne pragnienie to objaw choroby
i tak np przy cukrzycy >> nawet tej leczonej>> to objaw wysokiego cukru w danym momencie
poprzez picie (skrótowo i w uproszczeniu) rozwadnia go jak i ewentualne ketony które pojawiaja sie z wysokim cukrem !
zwierzak po prostu instynktownie sie ratuje [/COLOR]
i dalej >> potrzeba matka wynalazków >> psia kuwetka na kafelkach
więcej wtedy futrzak siusia tak ? my też to przerabialismy i przerabiamy od czasu do czasu
nikt wtedy nie lata o 24-tej na zewnątrz bo sunia wtedy wie że trzeba do toaletki :)
kupuje na allegro duże i male podklady ( 15 zl za 30 sztuk )
na kafelkach rozkladam duży podklad i na to maly
kiedy jest potrzeba sunia robi samolocik w nocy , zwijam maly podklad i do kosza
i nie mam zasiusianego mieszkania ani żadnych złych zapachów ani problemu


a co do dalszej części , poczytaj te nasze wątki , ich niewiele
każdy z nas byl na początku przerażony diagnozą " cukrzyca "
a potem przychodzi czas mobilizacji i dzialania i dopasowywania
ale trzeba chciec
ja juz gdzies pisałam że ja pracuje i po 12 godzin
i poradziłam sobie , poszukaj to znajdziesz opis
nic trudnego
nie będziesz dawała 3 posilki tylko dwa
ale najpierw wykonaj badania im szybciej tym lepiej dla psiaka
symptomy sa powazne
dzialaj

pozdrawiam

Maciek :) co u was słychać ?

Link to comment
Share on other sites

Witam,nie zaglądałem tu ostatnio bo tylko praca,praca eeee co to za życie,ale poza tym ok.poziom cukru jest różny,ale nie ma jazdy jak wczesniej,teraz max.200-230,bo to małe bydle ma taki apetyt że mała głowa a przy tym nic mu nie zostaje(wiesz co mam na myśli).Insulinę daję mu raz dziennie 1-2 jednostki i mamy spokój,tylko ta sierść mu się przetłuszcza,muszę chyba iść do weta bo necie nic nie znalazłem o podobnym temacie

Pozdrawiam serdecznie.:multi:

I WSZYSTKICH NOWYCH NA NASZYM FORUM,TE CHORÓBSKO MOŻNA OPANOWAĆ,ALE NIE OD RAZU

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Jestem nowa ;) zarówno u Was na wątku/forum, jak i "nowa" jeśli chodzi o walkę z cukrzycą u psiaka. Mam mieszańca, ok. 8.5 roku (sama mam go 8 lat, znajda wakacyjna), masa ciała ok. 9 kilo (z wahnięciami), taki na oko chudy spaniel;) (chociaż spanielowe to ma tylko "piórka" na łapach). Pies po babeszjozie (kwiecień 2010), z osłabioną wątrobą, trzustka niewydolna. Cukrzycę stwierdziliśmy u niego jakieś dwa tygodnie temu (poziom cukru na czczo, w pierwszy dzień - około 450, dokładnie już nie pamiętam). Cukier na czczo wciąż utrzymuje się powyżej 300:/, dzień w dzień, za to ładnie spada w "szczycie" działania insuliny... Wet zalecił teraz insulinę (Caninsulin) co 12 h, w równych dawkach...
Ale w skrócie, czy da się cukrzyka karmić domowo? (wiem, że wymagany jest absolutny równy rytm posiłków i insuliny) - jeśli tak, to co sami podajecie? Czy są jakieś zakazane produkty? Wiem, że najprościej byłoby przestawić go na "gotowca", zresztą póki co jest na karmie "hepatic" trovet (->ta wątroba plus trzustka), kilku karm cukrzycowych próbował, ale zauważyłam dziwne sensacje jelitowe;)...Kudłek, mimo całej tej historii wewnętrznej, ciągle żywotny, mały wariatuńcio spacerowy ;), słodka mordka i "dziamdziak".
Rozglądam się również za jakimś dobrze (szybko mierzącym, niedrogim w eksploatacji) działającym glukometrem (nauczyłam się podawać insulinę, to może i nauczę się pobierać krew;) ), póki co jeżdżę co dzień na badanie poziomu cukru, zresztą ogólnie jeszcze "docieramy" dawkę.
Się rozpisałam, a chciałam się tylko przywitać;). Pozdrawiam, Edyta.

Link to comment
Share on other sites

Maciek >> to dobrze że nie ma jazdy , a apetyt ma bo to uboczne dzialanie ... insuliny
niestety u nas różnie z cukrem , bo my dalej mierzymy 3 razy dziennie
insulina nie dziala juz u nas dlugo , ponadto po 3 latach mam problem gdzie wkluwac
na karku niestety jest problem --- od podawania insuliny skora zrobila sie gruba i czasami insulina zupelnie nie dziala
ostatnio probuje pod lopatką ale ....sunia to bardziej czuje :shake:
i dotąd byla jak paróweczka
a po zimie , po obcieciu , sunia nabrala filigranowej figurki :shake: pomimo 3-4 posilkow dziennie
nie wiemy co powoduje spadek wagi :roll:
zatem zamiast makaronu lub ryzu przechodzę na kaszę jaglaną
juz kiedys , iles lat temu nam pomogła , jest lekkostrawna ale bardzo treściwa
zobaczymy czy pomoże i jak cukier będzie sie zachowywal

maupa , witaj wśrod cukrowych psiakow , niestety
trochę o pokarmach i posilkach pisalam tu
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/113063-Cukrzyca-u-psa[/URL]

karmy gotowe są wygodne fakt , ale bardzo podwyższaja poziom cukru
sprawdz sklady --- wiekszośc w nich to węglowodany które bardzo winduja cukier w górę , mięsa ilosci sladowe, reszta zapychacze np z pulpy buraczanej -- a burak to cukier :roll:
jesli ktos nie stosuje glukometru to o tym nie wie , cukier po gotowcu u naszej suni przekraczał i 500 jed w 2 godziny po posilku , dlatego z powrotem przeszliśmy na gotowane
przy posilkach kierować należy sie indeksem glikemicznym >> wszystko poniżej 50

a o oprzyrządowaniu :razz: jest wyżej , każdy ma swoje wybrane , ale pamiętac należy że paski tez kosztuja , więc lepiej wybrac taki gdzie paski za pol ceny dokupisz na allegro

jesli piesa na czczo ma 300 cukru to :shake: to ile ma po posilkach ? :roll:
ale to poczatek , jak dobierzecie dobra dawkę insuliny to powinno sie unormowac

i jeszcze czy twoj psiak jak ma klopoty z trzustką otrzymuje jakies enzymy ?

U nas cukrzyca jest efektem chorej trzustki , która 3 lata temu zupelnie wysiadła
otrzymuje do kazdego posilku 1/2 tabletki amylanu

a watrobe świetnie regeneruje essentiale forte - wypróbowane :cool3:

[COLOR=silver][I]i swoim zwyczajem polecam wątek o cukrzycy na miau część IV >> kompensum wiedzy od objawów, rodzajow insuliny , strzykawek, jedzenia, suplementów

[/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[FONT=&quot][SIZE=3]Możecie mi w końcu tak naprawdę napisać skąd u psa bierze się cukrzyca? Ja leczenie cukrzycy u psa zaczynałem tutaj na forum w styczniu 2007. Od tamtej pory, mimo że leczenie psiaka przebiega pomyślnie nie wiem skąd u psa ta paskudna choroba. Wnet będzie 5 lat a tym samym kupa wizyt weterynaryjnych, tonę e-maili, rozmów z weterynarzami z właścicielami chorych psiaków i jak na złość nikt mi tego wytłumaczyć nie potrafi. [/SIZE]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,uuuu dawno tu nie byłem bo z moim psiakiem jest dobrze,skoki cukru ma,ale panuję no i przybiera na wadze.Dostałem trochę żartobliwą opowieść jak zaaplikować kotu tabletkę,poczytajcie i broń boże tak nie róbcie!
[B]Jak zaaplikować kotu tabletkę:

Weź kota na ręce i otocz go lewym ramieniem tak, jak się trzyma niemowlę. Umieść palec wskazujący i kciuk prawej ręki po obu stronach pyska i naciśnij lekko trzymając tabletkę w pozostałych palcach prawej ręki. Gdy kot otworzy pysk wpuść tabletkę, pozwól kotu zamknąć pysk i przełknąć.

Podnieś tabletkę z podłogi i wyciągnij kota spod tapczanu. Ponownie otocz kota lewym ramieniem i powtórz cały proces jeszcze raz.

Wyciągnij kota z sypialni i wyrzuć rozmamlaną już tabletkę.

Wyjmij nową tabletkę z opakowania, otocz kota lewym ramieniem jednocześnie trzymając lewą ręką wierzgające tylne nogi. Rozewrzyj pysk kota i palcem wskazującym prawej ręki wepchnij tabletkę tak głęboko jak się da. Przytrzymaj kotu zamknięty pysk i policz do dziesięciu.

Wyciągnij tabletkę z akwarium a kota z garderoby. Zawołaj żonę do pomocy.

Przyduś kota do podłogi klinując go miedzy kolanami jednocześnie trzymając wierzgające przednie i tylnie łapy. Nie zwracaj uwagi na niskie warczące odgłosy wydawane w tym czasie przez kota. Niech żona przytrzyma głowę kota jednocześnie wpychając mu drewnianą linijkę miedzy zęby. Następnie wsuń tabletkę wzdłuż linijki miedzy rozwarte zęby i intensywnie pogłaszcz kota po gardle co skłoni go do przełknięcia.

Wyciągnij kota siedzącego na karniszach i rozpakuj nowa tabletkę. Zanotuj sobie, żeby wymienić firanki. Pozbieraj kawałki porcelany z potłuczonej wazy, możesz je posklejać później.

Owiń kota w ręcznik kąpielowy , a następnie niech żona położy się na kocie tak, żeby tylko jego głowa wystawała spod jej pachy. Umieść tabletkę w środku plastikowej rurki do napojów. Przy pomocy ołówka otwórz kotu pysk i wcisnąwszy rurkę miedzy rozwarte zęby mocno wdmuchnij tabletkę do środka.
Sprawdź na opakowaniu, czy tabletki nie są szkodliwe dla ludzi, a następnie wypij jedna butelkę piwa żeby pozbyć się nieprzyjemnego smaku w ustach. Zabandażuj żonie rozdrapane ramię, a następnie przy pomocy cieplej wody z mydłem usuń plamy krwi z dywanu.

Przynieś kota z altanki sąsiada. Rozpakuj następna tabletkę.
Przygotuj następna butelkę piwa. Umieść kota w drzwiczkach od kredensu tak, żeby przez szczelinę wystawała tylko jego głowa. Rozewrzyj mu pysk łyżeczką od herbaty i przy pomocy gumki "recepturki" strzel tabletką miedzy rozwarte zęby.

Przynieś śrubokręt i przykręć wyrwane zawiasy z drzwiczek na swoje miejsce. Wypij piwo. Weź butelkę wódki. Nalej do kieliszka i wypij. Przyłóż zimny kompres do policzka i sprawdź, kiedy ostatnio byłeś szczepiony na tężec. Przemyj policzek wódką w celu zdezynfekowania rany i wypij kolejny kieliszek aby ukoić ból. Podartą koszulę możesz już wyrzucić.

Zadzwoń po straż pożarna, żeby ściągnęli kota z drzewa. Przeproś sąsiada, który wjechał samochodem w płot próbując ominąć kota przebiegającego przez ulicę. Wyjmij kolejną tabletkę z opakowania.
Skrępuj tego drania przy pomocy sznurka od bielizny związując razem przednie i tylne łapy, a następnie przywiąż go do nogi od stołu. Weź grube skórzane rękawice ogrodnicze. Wciśnij tabletkę kotu do gardła popychając dużym kawałkiem polędwicy wieprzowej. Już nie musisz być delikatny. Przytrzymaj głowę kota pionowo i wlej mu dwie szklanki wody wprost do gardła żeby spłukać tabletkę.

Wypij pozostałą wódkę z butelki. Pozwól żonie zawieźć się na pogotowie. Siedź spokojnie, żeby doktor mógł zaszyć ci ramię i wyjąć resztki tabletki z oka. Po drodze do domu wstąp do sklepu meblowego i kup nowy stół.

Zadzwoń do schroniska dla zwierząt, żeby zabrali tego mutanta z piekła rodem i sprawdź, czy w pobliskim sklepie zoologicznym nie mają chomików.

Jak zaaplikować psu tabletkę

1. Zawiń tabletkę w plaster szynki i zawołaj psa.....[/B]

Avii,co u was?pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,

Nie wiem czy ktoś jeszcze tutaj zagląda.. ale co tam..

Ja od dwuch miesięcy borykam się z cukrzyca u mojej 6 letniej Tosi rasa Beagle.
Sama cukrzycza mnie nie przeraża natomiast u nas problemem jest insulinooporność :(

Na początku podawaliśmy 7 kresek insuliny Lente 2 razy dziennie i cukier ok 400-500
Po krzywej cukrowej Weterynaż stwierdził insulinooporność, zmiejszyliśmy dawkę insuliny do 3 kresek i nic to nie zmienia co znaczy że nie idzie na insulinę..

Chociaż suczka zachowuje się lepiej bo przestała tyle pić i sikać to cukier i tak w okolicach 400..
Weterynarz stwierdził że może ma torbiel na jajniku i przez to ta insulinooporność ale po badaniu usg wszystko wygląda dobrze.

Eh nie bardzo wiem co teraz.. Dzisiaj Tosia miała podbrną dużą ilość krwi do zbadania tarczycy, nadnerczy i innych...
Troszkę sie martwię bo niby pies zdrowy a nie możemy dać sobie rady z cukrem..

Czy ktoś może spotkał się z insulinoopornością???
Bardzo przydała by mi się jakaś rada...

Pozdrawiam Wszystkich

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Słuchajcie, a ja mam problem z glukometrem - może ktoś pomoże.
2 tygodnie temu u mojego kota w trakcie okresowych badań cukier wyszedł 400.
Po tygodniu podawania tabletek Glipizide spadł nieznacznie, więc dostał insulinę.
W międzyczasie udało mi się dostać glukometr Glucocard Vital.
Po tygodniu podawania insuliny cukier w moczu spadł poniżej progu nerkowego, ale na glukometrze zaczęły jakieś bardzo niskie wartości wychodzić.
Zbadaliśmy krew na moim glukometrze oraz na glukometrze i aparacie Reflovetu w lecznicy - i okazało się, że mój aparat pokazuje wartości mniej więcej o połowę niższe.
Zbadana została krew innego zwierzaka i wyszło to samo. Więc ja też dałam się pokłuć i moja wyszła niemal identyczna na obu glukometrach.
Spotkaliście się kiedyś z czymś takim, tzn. że zwierzęcy cukier glukometr zlicza inaczej, niż ludzki? Szok, normalnie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']nie nie spotkałam sie z czyms takim,czy wprowadzasz kod na glukometr ludzki z pudełka tych pasków?[/QUOTE]

Prawdę mówiąc, nie bardzo wiem, o jaki kod chodzi. Możesz opisać szczegółowiej, gdzie tego szukać na pudełku?
Myślałam, że jeśli już, błędne wskazania glukometru wynikają z braku kalibracji. Chociaż też nie do końca wiem, po przeczytaniu instrukcji, jak to ma wyglądać?

Link to comment
Share on other sites

a jakiego glukometru używasz?one touch horizon?
jeśłi masz inny byc może tak samo kalibruje sie jak w/w.na opakowaniu pasków jest kod-pewna liczba np.45.tę/dana liczbe trzeba wpisac za kazdym razem w glukometr przeduzyciem pasków,nie trzeba wpisywac jeśli kod na paskach jest taki sam

Edited by gryf80
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']a jakiego glukometru używasz?one touch horizon?
jeśłi masz inny byc może tak samo kalibruje sie jak w/w.na opakowaniu pasków jest kod-pewna liczba np.45.tę/dana liczbe trzeba wpisac za kazdym razem w glukometr przeduzyciem pasków,nie trzeba wpisywac jeśli kod na paskach jest taki sam[/QUOTE]

Ja mam Glucocard Vital, bo taki dostałam w stowarzyszeniu diabetyków.
Jakieś cyferki na opakowaniu są, tylko nie wiem, w jaki sposób to wpisać do glukometru.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...