Jump to content
Dogomania

Zdelegalizować zabijanie!!!


okla555

Recommended Posts

Kochani dogomaniacy tylko wy możecie pomóc dla tych biednych psów traktowanych jak bydło, bitych, rozmnażanych dla jedzenia :placz:. Gdziekolwiek o tym wspominam nikt nie chcę pomóc, słyszę tylko ,,Imieniem i nazwiskiem się nie podpisze" albo ,,Itak będą zabijane a ta lista gówno (za przeproszeniem) zdziała". Błagam może chociaż wy ludzie o dobrych i szlachetnych sercach pomożecie. Wpiszcię się [url=http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/]Stop Killing Dogs - the petition to stop brutal dog torture and dog meat consumption in South Korea[/url] . Lista jest już kilka lat i gdy pierwszy raz na nią zajrzałam było tam wpisanych tylko kilkadziesiąt tysięcy ludzi w niecałe 2 miesiące było już kilkaset tysi. :-(
Twórcy tej listy się nie poddają... :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

A Hindusi kochaja krowy, ale sie nie wpierniczaja w cudza kulture i nie kaza wszystkim na prawo i lewo nie wcinac wolowiny. Do Wlochow tez panie sla petycje, ze pozeranie koni to bestialstwo, bo konie to nasi przyjaciele? :roll:

Powinnismy dbac o to, zeby zwierzeta mialy dobre zycie i jak najmniej cierpien z okazji smierci, ale nie mam zamiaru krytykowac kogos za to, ze od swieta zje psinine. Wyjdzcie poza swoje waskie horyzonty - na swiecie zyja rozni ludzie. To, ze cos sie w naszej kulturze nie miesci nie znaczy, ze jest to od razu zle. Sam bym nie zjadl psa, kota, gryzonia, przed konina mialbym duze opory, a karalucha, mrowek, czy szaranczy bym nie tknal, bo dla mnie to to nawet jedzenia nie przypomina, jednak nie krytykuje kogos za sam fakt, ze zjada te zwierzeta. Krytykowac moge co najwyzej sposoby hodowli i zabijania.

Link to comment
Share on other sites

A ja nie. Owszem rozumiem że ludzie z innych kręgów kulturowych, żywią się psami, tak samo też i przyjmuję do wiadomości, że w niektórych cześciach świata kobiety noszą burki. Tyle że w "moim świecie" kobiety burek nosić nie muszą, a psy nie są zwierzętami jadalnymi i próbom zakwestionowania tych i innych zasad w moim kręgu kulturowym mam prawo się przeciwstawiać. Nie wyobrażam sobie powstania nawet nie wiem jak humanitarnych (humanitarne zabijanie???:crazyeye::lol:) ubojni psów w moim kraju....

Link to comment
Share on other sites

Ale z tego co widze, to to petycja o zaprzestanie spozywania psiego miesa w KOREI POLUDNIOWEJ, a nie o zatrzymanie budowy ubojni psow na terenie Polski, wiec naszego kregu kulturowego to nie dotyczy, wrecz przeciwnie - my probujemy narzucic innym nasza kulture.

Link to comment
Share on other sites

A ja to widze jeszcze od innej strony, koreańczycy NIGDY nie nauczą się trzymać zwierząt humanitarnie, całkowite zakazanie im tego sprawiło by, że piesek, ulubiony zwierzak polaka przestanie cierpieć w Korei. Oczywiście ta ankieta ma raczej charakter symboliczny i nikomu nie uda się przez nią nic narzucić:-)

Link to comment
Share on other sites

Alez oczywiscie, ze wszyscy. Ty tez. Skoro [B]K[/B]oreanczycy wszyscy nie potrafia trzymac zadnych zwierzat humanitarnie, to kazdy [B]P[/B]olak to zlodziej i pijak, co zreszta wynika jedno z drugiego, bo kazdy pijak to zlodziej, a klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie. Twoje podejscie to dno i piec metrow mulu, jak dla mnie. Z toba juz EOT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Ale z tego co widze, to to petycja o zaprzestanie spozywania psiego miesa w KOREI POLUDNIOWEJ, a nie o zatrzymanie budowy ubojni psow na terenie Polski, wiec naszego kregu kulturowego to nie dotyczy, wrecz przeciwnie - my probujemy narzucic innym nasza kulture.[/QUOTE]
Tak wiem że to petycja w sprawie psów w Korei i dlatego odnosiłam się wyłącznie do twojej wypowiedzi, sugerującej wniosek że zabijanie psów na sadło w Polsce jest okej o ile psy zabija się w tzw. "humanitarny sposób"... Co do Korei powtórzę: wedle systemu wartości jaki jest mi bliski zabijanie i spożywanie psów jest czymś potwornym i wedle tego systemu wartości (bo jest mój) oceniam postępowanie innych - mój system wartości jest moją miarą odniesienia i nie inaczej. Koreańczycy mają prawo bronić swojego prawa do zabijania psów, a ja mam prawo bronić zakazu tegoż. I tyle
A to że petycja ma sens wyłącznie symboliczny i świata nie zmieni "to już inna bajka"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magorek']odnosiłam się wyłącznie do twojej wypowiedzi, sugerującej wniosek że zabijanie psów na sadło w Polsce jest okej o ile psy zabija się w tzw. "humanitarny sposób"[/quote]Nie wiem, skad to wyciagnelas, bo nic takiego nie napisalem.

Link to comment
Share on other sites

[B]Ostatni raz tlumacze sie z cudzych wymyslow na temat moich postow.[/B]

Napisalem, ze w naszym kregu kulturowym sie to nie miesci. Napisalem, ze ja bym psa nie jadl. I nie czepiam sie ludzi, dla ktorych jest to kulturowa norma, czego nie napisalem wprost, ale wynikalo to z tresci calego posta.

Jezeli zas odnosilas sie do pierwszego posta, to tez wystarczylo ruszyc glowa, ze komentujac petycje w zwiazku z jedzeniem psiego miesa przez Koreanczykow, odnosze sie do jedzenia psiego miesa przez Koreanczykow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...