Jump to content
Dogomania

Czy to york czy mieszaniec??pomóżcie;(


Kamila95p

Recommended Posts

Cześć mój problem polega na tym iż
jakieś 3 tygodnie temu kupiłam od ,,hodowcy,, yorków szczeniaczka
teraz ma on jaieś 2 i pół miesiąca i waży ponad 2 kg,
kiedy byłam z nim u weterynarza powiedziano mi że on na yorka niewygląda
ponieważ jest zbyt wielki jak swój wiek (2 i pół miesiąca)
według mnie wygląda normalnie tak jak york.
Mój piesek ma problem ze stawianiem uszek można mu jakoś w tym pomóc??
waga jego matki wynosiła 2,5kg do 3 a ojca 2

Proszę o pomoc , ile wasze szczeniaczki ważą w tym wieku i czy to normalne?
z góry dziękuję
(jeśli zdjęcia w czymś pomoga mogę wysłać)

Link to comment
Share on other sites

jeżeli pies nie ma rodowodu-czyli dokumentu potwierdzającego jego pochodzenie, to przykro mi, ale kupiłaś kundelka/pieska w typie yorka. Kolejna ofiara niewiedzy i pseudohodowców. :shake:
i nijak nie można stwierdzić czy waga Twojego pieska odbiega od normy czy też nie, jeżeli psiak jest zdrowy, szczepiony i odrobaczony, to nie ma się czym przejmować i kochać szkraba, jak by był championem. A na przyszłość przy zakupie psiaka zajrzeć na forum przed kupnem a nie po ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak byłam u mojej cioci w Niemczech to jej koleżanka ma jorka z rodowodem Tomi'ego i waży aż 13 kg a moja ciocia ma z tego samego miotu Daisy i warzy 3 kg i też ma rodowód po rodzicach championach (czy jak to się pisze) i widziałam ich i są jak Daisy ... ale on jedyny był tak wielki i pierwszy urodzony... coś z nim nie tak ??? on jest wielkości Jamnika szorstkowłosego

Link to comment
Share on other sites

Nie ma w tym momencie znaczenia czy waży sto czy kilka kg , nie ma papierka , że jest z hodolwi i tyle , jest zwykłym kundlem w typie rasy. Nie ma co zdjęć w klejać, bo nie ma sensu dopatryuwać się w nim rasowego yorka bo nigdy nim nie będzie. Szkoda , że kolejna osoba dała się nabrać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuki']

Nie ma co zdjęć w klejać, bo nie ma sensu dopatryuwać się w nim rasowego yorka [/quote]

Niby czemu nie ma sensu wklejać zdjęć?
Skoro ktoś pyta, czy to york czy mieszaniec, to chyba zdjęcia jak najbardziej można wkleić.
Nikt się "nie dopatruje", dziewczyna po prostu zapytała.

Link to comment
Share on other sites

Bo nie ma sensu, ten pies nie ma papierów, nie jest yorkiem , tylko ewentualnie w typie. Nigdy yorkiem nie będzie. Opowiedziałam na pytanie "czy to york czy to mieszaniec???pomóżcie;(" i tyle. Nie ma się nad czym rozwodzić. Sądząc po smutnej buźce którą wkleiła założycielka wątku, bardzo by chciała widzieć tego yorka tam, gdzie niestety go nie dostrzeże. I tak pewnie jest cudny, jak każdy pies :)

Link to comment
Share on other sites

dziewczyna zapytała czy ma mieszańca czy yorka, odpowiedź jest prosta.Wklejanie zdjęć w niczym nie pomoże. Może sobie wkleić jeśli chce ot tak poprostu pochwalić się swoim sierściuchem;) w kwestii york-nieyork nic to nie wniesie. Pisanie , czy jest lampartem lub osłem jest conajmniej dziwne i nie na temat moim zdaniem , raczej logoczine:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Boże nie ma rodowodu to jest kundlem i tyle.
Mam psa w typie ON i co też mam mówić ,że to rasowy ON??Skoro przypomina baaardzo ON użytki:cool3:[/quote]

A ja przedwczoraj mało nie popłakałam się z radości :lol:
Podczas wieczornego spaceru zaczepiła mnie na osiedlu dziewczyna, i mówi: O matko, jaki śliczny terrier irlandzki!!
I guzik jej do tego, że Frotka jest mixem; niczego nie prostowałam :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...