Jump to content
Dogomania

Pomóżcie Bokser szczeniak ugryzł naszego synka !


Guest ewella

Recommended Posts

No ale nie powiesz mi, że Najpierw wytresuj kurczaka to pozycja, która wyjaśnia początkującemu przewodnikowi co zrobić gdy pies... to czy tamto.
Uważam, że to raczej książka dla kogoś zaawansowanego, najlepiej dla zainteresowanego klikerem.

Co do późniejszego wychowania psa o którym była mowa, to mogę w 100 procentach być pewna, że nie zawinił tu przewodnik, zwłaszcza widząc jego drugiego psa.

[quote name='Marmasza']W każdym razie łatwiejsze niż np. odwrażliwianie lękliwego psiaka czy walka z wrodzoną skłonnością do zachowań agresywnych.[/quote]

Ale przecież dalej nie wiemy, czy ten pies ma wrodzoną skłonność do zachowań agresywnych. Nikt go nie widział. Można sobie teoretyzować, ale do niczego to nie prowadzi.

Ewella nie odzywa się.Albo sobie poradziła albo oddała psa, co również przecież proponowałam, bo nie ma co ryzykować jeśli pies jest faktycznie agresywny.

Wyłaczam się z tych akademickich dyskusji, chyba, że Ewella odpisze i będzie wiadomo co i jak :)

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam ją. W przeciwnym razie nie pisałabym zasłyszanych plotek. Mam ją w domu i cenię.
Nie jest to może biblia klikerowców, ale książka po którą sięgnie ktoś, kto ma już pewne doświadczenie. Pomaga szkolić psa (i nie tylko :wink: ) metodami pozytywnymi. Nie odpowiada ona jednak na wiele pytań nurtujących początkujących posiadaczy czworonogów. Z tej książki raczej się nie dowiesz, co robić gdy Twój pies szczerzy kły na Twoje dziecko.

Link to comment
Share on other sites

"Nie Akita, lecz AKI. Bardzo dobry ośrodek szkoleniowy, sęk jednak w tym, że na ich stronie nie doczytałam się jeszcze żadnej pozytywnej recenzji. Może taki styl? "

Ekhem, ekhem.... z całym szacunkiem... sorki za skręcanie w boczne uliczki, ale... 1) na stronie AKI w ogóle nie ma i nie było recenzji żadnej ksiązki Fishera (pojawi się, pojawi, ale jeszcze trochę...) - chyba ktoś pomylił Fishera z Fennell (ktora się tam istotnie znajduje / znajdowała - bo strona jest w przeróbce)
2) nie jest tak źle :D i te milutkie recenzje tyż są - albo będą - jak stronka zacznie działać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marmasza']
No cóż - zepsuć charakter szczeniaka nie jest łatwo. Tzn. można oczywiście coś popsuć (np. stosunek do innych psów czy dzieci) ale... jest to dość łatwym do naprawienia. W każdym razie łatwiejsze niż np. odwrażliwianie lękliwego psiaka czy walka z wrodzoną skłonnością do zachowań agresywnych.
[/quote]
No to na zakończenie znowu muszę się nie zgodzić .
Popsuć psa jest łatwiej niż myślisz !!!
ludzie naprawdę się starają żeby ich psy miały niezłą korbę .
Każda sytuacja stworzona przez przewodnika z nieodpowiednim skutkiem daje dość spore ślady , kilka takich sytuacji stworzonych sztucznie lub też wychodzących czysto przypadkiem i już jest niezła jazda !!!
dla przykładu szczeniak owczarka niemieckiego bez narowów prowadzony jak należy chuchany dmuchany żeby nie było sytuacji z negatywnym wpływem - miał super kumpla do zabawy owczarka belgijskiego i wszystko było ok do czasu kiedy zona zmuszona była właścicielce belga pomóc go złapać :) efekt inne psy tolerował nadal , ale tego jednego nie :P co gorsza tak mu zostało :) ,
a naprawdę się nie staraliśmy popsuć psa . Mając dorosłego psa nie ma znaczenia ile psów pomagasz złapać jest ok , przy szczeniaku jeden to już zbyt wiele .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azir'] Z tej książki raczej się nie dowiesz, co robić gdy Twój pies szczerzy kły na Twoje dziecko.[/quote]

Ja znam tylko jedną książkę, z której można się tego dowiedzieć i jest ten temat poważnie i rzetelnie potraktowany:
"The Canine Aggression Workbook" autorstwa James'a O'Heare,

ale ta pozycja na pewno nie jest dla początkujących...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...