Jump to content
Dogomania

Apel - Kalendarz - szukam Dogomaniakow z psami


Wind

Recommended Posts

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ewa_m']Co do wyboru modeli i modelek do bedzie ogromny problem, bo tych pieknotek jest cala masa. W poniedzialek bede rozmiawiala z plastykiem co do szaty graficznej. Musimy jednak juz zaczac robienie zdjec, jest ladna zima. Jak bedzie wygladl kalendarz to oczywiscie dam znac. Jezeli juz bedzie wstepny projekt to moge sie umowic z osobami zainteresowanymi na prezentacje, moze beda jakies porady i pomysly. Ale to jeszcze troche.

[/quote]

ewa_m, swoich psow nie oferuje, bo sie nie kwalifikuja, ale chetnie bym za jakis czas zobaczyla, jak wam idzie, z tym ze pewnie wirtualnie, bo tez jestem z tych, co pracuja po parenascie godzin dziennie.
pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie zrobilismy ani jednego zdjecia, bo dopiero temat sie rozkrecil. Jak juz pisalam jutro bede rozmawiala z plastykiem w jakiej formie bedzie kalendarz. Dopiero wtedy bede wiedziala jak to wszystko bedzie wygladalo, ile zdjec na stronie. Jutro wszystko napisze co i jak.
Co do zdjec to musza byc dobrej jakosci TIF o rozdzielczosci 300 dpi.
Bedzie je mozna wrzucac na FTP. Jezeli jest ktos zainteresowany to prosze o kontakt na pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bodziulka']W tym pokazanym kalendarzu widzę tylko jedną wadę - tekst (czyli dni, tygodnie itp) są nieproporcionalnie do zdjęć i kiepsko je widać...

ewa_m, jeśli chodzi o drukarnię, to chyba najlepiej popisać do tych warszawskich i okolicznych i popytać o ewentualne koszty, czy zgodziliby się przedłużyć jakoś termin płatności itp...
[/quote]

Zwróćcie się do Piki, ona sondowała drukarnie w Warszawie i okolicach, ma sporo materiału porównawczego, po co powielać jej pracę.

Link to comment
Share on other sites

witajcie niestety nie mam czasu na sledzenie calego topicu dlatego przegladnełam kilka pierwszych i ostatnich stron i nawsuwa mi sie jedno pytanie czyli będzie to kalendarz ze zdjęciami dogomaniackich psiaków wziętych ze schroniska, ogólnie dogomaniackich psiaków, czy psiaków ze schronisk które sa przeznaczone do adopcji (oczywisxcie psiaki a nie schroniska)? vbo z tego co czytam były różne opcje i już nie wiem która jest pstateczna bo my oczywiście byśmy byli chętni ale Denis nie jest ze schroniska, więc jak ostateczna wersja jest że to schroniskowy kalendarz ot oczywiście nie będziemy się pchać na jego strony ustępując miejsca tym schroniskowym biedakom...

Link to comment
Share on other sites

Idea jest taka: glownie pieski juz adoptowane ze schronisk ze zdjeciem (przed i po), oraz pieski te, ktore sa jeszcze w schronisku. Z tymi psiakami jest jeden problem (oby powstawalo ich jak najwiecej), ze one w trakcie produkcji moga znalezc domek, poza tym ten kalendzarz ma byc na przyszly rok wiec to jeszcze kawal czasu. Zdjecia tych psiakow beda robione w koncowej fazie. Plastyk mysli o szacie graf. i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie chcemy, zeby ten kalendarz byl dolujacy, bo nikt go nie powiesi na scianie. Musi zachecac do adopcji poprzez zdjecia, na ktorych pieski pieknieja pod wplywem kochajacego domu. Dlatego tez dozolymy fotki moze z opisem, ze np. " Jestem Azorek i bardzo tesknie za Toba, uratuj mnie ........" + moze historia pieska. Trudno mi na razie powiedziec jak bedzie wygladal. Co do drukarni to poprosilam kolezanke, ktora zajmuje sie kontaktami z drukarniami i ona ta sprawe zalatwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bodziulka']W tym pokazanym kalendarzu widzę tylko jedną wadę - tekst (czyli dni, tygodnie itp) są nieproporcionalnie do zdjęć i kiepsko je widać...

Założeniem tegoż kalendarza było pokazanie pięknych psów na pięknych zdjęciach, a nie informowanie kto kiedy ma imieniny. Małe daty, delikatnie zaznaczone są wykonane w taki sposób CELOWO. To kalendarz artystyczny i bardziej informacyjny. Jego przeznaczniem jest niesienie przyjemności wizualnej i bycie miłym podarunkiem. Po drugie pokazane tu projekty są w małej rodzielczości, w oryginale wszystko jest doskonale czytelne. :cool1:
Akcja waszego kalendarza jest szczytna, ale obawiam sie, ze w takiej formie może nie wypalić. Po pierwsze koszty druku kalendarzy są bardzo wysokie. Mi udało się zlaleźć drukarnię, która po kosztach, bez zarobku ,wydrukowała nam nakład 200 sztuk po 1800 zł przy formacie B4. Wiem, że inni drukowali w tej cenie 100 sztuk. Być może są miejsca, gdzie zrobią to taniej, ale wątpię, czy w Warszawie.
Poza tym chodzi o to, żeby ten kalendarz sie sprzedał. A żeby się sprzedał, ludzie muszą chcieć go kupić. A kupią go chętnie i w większej ilości, jeśli sami na nim będą ze swoimi psami lub ich psy.
Dodatkowo, żeby pomagać psom ze schroniska, wcale nie trzeba dawać tylko zdjęcia psow ze schroniska. Mogą być i schroniskowe i rodowodowe od zawsze szczęśliwe. Ważne, zeby zdjęcia były kolorowe, miłe, wesołe a jeszcze dobrze, gdyby chwytały za serce. Z rodzinami, przytulonymi do psów dziećmi.
Żeby się nie okazało, że nie wypali tak jak nie wyszedł ten dogomaniacki.
Pieski będące obecnie w schronisku do czasu sprzedaży kalendarza pewnie juz tam nie będą, kalendarz sie zdezaktualizuje. Żeby chwyciły za serce muszą być biedne, chude, chore ale z drugiej strony nikt nie chce patrzeć cały miesiąc w taka bidę.
Podobnie robienie zdjęć przez jedną osobę... marny pomysł... ograniczy to liczbę chętnych a tym samym liczbę pieniędzy do ludzi z rejonu fotografa, błąd, który popełniono z kalendarzem dogomaniackim.
Przemyślcie jeszcze raz, czy wszystko ma sens, jeśli tak, życzę powodzenia :lol::multi:

Link to comment
Share on other sites

"Po drugie pokazane tu projekty są w małej rodzielczości, w oryginale wszystko jest doskonale czytelne?

Jakie projekty, my jeszcze nie mamy projektu kalendarza, jest w trakcie tworzenia. Trwaja rozmowy jak ma wygladac i mysle ze bedzie badzo ladny, czytelny i funkcjonlany. Co do drukarni to wybacz, ale ja mam bardzo niskie ceny za ten druk. A to z racji zlecanych drukow przez moja firme (druki ida w wielotysieczne naklady co miesiac).
Reasumujac ja tego watku nie rozpoczelam, przeczytalam go i tez sie ucieszylam z pomyslu. Gdy nie wypalil to zapytalam ludzi, czy chca taki pomysl zrealizowac po godzinach i wszyscy byli zgodni, ze tak. Tak wiec powolutku mysla plastycy mysla nad projektem, a graficy pozniej zloza.
Jak projekt wstepny bedzie gotowy to napewno go na forum wstawie. Wtedy bede prosila o komentarz i dobre rady.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ewa_m ta wypowiedź którą zacytowałaś tyczyła się kalendarza grzywaczy, nie waszego :lol::lol: Czytaj dokładnie, przecież zacytowałam inną wypowiedź i dałam ripostę.
Rozumiem, że masz tańszy druk, super, koszty zmniejszą się znacznie, ale skoro masz tańszy, to po co ktoś prosił o podanie cennika innych drukarni, żeby mieć porównanie. Ponadto trzy strony dalej też ktoś inny napisał, że im więcej ludzi się odezwie z pomysłami tym lepiej, więc nie mowi mi, żebym nie oceniała, bo nie oceniam. Przedstawiłam mój punkt widzenia.
Jestem jak najbardziej za, nie wątpię, że kalendarz będzie śliczny a ponieważ chciałabym, żeby idea pomysłu wypaliła, zwracam wam uwagę ,żebyście prześledzili poszczególne wątki kalendarzy na dogo i sporawdzili, która idea sprawdziła sie najlepiej. Po co wywarzać otwarte drzwi, czyż nie?
Z całego serca życzę powodzenia ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Marto, ja tak dla ścisłości tylko;) pomysł jest taki by na głównym zdjęciu przy każdym miesiącu był psiak [B]już zabrany ze schroniska i od jakiegoś czasu szczęśliwy w nowym domu.[/B] Tak więc psiaki te nie będą wynędzniałe lecz piękne, odkarmione! Zdjęcia będą aktualne cały czas, bo przecież psiaki mają w swoich domach dożywocie.:-) ewentualnie gdzieś w rogu, przy dużym zdjęciu szcześliwego psa będzie mała fotka z okresu ze schroniska - by było porównanie "Brzydki, chudy, smutny pies ze schroniska może stać się pięknym, radosnym psiakiem i Tobie też dać dużo radości" - to takie przesłanie do ludzi, zachęcające do adopcji psów ze schronisk.

Ewa_m, takie pytanko - czy na tych fotkach przewidujesz tylko psiaki czy też będą na nich też właściciele? Tak pomyślałam, że o ile ludzie chętnie patrzą na zdęcie obcego psiaka, to niekoniecznie równie chętnie na twarz obcego człowieka - bez urazy dla wszystkich, po prostu ja sobie tak pomyślałam że nie chciałabym mieć na ścianie fotki jakiejś obcej babki!;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Juz odpisuje do wszystkich zainteresowanych.

Fajnie, zeby zdjecia pieskow byly w plenerze. Oczywiscie nie moga im towarzyszyc inne pieski, ktore nie sa ze schronu.
Prosze o nie kadrowanie psa na zdjeciu, bo musi byc troche pleneru w tle.
Jezeli ktos zyczy sobie, zeby jego pies byl w konkternym miesiacu to musi to zaznaczyc i doslac foty na 100%, zeby pozniej nie szukac innego.
Foty psow bez ludzi.
Jeszcze jedna prosba, zeby robic zdjecia teraz swoim pupilom poki ladna zima, bo o tej porze moga pieknie wygladac na tle sniegu.
Zeby nie bylo pozniej, ze sa chetni ale na miesiace zielone,
bo bedzie problem
Do warszawiakow - moge sie umowic i zrobic fotki.
podaje moj adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

a ja tylko dopisze , ze to piekne ze kiedys nieszczesliwe psy moge teraz pomoc innym ktore czekaja na swoj nowy dom i chyba to jest najpiekn iejsze i mysle ,ze o tym musimy teraz myslec i wspolnymi silami kalendarz powstanie
niech bedzie najsliczniejszy na calej dogomani :)):multi:

wiec biegnijmy robic fotki ...:p
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

witam to znowu ja tak sobie w nocy myslalam i mozna jeszcze na kazdej sronce dodac wiersz o psach ze schroniska! lub jeden jakos we wstepie troszke poszukam narazie znalazlam te (co o tym sadzicie?)
tylko trzeba by zapytac czy mozna je wykorzysrac mozna szukac innych podaje link
[URL="http://little-star.strefa.pl/opowiadanie.php"]http://little-star.strefa.pl/opowiadanie.php[/URL]
sporo tam wierszy o psach ze schroniska tak srednio mi sie podobaja mozna poszukac innych

Link to comment
Share on other sites

[B]SCHRONISKO[/B]
[I]Barbara Borzymowska[/I]

Schronisko

Czy to może wreszcie już ty?
Wiesz, tak bardzo długo tu czekam
W klatkach wszystkich wielkie poruszenie
Chyba lepiej będzie, jak zaszczekam
Ty na pewno rozpoznasz mój głos
Zawsze przecież się śmiałeś, jak wyję
Tylko nie wyjdź z jakimś innym psem
Bo ja tego już nie przeżyję
Tutaj zawsze w misce coś jest
Wszystkie psy tutaj raczej są miłe
Czasem nawet mnie ktoś pogłaszcze
Ale czemu mnie tu zostawiłeś?
[B]PSIA DUSZA
[/B][I]Barbara Borzymowska[/I]

To tylko pies, tak mówisz, tylko pies...
A ja ci powiem
Że pies to czasem więcej jest niż człowiek
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie
A kiedy się pożegnać trzeba
I psu czas iść do psiego nieba
To niedaleko pies wyrusza
Przecież przy tobie jest psie niebo
Z tobą zostaje jego dusza

Link to comment
Share on other sites

Ja sie chetnie zglosze z Dingiem ze schroniska w Łeczycy!!jesli to nadal aktualne bo juz sama nie wiem...nie rozumiem tylko jednego zdjecia maja byc bez wlascicieli czy z?? bo na poczatku pisano ze z a teraz ewa_m ze bez...no i jak to bedzie sami mamy robic zdjecia czy bedzie jakas sesja dla psiakow??na razie pokazuje wstepnie zdjecia ktore mam

[IMG]http://img105.imageshack.us/img105/2039/37sq.jpg[/IMG]

[IMG]http://img105.imageshack.us/img105/1017/71xk.jpg[/IMG]

[IMG]http://img105.imageshack.us/img105/7167/m9yz.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...