Jump to content
Dogomania

Luna-Rudy potworek i jej przyjaciele witają w galeri.;p


Czarnulka

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='przeszlus']Zdrówka zdrówka zdrówka :)[/QUOTE]

[quote name='Obama']Zdrówka!
a zdjęcie faktycznie zabójcze
[url]http://img411.imageshack.us/img411/262/lj3.jpg[/url][/QUOTE]
Dzięki :))
[quote name='Angelika_Roser'][CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]pozdrowienia dla śliczności ! :multi::loveu:[/FONT][/B]
[/CENTER][/QUOTE]

hej dzieki :))

mam takie pytanie do was. czy bylo by dobrze wysterylizowac lune teraz ? wet nam powiedzial ze jak by byla wysterylizowana to by wtedy wiecej jadla i by jej pomoglo... ale wole sie tez was zapytac o zdanie.. :)
jak narazie luna zaczyna znowu jesc. wczoraj po poludniu ino zjadla miesko, a dzis kurze nózki.. :))

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, w miarę wczesne wysterylizowanie powinno uchronić ją przed rakiem sutków itp. No i powiem szczerze, że jest o niebo wygodniejsze! Nie ma problemu z kropkami co pol roku. Może więcej jeść ale nie musi - Moja Volta bardzo schudła i taka juz została nie mogę jej delikatnie podtuczyć.
Ale sama sterylizacja - ja wychodzę z założenia im wcześniej tym lepiej!

Link to comment
Share on other sites

Moja Majka jest wysterlizowana i apetyt po zabiegu baardzo jej się poprawił. Teraz musimy uważać na wagę bo ona by jadła bez końca :lol:
Jak Luna miała już przynajmniej jedną cieczkę to raczej można ją wysterlizować. Najlepiej jak porozmawiasz o tym z wetem.
Radzę Ci tylko wybrać naprawdę dobrego weta ;)

Link to comment
Share on other sites

Rudziaki są the best! Mój Szafirciu też jest tak umaszczony ;)

Co do sterylki - faktycznie, im wcześniej tym lepiej. Zapobiega przede wszystkim ropomaciczu i nowotworowi sutków.
A jeśli chodzi o to, czy będzie więcej jadła - z hasiorami nie ma reguły. One mają w głowach takie pomieszanie z poplątaniem, że reakcje innych psów na ten zabieg nijak mają się do reakcji haszczaka.
Na apetyt to zróżnicowana dieta ;) I nie przejmuj się głodówkami - każdy hasior to kombinator, jak wydedukuje sobie, że jak pogłoduje to dostanie lepszą karmę, to będzie głodował co jakiś czas. Mój w tym jest mistrzem, chociaż ostatnio trochę mu się to ucięło. Zaczynaliśmy od chrupek royala, skończyliśmy na eukanubie (po drodze był hills, josera, arion i bosh). I też kręcił nosem. Ryż z kurczaczkiem też był fee... Przetrzymaliśmy go tak kilka dni i je aż miło. Fakt, że co chwilę są próby sił, ale wystarczy konsekwencja, żeby psa nauczyć tego, czego się chce nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patyś_']Wiesz, w miarę wczesne wysterylizowanie powinno uchronić ją przed rakiem sutków itp. No i powiem szczerze, że jest o niebo wygodniejsze! Nie ma problemu z kropkami co pol roku. Może więcej jeść ale nie musi - Moja Volta bardzo schudła i taka juz została nie mogę jej delikatnie podtuczyć.
Ale sama sterylizacja - ja wychodzę z założenia im wcześniej tym lepiej![/QUOTE]

[quote name='mimi_91']Moja Majka jest wysterlizowana i apetyt po zabiegu baardzo jej się poprawił. Teraz musimy uważać na wagę bo ona by jadła bez końca :lol:
Jak Luna miała już przynajmniej jedną cieczkę to raczej można ją wysterlizować. Najlepiej jak porozmawiasz o tym z wetem.
Radzę Ci tylko wybrać naprawdę dobrego weta ;)[/QUOTE]
Dzięki :))
[quote name='Esfly']Rudziaki są the best! Mój Szafirciu też jest tak umaszczony ;)

Co do sterylki - faktycznie, im wcześniej tym lepiej. Zapobiega przede wszystkim ropomaciczu i nowotworowi sutków.
A jeśli chodzi o to, czy będzie więcej jadła - z hasiorami nie ma reguły. One mają w głowach takie pomieszanie z poplątaniem, że reakcje innych psów na ten zabieg nijak mają się do reakcji haszczaka.
Na apetyt to zróżnicowana dieta ;) I nie przejmuj się głodówkami - każdy hasior to kombinator, jak wydedukuje sobie, że jak pogłoduje to dostanie lepszą karmę, to będzie głodował co jakiś czas. Mój w tym jest mistrzem, chociaż ostatnio trochę mu się to ucięło. Zaczynaliśmy od chrupek royala, skończyliśmy na eukanubie (po drodze był hills, josera, arion i bosh). I też kręcił nosem. Ryż z kurczaczkiem też był fee... Przetrzymaliśmy go tak kilka dni i je aż miło. Fakt, że co chwilę są próby sił, ale wystarczy konsekwencja, żeby psa nauczyć tego, czego się chce nauczyć.[/QUOTE]

O nawet nie wiedzialam.:)) Moze mojej tez o to chodzi.. w kazdym razie mamy dla niej jak narazie trzy różne karmy. wybaczcie alke nigdy niewiem jak sie one nazywają, chyba peddigree, royal tak mysle i jakas dla szczeniaczków co została nam .. :P
Noo Rudzielce są prześlicznee. a twój mniee zauroczyl straaasznie:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przeszlus']Kurcze Royal to bardzo droga karma ;)
Mój jadłp rez miesiąc Royala,ale portwel rodziców wołał o poste do nieba :)
Potem był Pedigree a teraz jest Brit i tak zostanie,na początku byłem taki zadowolony(maxteż) że traktowałem to jak smaczki :D[/QUOTE]

Zlituj się i zainstaluj sobie mozille, tam błędy podkreśla na czerwono.
Może nie jestem orłem ortografii, ale niektórych Twoich postów nie da się czytać...

Link to comment
Share on other sites

Nie dawajcie psom shitowego pedigree, to najgorsze co może być :( Już lepiej na wagę kupić purinę w zoologu, 9zł kilogram a jakość o niebo lepsza...
Decydując się ma psa trzeba się niestety liczyć z tym, że dobra karma to spory koszt. Royal to nic w porównaniu z Hillsem czy Eukanubą.

____________

A co do zauroczenia... Cholera ma wdzięk ;) I zdaje sobie z tego sprawę. Na początku chciałam srebrnio białego hasiora, ale jak zobaczyłam tego małego terrorystę byłam gotowa wszystko zrobić, byle był mój :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pedigree i inne chapie to wieki shit pełny trocin. czytałam, że w kilogramowym opakowaniu karmy ponad 600 gram to wiory przennę, więc zero wartości odzywczych dla psa, tyle tylko, że zapych żołądek. Lepiej zainwestowac w lepsza karę, kupić nawet przez neta i będziesz jej podawałą znacznie mniej niż tego Pediee i starczy na dłużej.
I w takich karmach masz tez wybór karmy tzn.: "tuż po sterylizacji" nie pamiętam jaką miałam, ale obu moim sukom przytknęłam, jadły jak szalone. Teraz próbujemy róznych, BK, Brit, Arion... zobaczymy co moim przypadnie ale w zyciu juz marketowych reklamowanych w TV gówien nie kupię ...
To takie moje prywatne zdanie na temat:D Parszywe przywyczajnie z którym już nawet nie walczę ! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przeszlus']Kurcze Royal to bardzo droga karma ;)
Mój jadłp rez miesiąc Royala,ale portwel rodziców wołał o poste do nieba :)
Potem był Pedigree a teraz jest Brit i tak zostanie,na początku byłem taki zadowolony(maxteż) że traktowałem to jak smaczki :D[/QUOTE]
nO moze i droga ale dobra dla psa. :))

[quote name='Iza.']Zlituj się i zainstaluj sobie mozille, tam błędy podkreśla na czerwono.
Może nie jestem orłem ortografii, ale niektórych Twoich postów nie da się czytać...[/QUOTE]

[quote name='Minerva']Ja bym sterylizowała już ;) Im wcześniej tym lepiej. Sama chciałam ciachnąć Fredkę, ale rodzice raz mówią, że tak, a jak zbliża sie termin to fochy strzelają, że po co okaleczać psa :/[/QUOTE]
nO własnie u mnie cos podobnego, chca ją ciachnąc ale nie ma kasy i sie boją...
[quote name='przeszlus']Byłem u znajomego który na ogół mieszka w niemczech i trudno było pisać,korzystam z mozilli :)[/QUOTE]

[quote name='Esfly']Nie dawajcie psom shitowego pedigree, to najgorsze co może być :( Już lepiej na wagę kupić purinę w zoologu, 9zł kilogram a jakość o niebo lepsza...
Decydując się ma psa trzeba się niestety liczyć z tym, że dobra karma to spory koszt. Royal to nic w porównaniu z Hillsem czy Eukanubą.

____________

A co do zauroczenia... Cholera ma wdzięk ;) I zdaje sobie z tego sprawę. Na początku chciałam srebrnio białego hasiora, ale jak zobaczyłam tego małego terrorystę byłam gotowa wszystko zrobić, byle był mój :lol:[/QUOTE]
nO wiem ze peedigree niejest dobra. i nieiwme czy lepsza od chapi.. akle wydaje mi sie ze tak :))
Tylko ze jezeli to ja bym karmila moja sucz to bym jej kupila lepsza karme ale no cóż, rodzice mają kase i oni kupują.. u nas 2 kg starcza na miesiąc. :P wiec w sumie co miesiąc kupujemy a teraz to nawet na wiecej mamy karme bo mamy cztery rodzaje.. :p i patrzymy którą wkoncu bedzie jadła.. :)
A ja chcialam miec czarno-bialego.. ale własnie ta kuleczka zauroczyla straasznie, i wg tata wybvrał maść a ja wybrałam rase xD :)) mialbyc tez owczarke niemiecki ale cos nie wyszlo.

[quote name='Patyś_']Pedigree i inne chapie to wieki shit pełny trocin. czytałam, że w kilogramowym opakowaniu karmy ponad 600 gram to wiory przennę, więc zero wartości odzywczych dla psa, tyle tylko, że zapych żołądek. Lepiej zainwestowac w lepsza karę, kupić nawet przez neta i będziesz jej podawałą znacznie mniej niż tego Pediee i starczy na dłużej.
I w takich karmach masz tez wybór karmy tzn.: "tuż po sterylizacji" nie pamiętam jaką miałam, ale obu moim sukom przytknęłam, jadły jak szalone. Teraz próbujemy róznych, BK, Brit, Arion... zobaczymy co moim przypadnie ale w zyciu juz marketowych reklamowanych w TV gówien nie kupię ...
To takie moje prywatne zdanie na temat:D Parszywe przywyczajnie z którym już nawet nie walczę ! :)[/QUOTE]
Heh . :))
jak pisalam powyzej moi rdzice kupują;/ choc nawet moja mama powiedziala ze peedigree w puszce ma chemicalia...
Aha to dzięki wam za zdanie :))) caly czas mysle ze luna staje sie gruubsza... bo wcina swoje jedzenie, moze nie zawsze karme ale je. :))
Osttanio ja wazylismy i wazy 17 kg z czyms :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarnulka']
nO własnie u mnie cos podobnego, chca ją ciachnąc ale nie ma kasy i sie boją...
[/QUOTE]

Ja miałam to szczęscie, że obie sucze ze schronu więc sterylka za darmo. A co do strachu... Ja byłam przy obu sterylkach moich suczy - I powiem Ci, że to nic strasznego. Jak ... wycinanie migdałków u człowieka ... zabieg trwa 30-40 minut piesek jest nieprzytomny. A o wiele bardziej bała bym się, gdyby któraś z nich miałą mieć usuwaną macice z ropomaciczem. To jak tykająca bomba!
Ważna kwestia to dobry wet. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość narkozy wziewnej - to eliminuje jakie kolwiek powikłania przy zastrzyku "głupim jasiu" Może jest troche droższe, ale jesteś pewniejsze.
Zbieraj kasę, i szukaj dobrego weta! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patyś_']Ja miałam to szczęscie, że obie sucze ze schronu więc sterylka za darmo. A co do strachu... Ja byłam przy obu sterylkach moich suczy - I powiem Ci, że to nic strasznego. Jak ... wycinanie migdałków u człowieka ... zabieg trwa 30-40 minut piesek jest nieprzytomny. A o wiele bardziej bała bym się, gdyby któraś z nich miałą mieć usuwaną macice z ropomaciczem. To jak tykająca bomba!
Ważna kwestia to dobry wet. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość narkozy wziewnej - to eliminuje jakie kolwiek powikłania przy zastrzyku "głupim jasiu" Może jest troche droższe, ale jesteś pewniejsze.
Zbieraj kasę, i szukaj dobrego weta! :)[/QUOTE]
Ah nO ok.. uzbieram xD :D

Wielkie dziki , juz sie mniej boje:))
[quote name='przeszlus']Moich udało się na Brit namówić i jest ok :)
Niestety ludzie lecą na to co jest w reklamie :/
zapraszamy do nas na nowe fotki[/QUOTE]

Jutrto wejde xD:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelika_Roser'][CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]witamy się ! będziemy odwiedzać :loveu:[/FONT][/B]
[/CENTER][/QUOTE]
Heeej wam :))
[quote name='chocolatelady']to jest ekstra.;D
I ten fryz.;D[/QUOTE]
Dzięki :))
[quote name='Kama & Diana'][url]http://i1018.photobucket.com/albums/af301/AduSx33/P1015166.jpg?t=1281876161[/url] - słodko wyszła[/QUOTE]
Heej dziekuje:)
[quote name='przeszlus']Lunki jak tam zdrówko ?[/QUOTE]

Heej a zdrówko dobrze, coraz wiecej je i jest dobrze:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...