Jump to content
Dogomania

karma Brit


Olcia

Recommended Posts

Jestem z Brita zadowolona i to ..... BARDZO ! Mimo, ze wiem, że to nie jest najwyższa półka karm, ale:
1. od początku nie miałam nawet przez moment problemu z wybrzydzaniem - wszystkie psy moje jedzą bardzo chętnie (w zależności od wielkości odpowiednią karmę, za jednym wyjątkiem kerry blue terriery najchętniej jadłyby Brita Large Breed - zwłaszcza jedna sunia za nim przepada:evil_lol: ) Psów na stałe mam 5 na utrzymaniu i zazwyczaj 1 -3 na DT.
2. Mimo wielu podejmowanych wcześniej prób zmiany karmy na karmę dla psów - alergików żadna nie była udana, a ważący ok 18 kg pies po skonsumowaniu 1-go 15-kilowego worka Brita z jagnięciną został poczęstowany Britem Adult i tak już zostało i od kilku lat problemy skórne nie wróciły nawet na moment!
3. Próbowaliśmy przekonać już setki bezdomnych psów, które mieliśmy i mamy pod opieką do różnych karm i tak naprawdę Brit był i jest (z wielu !przetestowanych przez nas ) jest jedyną, z którą nie mamy problemu - tak z nauczeniem psów jedzenia suchej karmy, jak i z efektami często towarzyszącymi zmianie sposobu żywienia :cool3:
4. Przy takich ilościach karmy, jaką kupujemy w kilka osób razem dla naszych psów prywatnych, jak i workami kolejnymi dla psiaków bezdomnych, podawane czasami tutaj na forum ceny są szokującymi

Mam niestety uwagi do dystrybutora głównego tej karmy na Polskę!
Przede wszystkim kiedyś się zaopatrywaliśmy właśnie u Nich - okazało się że z przedstawicielem regionalnym wynegocjowaliśmy lepszą cenę, ale to jestem w stanie zrozumieć, bo i ilość w tym czasie znacznie wzrosła. Dostawy nie były czasowe, czego obecnie nie mogę zarzucić przedstawicielowi !
Poza tym z punktu widzenia marketingu nie jestem w stanie zrozumieć jeszcze czegoś ..... Brit nie ma paczek "startowych" ! Tak dla hodowców, jak i dla osób adoptujących psy bezdomne ... A tak jak w naszym starachowickim przypadku ...... zyskaliby napewno dziesiątki stałych odbiorców ... no ale cóż ... mogę tylko chcieć przejąć dystrybucję tej karmy - udział w rynku wzrósłby pewnie szybko, ale czasu brak :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Do kupujących w W-wie w hurtowniach[/B] - czy mogę w takiej hurtowni kupic mniej niz 15 kg karmy np Brit Junior i np jakies drobiazgi (zabawki, gryzaki)? czy musze kupic na min. 15 kg karmy ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jeyp93']Ja też zastanawiam się nad tą karmą. Tylko nie wiem czy moja Lady ją będzie chciała jeść, bo z niej taki niejadek:-([/quote]

Jeśli piesek jest wybredny to lepiej dla bezpeczeństwa zacząc od jagnięciny, jest chętniej jedzona przez psiaki.:p

Link to comment
Share on other sites

Hej, to już trzeci dzień karmienia "Britem". I jak narazie jestem bardzo zadowolona! Kulka nadal chętnie je, zostawia pustą miskę. Kaja - mój starszy pies, który ostatnio nie jadł w ogóle i zawsze zostawiał - też zajada! :) I bardzo ważne - poprawiły się kupki ;) Wcześniej, kiedy Kulka dostawała jedzenie domowe, kupka była na każdym spacerze i to bardzo rozwiązła :/ A teraz wszytko w porządku! To samo z Kają :) Jak narazie - pełne zadowolenie! :)

Link to comment
Share on other sites

Wie ktoś może ile daje się tej karmy (chodzi oczywiście o Brit) 3-miesięcznemu szczeniakowi, który osiągnie wagę ok. 30 kg? Powinno się w tym wieku dawać Brit Junior, ale ja oczywiście głupek i kupiłam dla szczeniąt dużych ras :oops: No ale myślę, że mu to nie zaszkodzi...
A tak w ogóle to wie ktoś może czy gdzieś w województwie kujawsko-pomorskim (najlepiej w okolicach Grudziądza) jest jakaś hurtownia z tą karmą (o ile w ogóle z jakąś jest :roll:)? Ale to chyba trzeba mieć jakąś hodowlę czy coś, żeby tam kupować, z tego co zrozumiałam z poprzednich postów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DarCia']Wie ktoś może ile daje się tej karmy (chodzi oczywiście o Brit) 3-miesięcznemu szczeniakowi, który osiągnie wagę ok. 30 kg? Powinno się w tym wieku dawać Brit Junior, ale ja oczywiście głupek i kupiłam dla szczeniąt dużych ras :oops: No ale myślę, że mu to nie zaszkodzi...
A tak w ogóle to wie ktoś może czy gdzieś w województwie kujawsko-pomorskim (najlepiej w okolicach Grudziądza) jest jakaś hurtownia z tą karmą (o ile w ogóle z jakąś jest :roll:)? Ale to chyba trzeba mieć jakąś hodowlę czy coś, żeby tam kupować, z tego co zrozumiałam z poprzednich postów...[/quote]


ja bym takiemu maluchowi kupowała lepsza karmę-Purina Pro Plan, Eukanuba, Royal, Hills...Do pierwszego roku życia napewno. Mój "rósł" na Hillsie-potem mu zmienialam jak już dorósł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='DarCia']osiągnie wagę ok. 30 kg? Powinno się w tym wieku dawać Brit Junior, ale ja oczywiście głupek i kupiłam dla szczeniąt dużych ras[/quote]
I dobrze kupiłaś!!! Do dużych ras zalicza się już od 25 kg w zwyż (dorosły), więc dla Twojego odpowiedni będzie brit junior large breed (dla szczeniąt ras dużych), tylko trzeba dodawać jeszcze witaminki. Ja swoje dwa bokserki do 6 m-cy karmiłem lepszymi (z wyższej półki Royal, hill's i in.) karmami, później przeszedłem na brita (bo wcześniej o nim nie słyszałem). Teraz mają skończone 2 lata i karmię ich nadal britem, tyle że dla dorosłych (brit adult large breed) i nadal dodatkowo dostają witaminki i mają się świetnie :)

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie do osób, które zaopatrują się w ARZE w W-wie ;)
Ceny karm dla psów dorosłych są podane na pierwszej stronie, a zainteresowały mnie karmy JUNIOR (nie LB, zwykły) 8kg(lub podobne wagowo) lub 15 ;)
przede wszytskim firm: BRIT, Acana, ARION, Chicopee i moze Happy Dog'a ;)

będę wdzięczna, baardzo :)

Link to comment
Share on other sites

mam brita l&r. forest je chetnie, ale on chyba w ogole ma apetyt i po poczatkowym wybrzydzaniu wszystko zjada bez problemu ;) a moje spostrzezenia sa takie, ze ta karma jest taka sucha i lekka-tzn granulka jest duza, ale leciutka i krucha. duza objetosc zajmuje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...