Jump to content
Dogomania

Leszno 28-29 Maja


VALANDIL_DACCARIA

Recommended Posts

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zeliika']
ale sie otrzaskam z przyporzadkowaniem ras do grup :wink:[/quote]
no faktycznie :o
Praktyka czyni mistrza:)
jeszcze kilka pytań i bedziesz mogła zostać sedzią 8) z uprawnieniami na wszystkie grupy;)
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka dla laika Cavalier i King są bardzo podobne. Mają podobną budowę i umaszczenie. Ale róznic jest sporo:
Podstawowe róznice między King Charles a Cavalier King Charles to:
1) King jest mniejszy niż Cavalier, generalnie zgodnie ze wzorcem King wazy od 3,6 kg do 6,3 kg a Cavalier od 5,4 do 8 kg
2) King ma przodozgryz, a Cavalier zgryz nozycowy (mówiac z uproszczeniem Cavalier ma długi pysk a King krótki), w efekcie nos u Cavaliera jest wystający a u King wciśnięty, (ale tu pewna uwaga pysk King widziany z profilu nie jest płaski, ale wyraźnie jest wciśnięty nos)
3) Cavalier powinen mieć płaską czaszke między uszami a King nakryty charakterystyczna kopułą (wypukły)
4) u Kinga środkowe opuszki palców w lapach mogą być zrośnięte jest to prawidłowe) u Cavaliera jest to niedopuszczalne,
5) Cavaliery maja długie ogony, Kingi rodzą sie z długimi, srednimi i krótkimi - wszystkie są prawidłowe
6) oba psy sa przyjacielskie i nieagresywne, ale King jest bardziej nieufny i bardziej elegancki, niektóre Kingi to pies "jednego pana" (kocha wszystkich, ale w widoczny sposób adoruje jedną osobę).
Róznice w budowie najłatwiej jest wytłumaczyć na zdjęciach albo na żywo.

Link to comment
Share on other sites

a w najnowszym numerze "PIES" pisze, ze sedziami IX grupy jest E.Junikiewicz i Jaromir Dostal - wiec ten Pan grzywki by mial.... ale namieszane!!!![/quote]


Dorotko czyli my mamy na kingi i caviski P. Junikiewicz czy cos się zmieniło??
Pozdrawiam
Bogusia

Link to comment
Share on other sites

Moje pytanie jest całkiem laickie :oops: Można jeszcze zgłaszać psa na wystawę?Na żadnej jeszcze nie byłam nawet jako widz,ale mam taką śliczną suczkę (oczywiście ma rodowód),że szkoda by było jej nie pokazywać.Ma ona już 2 lata. Nie wiem kompletnie jak to jest -przydzielą ją do jakiejś klasy czy jak?
A dlatego Leszno poniewaz mam blisko -jestem z Zielonej Góry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...