Jump to content
Dogomania

Azyl u Majki. Pomoc pilnie potrzebna!


Luzia

Recommended Posts

  • Replies 709
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No plan jest taki.
Wyjazd, jesli sie nic nie zmieni jest za tydzień w sobotę.
My czyli ja,Marlena:mad:, Basia i mój tż jedziemy z Tarnobrzega do Rzeszowa.
Tam spotkamy się z dziewczynami Ewą i Gosią?(dobrze zapamiętałam Ewa?:oops:),gdzie to jeszcze się ustali. :cool3:
Tylko tak żebyśmy się odnalezli:diabloti:
No a potem pojedziemy do Majki.
Jak ktoś mieszka na trasie Tarnobrzeg-Rzeszów to możemy zabrać jedną osobę jeszcze lub jakieś rzeczy.

I dziewczyny jak to zrobimy?Będziemy się składać na jakieś jedzonko itd, czy każdy po prostu załatwi co może i ile może a potem przekażemy to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']No plan jest taki.
Wyjazd, jesli sie nic nie zmieni jest za tydzień w sobotę.
My czyli ja,Marlena:mad:, Basia i mój tż jedziemy z Tarnobrzega do Rzeszowa.
Tam spotkamy się z dziewczynami Ewą i Gosią?(dobrze zapamiętałam Ewa?:oops:),gdzie to jeszcze się ustali. :cool3:
Tylko tak żebyśmy się odnalezli:diabloti:
No a potem pojedziemy do Majki.
Jak ktoś mieszka na trasie Tarnobrzeg-Rzeszów to możemy zabrać jedną osobę jeszcze lub jakieś rzeczy.

I dziewczyny jak to zrobimy?Będziemy się składać na jakieś jedzonko itd, czy każdy po prostu załatwi co może i ile może a potem przekażemy to?[/quote]

Plan jest dobry :lol: ...
Marlenka widze jedzie pod kara chłosty :eviltong: a nie lepiej Marleko po dobroci ?;)
Gosie dobrze zapamietałas :lol:

Ja mysle ze na pierwszy raz niech kazdy zabierze co moze , jak sie rozejrzymy w potrzebach na miejscu to wtedy mozna bedzie sie ewentualnie na cos konkretnego zbierac ..

Poza karma dla zwierzakow w kazdych ilosciach , przydadza sie srodki czystosci / proszki do prania , mydła , płyny do mycia naczyn itp.../ miski metalowe , garnki , koce ...

Link to comment
Share on other sites

Ja po zakupach w sklepie na B :cool3: Na stanie kilka smyczków, szczota do czesania i jeszcze w domu mam parę rzeczy. Się na mnie ludzie dziwnie patrzyli jak zgarnęłam z kosza wszystko co tam zostało :diabloti:

Kiedy wy dokładnie jedziecie? Bo się zastanawiam czy wysyłać bezpośrednio do P. Majki czy może do Was...

ewatr - co to jest to coś na Twoim awatarku? Bo rozumiem że zwierzę.. ale taka poza że nie wiadomo co to dokładnie za ufoludek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie co kupic.

Najsensowniejsze dla mnie to kupic karme sucha i mokra.(tylko jakiej marki czy Puffi tansza a wiecej czy Pedigree drozsza a mniej?)
Zabawki chyba zbyteczne.
Legowiska drogie jak na B widziałam na allegro tansze.

No chyba ze duze miski nierdzewne dosc fajne i cena przystepna.

Podpowiedzcie? bo jutro chce cos kupic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnula']Zastanawiam sie co kupic.

Najsensowniejsze dla mnie to kupic karme sucha i mokra.(tylko jakiej marki czy Puffi tansza a wiecej czy Pedigree drozsza a mniej?)
Zabawki chyba zbyteczne.
Legowiska drogie jak na B widziałam na allegro tansze.

No chyba ze duze miski nierdzewne dosc fajne i cena przystepna.

Podpowiedzcie? bo jutro chce cos kupic[/quote]
Co do wyjazdu, to jedziemy w sobotę.

A co do artykułów wydaje mi się, że zabawki to rzecz drugorzędna, najbardziej Majce przyda się chyba karma, smycze, obroże itd.

Ewa też pisała, że inne rzeczy, mniej psie się również przydadzą. Więc właściwie można by powiedzieć, że wszystko co może przydać się w domu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']Co do wyjazdu, to jedziemy w sobotę.[/quote]

To kobitki decyzja, bo dla mnie nie ma różnicy czy paczkę poślę do P. Majki czy do was - jedna cena. Się tylko zastanawiam gdzie szybciej dotrze - bo pisałyście że do azylu za dobrego dojazdu nie ma, że jakieś odludzie (tak wywnioskowałam). A jak puszczę jutro priorytet to do soboty powinien trafić, a i potwierdzenie czy doszło prędzej od Was dostane niż od P. Majki, jako że neta nie ma. Jak mam do Was wysłać to proszę o adres na PW. W paczce większość smyczy, wygrzebałam jeszcze szamponetki odpchlajace dla maluchów, może coś jeszcze znajdę.

Czarnula, nie wiem jak u Ciebie ale jeśli chodzi o Wrocław to obskoczyłam dziś 3 sklepy na B i pustki były - udało mi się jedynie dostać smycze z obrożami i uchowała się jedna szczotka. Reszty już nie było. Także radze jutro raniutko się wybrać - ja sama też jeszcze rano podskoczę do jednego sklepu, może coś jeszcze się ostało.

Co do karmy to nie wiem jak ten Puffi ale tu jest chyba w miarę tania karma:
[URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/pitti_boris/31035"]Pitti Boris sucha karma dla psa tanio w zooplus: Pitti Boris Aktiv jagnięcina z ryżem[/URL]
To chyba nie dużo szczególnie w opcji 2x15kg...
Teraz nie dam rady ale po wypłacie postaram się podesłać.

Link to comment
Share on other sites

czy przydadzą garnki zamiast misek?
Czy dla tej pani potrzebna jest odzież?
Gibutkowa, szkoda forsy na przesyłanie,może lepiej wysłac dziewczynom pieniądze?
Jeżeli zechcesz coś wysłać nie żywieniowego, to możemy to zrobić wspólnie przy pomocy bardzo miłych ludzi z Wrocławia, za darmo.Musimy się tylko zgadać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']
Gibutkowa, szkoda forsy na przesyłanie,może lepiej wysłac dziewczynom pieniądze?
Jeżeli zechcesz coś wysłać nie żywieniowego, to możemy to zrobić wspólnie przy pomocy bardzo miłych ludzi z Wrocławia, za darmo.Musimy się tylko zgadać.[/quote]

No ja już mam rzeczy zakupione dla psiaków (nieżywieniowe). Jak masz możliwość transportu tych rzeczy "przy okazji" to daj tylko znać kiedy ten transport miałby być. Podejrzewam że to ktoś kto jeździ w tamte strony, tak? Może więcej rzeczy się zbierze od kilku osób za jednym transportem. To ja czekam na PW.

Link to comment
Share on other sites

poker ma racje, ogłoszenia będą bardzo potrzebne
i to chyba jedna z pilniejszych potrzeb, poza oczywiście karmą itd
ja wezmę aparat, mogę nawet na dwa robić zdjęcia, bo mam taką możliwość, ale lepiej chyba zrobić kilka wyraźnych zdjęć niż masę mało widocznych i trzeba będzie się porządnie wziąć za ogłoszenia


tylko zastanawiam się jak rozwiązać kwestię sterylek:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']
tylko zastanawiam się jak rozwiązać kwestię sterylek:hmmmm:[/quote]

A nie ma u Was czegoś takiego jak talony ze schronu? U nas jest tak że jak jest osoba która ma azyl czy zajmuje się choćby dokarmianiem bezpańskich psów czy kotów, to idzie do schroniska i dostaje taki talon na bezpłatne sterylki i z tym talonem idzie do weta (jest kilku którzy mają podpisaną umowę ze schronem) i tam robią tą sterylkę za darmo.

Można też przez "wirtualna adopcję" spróbować zebrać pieniążki na sterylki dla poszczególnych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gibutkowa']A nie ma u Was czegoś takiego jak talony ze schronu? U nas jest tak że jak jest osoba która ma azyl czy zajmuje się choćby dokarmianiem bezpańskich psów czy kotów, to idzie do schroniska i dostaje taki talon na bezpłatne sterylki i z tym talonem idzie do weta (jest kilku którzy mają podpisaną umowę ze schronem) i tam robią tą sterylkę za darmo.

Można też przez "wirtualna adopcję" spróbować zebrać pieniążki na sterylki dla poszczególnych psów.[/quote]
Z tym drugim się zgodzę. O ile pamiętam Majka miała chyba stronkę, nie wiem kto to prowadził, można by ją zaktualizować i tam zamieścić taki dział "adopcje wirtualne".

Co do pierwszego, to ja chwilowo mieszkam w Tarnobrzegu, u nas nie ma schroniska więc się nie wypowiem na ten temat.

A paczkę jak chcesz to możesz wysłać do mnie, ale co będzie jeśli nie zdąży dojść :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']
A paczkę jak chcesz to możesz wysłać do mnie, ale co będzie jeśli nie zdąży dojść :oops:[/quote]

dooobra... może lepiej nie kombinować za bardzo.. znając naszą pocztę to priorytet potrafi i 2 tygodnie iść :-o
wyślę teraz to co mam a następnym razem chyba rzeczywiście lepiej na takie odległości kaskę wysłać i zawsze to dodatkowe 15 zł na koncie zamiast za wysyłkę :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gibutkowa']
ewatr - co to jest to coś na Twoim awatarku? [B]Bo rozumiem że zwierzę..[/B] ale taka poza że nie wiadomo co to dokładnie za ufoludek :lol:[/quote]

No i calkiem dobrze rozumiesz :eviltong:
to zwierze tak wlasnie lezało jak było małe :evil_lol:
a obecnie jest juz panem w srednim wieku :

[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6f0d0326ca392df9"][IMG]http://images8.fotosik.pl/91/6f0d0326ca392df9m.jpg[/IMG][/URL]

i znajduje sie w moim podpisie z napisem Armanii :loveu:

[quote]Poker

czy przydadzą garnki zamiast misek?
Czy dla tej pani potrzebna jest odzież?
[/quote]

Poker wszystko sie przyda :p

Link to comment
Share on other sites

Byłam na zakupach i wziełam 25kg karmy i 5 duzych misek.

W sobote gdzie sie spotykacie w rzeszowie bo albo z mezem pojedziemy za wami do azylu albo podamy zakup.
Bedzie potrzeba tyle osób bo jak dobrze licze wybiera sie w sumie 6 osób.
Niech wypowiedza sie bardziej doswiadczeni czy jeszcze my 2 to nie za duzo jak na pierwsza wizyte??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnula']W sobote gdzie sie spotykacie w rzeszowie bo albo z mezem pojedziemy za wami do azylu albo podamy zakup.
Bedzie potrzeba tyle osób bo jak dobrze licze wybiera sie w sumie 6 osób.
Niech wypowiedza sie bardziej doswiadczeni czy jeszcze my 2 to nie za duzo jak na pierwsza wizyte??[/quote]

Jeszcze sie dokładnie umowimy na spotkanie w Rzeszowie ale mysle ze najlepiej bedzie:

[B]w sobote[/B] [B]pod Kundelkiem na ul.Ciepłowniczej około godziny 12 .00[/B]

Nie byłam jeszcze u Majki i trudno mi powiedziec jak tam wszystko wyglada na miejscu . Ale trzeba pojechac i zobaczyc na własne oczy ...

Jezeli Czarnula jestes zainteresowana kontaktem ze mną to moge podac na Pw telefon i sie zdzwonimy :lol: bo do soboty jeszcze pare dni i moze sie cos jeszcze zmienic w planach ;)


[quote]
Basia1968


więcej ludzi to więcej rąk do miziania psiaków - ja proponuję żeby może Ewunia albo dziewczyna która zna Majke osobiście skontaktowała się z nią i spytała czy możemy przyjechać. Co?? chyba, że mi cos umknęło.

[/quote]

Kolezanka bedzie sie najprawdopodobniej jutro kontaktowac z Majka i uprzedzi ja o naszych odwiedzinach .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...