Jump to content
Dogomania

Papillony+off


anetta

Recommended Posts

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz ,czasem najpiękniejsi rodzice ,jak się nie dopasują ,to nic ciekawego nie wychodzi ,a tu takie cudeńko ,aż oczy cieszy .Piękna i cieszę się ,że mamy taką klasową suńkę z Polskiej hodowli ,oby więcej się takich rodziło .Brawo i proszę pisz o swoich papiśkach ,bo ja dopiero się uczę o tej rasie. Chcę wiedzieć jak najwięcej ,bo lada moment Lanzi będzie w naszym domu i wszystkie rady związane z papiśkami są bezcenne .
Zdjęcia znowu dają kapitalną wiedzę i mogę powiedzieć ,że zaczynam chwytać na czym polega uroda papisiów .Proszę pokazujcie swoje pieski z okresu szczenięcego i jak się rozwijały ,jest to świetny materiał poznawczy.

Link to comment
Share on other sites

Kapitalnie widać metamorfozę .Piekne kaczątko w olśniewającego łabędzia ,albo poczwarka w cudownego motyla .Oczywiście poczwarka w pozytywnym znaczeniu.Szczeniaczki papisie są takie śmieszne ,że na sam ich widok rozwesela się serducho i chciało by się takiego uszatka zacałować .My będziemy też Lanzi robić taką dokumentację ,żeby była pamiątka tego śmiesznego okresu rozwoju.

Link to comment
Share on other sites

M&M nie rezygnuj i wklej wzorzec. W pewnych godzinach przy dużym ruchu mogą byc przejściowe problemy.

Ja lubie papillony ze strzałką, ale szczerze mówiac najbardziej lubie jak ich główka przypomina motyla. Najbardziej podobaja mi się pieski o ciekawym, symetrycznym "malunku" na główce.

Musze sie pochwalić, że sobote i niedziele spedziłam w towarzystwie synka Olika (z hod. Kujawski Czar). Razem z Markisiem ogladali zawody agility z trybun, ale za jakiś czas beda zapewne rywalizować na torze :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak. Bardzo mnie ucieszyło to niespodziewane spotkanie. Ja mam niedosyt papisiów na codzień. :lol:
Szczeniak cudny. Widac róznice miedzy nim a moim Markisiem na pierwszy rzut oka. Inna budowa, inna szata.
Pewnie nie wszyscy podzielają moje zdanie, ale mnie sie ta różnorodnosc w papisiach bardzo podoba.

Link to comment
Share on other sites

:shake: a propos tego artykułu, tylko taki komentarz jak w moim temacie! Dziwię się, że dziennikarz zabierający sie za pisanie nie dociera do pięknych psów tej rasy. Zaznaczam, że jeszcze nie kupiłam MP. Za pięknym papllonem obejrzy się każdy na ulicy, zatrzyma i spyta z ciekawością, co to za rasa - tak reagują na moją Yustine - jestem nieskromna sorry. Jednak brzydki papillon przypomina kundelka lub kundla. Będąc w klinice weterynaryjnej, nawet nie śmiałam zapytać właściciela papillona, czy to właśnie jest ta rasa - taki małourodziwy był ten papillon. No cóż rasy do towarzystwa mają to do siebie, że albo ich uroda zwala z nóg, albo... - na dwoje babka wróżyła.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę się narzucać i dzwonić ( z wiadomych względów dla mnie) do osoby, która robi przeglądy, ostatnio nie jest nam po drodze. Ta osoba ma urlop - 6 bm. będzie w pracy. Wtedy mogę łaskawie umówić się na przegląd. Tymczasem wczoraj szczeniaczki skończyły 6 tygodni, były zaszczepione i czują się świetnie. Nowych zdjęć nie mam na razie, bo fotograf wyjechał. Idę po tę gazatkę MP - muszę zobaczyć te cudeńka.

Link to comment
Share on other sites

M&M, dzięki za wyczerpującą odpowiedż, jesteś kopalnią wiedzy. A pytałem m.in. dlatego, że w ubiegłym roku interesowałem się phalenami, trafiłem na zdjęcie pieska, który mi się ogromnie podobał, a tej strzałki nie miał. Był to Talisman du Royaume des Chrysalides w niemieckiej hodowli Ponda's.
Ale potem byłem w Tulln, gdzie chciałem się koniecznie spotkać z panią Helgą Marksteiner (Schmetterlingswiese), ona niestety nie przyjechała, widziałem czeskie phaleny, były moim zdaniem okropne, Czeszki niesympatyczne.
Przyszła do naszego domu sunia - grzywaczka, no i w ten sposób phaleny zeszły na dalszy plan. Chociaż sentyment pozostał.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']To dla mnie niespodzianka- czy to był może VERDZI?[/quote]
Tak to właśnie my Verdzi-Ori i jego przyszła przewodniczka pozwolilismy sobie na mały wypad na torek Agility aby mały się przyzwyczajał do zgiełku
a ja bym mogła ocenic co mnie czeka w niedalekiej przyszłosci.

A tak wogóle to witam (pierwszy raz na dogo), tak sobie czytam i wydaje mi się że o moim maluchu co jakiś czas ktos coś wspomina więc wstyd by było nie do łączyc do tak miłego i zacnego toważystwa:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black@with']Tak to właśnie my Verdzi-Ori i jego przyszła przewodniczka pozwolilismy sobie na mały wypad na torek Agility aby mały się przyzwyczajał do zgiełku
a ja bym mogła ocenic co mnie czeka w niedalekiej przyszłosci.

A tak wogóle to witam (pierwszy raz na dogo), tak sobie czytam i wydaje mi się że o moim maluchu co jakiś czas ktos coś wspomina więc wstyd by było nie do łączyc do tak miłego i zacnego toważystwa:multi:[/quote]

witaj :lol: wspaniałe, że jestes
W Pruszkowie moja uwaga była rozdarta miedzy papisiami, zawodami i biegajacym po torze Luciem. Ciesze się, ze będziemy mogły podtrzymywać znajomosc wirtualnie :multi: Koniecznie wymiziaj Orika od namolnej cioci.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']Na pewno szczeniaki z Kujawskiego Czaru będą większe - bo są od dosyć dużej suczki -sporo większej od Olika i mają bardzo dużego 7 kilogramowego dziadka - ojca tej suczki. Sama jestem ciekawa tych szczeniaczków - jakie pieski z nich wyrosną - bo ta suka była dla mojego Olimposa największym wyzwaniem . Nie trudno jest oczekiwać dobrych szczeniaków po super idealnych rodzicach - ale jeśli piesek ma mieć coś do powiedzenia musi się zmierzyć z natrudniejszym zadaniem . Pozytywną cechą tej suni jest znakomita psychika i to myślę zaowocowało i w tych szczeniaczkach .[/quote]
Witam, witam :multi: :multi: :multi:
mam nadzieje że z mojego Orika nie wyrosnie jakieś monstrum przez te eksperymenty:mad: :mad: :mad:
narazie bardziej przypomina przerośnietą świnkę morską a nie uroczego papilonka
jeśli chodzi o psychikę to nadal ją poznajemy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']Angel ciebie interesował ten pies do twojej Angel - ale chyba ci coś nie pasuje w tym psie - co???[/quote]

no niestety jako szczeniak zapowiadal na super psa teraz niebardzo odpowiada mi glowa , ale musze zobaczyc na zywo bo niestety zdjecia nie zasze oddaja rzeczywistosc i tak naprawde nie mozna sie wypowiedziec dopoki si enie zobaczy na zywo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carlos_Santana']A tu [URL="http://lilly-papillon.com/"]http://lilly-papillon.com/[/URL] to też chyba "szwedy jakieś" ? bo takie kudłate. Mam pytanko: czy ktoś z was zna hodowczynię z tej hodowli? A może ktos widział szczeniaczki stamtąd? Jeszcze nie mam papillona ale własnie zamierzam nabyć takiego pieska i nie mogę sie zdecydować do kogo "uderzyć". Tylko widziałem tę panią jak wystawiała swojego papillonka kiedyś 2 razy i byłem pod wrażeniem.Z góry dziękuje za odpowiedź Karol[/quote]

no ja jestem tez cikawy , bo niestety pani sie nie pokazuje na zadnych duzych wystawach jezdzi tylko na okregowe no i za granice :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carlos_Santana']Przed chwilą sie naprodukowałem a serwer nie wpisał mojej wiadomości!!! Dzięki za radę i opinię. Zadzwoniłem dziś do tej pani i muszę powiedzieć,że była b.miła. Na szczeniaki jednak niestety nie ma widoku ( buuu...), bo podobno b. mało się rodzi w miocie i na razie są zrobione rezerwacje. Ale pani powiedziała,że mogę przyjechać zobaczyć pieski i porozmawiać ( tak tylko rekreacyjnie :-) A co do tej utytułowanej suki, to czy możesz mi to jakoś logicznie wytłumaczyć jak to jest,że ma tyle tytułów i CACIBów a naprawdę jest nieciekawa? Przecież np. CACIB dostaje tylko jedna suka/pies z całej stawki. Czy to oznacza,że z papillonami jest w Polsce i zagranicą aż tak tragicznie? Ja jestem akurat okolic Wrocławia i 2 lata temu widziałem jak ta pani wygrała w stawce chyba 10 czy wiecej suk ( pamiętam bo włascicielka jest no no... niczego sobie). Czy to znaczy że mamy kompletną "kichę" w papillonach? Proszę powiedz,która suka jest w PL najlepsza i powinienem starać się o szczeniaka po niej? A może tu [URL="http://www.smalls.glt.pl/"]http://www.smalls.glt.pl/[/URL] ?????Z góry dziękuję za odpowiedź.Karol[/quote]
wiem ze te pytania nie sa skierowane do mnie , ale musze napisac , ze przeciez nie mozemy tobie zakazac kupic szczeniaka po tym czy tamtym psie , to sprawa gustu kazdy moze lubic co innego i kazdemu moze sie podobac cos innego , wybor nalezy do Ciebie , przeciez my nie narzucamy wlasnego zdania ze ma ktos kupic psa z tej czy tamtej hodowli albo po tej suce i tym psie !!!!! kazdy ma prawo wyboru jeszcze zyjemy w wolnym kraju :lol::lol::lol: i jesli podoba ci sie wlasnie ta suczka to czekaj cierpliwie na szczeniaki po niej , ja na swoja Winky czekalem 2 lata zanim zorietowalismy sie co i jak i gdzie !!!!!!! Ale nie zaluje ze ja mam poniewaz dala mi (przynajmniej wedlug mnie ) bardzo fajna suczke [Angel] przynajmniej mi sie tak wydaje :eviltong: , a wartosc psa/suki ocenia sie wlasnie po danym przez nich potomstwo :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']Szczenięta urodziła też importowana z Danii suczka Toymaker Jessika Lang
w hodowli Dimetrodon [URL="http://www.dimetrodon.republika.pl/"]http://www.dimetrodon.republika.pl/[/URL]

Ojcem szczeniąt jest Orion Babocka Admiral

[IMG]http://img213.imageshack.us/img213/3126/morasek25uk.jpg[/IMG]

Tak więc na wybór w szczeniątach nie możesz narzekać[/quote]
Ale kudłaty!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carlos_Santana']Hej.No nie to miałem na myśli, że mi sie ta suka podoba [b]( tylko włascicielka ładna ho ho )[/b]. Ja po prostu jeszcze za dobrze nie wiem co mi sie podoba, dlatego pytam o rade, żebym nie kupił jakiegoś potworka! No a wy macie już spore doświadczenie,więc chciałem się dowiedzieć jak ten papilloński "półświatek" wygląda. No bo może jak pies nie jest ładny to jakieś układy wchodzą w grę?Niestety nie widziałem Cristel. Gdzie jest stronka,na której można ją obejrzeć. Aha, no i jakie ma tytuły?Pozdro.Karol[/quote]

moze wlasnie dlatego :lol::cool3::cool3::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']Czyli nie jest zbyt duży , ciekawa jestem jaką ma wagę i ile ma wzrostu na 7 m-cy to będe wiedzia mniej więcej ile jeszcze podrośnie ,ale z tego co mówisz że wygląda jak prtzerośnięta świnka morska tzn maleńki...Ztego co wiem był on najmniejszy z miotu[/quote]o
..... jest wręcz na odwrót jest bardzo duży i przy Markisiu wygladał jak nie papilonek

a jeśli chodzi o wymiary to wazy 2,8 i mierzy 26 cm (czy to bardzo dużo
jak na ten wiek?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...