Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

Po prostu rysować w stronę w którą układa się sierść. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Sierść rośnie w lewo to Ty rysujesz w lewo, rośnie w prawo to rysujesz w prawo. Wtedy rysunek będzie bardziej ,,trójwymiarowy''. Tam gdzie pada cień musisz docisnąć mocniej ołówek, tam gdzie światło bardzo delikatnie, prawie niezauważalnie. Patrz też na fakturę sierści. Sierść krótkowłosą rysuję krótkimi kreskami blisko siebie, ale delikatnymi; sierść szorstką bardziej zdecydowanie, a długą delikatnymi, ,,falującymi'' kreskami.

Bolsbokser swoim rysunkiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylcia&Fux']nie rysuje z własnego wymysłu ;p[/QUOTE]

To dobrze by było, żebyś chociaż popatrzyła na zdjęcia podobnych psów. I najpierw potrenowała rysowanie na podstawie zdjęcia,a potem dopiero z pamięci. Bo każda rasa ma cechy charakterystyczne. I nie tylko dlatego. Łatwiej Ci będzie narysować bardziej realistyczną sierść, bo będziesz wiedziała gdzie i jak się ona układa.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście. W tym dokończyłabym szyję a potem rysowała następy. Im więcej narysujesz tym więcej się nauczysz. Tylko bez pospiechu i jak najdokładniej, jeżeli chcesz uzyskać realizm to niestety ale swoje trzeba odsiedzieć. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga3006']Oczywiście. W tym dokończyłabym szyję a potem rysowała następy. Im więcej narysujesz tym więcej się nauczysz. Tylko bez pospiechu i jak najdokładniej, jeżeli chcesz uzyskać realizm to niestety ale swoje trzeba odsiedzieć. :razz:[/QUOTE]

To tu dokończę szyje, prześle wam zdjęcie i zacznę nowy rysunek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylcia&Fux']To tu dokończę szyje, prześle wam zdjęcie i zacznę nowy rysunek[/QUOTE]
I wg mnie najlepiej na początek ze zdjęcia. A jak dojdziesz do wprawy, to będziesz trenować pamięć, spostrzegawczość etc.

PS. jeśli zdecydujesz się na rysowanie ze zdjęcia, to wrzuć też fotkę, będzie nam łatwiej Ciebie instruować.
Powodzonka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylcia&Fux']Mam jeszcze jedno pytanie, jakie psy łatwiej rysować z krótką sierścią, szorstkowłose czy z długą sierścią?[/QUOTE]
chyba nie ma na to recepty.
W moim przypadku t zależy od jakości zdjęcia.
Ale za mało prac wykonałam,żeby powiedzeć, jakie psy łatwiej mi się rysuje. Może z długą sierścią !?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga3006']Mi najłatwiej rysuje się krótkowłose w typie owczarka, a najtrudniej wszelkiego rodzaju kudłacze i płaskomordniki:evil_lol:
Na początek to chyba najlepiej rysunek z natury i to coś prostego: jakieś pudełka, ołówki itp.[/QUOTE]

To lepiej teraz narysować psa czy przedmioty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga3006']Mi najłatwiej rysuje się krótkowłose w typie owczarka, a najtrudniej wszelkiego rodzaju kudłacze i płaskomordniki:evil_lol:
Na początek to chyba najlepiej rysunek z natury i to coś prostego: jakieś pudełka, ołówki itp.[/QUOTE]
Tak, płaskomordniki sa specyficzne

Link to comment
Share on other sites

Mój Szalony Kapelusznik rysowany żelowym długopisem
wiem, wiem zdjęcie byle jakie :eviltong: jakie są wasze opinie?

[URL=http://img851.imageshack.us/i/110305192640.jpg/][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/1801/110305192640.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Mój Szalony Kapelusznik rysowany żelowym długopisem
wiem, wiem zdjęcie byle jakie :eviltong: jakie są wasze opinie?
[URL]http://img851.imageshack.us/img851/1801/110305192640.jpg[/URL]
[/QUOTE]
gratuluję wypbraźni, ale wolę się wypowiadac nt. psich rysunków, bo z Twoją tematyką nie za bardzo mam doczynienia.
Bardzo fajne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...