Jump to content
Dogomania

JESTEM JUZ PRAWIE SZCZESLIWYM POSIADACZEM DOBKA


Michalwnc

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej,

wreszcie jestem:) :laola:

A Inka ma się dobrze :lol: przedwczoraj byliśmy u weta (pościągał Jej szwy z prawego uszka), i zabieramy się za klejenie :P

Lewe juz prawie całkiem stoi :D

No i koniec końców zrezygnowaliśmy z usilnych prób przekonania naszego psiaka że sucha karma jest smaczna i należy ją jeść :evil:

Jakoś nie dotarło to do psiny i za nic nie chciała tego czegoś wcinać :evil:

Tak więc zajęliśmy się gotowankiem :roll: i teraz zajada jak szalona :lol:

może wreszie nabierze troszkę ciałka bo chudzinka z niej niesamowita :wink: :P :wink:

No i nauczyła się już siad i waruj, ale tylko wtedy jak widzi że coś dostanie, bo tak bez "przekupstwa" :eating: to jakoś jest mniej chętna do współpracy hi hi hi... :eviltong:

Pa

Lucyna, Konrad i Inka.

Link to comment
Share on other sites

Konrad & Inka

Gratulacje za uszyska :laola:

Mój tez nie trawi suchej karmy i tez chcac nie chcac musze mu gotowac :-? A wlasnie co jej gotujecie bo moj uwielbia ryzyk z kurczaczkiem polany rosolkiem ale nie za tlustym, badz makaron koniecznie swiederki z żeberkami - to jego staly posilek, a tak poza tym czasem uda mi sie go namowic na kaszke na mleku, je bialy ser (trzesie sie ze szczescia jak go widzi :D ), ugotowane jajka, jabłuszka, orzechy, arbuzy wcinał ach i uwielbia chleb z pasztetem :angel:

Link to comment
Share on other sites

Taaaak ...

A ciekawa jestem, który z Waszych psiaków dałby sie pokroić i posolić za ... groch "jasiek" ;-) Bo mój pies - owszem ;-)

Mogę przy nim jeść wszystko - z większą lub mniejszą ochotą chce mi towarzyszyć... Ale gdy poczuje wyżej wymienione "danko", czyli groch - to z uporem maniaka będzie wpatrywać się we mnie, ślinka "do ziemi" (dosłownie!) :-)

A tak w ogóle to je głównie suchą karmę, ale nie odmówi niczego :-)

Nawet sałatę wcina !!! :-)

Pa,

Aśka & Baco

Link to comment
Share on other sites

Nasz Dimenek uwielbia drobno pokrojoną wołowinke, pomieszną z ryżem i rozgniecioną marchewką, poza tym kocha ser biały, no i oczywiści wszelkiego typu paróweczki (ale tylko ugotowane) i paszteciki (przede wszystkim drobiowe). Ostatnio zajadał się taką mortadelą z dodatkiem żółtego sera, niestety pomimo jego apetytu na tę kiełbaskę, nie może za dużo tego jeść, bo potem ma rozwolnienie :-? Czasem dajemy mu pokrojony chleb z pasztetem no i oczywiście serek żółty, który dajemy mu jako smakołyk-nagrodę.Czasem razem z nami jada na śniadanko płatki śniadaniowe z mlekiem.

Suchej karmy niestety nienawidzi, nawet zalanej rosołkiem czy inną zupką czy wywarem. Czasem schrupie kilka ziarenek, ale to chyba jedynie wypadek przy pracy :lol: :wink:

kocha też obgryzać kości nasączane wapniem no i naturalnie :wink: wędzone uszka świńskie...

Zamiast ryżu dajemy mu też makaron (rozdrobnione świderki, bo za nitkami nie przepada.. biedactwo ma coraz mniej ząbków narazie, zanim "wyskoczą" mu już te stałe "olbrzymy")

Jako uzupełnienie pokarmu wet kazał mu dawać witaminki i tran. Tran lubi jeść, bo to takie słodkie kapsułki. Gorzej jest z Walpenkalk-iem, który trzeba mu "wciskać" do gardełka.

Jajek gotowanych nie zabardzo lubi, woli zlizywać żółtko z rączki Michała albo mojej.

No i gotujemy mu też serduszka i wątróbki drobiowe :)

Ok, koniec tego wykładu, bo nie chcę odbierać przyjemności pisania litanii Karen :wink: :wink: :lol:

Pozdrawiamy i życzymy niekłopotliwego gotowania jedzonka :D :D :D :wink:

Całuski dla waszych piesków :angel:

POzdrawiamy

Asia, Michał i Dimen :lol:

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że "dobermany zakręciły Wam w głowach" :-))

Ale mnie to wcale nie dziwi :-)

Nawiasem mówiąc Baco dostawał gotowane jedzonko aż do roku - wtedy wyjechałam na wakacje i lenistwo u mnie przerosło wszystko :-) Zaczęłam mu dawać suchą karmę, której wcześniej nie chciał jeść - ale "oszukiwałam" go: na miskę suchej karmy dodawałam mu jedną konserwę mięsną (tzw. "turystyczna" ;-)) I nagle okazało się, że suchą karme "da sie zjeść" ;-)

Potem stopniowo zmniejszałam mu ilość "konserwowego dodatku" - aż do całkowitego zaniku. Teraz moje psisko je tylko suchą karmę i sobie chwali! Ale grochu nie przepuści ;-)))

Pa,

Aśka & Baco

Link to comment
Share on other sites

Hej,

widzę że dobciowe gusta są podobne :-? :lol:

Nasza Incia też zajada się jabłkami, brzoskwiniami, arbuzem, ogórkiem, wiśniami z kompotu itd, itp... poprostu szok :o , a gotowane menu :lol:

ma bardzo zbliżone do psiaka michalawnc, podstawa - ryż lub makaronik z mięskiem z kurczaka lub gotowaną wołowinką, do tego ugotowane warzywa (ostatnio kupilismy Jej mrozona mieszankę warzywną w ilości 3 kg... :lol: :wink: ), uwielbia tez serca i watróbki drobiowe, gotowane filety z rybki (zresztą ryby lubi pod każda postacią... hi hi hi ). No i oczywiście uwielbia wcinać dokładnie WSZYSTKO to co my akurat jemy :-? , ale konsekwentnie staramy się nie reagować na te maślane oczka które do nas robi w czasie naszych posiłków... :lol: :lol: :lol:

Aha ostatnio przeczytałem gdzies na tym forum że dobrze jest dawać psiakom gotowane kurze łapki ?!!! No i kupiłem naszej jedną taką paczkę ale nie wiemy specjalnie jak się do tego zabrać , czy powyciągać ze środka te małe kostki czy nie ?

ps . Jakie witaminki dawaliście Waszym psinkom jak były w wieku dorastania?

Lucyna, Konrad i Inka

Link to comment
Share on other sites

Ja tez swojego czasu dawalam kurze lapki Arsowi - bardzo je sobie chwalił, oczywiscie wybieralam te male kosteczki ze srodka - tak na wszelki wypadek :-?

A jak u Was z mlekiem ??? Bo mój dal by sie pociac za miseczke mleczka :o uwielbia !!!! jak widzi ze leje mu do michy to az staje z radosci na dwoch lapkach :angel: Słyszalam ze psom nie wolno dawac za duzo mleka, ale jak pomyslalam ze wszystkie psy na wsi (te rasowe takze :wink: ) sa chowane na mleku i nic im nie jest sa zdrowe jak konie to niby dlaczego nie mialabym dawac go Arsowi tym bardziej ze nic mu nie jest po mleku a tak je uwielbia 8)

Rybki tez lubi a najbardziej te wedzone np makrele ach :angel:

Link to comment
Share on other sites

Konrad... witaminki, to tak jak wcześniej pisałam... Walpenkalk i Caniletten (na przemian) firmy Canina. To całkiem dobrze przełykalne tabletki - zestawy mikro i makroelementów, wapnia i fosforu. Sprowadzamy je specjalnie z Bytomia, bo w sklepach zoologicznych ani u weta sa niedostępne. Dodatkowo wet polecił podawać dziennie 2-3 tabletki tranu (ten w kapsułkach jest idealny,, bo ma taki słodkawy smak i dimen go uwielbia). Dobrze jesli piesek lubi witaminki w postaci naturalnej, tzn. warzywa i owoce, niestety dimen czasem tylko rozgryzie jabłko i tyle, nie licząc gotowanej marchewki i kalafiora:)

Ktoś pytał o ser biały... my podajemy albo sam, bez żadnych dodatków, albo z odrobiną makaronu.

Poza tym myslę że żywienie psa to w sumie indywidualna sprawa, bo przecież raczej każdy piesek lubi co innego... i tylko niektóre "smaki" maja podobne. Trzeba obserwować swe pieski i starać się im najpierw podawać po trochu wszystkiego żeby sprawdzić co lubi, dopiero potem można "ustalać"menu.

Tylko nie dawajcie psom czekolady, bo podobno ma jakieś dziwne związki chemiczne w sobi przez które piesek może się bardzo źle poczuć.

Dimen lubi płatki śniadaniowe, takie suche, bez niczego:)))) Wczoraj jedlismy cheeriosy:))

Link to comment
Share on other sites

Hm,

że tak napisze , serek biały, mleczko, jogurt naturalny, serek homogenizowany, jajeczka gotowane w to jej graj :lol: :lol: :lol:

I jakoś nigdy nie zauważylismy żadnych klopotów po mleczku..., a nabiał dostaje z makaronikiem lub ryżem no i oczywiście sam.

Ogólnie to piesek pochłania dosłownie Wszystko oprócz suchej karmy... :-? :-? A próbowaliśmy chyba większość dostępnych :P :wink:

Pa

Link to comment
Share on other sites

:lol: litanie dla Karen :lol:

to ja napisze czego dziewuchy nie dostają :D bedzie szybciej :D

chleb, pasztet, makaron, płatki, mleko

w sumie mają troche inne smaki - jedna lubi pomidory !!!!! druga nie :(

i tak wyliczając w rozdzieleniu na dwie: pomidor, banan, pomarańcza to całkiem coś innego niz mandarynka :D oj smaki smaki, chyba zaczynam byc głodna :D

Joa - moje dziewczynki uwielbiają fasolę (jasiek), hm, niekiedy dosnaną parę sztuk - ot tak dla smaku - natomiast woda z groszku konserwowanego - mniammmm :lol: aż głupio o tym pisać

Link to comment
Share on other sites

Jogurcik naturalny tez jak najbardziej, jogurcik owocowy szczegolnie truskawkowy albo jagodowy - oh przyszotka dla podniebienia Arsa :wink: Serek biały podaje z sucha karma - tylko w taki sposob zjada suchy pokarm :roll:

Karen moj pomidorki tez lubi, wlasciwie to je wszystko to co Pani - wtedy to nawet cebula jest dobra :angel: I plateczki suche, najlepiej chocapic - szyba tak sie to pisze :wink: w kazdym badz razie to czekoladowe muszelki i kółeczka zbozowe cheeriosy :D :D

Buuu u nas paskudna pogoda - pada deszczyk, Ars spi i nawet nie ma ochoty na spacer z pileczka.... :o :o a Pancia sie uczy w miedzy czasie zagladajac na Dogomanie :lol: 8)

Link to comment
Share on other sites

1.Zdjecie powinno byc na jakims serwerze

2.Aby dodać zdjęcie do opisu należy użyć znacznika tu_link_do_zdjęcia.

3.W miejsce tu_link_do_zdjecia wstawić należy pełny adres obrazka (z "http://" na początku).

-Koniec instrukcji-

teraz przyjemnosc :drinking: bo przeciez piatek :D

Link to comment
Share on other sites

Joa

Jezu...... zapomnialam.....o tym mailu...... w ogole mam starszne zaleglosci jesli chodzii o odpisywanie.... :oops: :oops: :oops: Obiecuje ze dzisiaj odpisze !!!!! Ale to wszystko przez ta moja przeprowadzke... - mieszkamy juz na wsi w naszym domku ukochanym :angel: Jest cudownie... Ars jest przeszczesliwy.... :sweetCyb: :roflt:

Michał

Mam ale nie "profesjonalne" :wink: Ale podesle wieczorkiem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...