Jump to content
Dogomania

JESTEM JUZ PRAWIE SZCZESLIWYM POSIADACZEM DOBKA


Michalwnc

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiedze ze na forum przewazaja dobeczkowe dziewczynki chłopaków jest chyba tylko dwóch...Dimen i mój Arsiu... :-?

A mój Baco to co - dziewczynka ?!? ;-))

Ja wiem, że odzywam się rzadko - ale duchem jestem obecna cały czas :-)

Aśka & Baco

Link to comment
Share on other sites

Uszka ma już obcięte, ponieważ zdecydowaliśmy się na pieska w zeszłym tygodniu i pani Magda (wł hodowli) doradziła nam że teraz jest najlepszy czas na obcięcie uszek, a mozemy jechać po psinę dopiero w najbliższą środę (po długich przemyśleniach czy to humanitarne, czy psiny nie boli itd. :roll: i po propozycji od pani Magdy że wszystkim się zajmie) zdecydowaliśmy że tak chyba będzie najlepiej. :) Uszka ma cięte nie po całej długości tylko troszkę skracane tak aby szybciej stanęły , zważywszy na to że nie mamy jeszcze praktyki w stawianiu uszków...

k

Link to comment
Share on other sites

Witam :-)

Weterynarze to "temat-rzeka".

Ja jeżdżę z moim psem do lecznicy o najgorszej w Krakowie renomie - czyli na Brodowicza. Tamtejszy wet (Bożek) opiekuje się moim psem od początku, podobnie jak poprzednią sunią. Moją poprzednią psicę leczył przez piętnaście lat jej długiego i - niestety - chorowitego życia.

Mojego obecnego psa zna i opiekuje się nim również od samego początku. Czesto korzystałam nawet z porad telefonicznych - pamięta mnie i psa.

Zeby nie było nieporozumień - nie polecam tej lecznicy. Jest wiele lepszych, lepiej wyposażonych i mających lepszych lekarzy. Chocby lecznica Bakowskiego na Centralnej. W okolicy Bronowickiej jest gabinet, gdzie przyjmują dwie weterynarki - maja niezłe wyniki i intuicję, co tez jest nie bez znaczenia przy rozpoznawaniu psich dolegliwosci. W okolicy Opolskiej jest też bardzo dobra lecznica, ale namiarów na nią musiałabym poszukać.

Gorąco odradzam większość nowohuckich lecznic.

W jakiej części Krakowa mieszkacie ? Bo w sumie najlepiej mieć lecznicę gdzieś blisko.

Aśka & Baco

Link to comment
Share on other sites

Joa,

wiesz co, jeśli chodzi o część krakowa w której mieszkamy to...

(właśnie znalazłem Waszą stronę internetową i...) :o muszę Ci powiedzieć że na naszym osiedlu... ( mieszkam na tym samym co Ty !!! tylko w bloku 32) :o przybędzie nowy dobek (i już liczy na poznanie Twojego Baco :D a ja liczę na dobre rady jak tego małego psikusa wychować :D )

Myślę że możesz kojarzyć naszą wcześniejszą sunię, owczarka niemieckiego - wabiła się Aza...

:roll: ale ten świat jest mały...

hi hi hi ...

k

Link to comment
Share on other sites

Świat jest faktycznie bardzo mały :-)

Nawet mniejszy, niż myślisz - niewiele brakło, żeby Twoja sunia była ... dzieckiem mojego Baca ;-)

Jak sie spotkamy, to wszystko wyjaśnię :-)

A że się spotkamy, to pewne - trudno mi bedzie nie zauwazyć nowego dobcia na osiedlu :-) Zwłaszcza tak blisko ! Ja mieszkam w 38 :-)

Mnie łatwo na spacerach zauważyć - te kilkanaście spacerów dziennie pozwala na poznanie wszystkich okolicznych psów ;-)

Kiedy odbieracie psiątko ? Już sie nie moge doczekać!

Koniecznie dajcie mi znać ([email protected]), jak już będzie pora na bezpieczne spacery - na początek na pewno nie minie Was kwarantanna poszczepienna, ale potem można rozpocząć "życie towarzyskie" :-)

Aśka & Baco

Link to comment
Share on other sites

Kurcze nie było mnie pare godzin i juz taki ruch w temacie :angel:

Joa przepraszam zapomniałam :oops: o Bacusiu ale to wszystko przez to ze taz rzadko bywasz na Dogomanii :( Swoja droga wysłam Ci maila niewiem czy zauwazyłas :wink:

jejo macie fajnie bo u mnie nie ma blisko ani jednego dobermaniarza :cry: :cry: :cry: Jedyna nadzieja to to ze moze kiedys spotkam sie z Michałem i jego Dimenkiem :-?

Karen - dobrze ze jestes :D Widziałam nowe foteczki Twojej ksiezniczki - słodziuchna mała rozrabiara - ucałuj ja koniecznie :buzi:

Pod koniec tygodnia jesli ktos chce wysle nowe forki mojego psiego szczescia :angel:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do wszystkich ktorzy kopiowali uszka swoim maluchom.Dzisiaj bylem u weterynarza i Pani stwierdzila ze uszka mojego malucha sa w strasznym stanie i chyba juz nigdy nie stana dlatego gdyz sie zalamuja na dole.Dzisiaj zaczolem kleic znowu uszka dlatego gdyz mial mocno odparzone (nie mial siersci w tych miejscach) ale w przypadku pieska to klejenie jest na kilka minut bo piesek bardzo tego nie lubi.Moze ma ktos zdjecia waszych maluchow abym mogl podpatrzec jak mialy one klejone uszka bo juz sam nic nie wiem.Mutare jak dobrze pamietam ty mialas pare fotek.Karen moze ty tez cos masz.

Link to comment
Share on other sites

Miachał jak chcesz to podesle Ci fotki na ktorych widac jak Ars miał klejone uszy. Kleiłam tak : ucho naciagneite na max na calej długosci w srodek jakis patyczek - obklejony tak zeby nie ranic uszka na niego przklejony plasterek i uszko podkleone na dole plastrem i na 3/4 dł uszka.

Michał jak maił bys kiedys czas i chec to mozemy sie spotkac pokarze Ci jak powinienes kleic prawidłowo uszo malucha. Aha i najlepiej jak bedziesz obklejał palastrem jedwabym - dostepnym w wiekszosci aptek - tak by uszo oddychało!! Co nie zmnienia faktu ze trzeba sciagac opatrunek po trzech gora czterech dniach !!!

I nie przejmuj sie wetem mnie lekarka tez powiedziała ze uszy mojego psa sa beznadziejne i nie staną! Ale po moim uparciu i cierpliwym klejeniu teraz staoja pieknie :angel:

Link to comment
Share on other sites

Witam

inaczej stawia sie uszka, które jeszcze nie są całkiem wygojone, (szwy)inaczej zdrowe - jeżeli są już takie naprawdę super, ale nie stoją to wpisałam w prywatnej wiadomości jak to robić.

Tym że sierści brak - aż tak bardzo sie nie przejmuj - odrośnie, może zbyt mocny plasterek był stosowany, tak jak napisała Mutare, plaster musi byc delikatny - aby ucho oddychało, ważne aby uszko było wygojone, brak stanów zapalnych itd., są na to sposoby - lecz nie bede się tu rozpisywać bo wyjdzie litania :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...