Jump to content
Dogomania

JESTEM JUZ PRAWIE SZCZESLIWYM POSIADACZEM DOBKA


Michalwnc

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i stalo sie :lol: :lol: Piesek jest juz w naszym domku od 4 dni.Dzisiaj zrobie kilka fotek i postaram sie zamiescic je na forum tylko prosze aby ktos napisal jakim poleceniem moge zamiescic tutaj zdjecie.Mam kilka pytan i moze ktos mi troszeczke podpowie.Generalnie chodzi o to ze piesek jest bardzo nieufny dla ludzi :( jesli jest juz na spacerku to kiedy widzi jakiegos czlowieka to staje jak wmurowany, siersc mu sie jezy i tu sie zaczyna problem.Jak go tego oduczyc bo jesli nawet go zawolam to przyjdzie ale widac ze jest strasznie wystraszony.To sie dzieje jak widzi psa- taki sam efekt tylko do tego dochodzi jego szczekanie i nie jest to szczekanie ktore mozna zrozumiec jako chcec zabawy.A poza tym to piesek sie klimatyzuje do nowego otoczenia.Pierwsze dni byly dla niego czyms nowym.Nowe zapachy nowe otoczenie no i schody....gdy tylko mial z nich zejsc to nic nie pomagalo.Zapieral sie i ani rusz, a ze jestem taka osoba ktora nie bedzie go nosic na rekach tak wiec byl malutki problem.Starczylo tylko 2 dni aby piesek zrozumial ze nie jest tak zle i ta duza przepasc nie jest taka straszna i schodzi teraz pieknie. :) :) .Co do spacerow to staram sie wychodzic z pieskiem co 3 godzinki ale i tak sa na dywanie pewne niespodzianki ..no ale przeciez to jeszcze maluch i trzeba to zrozumiec.Tak jak wczesniej pisalem mialem wybrac sie z pieskiem na wystawe 14 wrzesnia do Chorzowa aby pokazac mu to wszystko..taka mala socjalizacja ale chyba nic z tego jesli nie zmieni swojego postepowania do ludzi i pieskow bo z jego strachem nie byla by to chyba przyjemne doswiadczenie.A tak poza tym wszystko jest ok.Uszka narazie ma smarowane masciami bo strasznie mial odparzone od plastrow i musze dac im jakis tydzien spokoju.Mysle ze bedzie wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

Witam :-)

Ile ma teraz ten słodki maluch ? Kleisz mu chyba uszka - bo bez tego same nie staną...

Pozdrawiam,

Joa

PS. Mnie wprawdzie nie znasz, ale Asia (MUTARE) chyba wspominała o mnie, moim dziecku i o tym, jak odnosi się do niego mój dobek Baco ;-)

Link to comment
Share on other sites

Witam - śliczne fotki :)

Z tego co widzę to psiak jest w wieku mojej drugiej dziewczynki - schody - narazie jednak powinnaś malucha nosić po schodach, no chyba że są trzy, co do wychodzenia, spokojnie - przyzwyczai sie do ludzi do innych psów, troche pracy i bedzie wszystko ok., natomiast uszka - uszka mozna podklejać tak, aby sie wietrzyły, plastrem delikatnym, antyalergicznym

Link to comment
Share on other sites

Witaj Mutare.Mam pytanie odnoscnie witamin.Mozesz mi napisac jakie podajesz swojemu pieskowi.Chodzi mi o witaminy i wapno bo mialem mu podawac firmy Canina - Walpenkalk i Caniletten ale sa to tabletki nie do zdobycia.

Michał ja tez poki miałam - przywiozłam z hurtowni z Łodzi to tez podawałam tez same to Ty masz ale teraz u nas tez nigdzie nie idzie ich zdobyc i podaje CAN - VIT - to sa i witaminy i wapno. Moze to zadna rewelacja ale Arsowi bardzo słuza i mozna je praktycznie wszedzie kupic - i nie sa przesadnie drogie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Sherman to oczywiście piesek, bywający szalenie nieznośnym... maści czarnej podpalanej, straszny niejadek (je tylko mięsko z kurczaka gotowane z dodatkiem niewielkiej ilości rosołu lub innej zupki :) )ale staram się mu uzupełniać dietę róznymi dziwnymi preparatami, no i podstępami oczywiście :wink: jest u mnie od 3 tygodni ma 4 miesiące i chyba jeszcze nadal się aklimatyzuje, bo codziennie odkrywa coś nowego... ostatnio obgryzł obcasy w moich ulubionych butach, a bratu wyciąga zawsze sznurówki z adidasów :lol: Ale i tak jest kochany, pomimo że czasem w nocy nie daje nam spać słysząc ludzi bawiących się w knajpce przy domu...

Pozdrawiam wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

Asherman napisz czy rodowodowy jest twoj piesek (jesli tak to z jakiej hodowli, po jakich rodzicach).Co do niejadka to moj Dimen jest taki sam.Karmy sie nie chwyci.A pasztety drobiowe to moze jejsc kilogramami.Dawaj mu duze sera bo witaminki sa potrzebne i jajko na twardo raz lub dwa razy na tydzien.Napisz jak zachowuje sie w stosunku do ludzi i do zwierzat.Czy jest nieufny dla nieznajomych bo ja mam z tym problem.Jesli masz jakies zdjecia pieska to wrzuc na forum bo wszyscy jestesmy ciekawi jak wyglada maluch.Mutare dorwalem te witaminy w tabletkach firmy Canina.Jesli ktos bylby zainteresowany to moge podac numer do producenta z Bytomia.Pozdrawiam was wszystkich i pamietajcie wielki :buzi: dla pieskow

Link to comment
Share on other sites

Michal.. wszystko byłoby w porządku z tym białym serem, gdyby nie to że Shermanek ostatnio zaczął się tarzać w nim :lol: Woli jeść raczej starty na tarce ser żółty ale podobno żółtego sera mu nie wolno.. No i tak to hjest.. jeśli już mu coś smakuje, to weterynarz mówi, że nie powinien tego jeść bo cośtam. A jajka jada surowe,tzn. żółtka, bo białek też mu nie wolno :cry:

Jeśli chodzi o pochodzenie mojego pieska to trochę dłuższa opowieść, bo jego tatuś jest z Niemiec a mamusia z Holandii. Sherman nie ma rodowodu, ale znam troszkę ludzi od których pochodzi i wiem, że piesek żył w dobrych warunkach, a jego rodzice to też nie byle kto podobno. Piesek jest prezentenm na moje urodzinki. Tatuś pieska, nie mam 100% pewniości, ale nazywał się Folko, czy Fulko... jakoś tak, a mamusia to Catharina von ...cośtam;)

Pozdrawiam wszystkich, biegnę na uczelnię...

Link to comment
Share on other sites

Mutare tutaj masz telefony do tej firmy z bytomia.Tel (32) 282 17 18 lub (32) 787 46 46 Tel kom. 0601 452 988 Fax (32) 787 40 40...Polecam tabletki Welpenkalk,Caniletten-przeznaczony jest dla psów do okresowego stosowania w celu uzupełnienia diety w witaminy, makro i mikroelementy. Zaleca się szczególnie dla młodych zwierząt, osobników będących w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach , u samic ciężarnych, karmiących i u ciężko pracujących psów. I jeszcze Canivita- Preparat podnosi kondycję fizyczną zwierząt pozwala na sprawniejsze reagowanie na czynniki stresowe tj. wystawy, polowania, wyścigi, okres ciąży, karmienia młodych, przepierzenie u ptaków, przyspiesza powrót do zdrowia po przebytych chorobach.Jesli tylko bedziesz miala jakies watpliwosci to Pani z tej firmy odpowie ci na kazde pytanie.

Link to comment
Share on other sites

konrad&inka napiszcie czy piesek bedzie rodowodowy czy nie.Jesli tak to z jakiej hodowli.Wszyscy jestesmy juz ciekawi nowego dobka na forum :lol: :lol: :angel: :angel: Dlaczego zdecydowaliscie sie prawie na dobermana i czy jest to wasz pierwszy piesek.Jesli jeszcze nie macie pieska to czytajcie bardzo duzo o tej rasie i o jej wychowaniu bo pieski sa bardzo inteligente i bardzo chetne do wspolpracy (szkolen) ale zle prowadzone moga naprawde przyspozyc bardzo wielu klopotow.Mam nadzieje ze nie bedzie zle.Napiszcie cos i dajcie pare fotek jak "wasze dziecko" bedzie juz w domciu.Pa

Link to comment
Share on other sites

Witam :D

Nasze dziecko :wink: będzie to suczka, z wrocławskiej hodowli Akagera, jedziemy po nią w środę tak więc zdjęcia będą w chwilę po tym jak pojawi się u nas w domciu...

Będzie to nasz pierwszy wspólny piesek,(mój i żony od kąd mieszkamy razem), ja miałem wcześniej owczarka niemieckiego , też suczke, niestety po 13 latach bycia z nami na wiosnę odeszła :(

Już nie możemy się doczekać tego pewnego urwania głowy... hi hi hi...

A że to będzie dobek to zdecydowaliśmy razem gdyż obojgu nam tak strasznie się spodobały że nie było innego wyjścia :wink: obgadaliśmy to z kilkoma znajomymi którzy mają dobcie i cóz decyzja zapadła i za niedługo pojawi się u nas Ten brzdąc :angel:

O pierwszych wrażeniach niezwłocznie będę informował :D

I pierwsze pytanko : może macie jakieś rady jak uprzyjemnić małemu pieskowi całą jazdę samochodem ( z wrocławia do krakowa) gdyż jest to kawałek drogi i nie chcemy żeby pieskowi się źle kojarzyło na przyszłość jeżdżenie samochodem?

k

Link to comment
Share on other sites

To sie ciesze ze nowy piesek bedzie u was w domciu i jeszcze malutki dobek :angel: Co do jazdy samochodem to mysle ze nie bedzie zle.Ja tez wiozlem mojego malego 400km samochodem i cala droge spal.Nie zapomnijcie o wodzie o jedzeniu (jakies smakolyki) no i o czestych postojach aby maly mogl sie zalatwic i troszke pobiegac.Ja tu wlasnie mialem z tym problem - mojemu pieskowi tak sie spodobala jazda samochodem ze nie chcial wyjsc z niego przez pierwsze 3 godziny, no ale pozniej bylo juz ok.Zycze powodzenia i dajcie znac

Link to comment
Share on other sites

Wiatm kolejnych zakochanych w dobciach !!! :angel: Super ze jest nas coraz wiecej :beerchug:

Włacicielka Akagery jest bodajze znajoma naszej KAREN :-? Karen jak jestes odewzij sie !!!

Napiszcie po jakich rodzicach jeste Wasze dzieciontko :angel:

Bu a ja nawet nie mialam czasu sie pochwalic ze moje dziecko skonczyło 5 wrzesnia pierwszy roczek swojego psiego zycia !!!!! :angel: :angel: :angel: :new-bday: :BIG:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...