Jump to content
Dogomania

Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Kenduś

Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A i jeszcze chciałam dodać, że w Szwecji jest hodowla Praskich :cool3: Więc pogłowie się rozrasta :multi: Mam nadzieję, że nie będzie tak jak z cziłakami :angryy: że nagle zapanuje moda i z kilkuset sztuk zrobi się tysiące :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_82']Witam wszystkich bardzo serdecznie :lol:

Ja rowniez jestem posiadaczka malej chihuahua od ponad dwoch lat ;)
Niestety moje szczescie rodowodu nie posiada :oops:
Ma na imie Besi :lol:[/quote]
Czesc Kasiu !
Jak miło że do nas zawitałaś z tak daleka. U was lato u nas zima.
Twoja chihuahua przynajmniej nie zmarznie:multi::multi:. Kasiu napisz nam może o tym co robisz , jak pomagasz biednym pieskom. To bardzo szlachetne:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olcha']A i jeszcze chciałam dodać, że w Szwecji jest hodowla Praskich :cool3: Więc pogłowie się rozrasta :multi: Mam nadzieję, że nie będzie tak jak z cziłakami :angryy: że nagle zapanuje moda i z kilkuset sztuk zrobi się tysiące :cool1:[/quote]



ale dlaczeczgo przeszkadzają ci tysiące?
jezeli wszystkie są kochane, to co przeszkadza ile ich jest, nie rozumiem?
czyżbyś była zazdrosna?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Olcha chyba miała na myśli trudności w utrzymaniu jakości CZI wtedy, gdy jest ich cała masa...
Tak jest zresztą z każda rasą, gdy powieje wiatr popularności...
[/QUOTE]

Dokładnie.
Najgorsze są "mody na psy". Ludzie nie zwracają wtedy uwagi na charakter czy wygląd zwierzaka :look3:
Kupując psa musimy dokładnie zdecydować jakich ma być gabarytów, o jakim charakterze itp.
Oczywiście nie sądzę, że każdy kto zdecydował się na kupno chihuahua kierował się modą ;) Bo jak każdy właściciel wie, to przewspaniała rasa i niejednego pewnie urzekła swoim wyglądem i temperamentem. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']Dokładnie.
Najgorsze są "mody na psy". Ludzie nie zwracają wtedy uwagi na charakter czy wygląd zwierzaka :look3:
Kupując psa musimy dokładnie zdecydować jakich ma być gabarytów, o jakim charakterze itp.
Oczywiście nie sądzę, że każdy kto zdecydował się na kupno chihuahua kierował się modą ;) Bo jak każdy właściciel wie, to przewspaniała rasa i niejednego pewnie urzekła swoim wyglądem i temperamentem. :loveu:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=red][B]a zaczeło się chyba od 100 dalmatyńczyków.... a teraz pełno takich "modnych psiaków " w azylach...dobermanów ,[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=red][B]rottweilerów,kaukazów a teraz goldenów i labradorów..[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=red][B]...bo ja myślałam ze to takie mądre jak na filmie,bo się leni ,bo się ślini , bo dużo je...:mad: [/B][/COLOR][/FONT]
[B][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][COLOR=#ff0000]Tak każy właściciel kocha :loveu: swoje chi bardzo,bardzo :loveu: mocno..warjuje na punkcie tych ocząt ,uszek, merdającego wiecznie ogonka i w przypadku Rity szczeku nie do opisania ..odgłos cudny hi hi aż strach sie bać!!!! [/COLOR][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorbin']ale dlaczeczgo przeszkadzają ci tysiące?
jezeli wszystkie są kochane, to co przeszkadza ile ich jest, nie rozumiem?
czyżbyś była zazdrosna?[/quote]

Nie o ilośc mi chodzi ale o jakość. Asiaczek bardzo dobrze to wyjaśniła.

[quote name='Asiaczek']Olcha chyba miała na myśli trudności w utrzymaniu jakości CZI wtedy, gdy jest ich cała masa...
Tak jest zresztą z każda rasą, gdy powieje wiatr popularności...
pzdr.[/quote]

Teraz powiało na labradory i weimary (przez korka z na wspólnej)

[quote name='madziaaa']Dokładnie.
Najgorsze są "mody na psy". Ludzie nie zwracają wtedy uwagi na charakter czy wygląd zwierzaka :look3:
Kupując psa musimy dokładnie zdecydować jakich ma być gabarytów, o jakim charakterze itp.
Oczywiście nie sądzę, że każdy kto zdecydował się na kupno chihuahua kierował się modą ;) Bo jak każdy właściciel wie, to przewspaniała rasa i niejednego pewnie urzekła swoim wyglądem i temperamentem. :loveu:[/quote]

Ja marzyłam o cziłce odkąd pamiętam, jeszcze nikt nie słyszał o tej rasie, zupełnie tak jak teraz o Praskim Krysażiku :cool3:

Generalnie w cziłkach spodobał mi się charakter no i gabaryty, mogę ją zabrać ze soba wszędzie, nawet tam gdzie nie można :evil_lol:

[quote name='RitaGBD'][FONT=Arial][COLOR=red][B]a zaczeło się chyba od 100 dalmatyńczyków.... a teraz pełno takich "modnych psiaków " w azylach...dobermanów ,[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=red][B]rottweilerów,kaukazów a teraz goldenów i labradorów..[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=red][B]...bo ja myślałam ze to takie mądre jak na filmie,bo się leni ,bo się ślini , bo dużo je...:mad: [/B][/COLOR][/FONT]

[B][FONT=Arial][COLOR=#ff0000]Tak każy właściciel kocha :loveu: swoje chi bardzo,bardzo :loveu: mocno..warjuje na punkcie tych ocząt ,uszek, merdającego wiecznie ogonka i w przypadku Rity szczeku nie do opisania ..odgłos cudny hi hi aż strach sie bać!!!! [/COLOR][/FONT][/B][/quote]


O taaaak, szczek w cziłkach jest najfajniejszy :evil_lol: :lol: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Niestety każda rasa traci na "jakości" jak staje się modna :(
bo oprócz hodowli psów z rodowodem powstaje pełno pseudohodowli.
Ponadto w rasach mini,dość często dolewa się krew innej mini rasy i potem rodzi się słodki maleńki szczenaiczek,który ma metrykę,ale nie bardzo przypomina wpisaną w niej rasę :)
W hodowlach "kombajnach" dochodzi też czasami do dodatkowego krycia i tu również robi się problem jak z malucha wyrośnie nie to co jest napisane w rodowodzie.

Link to comment
Share on other sites

:angryy:Ilość nie zawsze musi isc w parze z zepsuciem jakości :angryy:



A tak nawiasem mówiąc to przeczycie same sobie.
Skoro rodowód jest gwarancja jakości to skad te skojarzenia ze wyrośnie szczeniaczek, który nie przypomina rasy .:crazyeye:
To po co kupowac szczenie z rodowodem i potem mieć kundelka???
Lepiej od razu kupic kundelka (jak wy to mówicie)czyli szczenię bez papierków i go kochac i nie oczekiwac cudów
Dlatego jezeli komus zależy na papierku to niecch papierek kupi sobie.:oops:

Dla wyjaśnienia , pisze o przypadkach kiedy psa kupuje sie tylko i wyłacznie dla siebie do kochania i rozpieszczania, . a nie dla zarobków i zbijania ogromnej kasy.
:cool3::cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

Mimo,iz nie posiadam pieska rasy Chihuahua to i tak bede tutaj zagladac ;) Mam nadzieje,ze nie macie nic przeciwko temu? :roll: No chyba,ze istnieje watek dotyczacy rasy Praski Krysazik? Prosila bym wowczas o link ;)

Wiekszosc psow ktore widzialam tutaj na wyspie wyglada jak Besi wiec zastanawiam sie czy my wogole posiadamy rase Chihuahua? :roll:
Jezeli bede miala okazje widziec takiego pieska to z pewnoscia pstrykne zdjecie ;)

W USA sprzedaja te pieski w cenie 1,500 $ :crazyeye: Kwota dosc wysoka jak za pieska bez rodowodu.....U nas mozna zakupic pieska od 250$ do 550$ (sprzedawanego jako chihuahua bez rodowodu).

[B]Neva [/B]rozumiem,ze zadalas mi to pytanie aby sie dowiedziec czy ze mnie dobra osobka jest? :evil_lol:
Otoz tak :diabloti: Pomagam wszystkim zwierzeta na wyspie jak moge.Rozpisywac sie na ten temat tutaj nie bede,ale jak kiedys stworze wlasny watek to z pewnoscia sobie poczytasz o szalonej dziewczynie zabierajacej na wpol zywe szczeniaki ze schroniska,mowiacej eutanazji NIE,uczacej fruwac male golebie,naklaniajacej wlascicieli do sterylizacji,dokarmiajacej glodne psy,siedzacej z dwoma tymczasowymi szczeniakami i ze swoja Rottweilerka u weta proszaca chlopaka o zabranie do domu 3 tygodniowego kociaka ktorego przyniesiono do uspienia.......

Uniknac problemu mody na nowa rase psow nie mozemy dopoki mentalnosc ludzka sie nie zmieni.A na to potrzeba troche czasu.Nie wiem czy zgodzicie sie z moim zdaniem,ale uwazam,ze skoro zaczyna byc jakas rasa w modzie to niech to bedzie jedna z najmniejszych.Gdyz w przypadku trafienia takowych psow do schroniska znacznie latwiej znalezc im nowy dom niz wiekszemu psu.Tylko prosze na mnie nie krzyczec :oops: Jezeli jestem w bledzie to prosze o wybaczenie ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co dorbin, jakoś trudno się Ciebie czyta, bo masz kłopoty ze zrozumieniem bardzo jasnych i dojrzałych wypowiedzi. Rodowód nie jest do zbijania kasy. Kasę zbijają ci, którzy produkują szczeniaki bez papierów i robią to masowo. Jak to zwykle bywa również i w świecie kynologicznym znajdzie się grupka czarnych owiec, ale to już jest "patologia" :p .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_82']
Wiekszosc psow ktore widzialam tutaj na wyspie wyglada jak Besi wiec zastanawiam sie czy my wogole posiadamy rase Chihuahua? :roll:
[/quote]

Mała wygląda jak "tamtejsza" chi. Czytałam kiedyś i teraz nie potrafię tego znaleźć, że chi w USA krzyżowano z charcikami włoskimi, a w Europie z papilonami.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Skoro rodowód jest gwarancja jakości to skad te skojarzenia ze wyrośnie szczeniaczek, który nie przypomina rasy .:crazyeye:
To po co kupowac szczenie z rodowodem i potem mieć kundelka???
Lepiej od razu kupic kundelka (jak wy to mówicie)czyli szczenię bez papierków i go kochac i nie oczekiwac cudów
Dlatego jezeli komus zależy na papierku to niecch papierek kupi sobie.:oops:
[/QUOTE]

Rodowód jest (a przynajmniej powinien być) gwarancją pochodzenia psa. Sięga do kilku pokoleń wstecz i na jego podstawie można twierdzić, że ma się psa czysto rasowego. Nigdy nie powiedziałam, że szczenię bez papierów to kundelek. Każdy pies jest tylko psem, i wg mnie bez względu na to czy jest rasowy czy też nie powinniśmy zapewnić mu dużo ciepła i miłości. Nie obwinia się na pewno właściciela- przecież dla każdego jego pies jest najudowniejszy pod słońcem, ale pseudohodowców, którzy dla zarobku przepraszam, ale "produkują" szczeniaki. Nie raz słyszało się o takich przypadkach i nikt nie powie, że jest inaczej. To doprawdy karygodne kryć sukę 2 razy w roku, a jeśli jest suką hodowlaną- sprzedawać raz szczenięta z rodowodem, raz bez. Albo sprzedając szczeniaki wmawiać komuś, że "to jest chihuahua" albo jakakolwiek inna rasa.
Tylko szkoda potem takich psów, które trafiają na ulicę albo oddawane są do schronisk i często nie mają szans na adopcje. Mówię tu o wszystkich psach, nie tylko miniaturowych.

Link to comment
Share on other sites

nonono .
Wiedziałam ze wywołam dyskusje

Wy macie swoje , ja swoje racje

Tylko nie wmawiajcie mi ze 'papierowe' psy sa idealne , a 'niepapierowe' do niczego, bo to nie prawda!!!!

A ci co na tym forum nie maja papierków to sie nie przyznają po prostu ze strachu przed atakiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorbin']:angryy:Ilość nie zawsze musi isc w parze z zepsuciem jakości :angryy:



A tak nawiasem mówiąc to przeczycie same sobie.
Skoro rodowód jest gwarancja jakości to skad te skojarzenia ze wyrośnie szczeniaczek, który nie przypomina rasy .:crazyeye:
To po co kupowac szczenie z rodowodem i potem mieć kundelka???
Lepiej od razu kupic kundelka (jak wy to mówicie)czyli szczenię bez papierków i go kochac i nie oczekiwac cudów
Dlatego jezeli komus zależy na papierku to niecch papierek kupi sobie.:oops:

Dla wyjaśnienia , pisze o przypadkach kiedy psa kupuje sie tylko i wyłacznie dla siebie do kochania i rozpieszczania, . a nie dla zarobków i zbijania ogromnej kasy.
:cool3::cool3::cool3:[/quote]

Teraz trochę żałuję, że na poprzedniego Twojego posta nie odpisałam "tak, zazdroszczę!" :roll:

Nie przeczę sobie. Właśnie próbuję Ci powiedzieć, że ponieważ panuje moda na chihuahua, to straciły one na swojej jakości i jest więcej ich odpowiedników bez rodowodu :roll: A nie znajdziesz nigdzie na aukcjach w internecie czy w innych ogłoszeniach bezrodowodowych np. Praskich Krysażików (pozwólcie, że się do nich przyczepię ;) ). A jeśli rasa nie jest popularna to zajmują się nią prawdziwi hodowcy z pasją, którzy chcą rozwoju rasy, a nie zbijania kasy (nota bene porządny hodowca dokłada do hodowli, a nie na niej zarabia...).

Kupowanie szczenięcia z rodowodem od hodowcy, który ma "fabrykę" jest bez sensu i tu masz rację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_82']Mimo,iz nie posiadam pieska rasy Chihuahua to i tak bede tutaj zagladac ;) Mam nadzieje,ze nie macie nic przeciwko temu? :roll: No chyba,ze istnieje watek dotyczacy rasy Praski Krysazik? Prosila bym wowczas o link ;)

Wiekszosc psow ktore widzialam tutaj na wyspie wyglada jak Besi wiec zastanawiam sie czy my wogole posiadamy rase Chihuahua? :roll:
Jezeli bede miala okazje widziec takiego pieska to z pewnoscia pstrykne zdjecie ;)

W USA sprzedaja te pieski w cenie 1,500 $ :crazyeye: Kwota dosc wysoka jak za pieska bez rodowodu.....U nas mozna zakupic pieska od 250$ do 550$ (sprzedawanego jako chihuahua bez rodowodu).

[B]Neva [/B]rozumiem,ze zadalas mi to pytanie aby sie dowiedziec czy ze mnie dobra osobka jest? :evil_lol:
Otoz tak :diabloti: Pomagam wszystkim zwierzeta na wyspie jak moge.Rozpisywac sie na ten temat tutaj nie bede,ale jak kiedys stworze wlasny watek to z pewnoscia sobie poczytasz o szalonej dziewczynie zabierajacej na wpol zywe szczeniaki ze schroniska,mowiacej eutanazji NIE,uczacej fruwac male golebie,naklaniajacej wlascicieli do sterylizacji,dokarmiajacej glodne psy,siedzacej z dwoma tymczasowymi szczeniakami i ze swoja Rottweilerka u weta proszaca chlopaka o zabranie do domu 3 tygodniowego kociaka ktorego przyniesiono do uspienia.......

Uniknac problemu mody na nowa rase psow nie mozemy dopoki mentalnosc ludzka sie nie zmieni.A na to potrzeba troche czasu.Nie wiem czy zgodzicie sie z moim zdaniem,ale uwazam,ze skoro zaczyna byc jakas rasa w modzie to niech to bedzie jedna z najmniejszych.Gdyz w przypadku trafienia takowych psow do schroniska znacznie latwiej znalezc im nowy dom niz wiekszemu psu.Tylko prosze na mnie nie krzyczec :oops: Jezeli jestem w bledzie to prosze o wybaczenie ;)[/quote]
WITAJ JESTEŚ SUPER DZIWCZYNA JASNE ŻE MOZESZ BYĆ Z NAMI - WIELE LUDZI MA KUNDELKI NIKOGO NIE PRZYPOMINAJĄCE I KOCHAJĄ JE BARDZO ŚPIĄ W ŁÓŻECZKACH ZE SWOIMI WŁAŚCICIELAMI , JEŹDZĄ Z NIMI NA WAKACJE A WIELE JEST TAKICH RASOWCÓW CO PRZEZ PRZYPADEK NIE SPEŁNIŁY OCZEKIWANIA SWOJEGO WŁAŚCICIELA I LĄDOJĄ W SCHRONISKU ALBO NA ULICY TYLKO DLA TEGO ŻE MAJĄ JAKĄŚ WADĘ LUB POPROSTU UROSŁY ZA BARDZO , DLA MNIE OSOBIŚCIE LICZY SIĘ TYLKO SERCE A NIE PAPIER , BO PAPIER Z ŁATWOŚCIĄ MOŻNA KUPIĆ NA CZARNYM RYNKU NAWET ŚWINI ŻEBY UDAWAŁA YORKA . CO DO MODY NA PSY NIE MAM NIC CZYM WIĘCEJ TYM LEPIEJ MOŻNA WYSELEKCJONOWAC NAJLEPSZE , I WTEDY POPRAWIAMY RASĘ A NIE POGARSZAMY BO MAMY Z CZEGO WYBIERAC DO REPRODUKCJI .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorbin']nonono .
Wiedziałam ze wywołam dyskusje

Wy macie swoje , ja swoje racje

Tylko nie wmawiajcie mi ze 'papierowe' psy sa idealne , a 'niepapierowe' do niczego, bo to nie prawda!!!!

A ci co na tym forum nie maja papierków to sie nie przyznają po prostu ze strachu przed atakiem[/quote]

Papierowe psy nie są idealne, żadne psy nie są idealne, nikt nie jest idealny, ideał nie istnieje.

Jak to się nie przyznają? A np. Besi? Czy ktoś "zaatakował" jej właścicielkę?

Raaaaaaaany....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...