Jump to content
Dogomania

wystawowy lancuszek


tunio

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja widziałam przepiękne łańcuszki (w dużym wyborze) w Budapeszcie. Praktycznie na każdym stosku były i krótsze, i dłuższe, i w różnych kolorach (srebrny, złoty). Były naprawdę piękne i ręce same rwały się do kupowania. Niestety, nie znam cen. A co do firmy - to chyba była Karli (?).
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

poszlam za rada Sh_maniak i na poczatek wykombinowalam sobie łancuszek sama :lol:
moje psiaki bardzo ladnie chodza na lancuszku, mam wrazenie ze lepiej jak na ringowce... chcialabym je wystawiac w lancuszkach... ale nie wiem jaka smycz "mozna" do nich uzywac??

mam taka smycz i na niej narazie cwicze... czy pasuje na wystawy??? ma 8 mm grubosci i ponad metr dlugosci...
[img]http://www.e-pet.pl/images/towary/2715_l.jpg[/img]

czy moze lepiej taka jak ta na koncu (najcieńsza...)
[url]http://www.e-pet.pl/images/towary/2127_l.jpg[/url]

pomozcie!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wybralabym ta ostatnia z dolu,jak najciensza [url]http://www.e-pet.pl/images/towary/2127_l.jpg[/url]

Te smycze ozdobne jakos do mnie nie przemawiaja.Mysle,ze smyczka powinna byc jak najskromniejsza i jak najmniej rzucajaca sie w oczy,coby uwagi od psa nie odwracac :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carragan']Wybralabym ta ostatnia z dolu,jak najciensza [url]http://www.e-pet.pl/images/towary/2127_l.jpg[/url]

Te smycze ozdobne jakos do mnie nie przemawiaja.Mysle,ze smyczka powinna byc jak najskromniejsza i jak najmniej rzucajaca sie w oczy,coby uwagi od psa nie odwracac :wink:[/quote]

dziekie za rade :D

a jaka dlugosc powinna miec taka smycz?? :roll: Ponad metr to chyba za duzo, bo + dlugosc lancuszka to wyjdzie sporo i mozna sie zaplatac :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']ostatnio bylam w kakadu w arkadii (warszawa) to widzialam te lancuszki o ktorych byla wczesniej mowa srebrne kosztuja 90 zl a te koloru zlotego ponad 100 chyba ok 110 , a znajoma zamawiala po 80 zl chyba[/quote]

:o :o :o
drogo!!!!!!!!!! :lol:

moja własnorbóka kosztowala mnie ok 5 zl 8) (i mysle ze ladna jest :lol:)

Link to comment
Share on other sites

ohh nie wiem.. jutro sie dowiem jak zrobie napad na sklepy zoologiczne :lol: ale z tego co wiem to ponizej metra smyczki (cieńkie) nie schodza... :roll: (taka sznurkową bedzie mozna przerobic... ale ja nie wiem jaka dlugosc by mi pasowala ;) )

Link to comment
Share on other sites

Dzielni żołnioerz z Ciebie, że potrafiłaś zrobić łańcuszek dla swoich psiaków. A jaka długość? Dostosuj ją do wysokości psa i do Twojej wzrostu oraz poćwicz chodzenie wystawowe i bieganie. W czasie tych treningów możesz zweryfikować długość łańcuszka.

Zgadzam się z twierdzeniem, że wystawowe 'smycze" (obojętnie co pod tym pojęciem rozumiemy) nie powinny być zbyt ozdobne, bo odwracają uwagę od psów. Na zwykłe spacery - prosze bardzo, ale na wystawie - mnie nie pasują, nawet do ozdóbek mi nie pasują. Sorki.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

maga18 a mogłabyś pokazać foteczki swoich dzieł ?Przyznam się zę sama też chciałam zrobić coś podobnego, tylko jako że nie wystawiam nie jestem pewna czy mi się taki łańcuszek przyda. Na razie sama robię sobie smycze i juz nawet kilku osobom takie smycze sprzedałam, bardzo się podobały i były stosunkowo tanie ( 6 zł ) z linki 7 mm i dużego karabińczyka. Takie zrobienie samemu akcesorii dla psa daje dużo więcej radości niż kupne :D zawsze można sobie jeszcze przerabiać a kupnego szkoda 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='souris']maga18 a mogłabyś pokazać foteczki swoich dzieł ?[/quote]

mogłam... ale juz nie moge :(
wczoraj sie urwał 0X nie wiem jakim cudem!!
prowadzam na nim, 35 kg psiaka i 4,5 kg psiaka i sie urwał!!! :wallbash:

w sumie mial prawo, ale nie myslalam ze tak szybko... lancuszek byl taki "ozdobny"... kiedys kupilam jakies spodnie z lancuszkiem zamiast paska... i go teraz wykorzystalam do wystawienia psow!
Wystawa jutro... a ja zostalam z ringowka 0X

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A jaka długość? Dostosuj ją do wysokości psa i do Twojej wzrostu oraz poćwicz chodzenie wystawowe i bieganie. W czasie tych treningów możesz zweryfikować długość łańcuszka.
[/quote]

tak na przyszlosc... powiedz mi prosze czy lancuszek 'po zacisnieciu sie' na szyji psa powinien byc dlugi czy raczej krotki... chodzi mi oto, ile mniej wiecej powinno byc lancuszka przy klamerce od smyczy... w tym co sie urwal mialam ok 12 cm zapasu... a caly lancuszek mial 25 cm. W sumie jak cwiczylam to mi to nie przeszkadzalo... ale wydaje mi sie ze to 12 cm przy klamerce od smyczy to za duzo... :lol:

Jak powinno sie dopasowywac taki lancuszek do psa i do handlera ??

Link to comment
Share on other sites

maga raczej nie ma to roznicy ile ma dlugosci, ja z tego co wiem wolalabym zeby przy luznym wiszeniu na szyji zeby byl akurat a nie dyndal i sie potykal , ale na wystawe do raczej nie ma roznicy za bardzo , rownie dobrze mozesz sobie zrobicz 2 w 1 bez smyczy np tyko sam lancuszek zalezy jak Ci wygodnie i jak to wyglada

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18'][quote name='Asiaczek']A jaka długość? Dostosuj ją do wysokości psa i do Twojej wzrostu oraz poćwicz chodzenie wystawowe i bieganie. W czasie tych treningów możesz zweryfikować długość łańcuszka.
[/quote]

tak na przyszlosc... powiedz mi prosze czy lancuszek 'po zacisnieciu sie' na szyji psa powinien byc dlugi czy raczej krotki... chodzi mi oto, ile mniej wiecej powinno byc lancuszka przy klamerce od smyczy... w tym co sie urwal mialam ok 12 cm zapasu... a caly lancuszek mial 25 cm. W sumie jak cwiczylam to mi to nie przeszkadzalo... ale wydaje mi sie ze to 12 cm przy klamerce od smyczy to za duzo... :lol:

Jak powinno sie dopasowywac taki lancuszek do psa i do handlera ??[/quote]
Długość zależy od tego, jak wystawiasz (lub jak wystawia handler). Jedno wolą, aby łacuszek luźno zwisał podczas biegania. A inni preferują podciąganie psiaka na ringówce/łańcuszku.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co... wole wydac te 50 zl na oryginalny lancuszek niz sie wkurzac :evilbat:

kupilam w castoramie lancuszek... zrobilam z niego dwa lancuszki dla dwoch psiakow, super byly... byly... bo po trzech okrazeniach i leciutkim szarpnieciu sie zerwały !!! iobydwa w identyczny sposob!!! a w sklepie mowili ze utrzymuja 8 kg 0X

moje grzywki to jakies himeny :lol:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nabyłam drogą kupna owy wymieniany na początku łańcuszek wystawowy o splocie heksagonalnym typu żmijka :)
Koszt to 90 zł za kolor srebrny. Mam nadzieję, że będzie wytrzymały, jak na porządną niemiecką firmę przystało :)
Dla zainteresowanych foto na email.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...