Jump to content
Dogomania

"Fundusz kasztanka" - ratujemy życie karego źrebaka Łobuza


Dorothy

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A bo waćpanie na nazewnictwie nieznające...:eviltong:

No dobra:
Fundacja Koniczynka
Fundacja Ciąć i Kłuć (z serii 5 cięć) :diabloti:
Fundacja Kasztanka (od biedy można by pod Piłsudskiego podciągnąć... ale czemu nie Siwka?)

Fundacja Siwka! albo Gniadosz

:lol:

Czołem Waćpaniom!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tuxman']A bo waćpanie na nazewnictwie nieznające...:eviltong:

No dobra:
Fundacja Koniczynka
Fundacja Ciąć i Kłuć (z serii 5 cięć) :diabloti:
Fundacja Kasztanka (od biedy można by pod Piłsudskiego podciągnąć... ale czemu nie Siwka?)

Fundacja Siwka! albo Gniadosz

:lol:

Czołem Waćpaniom![/QUOTE]

No to przecież pisałam,że albo Fundusz Kasztanka, albo Fundacja Kasztan[B]ek[/B], żeby się z Piłsudskim nie kojarzyło :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

a gdyby sie kojarzylo, to co?
to nie jest takie zle skojarzenie. Przeciez to byl historyczny, jakze wazny dla Polakow kon...
czyz nie?
U mnie przeciez sobie mieszka wykupiona Kasztanka, taka jak ta Pilsudskiego, nazywa sie Gracja... i byl taki pomysl , a byl to pomysl teapot ktora jakos zniknela z naszego watku,ale wiem ze miala rodzinne klopoty,i pomysl byl taki, zeby studenci jej rocznika z uczelni pod wezwaniem Pilsudskiego wirtualnie zaadoptowali i wzieli pod opieke konia i wlasnie kasztanke... niestety kasztanke posiadam tylko ja, okazalo sie ze nie jest to taka popularna masc i inne fundacje nie maja kasztanowatej wykupionej klaczy, jednak ja nie jestem fundacja. A sprawa miala byc zalatwiona oficjalnie i z udzialem fundacji ktora wystawi pokwitowanie dyplom i tak dalej.Nie wiem czy cos w tej sprawie zrobiono i czy znalazla sie ta rzeczona kasztanka, czy tez po zalozeniu mojej fundacji moge zaproponowac teapot i jej kolegom objecie opieka Gracji..

jak widac -Kasztanka -tez byc moze...

Link to comment
Share on other sites

Nie, no pewnie,że może, ale pytanie, z czym by się fundacja kojarzyła "szerokiej publiczności" , tzn. czy jej "prozwierzęcość" byłaby wtedy oczywista na pierwszy rzut oka ;-).


[quote name='Dorothy']a gdyby sie kojarzylo, to co?
to nie jest takie zle skojarzenie. Przeciez to byl historyczny, jakze wazny dla Polakow kon...
czyz nie?
U mnie przeciez sobie mieszka wykupiona Kasztanka, taka jak ta Pilsudskiego, nazywa sie Gracja... i byl taki pomysl , a byl to pomysl teapot ktora jakos zniknela z naszego watku,ale wiem ze miala rodzinne klopoty,i pomysl byl taki, zeby studenci jej rocznika z uczelni pod wezwaniem Pilsudskiego wirtualnie zaadoptowali i wzieli pod opieke konia i wlasnie kasztanke... niestety kasztanke posiadam tylko ja, okazalo sie ze nie jest to taka popularna masc i inne fundacje nie maja kasztanowatej wykupionej klaczy, jednak ja nie jestem fundacja. A sprawa miala byc zalatwiona oficjalnie i z udzialem fundacji ktora wystawi pokwitowanie dyplom i tak dalej.Nie wiem czy cos w tej sprawie zrobiono i czy znalazla sie ta rzeczona kasztanka, czy tez po zalozeniu mojej fundacji moge zaproponowac teapot i jej kolegom objecie opieka Gracji..

jak widac -Kasztanka -tez byc moze...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

to jak już zeszło na Kasztanka to proponuję trzymac sie scisle tematu watku czyki "Fundacja Kasztanka - na rzecz ratowania niechcianych zwierząt"

zawsze jak to ktoś pisał "nassz" kasztanek ma swoją historię nad która nie sposób się nie wzruszyc
pomimo iż jak sie rozgrywała walka o zycie kasztanka byłam w norwegii w górach czesto poza zasiegiem wszystkiego (co akurat sobie cenię :evil_lol:) inf o Kasztanku i walce Dorothy o niego miałam prawie na bieżaco
Libra tez ma swoją historię tylko nie wiem jakby to wyglądało w rubryce "o nas" - "Nazwa fundacji pochodzi od imienia Libry, suczki wielorasoej, która ukradłam" :evil_lol:

obstawiam
1. Librę ze względu na uniwersalizm i historię
2. Kasztanka - mniejszy uniwersalizm ale "wieksza" historia
3. Morganę - bo tak ;)

edit: jeszcze w temacie tego bla bla bla co ma byc przy nazwie
proponuje nie używać wyrazenia "niekochanych" bo kto jak kto ale my je tutaj na pewno będziemy kochac :)

Link to comment
Share on other sites

no niekochane to w ogole brzmi milo ale troche dziecinnie...
dla niektorych, bo dla mnie nie :-)

Malgosiu dziekuje za vetmedin i gusi tez podziekuj, dzis odebralam obie przesylki:-)

MonikaP -tez mialam takie obawy i przemyslenia, ale w zasadzie z czym nam sie kojarzy fundacja EMIR? Albo Viva? generalnie z niczym.
Zatem dumam dalej.
Mnie sie podoba na przyklad nazwa fundacji Biafry "Zwierze nie jest rzecza"
"Przystan Ocalenie" tez mi sie bardzo podoba,,,ale nie mam takich pomyslow:shake:

Link to comment
Share on other sites

obiecane fotki na poprawe nastrojow :-)

simy....chr chr

[IMG]http://lh5.ggpht.com/_b59jItY0KQM/SvneA11UsLI/AAAAAAAAAaw/WW1wcqa5WCM/13.jpg[/IMG]

sny mamy piekne i kolorowe :-)

[IMG]http://lh6.ggpht.com/_b59jItY0KQM/SvneAy8NmhI/AAAAAAAAAa0/hipu1bWOZaA/14.jpg[/IMG]

budzimy sie jak rozkoszniaczek...

[IMG]http://lh6.ggpht.com/_b59jItY0KQM/SvneAyXV0gI/AAAAAAAAAa4/_dIcrha6nzM/15.jpg[/IMG]

po to zeby ruszyc do zabawy :-)

[IMG]http://lh6.ggpht.com/_b59jItY0KQM/SvneQDAgQMI/AAAAAAAAAbE/W6Hu_tXxiqw/17.jpg[/IMG]

i zaatakowac ten wielki sznurek

[IMG]http://lh4.ggpht.com/_b59jItY0KQM/SvneA0L3XfI/AAAAAAAAAbA/arEamVtVYno/12.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']no niekochane to w ogole brzmi milo ale troche dziecinnie...
dla niektorych, bo dla mnie nie :-)

Malgosiu dziekuje za vetmedin i gusi tez podziekuj, dzis odebralam obie przesylki:-)
[/QUOTE]
to troche to szło :shake:

Biafra ma świetna nazwe, jest tez cos takiego jak "Niczyje" tez mi się bardzo podoba
super jest tez nazwa Psi Anioł - tylko nie wiem czy to nazwa przytuliska czy fundacji tez

nic to myślimy dalej

do wspomnianego Emira, Vivy dołozyłabym jeszcze Tarę

Link to comment
Share on other sites

zaraz mnie tu koniarze pogonią:cool3:
będę się mądrzyć:cool3:

w/g jakiegoś gościa, Wynkyna de Worde ang. drukarza , pomocnika Caxtona
dobry koń ma 15 zalet :
-3 cechy mężczyzny
-3 cechy kobiety
-3 cechy lisa
-3 cechy zająca
-3 cechy osła
.....ja laik , więc nie bijcie jeśli to oczywiste dla wszystkich oprócz mnie....albo głupie.....

a co do nazwy fundacji..... ,to tak co by Dorocie zamęt w głowie zrobić:cool3:
[B]AL BORAK [/B]
( po arabsku - błyskawica ) , mlecznobiała klacz Mahometa o orlich skrzydłach i ludzkim obliczu , która zawiozła proroka z ziemi prosto do siódmego nieba )

trochę mi się teraz z nieborakiem kojarzy....:evil_lol: , wybaczcie , późno , pora i lata już nie te
............dobranoc:sleep2:

Link to comment
Share on other sites

Teapot zniknęła, bo trochę ją wszystko przywaliło. Nawet trochę bardziej. :shake:
Ale pamięta i wspiera z całego serca. I jest zdecydowanie za "Funduszem Kasztanka" ... bo... bo tak. ;)

Z kasztanką dla "mojej szkoły" nie wypaliło, tj. nie miałam kiedy się tym do końca zająć. Pogubiłam linki i nie dałam rady wyszukać nowych.
Dorothy jakbyś miała jakieś na podorędziu - mój pomysł wciąż jest żywy i wciąż mam nadzieję, że się go uda zrealizować.
Tak więc - chcę kasztankę i historię kasztanki! Niestety ze względów "transparennosci finansowej" (sic!) adopcja wirtualna w tym wypadku musi przejść przez jakąś organizację. Tak więc- POMOCY! Bo jestem pierdoła a w dodatku - w tej chwili toczę walkę na kocim froncie:[url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=103202]Miau.PL • Zobacz temat - Kocięta UMIERAJĄ w Piotrkowie! Jest transport potrzebne $ ;([/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...