Jump to content
Dogomania

Jaki pies dla Alergika


dbsst

Recommended Posts

miał testy i na sierść kota nie jest uczulony[mamy sybiraka i dachowca],w hodowli Nesjana można naguski kupić już od 1200zł tylko nie wiem czy to dobra hodowla? jak napisałam szykujemy się do zakupu psiaka w wakacje ale to nic nie pewnego.Ja dla odmiany byłam uczulona na kurz[Martś też jest]ale nie byłam uczulona na sierść psa i alergolog kazała kupić moim rodzicielom psiaka [jak stwierdziła kurz wtedy zbiera się głównie tam gdzie pies dużo przebywa np.posłanie, oczywiście wszędzie osiada ale tam głównie].Moja mama twierdzi że mi się poprawiło.Niestety w przypadku Matysia chyba rzeczywiście zostają nagusy. Podobno bolończyki nie uczulają i chyda westi.Ale jednak brak sierści najbardziej do mnie przemawia.Może z wiekiem mu przejdzie i będę mogła mieć boksia, a jeżeli doczekam się domu z ogrodem to dobcia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety, ani czesanie, ani wyprowadanie, nic nie pomaga na alergię poza lekami i zastrzykami. :wink:
Ale jest nadzieja, ponieważ częste przebywanie z alergenem może też sprawić, że alergia ustąpi, tak twierdzi część alergologów. Jeśli ma sie psa od dnia narodzin dziecka, istnieje spora szansa, że nie uczlulisie właśnie na psa (mając tendencję do alergii w ogóle). Moja córcia była uczulona na psa jak się urodziła, teraz ma 4.5 roku, mieszkała z trzema psami od 3 roku życia i nic jej nie ma uczulenia. Lothia, faktycznie, jeśli nie masz wielkich ambicji wystawowych a chcesz mieć po prostu pieszczocha nagus z małej, domowej hodowli jest tak samo uroczy jak każdy inny. :lol:
To sąstrasznie uparte łobuzy, dowiedz się dużo zanim kupisz :wink:
Wiesz, że trzeba chronić przed słońcem, zimą ubierać a latem kremować 8) To będzie drugie dziecko :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']w hodowli Nesjana można naguski kupić już od 1200zł tylko nie wiem czy to dobra hodowla?[/quote]

hmm na wystawach tej hodowli nie widac... ale jak to ma byc piesek do kochania, z ktorym nie zamierzasz jezdzic na wystawy to chyba by sie nadawal, a jesli planujesz wystawy to najlepiec kupic z renomowanych hodowli - wtedy tez cena jest duzooo wieksza :wink:

Link to comment
Share on other sites

Zasada jest prosta wszystkie psy ktore nie maja PODSZERSTKA, poniewaz psy te maja zredukowane gruczoly wydzielnicze a jak podszerstek nie lata to i ta wydzielina nie jest grozna dla alergika. Najlepszymi psami sa nagie i... maltanczyk
poza tym tez,SZNAUCER I INNE TERRIERY, KTÓRE WYMAGAJĄ TRYMOWANIA, JAK NP. TERIER WALIJSKI, AIREADEALE TERRIER ITP.

spory wybor jak dla mnie :D
pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

Musisz zreszta dokladnie wiedziec co uczula latorosl,
z tego co mi wiadomo , to glownie uczula naskorek zwierzecia, w ktorym znaleziony 29 bialkowych antygenow alergizujacych ludzi. takim glownym antygenem uczulajacym , czyli powodujacym powstawanie przeciwcial IgE w naskorku, moczu, slinie,...w znacznie mniejszej ilosci w siersci( wazne to zrobienie dokladnych badan, jak wyszlo ze na siersc to kaplica :-? ....zostaje pocieszanie sie yorkiem , maltanczykiem, ktore badz co badz wymagaja roznych zabiegow pielegnacyjnych i przede wszystkim rozczesywania- w koncu to psy dlugowlose, albo grzywacz- ten znowu miewa problemy skorne... wazne abys najpierw zapoznala sie pielegnacja i dolegliowosciami czworonoga na ktorego sie zdecydujesz:))
Poza tym taki maluch moze tez pozniej alergicznie reagowac na roznego rodzaju srodki chemiczne znajdujace sie na psie... czyli proszek przeciw pchłom ...itd
Jak zmniejszyć zagrożenie alergiczne ze strony psa? Przede wszystkim nalezy zmniejszyc wzrost i luszczenie się naskorka, co dotyczy szczegolnie psow chorych na infekcje skorne, psów z alergia na pchly, zle odzywianych, itp. Dbalosc o zdrowie zwierzecia, odpowiednie zywienie i mycie, nalezyta opieka weterynaryjna zmniejsza wytwarzanie i luszczenie się naskorka, a zatem i stezenie alergenu....

a jesli nadal bedzie ci sie zdawalo ze cos ztym jego naskorkiem jest nie tak to....zrob mu peeling :lol:
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Ale sznaucer tylko strzyzony podszerstek ma, więc jak ma być sznauceer to tylko trymowany 8)[/quote]

...a jak inaczej strzyc bez trymowania?...jesli ryzjer strzyze bez trymowania... to to jest leser :lol: nie fryzjer... wiadomo przeciez na czym polega trymowanie ...
pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

z boksiem bawi się obślinioną na maxa piłką i nic ,więc chyba to nie ślina,
a w broszurce którą mój TZ przyniósł od alergologa napisali oprócz dziwnych rzeczy min. "jeżeli masz kota i/lub psa ze środowiska chorego, należy zwierzęta kąpać jeden raz w tygodniu oraz systematycznie stosować środek do eliminacji alergenów psa i kota[ACATAN]"
Psiak ma być do kochania, nie musi być wystawowy ale nie chciałabym żeby miał jakąś pokręconą psychikę i kudełki jak ONek [chyba jednak padnie na łysolka ,choć one tak dziwnie wyglądają :wink: ].Ma być jak najbardziej łysy i najlepiej żeby był pogodny.Skoro to i tak maluch to już wolę żeby złodziejowi dał buzi niż żeby nas gryzł :wink:
dodam jeszcze że Mateusz chodzi w przedszkolu na dogoterapię i tez obywa się bez większych sensacji, fakt że tam kontakt z psem trwa krótko.

Link to comment
Share on other sites

Guest bernulka

Myśle że dla alergików dobre są yorki gdyż nie posiadają sierści ale "włos" którego budowa jest zbliżona do budwoy włosa człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ariadna'][quote name='Justa']Ale sznaucer tylko strzyzony podszerstek ma, więc jak ma być sznauceer to tylko trymowany 8)[/quote]

...a jak inaczej strzyc bez trymowania?...jesli ryzjer strzyze bez trymowania... to to jest leser :lol: nie fryzjer... wiadomo przeciez na czym polega trymowanie ...
pozdrawiam :D[/quote]

No wiesz, z tego co wiem fryzjer pyta, czy pies ma byc trymowany czy tylko strzyżony. Bo przecież nie każdy musi miec wytrymowanego, nie? Tzn, może trymowac go sam w domu!
Co innego jak frzyjer proponuje jedynie strzyżenie i wogóle nie bierze pod uwagę trymowania, ale to już inna bajka ;)

Link to comment
Share on other sites

czyli mamy:
wszelkie łysolki
teriery[czy westi także?]trymowane
pudelki
mastify tybetańskie?
yorki
hiszpański pies wodny
maltańczyk
a whippecik , bichon frise i bolończyk??ktoś może coś wie , bo obiło mi się o uszy że one też nie uczulają.
czekam na propozycje :wink:
i bardzo wszystkim dziękuję :buzi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']teriery[czy westi także?]trymowane
a whippecik [/quote]

Tylko pamiętaj, że nie wszystkie teriery sie trymuje! Właścicie to większośc ma sierść gładka i ich sie nie trymuje! (np. Jack Russel, bulterier, stafford itp) Natomiast border terier, west, terier szkocki i sznaucery trymowane nie powinny uczulać.

whippety maja gładą sierść i trzymane w ogrzewany mieszkaniu gubią cąły rok (jak wszystkie gładkowłose) z tego co się orientuję ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

My tez dligo zastanawialismy sie nad rasa psa.Na szczescie moja corka nie ma alergi ,ma za to astme oskrzelowa(infekcyjna),ktora prawdopodobnie minie z wiekiem(jest juz coraz lepiej).
U nas padlo na teriera tybetanskiego.A co do Ciebie to polecala bym charcika wloskiego.Jak juz wczesniej napisane byl ..nie uczla,a poza tym ma super usposobienie,latwy w szkoleniu,karny,bardzo przywiazany do rodzinny,dobry w ukkadach z dzieciakami i co wazne nie duzy(jak na Wasze mieszkanko)i prawie nie ma przy nim pielegnacji.
Mam gdzies w gazecie opis tej rasy,jak byc byla zainteresowana to poszukam i Ci przesle :wink:

Link to comment
Share on other sites

Stawiam na którąś ras z rodziny bichonów - maltańczyk, bichon frise, bolończyk czy lwi piesek te rasy mają włos .Wymagają regularnej pielęgnacji ale można przecież ostrzyc co jakiś czas psiaka wg. własnej fantazji i problem pielęgnacji włosa schodzi do minimum .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']czyli mamy:
....
maltańczyk
a whippecik , bichon frise i bolończyk??ktoś może coś wie , bo obiło mi się o uszy że one też nie uczulają.
czekam na propozycje :wink:
i bardzo wszystkim dziękuję :buzi:[/quote]

Jestem alergiczką uczuloną między innymi na psią sierść. Moja alergia objawia się astmą oskrzelową i wysypką:cry: Przez kilkanaście ostatnich lat miałam i mam [b]airedale terrierka[/b]. Mogę potwierdzić ta rasa nie uczula przez drogi oddechowe ale wysypka niestety się zdarza.
Niedawno słuchałam felietonu dr Sumińskej. Proponowała ona dla alergików pieski o białej sierści bez podszerstka, szczególnie bolończyki i białe pudle. Od 2 lat mam częste kontakty z białym bolończykiem i nawet po "wspólnej przytulanej nocy" nie zauważyłam najmniejszych objawów alergii. [b]Polecam BOLOŃCZYKA![/b] Sprawdzone :D A do tego psiaczek jest kochany i bardzo pojętny!

Link to comment
Share on other sites

Dla alergików myśle,że dobre sa charty afganskie(tylko one sa duże), Yorki, Australian silky terrier, Japan chin, Papilon, Phalene, Cairn terrier, West highland white terrier, Maltańczyk, Terier czeski, Biszon kędzierzawy, Pinczer karłowaty, Chiński grzywacz, Nagi peruwiańczyk, Sznaucer miniaturowy, Markiesje, Irish Glen of Imaal terrier, Sheltie, Gos d'Atura Catala, Portugalski pies wodny, Eurasier.

Link to comment
Share on other sites

Te psy które podałam maja "włosy" podobne w struktórze do ludzkiego i nie maja podszerstka tak jak psy z sierścią.
Nie znam sie tak dokładnie ale alergik nie może mieszkac z psem który ma sierść(jeżeli jest na nia uczulony) bo wtedy jak pisała Eclairs:
[quote]Jestem alergiczką uczuloną między innymi na psią sierść. Moja alergia objawia się astmą oskrzelową i wysypką[/quote]
A i jeszcze rzeczywiście airedale terrier nie uczula bo ma włos,jak sie nie myle. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...