Jump to content
Dogomania

Czym odrobaczać?


Guciek

Recommended Posts

mam takie pytanie: [b]Jaki śodek na odrobaczenie jest najlepszy?[/b]. Moje dostawały do tej pory takie jak [b]Lewamizol, ScanVet,Panacur[/b]. Nie wiem-ale wydaje mi sie, że nie są zbyt skuteczne :-? czy ktos coś iecej o nich wie?
I drugie pytanie: [b]jakie środki polecacie?[/b]

Dodam iż et co podałam to 1 starcza na 10kg wagi psa. i kosztuje 1zł sztuka Jak podacie jakis środek to plizzz-podajcie na ile i w jakiej cenie mniej wiecej ;)

Pzdr
Gutex

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']mam takie pytanie: [b]Jaki śodek na odrobaczenie jest najlepszy?[/b].
Pzdr
Gutex[/quote]
Nie wiem czy najlepszy, ale na pewno dobry jest Drontal plus. Niestety jest drogi, o ile dobrze pamiętam to ok. 10-12 zł za tabletkę.
Najcześciej odrobaczam Pratelem, paratexem, tu ceny sa porównywalne, ok 5 zł/tabl.

Link to comment
Share on other sites

były już co najmniej dwa topiki na podobny temat, masz linki:

[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=20611&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=21249[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']Bo zasuwają doopskiem po zemi po odrobaczeniu :P
[/quote]
Skoro tak, to może przyczyną "zasuwania" nie są robale... :roll: Może trzeba przeczyścić gruczoły okołoodbytowe... albo coś innego...
O gruczołach też już były topiki. 8)

Link to comment
Share on other sites

ja też zapomniałam dodać, że jutro z rańca parów dostaje drontal plus :D

a jeśli trą tyłeczkami (saneczkują) to rzeczywiście, tak jak pisze [b]coztego[/b] , gruczoły bardzo prawdopodobne. dziś parówa dostąpił tej wątpliwej przyjemności wyciskania a niestety trochę tego paskudztwa się nazbierało :-?

Link to comment
Share on other sites

""Saneczkowanie" - oznacza bolesność lub świąd okolicy odbytu przy zatwardzeniu, zarobaczeniu, alergii, zapaleniu gruczołów przyodbytowych, utkwieniu w okolicy odbytu ciała obcego, np. źdźbła trawy. Konieczna wizyta u lekarza weterynarii."

Informacja z sieci :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...