Jump to content
Dogomania

Oświadczenie w sprawie bzdurnych dyskusji na temat KOPIOWANIA


Kopia

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tak sobie czytam wszystkie posty w tym temacie i co raz częściej zastanawiam się czy aby wy na pewno jesteście przyjaciółmi zwierząt czy tylko zwykłymi pozerami dla których przede wszystkim liczy się tylko własne chore wyimaginowane ego .Sprawa tyczy się jak zwykłych posiadaczy psów rasowych , posiadaczy psów w tzw typie oraz hodowców tych wielkich i tych mniejszych.Nie mogę pojąć po co to robicie przecież [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] w[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] Polsce od 1997 roku, na mocy Ustawy o Ochronie Zwierząt Obowiązuje zakaz kopiowania (czyli obcinania) uszu i ogonów.
W 2005 roku weterynarze dostali pismo przypominające,że kopiowanie jest zakazane i grożą za to kary.
W tym roku, w czerwcu Krajowa Izba Lekarsko -Weterynaryjna przyjęła stanowisko Kaszubsko-Pomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Oto jego treść:

"KASZUBSKO-POMORSKA
IZBA LEKARSKO-WETERYNARYJNA
80-125 GDAŃSK ul. Kartuska 249


L.dz. 181/02/07 Gdańsk, dnia 27.06.2007 r.



Stanowisko
Rady Okręgowej Kaszubsko- Pomorskiej
Izby Lekarsko- Weterynaryjnej w Gdańsku



Na posiedzeniu dnia 25.06.2007 r. Rada Okręgowa Kaszubsko- Pomorskiej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej w Gdańsku przyęła stanowisko dotyczące przestrzegania przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 maja 2003 r. (Dz. Ustaw 106 z dnia 18.06.2003 r. z późniejszymi zmianami). W związku z licznymi faktami stwierdzonych przypadków kopiowania uszu i skracania ogonów u psów młodszych niż 10 letnie tj. wykonanych po wejściu cytowanej ustawy w życie, zwracamy uwagę iż w oparciu o artykuł 34 a. pkt.1 i 2 Inspekcja Weterynaryjna w osobach jej pracowników oraz osób wyznaczonych przez organy tej Inspekcji sprawują bezpośredni nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zwierząt.
Ustawa ta w art.27 pkt 1 mówi, że zabiegi lekarsko- weterynaryjne na zwierzętach dopuszczalne są jedynie dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.
W związku z powyższym Rada Okręgowa w swoim stanowisku przypomina Powiatowym Lekarzom Weterynarii na terenie których odbywają się wystawy psów rasowych o konieczności przestrzegania przepisów cytowanej Ustawy podczas tego rodzaju imprez.
Rada Okręgowa sugeruje:
1) Niedopuszczenie do wystawiania psów poddanych zabiegowi kopiowania uszu i skracania ogonów po wejściu w życie przepisów Ustawy o Ochronie Zwierzat.
2) Zgłaszanie do organów Prokuratury każdego przypadku naruszenia przepisów wymienionej Ustawy.
3) Zamieszczenie na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej podjętego stanowiska Rady Kaszubsko- Pomorskiej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej.

Do wiadomości:
1) Powiatowi Lekarze Weterynarii woj. pomorskiego...
2) Związek Kynologiczny w Polsce- oddział Gdańsk
3) Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce ...
4) Krajowa Izba Lekarsko- Weterynaryjna w Warszawie

Prezes
lek wet. Andrzej Juchniewicz

Pomimo i Ustawy o Ochronie Zwierząt i pisemnych stanowisk organów weterynaryjnych w Polsce kopiowanie uszu i ogonów ma się bardzo dobrze. Lekarze są bezkarni, hodowcy i właściciele okaleczający psy w taki sposób wyśmiewają się zarówno z Ustawy jak i z organów upoważnionych do przestrzegania jej.
Najgorszy przykład daje Polski Związek Kynologiczny, który ZEZWALA na uczestnictwo w wystawach kopiowanym psom propagując w ten sposób łamanie prawa polskiego i krzywdzenie psów dla własnego widzimisię. Związek Kynologiczny nie reaguje na ogromne ilości pism i apeli w tej sprawie, więcej : część osób sprawujących władzę w Związku bądź w jego oddziałach uważa, że w Polsce zakazu kopiowania nie ma, podważając w ten sposób polskie prawo.
Jak długo Związek Kynologiczny będzie bezkarny????Jak długo przestarzałe regulaminy Związku Kynologicznego będą stały ponad Ustawą o Ochronie Zwierząt???Dlaczego Związek Kynologiczny zamiast propagować Ustawę swoją postawą wręcz z niej szydzi???


Lekarze weterynarii wykonujący zabieg kopiowania nadal chodzą bezkarni,Związek Kynologiczny w Polsce jest państwem w państwie i szydzi z prawa nadrzędnego.
A na ulicach i wystawach widzimy tyle okaleczonych psów z bliznami na uszach, z kikutami ogonów, z obciętymi tylko dla gustu właścicieli.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jestem po rozmowie z głównym lekarzem weterynarii Krzysztof Jażdżewskim którego cytuję słowo w słowo (dyktafon jest świetnym wynalazkiem)„Kopiowanie uszu u psów jest zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu wyłącznie poprawienie wyglądu psa. Zgodnie z polskim prawem wykonywanie tego zabiegu jest zabronione. Kopiowanie uszu jest zabiegiem lekarsko-weterynaryjnym w rozumieniu ustawy z dnia 21 sierpnia 2005 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.). Przepis art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 2005 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.) stanowi, że: Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji. Wynika stąd, że zabronione jest wykonywanie na zwierzętach zabiegów, których jedynym celem jest poprawienie wyglądu zwierząt”.
Dodaje też, że za wykonywanie takiego zabiegu są przewidziane kary w postaci przepadku mienia, czyli narzędzi, za pomocą których wykonano zabieg, psa oraz kara finansowa w wysokości do 1000 zł. Czyli co teraz drodzy forumowicze amatorzy kopiowania?? główny lekarz weterynarii się myli?? Mamy bat i na wetów którzy tną i na właścicieli którzy tego cięcia chcą!!!!!!! Poza tym nie jest tajemnicą że cięcie uszu i ogonów nie źle kosztuje to jest w dobie kryzysu całkiem spora kasa. Weci którzy tną robią to tylko z pobudek materialnych .Idąc dalej myślę że ci sędziowie PZK którzy tak hołubią i wysoko oceniają psy z kopiowanymi częściami są zazwyczaj weterynarzami którzy uczestniczą czynnie w tym haniebnym procederze. I jak mogą negować coś co sami pochwalają???[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Myślę że już czas nagłośnić tą sprawę nawet wiem jak i gdzie :-).Otóż zastosuję prosty zabieg dmuchnę całą sprawę w „bardzo poczytne acz bardzo brukowe „ media :-) myślę że załapią temat, bardzo lubią ponoć takie afery a to już zakrawa na sporą i to na skalę kraju. Podeślę im również linki do tych „zacnych” polskich hodowli gdzie psy były i są okaleczane sprawdzą zrobią zdjęcia na wystawach również i mam nadzieję że to będzie początek końca :-) [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A wy drodzy forumowicze mianujący się „rzekomymi przyjaciółmi zwierząt” zastanówcie się jakie bzdety wypisujecie w swoich postach w obronie kopiowania widać wyraźnie że wasza wiedza jest ogólnikowa tzw „coś ktoś gdzieś słyszał ale nie do końca zrozumiał i interpretuje na miarę swojego ciasnego umysłu. Zrozumcie!!!!!! kopiowanie jest zabronione prawem grożą za to sankcje karne podlegające pod paragraf o znęcaniu się nad zwierzętami !!!!!!!!

[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] Kończąc , oświadczam wam wszystkim którzy po wklejeniu tego artykułu będziecie się chcieli rzucić na mnie i negować lub podważać moje słowa .Wasze zdanie w tym przypadku mnie nie interesuje napisałam ten artykuł po to żeby zacząć w końcu coś w sprawie kopiowania. Do was trafia tylko i wyłącznie w celach informacyjnych wczoraj został wysłany do miejsc w których na pewno się tą sprawą zainteresują!!!!!!!!!!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam ciepło wszystkich i życzę w niedługim czasie przyjemnej lektury niektórych gazet oraz seansów telewizyjnych.:diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti:[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to ze izba przyjęła sobie pewne założenia dla swojej pracy nie zmienia faktu jakie prawo w Polsce obowiązuje - i jak jest interpretowane przez ekspertów - odsyłam tu do artykułu w magazynie -[SIZE=2][COLOR=#666666]PIES - nr 6 (326) / 2007
w którym ministerstwo amdinistracji i sprawa wewnetrznych udziela wyczerpujacej odpowiedzi na temat rzekomego zakazu kopiowania uszu ogonow i innych zabiegow wetereynaryjnych

jezeli chodzi o wystawy psow i praktyki z tym zwiazane - jestem jak najbardziej za tym zeby odbywalo sie to pod wieksza kontrolą autorytetów etycznych - oraz zeby psy na konkursach pikenosci nie byly poddawane dodatwoym zabiegom
psy pracujace ktorych zadania sa inne nic pozowanie na ringu to zupelnie inna historia i sarkastycczne uwagi nt kopiowania wogole trzeba starannie ważyć i nie popadać w fanatyzm
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sporo'][B]to ze izba przyjęła sobie pewne założenia dla swojej pracy nie zmienia faktu jakie prawo w Polsce obowiązuje - i jak jest interpretowane przez ekspertów - odsyłam tu do artykułu w magazynie [/B]-[SIZE=2][COLOR=#666666]PIES - nr 6 (326) / 2007
[B]w którym ministerstwo amdinistracji i sprawa wewnetrznych[/B] udziela wyczerpujacej odpowiedzi na temat rzekomego zakazu kopiowania uszu ogonow i innych zabiegow wetereynaryjnych

jezeli chodzi o wystawy psow i praktyki z tym zwiazane - jestem jak najbardziej za tym zeby odbywalo sie to pod wieksza kontrolą autorytetów etycznych - oraz zeby psy na konkursach pikenosci nie byly poddawane dodatwoym zabiegom
psy pracujace ktorych zadania sa inne nic pozowanie na ringu to zupelnie inna historia i sarkastycczne uwagi nt kopiowania wogole trzeba starannie ważyć i nie popadać w fanatyzm
[/COLOR][/SIZE][/quote]

Sporo, prosiełam w innym wątku, żeby było bez świńtuszenia :evil_lol:
ps. Dla ułatwienia: to tak ap ,,wyczerpującej odpowiedzi" Twoich ,,ekspertów" :razz: Oni to dopiero mają założenia... mówie Ci chłopie.... ale coż każdy może się pomylic. Ty na ten przykład mylisz ministerstwa :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Tacy, którzy twierdzą, ze obcinane uszu i ogonów psom jest ,,zabiegiem wynikającym z technologii produkcji". :roll:[/quote]

to może powinni jeszcze podać, w którym momencie "produkcji" psów uszy i ogon przyszkadzaja? :crazyeye:
przecież polowania z psami (częsty argument zwolenników kopiowania) to użytkowanie już "wyprodukowanego" psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joAŚKA']to może powinni jeszcze podać, w którym momencie "produkcji" psów uszy i ogon przyszkadzaja? (...)[/quote]
Ten moment to jak w technologii odlewu, usuwanie poprodukcyjnych nadlewek:cool3:

[I][SIZE=2]ps. w dowolnej fazie produkcji mozna wprowadzic ulepszenia i np. psu jedno oko wylupic by nie rozpraszalo koncentracji i pies lepiej sie skupial na celu polowania:cool3:;)
[/SIZE][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Myślę że już czas nagłośnić tą sprawę nawet wiem jak i gdzie :smile:.Otóż zastosuję prosty zabieg dmuchnę całą sprawę w „bardzo poczytne acz bardzo brukowe „ media :smile: myślę że załapią temat, bardzo lubią ponoć takie afery a to już zakrawa na sporą i to na skalę kraju. Podeślę im również linki do tych „zacnych” polskich hodowli gdzie psy były i są okaleczane sprawdzą zrobią zdjęcia na wystawach również i mam nadzieję że to będzie początek końca :smile:[/quote]

Powodzenia, już widzę te nagłówki w UWADZE i INTERWENCJI- kopiowanie- to okaleczanie- skandal!

Wiesz, podoba mi się Twój pomysł..ale czasem TV nie chce się opublikować reportażu o psach umierających w schroniskach a co tu o kopiowaniu mówić.
No chyba, że masz jakieś wtyki czy znajomości.;)


[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Rybka_39']

Wiesz, podoba mi się Twój pomysł..ale czasem TV nie chce się opublikować reportażu o psach umierających w schroniskach a co tu o kopiowaniu mówić.
[/size][/font][/quote]
Od tego kopiowania czasami też umierają .
Tu jest przykład .

cytat
"Piszę ten post aby przestrzec wszystkich, którzy myslą o kopiowaniu uszu swoim psiakom.
W tej chwili nie jest dla mnie istotne że jest to zgodne lub nie z prawem, które my ludzie ustanawiamy i my je różnie interpretujemy.
Ważniejsze jest to że podczas tego "kosmetycznego" zabiegu możemy naszego pieska stracić.
Tak jest właśnie w naszym przypadku.
Nasz doguś był zdrowy, silny i bardzo mądry.
Chcieliśmy jeszcze aby był dostojny.
Zdecydowaliśmy się na kopiowanie uszu przez jedną z najbardziej polecanych osób i nasz doguś tego nie przezył.
Nie mamy go wcale.
Pozostał pusty dom, ogromny smutek dzieci i żal do siebie za naszą głupotę.
Nie ryzykujcie. Nie warto. Będę o tym pisała gdzie się tylko da, bo w tej chwili już tylko tyle mogę zrobić. "
Znalazłam na dogs/forum/psy a prawo/kopiowanie uszu .
Nie chce się wkleić link .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kopia']Do was trafia tylko i wyłącznie w celach informacyjnych wczoraj został wysłany do miejsc w których na pewno się tą sprawą zainteresują!!!!!!!!!!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam ciepło wszystkich i życzę w niedługim czasie przyjemnej lektury niektórych gazet oraz seansów telewizyjnych.:diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti:[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Czy już możemy poczytać o Twojej akcji ?
Daj znać gdzie już piszą albo będą pisali , w jakich gazetach .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Ta kobieta od 40 lat hoduje boksery , jest sędzią i wielkim działaczem związku kynologicznego . Patrzcie jakie psy hoduje ! Zdecydowanie kopiowane !
Reproduktor ! Kasa !
[URL="http://http//www.psy.pl/aktualnosci-psy/art6139,karol-kroczy-od-zwyciestwa-do-zwyciestwa.html"]
[/URL][URL="http://www.nostrum.pl/news.php"]http://www.nostrum.pl/news.php
[/URL]
Ot i cały sekret krętactwa , które ta pani tu prezentuje. Posłuchajcie sami .

[URL="http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html"]http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html
[/URL]
Moim zdaniem ta pani przegapiła coś ważnego w kynologii , to mianowicie , że moda na tanie cwaniactwo minęła bezpowrotnie i niebawem przyjdzie wziąć w du..... za chciwość , głupotę i okrucieństwo wobec zwierząt . Tego życzę tej pani z całego serca .

Link to comment
Share on other sites

Marta9494 i Tabaluga1 ,jeżeli tak uważacie to bardzo dobrze , ale tego tematu szczegółowo nie znacie i pewnie jesteście zwolenniczkami sterylizacji i kastracji .Teraz nie robi się tego nagminnie .Ja wolę sznaucera kopiowanego , bo miałem jednego i drugiego .

Link to comment
Share on other sites

I tu sie mylisz ,bo ja moich suk nie wysterylizuję.Mam na tyle siły i sprytu,zeby podczas cieczki je upilnowac.Wcale nie jestem za sterylizacją,czy kastracją.Jeśli ktos chce lub musi wysterylizować/wykastrować swojego pupila,nie mam nic przeciwko,ale ja moim ani nic bym nie przycieła,ani nie wycięła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Marta9494 i Tabaluga1 ,jeżeli tak uważacie to bardzo dobrze , [B]ale tego tematu szczegółowo nie znacie[/B] i pewnie jesteście zwolenniczkami sterylizacji i kastracji .Teraz nie robi się tego nagminnie .[B]Ja wolę[/B] sznaucera kopiowanego , bo miałem jednego i drugiego .[/QUOTE]
Królu złoty . Ty wiesz lepiej od nas co my wiemy i znamy w tym temacie ?
Chyba że masz na myśli to , że nie wiemy co ty wolisz . A to tak .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey'] ale tego tematu szczegółowo nie znacie[/QUOTE]
Wiesz tego tematu nie trzeba znac ! w tym temacie wystarczy miec sumienie a jak go nie masz ,
to poczytaj co pisza na ten temat weterynarze z calego swiata :
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/70841-W-obronie-praw-zwierząt-STOP-dla-kopiowania[/URL]
NO CHYBA ZE JESTES MADRZEJSZY OD NICH .
[quote name='"Grey"'] pewnie jesteście zwolenniczkami sterylizacji i kastracji .[/quote]
Oczywiscie ze jestem , czy byles w schroniskach ? widziales co tam sie dzieje ? zwlaszcza niektorych ?
ZGROZA , piszac tak wydajesz o sobie opinie jaka masz znieczulice na los zwierzat.
Przytocze co pisze sie naokraglo by dotarlo do takich jak TY !!!

[B]Kastrowanie/ sterylizowanie zwierząt jest bardziej humanitarne niż dopuszczanie do [U]niekontrolowanego[/U] rozrodu płodnych osobników, nadmiernego przyrostu populacji, którą w pewnym momencie będzie trzeba zmniejszyć, zabijając poszczególne osobniki. [/B]

To właśnie niekontrolowany przyrost naturalny zwierząt domowych jest jednym z ważniejszych powodów bezdomności kotów i psów w Polsce.
Chirurgiczna sterylizacja/ kastracja jest jednym ze sposobów rozwiązania problemu nadpopulacji zwierząt.
W polskich schroniskach żyje około [B]100 tysięcy[/B] niechcianych zwierząt.
W Polsce jest ok.[B]122 [/B]schronisk , gdzie w innych panstwach jest ich kilka .
[B]Liczby wolno żyjących w miastach psów i kotów nie sposób nawet ustalić. [/B]
NORMALNY SZOK !!!!!!! w innych panstwach liczacych sie , takich biednych bezpanskich psow nie uswiadczysz !
Cos zle pojmujesz milosc do zwierzat .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Iwona&Car ja tak Twoje posty popieram , ale tym razem mój post źle odczytałaś .[/QUOTE]
Sorry ! Troche bylam zdziwiona ze Ty tak piszesz ,bo tez Twoje posty pamietam .
No tak powinnam pomyslec , "wole kopiowane" to nie znaczy ze popierasz :)
A o zaprzestaniu kastrowania psow ma sie odnosic tylko do odpowiedzialnych wlascicieli .
Mysle ze tak powinnam Ciebie odczytac.:)
Tylko nie rozumie, niby jakich nie znamy szczegolow ?

Link to comment
Share on other sites

Trzeba podchodzić do tych spraw bez emocji, bardzo dobrze sprostowałaś , a co tych szczegółów, to wiele robi się operacji na uszach w różnym wieku i ze względu na obwisłe uszy wiele psów cierpi przez całe życie.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...