Jump to content
Dogomania

zapalenie skóry- złe wchłanianie cynku informacje


BeataSabra

Recommended Posts

Beata a jakiej rasy jest Twój psiak ?
Czy to któryś ze szpiców północnych lub akita?
Jeśli tak to problemy skórne są dla nich dość typowe :(
Aby je leczyć trzeba działać kompleksowo tzn. leki przeciwzapalne + uzupełnienie diety o składniki witaminowo-mineralne wpływające na skórę (m.in. cynk, witamina A, biotyna, kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6 w odpowiednich proporcjach).

Link to comment
Share on other sites

"Beata a jakiej rasy jest Twój psiak ?
Czy to któryś ze szpiców północnych lub akita?
Jeśli tak to problemy skórne są dla nich dość typowe :( "

Witam moja psica jest miksem szpicow północnych.
Ma ciągłe problemy ze skórą i bardzo wypadajacą sierścią.Juz zapomnialam jak ona kiedys wygladala :cry: miala piekna kryze gesta siersc i piekne portki.
Wędruję z nią od weta do weta ale niestety jeszcze nie znalazłam takiego który coś zaproponuje oprocz sterydów. Jeden zalecił podawanie leku PROZAC 2 razy dziennie po pół tabletki- nie podałam bo sie boje jest to ludzki lek przeciwdepresyjny.

"Aby je leczyć trzeba działać kompleksowo tzn. leki przeciwzapalne + uzupełnienie diety o składniki witaminowo-mineralne wpływające na skórę "

Aktualnie dostaje cynk+ siemie lniane+ tran z wiesiolkiem kapsulki+Roboran H.
Teraz je nutre dla alergikow ale jej nie sluzy planuje kupic Acane dla alergikow.
Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Ach to faktycznie masz problem :(
Może psica jest alergikiem :roll:
Nie każda karma dla alergików służy danemu psu.
Może warto popróbować gotowanego żarełka?
Tzw. dieta elimimnacyjna ( jak u dzieci).
Alergia może też dotyczyć stosowanych w domu środków czystości np. płynu do naczyń, którem myjesz miski :o

A czy kiedykolwiek miała pobieraną zeskrobinę z tych zmian na skórze?
Trzeba ozaczyć co za żyjątka tam bytują - może to np. grzybki lub jakiś szczep bakterii :-?

Link to comment
Share on other sites

"Ach to faktycznie masz problem :(
Może psica jest alergikiem :roll:"

Sabra jest alergikiem gotowane zarelko odpada juz probowalam toleruje jedynie jagniecine wiec pozostaje karma dla alergikow bez soi kukurydzy zboz kurczaka i wolowiny. Ma rowniez hormony tarczycy na dolnej granicy.

"A czy kiedykolwiek miała pobieraną zeskrobinę z tych zmian na skórze?
Trzeba ozaczyć co za żyjątka tam bytują - może to np. grzybki lub jakiś szczep bakterii :-?"

Nigdy nie miala robionej zeskrobiny poniewaz zaden wet. nie mowil ze trzeba zrobic. Oni potrafia jedynie ladowac sterydy. :evil:
Juz zadnemu weterynarzowi nie ufam. Bylam ostatnio z nia u doktora poprosilam go zeby jej nie podawal sterydow powiedzial ze dobrze i zrobil po swojemu tzn. podal taka dawke ze przez tydzien Sabra pila jak smok i sikala pod siebie teraz sie juz to unormowalo.
Zaplacilam 120 zl. :evil: Za te pieniadze mialabym worek karmy a tak to nie ma ani karmy ani kasy :evil:.
Wybieram sie z nia do homeopaty ale dopiero w marcu bo teraz funduszy brak.
8.IX.2005 miną 4 lata jak jestesmy razem praktycznie od poczatku sa problemy zdrowotne. :cry: ale i tak ja kocham i kochac bede zawsze :P

Link to comment
Share on other sites

Skoro to wygląda tak jak napisałaś to zrobienie badania zeskrobiny może sporo wyjaśnić. Prawdopodobnie skóra jest wtórnie zakażona jakimiś drobnoustrojami lub nawet pasożytami. Stosowane leczenie jest tylko leczeniem objawowym zamiast przyczynowym i stąd brak trwałej poprawy :(

Link to comment
Share on other sites

Planuje zrobic zeskrobine ale musze odczekac jakis czas bo Sabra dostala 2 tygodnie temu sterydy a tydzien temu antybiotyk. Nie bardzo wiem jak sie ma do tego badania kapiel w szamponie przeciwswiadowym-kapie mloda raz w tygodniu musze sie dowiedziec czy nie zafalszuje to obrazu w badaniu.
Nie od poczatku mamy problemy ze skora-od 1,5 roku gdzies. Przedtem byla parwowiroza z ktora Sabre dostalam :evil: potem problemy z trawieniem(wszystko przez nia przelatywalo dostawala lek na spowolnienie pracy jelit). Teraz trawienie jest ok ale jest alergia :cry: .
Musze sie dowiedziec ile kosztuje zeskrobina z posiewem na bakterie i grzyby. Moze to nam sprawe wyjasni i pomoze w leczeniu.
Mam juz dosc komentarzy krakowskich wetow ze to jej uroda i ze sie nie nalezy przejmowac- mam ochote co niektorych odszczelic :2gunfire: .
Pozdrawiamy bardzo serdecznie Beata& Sabra& kot Mala i koszatniczki.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, należy zaprzestać wędrówki od weta do weta. Zajrzyj tu do topiku pt "Weterynarze godni polecenia" i zobacz kogo w Krakowie polecają, popytaj Krakusów na prv, znajdź jednego dobrego i daj mu szansę na wyleczenie psa. (tzn, nie zniechęcaj się jeśli nie bedzie natychmiastowej poprawy).

Podpisuję się pod postami SH. Zeskrobina koniecznie! Nie chce mi się wierzyć, ze przez 1,5 roku nikt nie wziął zeskrobiny... :roll: Takie badanie na posiew nie kosztuje dużo, z tego co pamiętam było to mniej niż 30 zł (ale nie pamiętam ile). Jeśli to alergia, to może warto zrobić też próby i o ile się da wykluczyć alergen z diety bądź otoczenia.
I rzeczywiście, odczekaj chwilkę, aż przestną działać leki i nie kąp jej aż do badania. (nie powinno się psa kąpać dopóki nie zdiagnozuje się choroby- kąpiel może pomóc rozwijać się chorobie).

Link to comment
Share on other sites

Witam!!

Poszukalam co nie co o dermatozach cynkozaleznych.Oto linki:

[url]http://66.102.9.104/search?q=cache:d0hCLDZ7I-YJ:hortus.ar.lublin.pl/users/pomorski/Zaineb.htm+cynkozale%C5%BCne+zapalenie+sk%C3%B3ry&hl=pl&lr=lang_pl[/url]

[url]http://66.102.9.104/search?q=cache:qGk0MxTlqlgJ:hortus.ar.lublin.pl/users/pomorski/cynk.htm+cynkozale%C5%BCne+zapalenie+sk%C3%B3ry&hl=pl&lr=lang_pl[/url]

Mam nadzieje,ze coś Ci to wyjaśni :wink:

Jak dla mnie Twój piesek tego nie posiada.Możliwe,ze choroba skóry rozwinęla sie na skutek alergii+jakaś bakteria lub grzyb...

Zeskrobina niezbedna!!!Duś tych krakowskich wetów :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Sabra dostala 2 tygodnie temu sterydy a tydzien temu antybiotyk. Nie bardzo wiem jak sie ma do tego badania kapiel w szamponie przeciwswiadowym-kapie mloda raz w tygodniu musze sie dowiedziec czy nie zafalszuje to obrazu w badaniu[/quote]
Co do tego, ze po stosowaniu leków koniecznie trzeba odczekać z pobraniem zeskrobiny to jestem pewna, ale co do szamponu nie :roll:
Zapytaj o to weta albo jeszcze lepiej ludzkiego dermatologa.

A w kwestii tej wątpliwej "urody" to popieram Twoje niecne plany odstrzału "weterynarzy" :evilbat:

Trzymam kciuki za dobrą diagnozę i skuteczne wyleczenie Twojej pupilki :D

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie zrób badania zeskrobiny. Z moim psiakiem byłam u jednego weta, bo miał swędzące plamy na skórze, w dodatku łysiejące i kazał smarować maścią :evil: . Pies oczywiście nawet nie dał sobie tego dotknąć więć smarowanie odbywało się "na siłę". Po tygodniu bez efektów poszłam do innego weta. Pierwsze co zrobił to wygolił te miejsca i pobrał zeskrobinę. Okazało się, że pies ma świeżba, a to czym był leczony tylko pogorszyło sytuację i zrobiły się ropne rany. Już prawie jest ok. :D
Przed pobraniem zeskrobiny mogłam go wykąpać ale tylko w Nizoralu, chociaz podobno lepiej nie kąpać wcześniej psa.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za linki przeczytalam sobie zamierzam to wydrukowac.

Niestety to prawda ze zaden z weterynarzy nie zaproponowal ze trzeba zrobic zeskrobine oni widza tylko i wylacznie alergie a wedlug nich na alergie podaje sie sterydy. Jak poprosilam o zrobienie zeskrobiny to mi wet powiedzial ze nie ma potrzeby.

Topik weterynarze godni polecenia przejrzalam i poszlam do weta polecanego w tym topiku, ktory zafundowal sterydy Sabrze nawet gdy go poprosilam zeby tego nie robil.

Mam zamiar w wolnej chwili zalozyc topik weterynarze ktorych nalezy omijac duzym lukiem w Krakowie.
Z ta kapiela to jest problem bo po niej ewidentnie sie Sabra mniej drapie ale jak trzeba to sie wstrzymam.
Ile mam odczekac od podania lekow steryd i antybiotyk dostala 7.02 a sam antybiotyk 14.02 zeby zeskrobina wyszla ok.
Pozdrawiam wsciekla ale widzaca swiatelko w tunelu

Link to comment
Share on other sites

Pisalam do vet-serwis i lekarz udzielil mi informacji ze nalezy zrobic zeskrobine co zamiezam zrobic za jakis tydzien jak przestana dzialac leki.
Opisalam wystepowanie zmian i napisal mi ze moze to byc cynkozalezne.
Rowniez sprubujemy homeopatii co na pewno nie zaszkodzi a moze pomoze.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Beata, a moze sprobuj pojechac do Myslenic do kliniki Therios? Co prawda bylam tam tylko raz, ale wrazenia jak najbardziej pozytywne, w Krakowie niestety trudno trafic na dobrego weta, aczkolwiek na pewno sa tacy. Wiele osob poleca tez lecznice obok Krakchemii (tz. teraz chyba Alma) - lekarka nazywa sie Diana Tarabula - ale tam nie bylam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']Mam zamiar w wolnej chwili zalozyc topik weterynarze ktorych nalezy omijac duzym lukiem w Krakowie. [/quote]Zanim to zrobisz, przeczytaj [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=14665]Reglamin[/url] forum, a szczególnie ostatnie dwa zdania punktu 3.

Zeskrobina może pomóc, ale może również pomóc niewiele, z kliku powodów. Po pierwsze, na skórze psa żyją sobie rozmaite organizmy, które nie wywołują u normalnego psa objawów chorobowych. Takie organizmy mogą pokazać się na zeskrobinie, pomimo że nie są odpowiedzialne (albo są odpowiedzialne tylko pośrednio - patrz niżej) za stan skóry.

Po drugie, nawet jeśli obecne objawy są spowodowane jakimś organizmemem, to najprawdopodobniej coś innego (np. alergia) doprowadziło do jego nadmiernego rozrostu. Nie lecząc tego podstawowego powodu (np. alergii), a tylko jego skutek (np. atak jakiegoś mikroorganizmu) - psa nie wyleczysz, a najwyżej bardzo tymczasowo częściowo zaleczysz obecny problem. W takim przypadku, jak tylko przerwiesz leczenie, problem powróci.

Nie chcę sugerować, żebyś nie robiła tej zeskrobiny, tylko zauważyć, że taka zeskrobina może nie być miarodajna, i że choroby skóry są bardzo trudne do leczenia (alergii leczyć właściwie nie umiemy i właśnie leki sterydowe są uważane za najskuteczniejsze w ich przypadku). Również, że objawy alregiczne są często bardzo łatwe dla fachowca do rozpoznania... Czy któryś z tych licznych wetów mówił Ci, że to, co Twój pies ma to nie jest alergia, czy też wszyscy zgadzają się, że podstawowym problemem jest alergia?

Trzymam kciuki za pieska...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Regulamin przeczytalam jak sie rejestrowalam na forum..
Tego topiku to i tak by mi sie nie chcialo napisac a poza tym nam dany wet nie pomogl a np. innemu zwierzakowi tak.
Z Sabra to bylo tak : na pewno alergia ale rowniez 2 weterynarzy mowilo o cynkozaleznych przyczynach a mi to sie wydaje ze to jest niedoczynnosc tarczycy- Przeczytalam na ten temat w VET serwisie i pasuje.
Pasuje rowniez troche objawami na cynkozalezne ale jak sie dowiedzialam to raczej poziomu cynku sie nie robi
Nikt nigdy nie mowil o grzybicy nuzycy czy gronkowcu wiec sie na razie wstrzymam z zeskrobina zrobimy badania krwi a potem sie zobaczy.
Juz nigdy nie pozwole jej podac sterydu.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

" Takie badanie na posiew nie kosztuje dużo, z tego co pamiętam było to mniej niż 30 zł (ale nie pamiętam ile)."
Za zeskrobine w kierunku pasozytow grzybow i bakterii zaplacilam 98zl.
Czy jest to ze sie tak wyraze normalna cena??

Meczy mnie to oczekiwanie na wyniki.
Pozdrawiam Beata&ogoniaste i nieogoniasty czworonog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

moja Gaja też ma zapalenie skóry, nie wiem czym to było spowodowane, bo mam ją dopiero od tygodnia u siebie, wczesniej byla w schronisku, ogólnie jest wychudzona (powoli wraca do krągłości)
wet mi powiedział ( bo najbardziej objawiło się jej to na lapkach przednich do tego stopnia ze zaczeła kulec) ze narazie przez 7 dni antybiotki i masc (odkazająca Rivel) a jak nie no to czeka ją operacja...dzisiaj zabvandarzowałam jej 2 łapke poniewaz okazało sie ze i tamta jest chora :( boję się co to dalej będzie...narazie wydałam już 100 zł czekają mnie kolejne antybiotyki...co mam robić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...