Jump to content
Dogomania

zapalenie skóry- złe wchłanianie cynku informacje


BeataSabra

Recommended Posts

Najpierw bym zrobila zeskrobine ze skory w kierunku pasozytow bakteriologie i mykologie z antybiotykogramem.
W ktorym miejscem sa te zmiany?? Jezeli jest to pomiedzy opuszkami lap to moze byc grzybica ale bez wykonania badan nic nie mozna powiedziec na 100%.
Aha dlaczego weterynarz chce operowac jak to uzasadnil ??
Bo mi sie to ciut naciagane wydaje.
Najlepiej zrob te badania i ewentualnie skonsultuj to z innym weterynarzem

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze- cierpliwie leczyć.
Jeśli nie będzie ustępowało to warto poprosić weta o wzięcie zeskrobiny do zbadania, żeby zobaczyć co za świństwo powoduje ten stan zapalny. W zasadzie powinien najpierw wziąć zeskrobinę, potem przepisywac antybiotyk... :roll:

To jest między palcami, tak pisałaś? Może warto wyciąć jej sierść między palcami i skrócić włos na łapach od góry, żeby był tam większy "przewiew". (dla tych co nie wiedzą- Gaja jest briardem)

No i popytaj wśród dogomaniaków gdzie znajdziesz najlepszego weta w swoim mieście!

Link to comment
Share on other sites

gaja ma pomiędzy opuszkami rany...kiedy gaja chodziła na długie spacer (teraz niestety musimy z biedaczką siedzieć w domu) rany jej sie powiekszały az wkoncu zaczęła kuleć...facet nie zrobil jej zadnych badan, obejzał i wycial sciersc spomiedzy opuszków, dał 3 zastrzyki i masc i przez 5 do 7 dni mamy jezdzic na zastrzyki (antybiotyk)...powiedział ze ma nadzieje ze nie bedzie trzeba szyc tych ranek, ze sie same zrosną dzieki masci i antybiotykowi...i co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mowiac ten weterynarz nie jest dla mnie wiarygodny co on tam chce operowac szyc.
Jezeli rany nie sa swieze to wlasciwie juz ich nie mozna szyc ze wzgledu na bakterie.
Naprawde zrob zeskrobine i posiewy ale to po odstawieniu antybiotykow i masci -poniewaz moze to zafalszowac wyniki.
Skonsultuj sie z innym weterynarzem.
Skad jestes ??
Duzo zdrowka dla psiunki

Link to comment
Share on other sites

ja i gaja mieszkamy w sosnowcu :)
wlasnie wróciłysmy z zastrzyku i normalnie mam dosc...wet ma u siebie chyba jeszcze jakąs kobiete co mu pomaga i ta wczoraj i dzisiaj dawała nam zastrzyk...no myślałam ze dzisiaj ją walne :evil: kobieta 3 razy wkuwała sie w gaje, ta normalnie zaczeła mnie lekko podgryzać ząbkami... :cry: mam nadzieje ze dokoncze te antybiotki i sie skonczy...nie moge scierpiec tej baby... :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia18sosnowiec']nie moge scierpiec tej baby... :evil:[/quote]
To koniecznie znajdź sobie innego weta. Na pewno są tu jacyś ludzie z Sosnowca, którzy Ci polecą kogoś fajnego. Sympatia i zaufanie do personelu medycznego i poczucie komfortu właściciela są podstawą dobrego leczenia zwierzęcia. 8)

Jak wyglądają łapki? Widzisz jakies postępy? Wet oglądał czy się poprawia?

Link to comment
Share on other sites

przed chwilką przemyłam gai łapki reczniczkiem wymoczonym w płynie przeciwświądowym i posmarowałam maścią...przyznam szczerze, że są postępy ale chyba nie za duże...choc z drugiej strony gaja juz nie kuleje i daje sobie oglądać łapki...jutro mamy przyjsc bez skarpetek (zeby nie dostawał sie piach i inne zarazki) i zobaczy to grzes (wet) bo do tej kobiety nie mam zaufania (ps.aż piotrek zadzwoni zeby sie zorientowac o której mozna z nią przyjsc zeby nie bylo tej baby, bo mi pies zamiast na zapalenie skóry to zdechenie na zawał ;/)
zapytam sie go czemu nie zrobil badan :x ciekawe co mi powie...mam nadzieje ze juz te ostatnie serie gaja wybierze ( jeszcze 3 antybiotyki) i poszukam innego weta... w razie czego apel do ludzi z sosnowca!! dajcie namiary na dobrego weta.

Link to comment
Share on other sites

" A jak się czuje Twoja sunia? "
Moja sunia czyli Sabra od prawie miesiaca jest na BARF przestala sie drapac, wygryzac i wylizywac.
Calkowicie odstawilam jej antybiotyki sterydy oraz sztuczne suplementy.
Aktualnie dostaje:
-Biostymine i Echinacee-codziennie na wzmocnienie oslabionego organizmu
-Algi w tabletkach co drugi dzien
-Lyzke oleju lnianego codziennie
-Jogurcik naturalny lub kefir.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...