Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W POZNANIU. POTRZEBNA PPOMOC-wolontariusze!!!


***kas

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Soema']A może poprosić moda o przeniesienie wiadomości Dziewczyn od osobnego wątku, który będzie można aktualizować? Nina nie ma dostępu do neta, wiadomości na pierwszej stronie są nieaktualne i mylące..[/quote]
O kurczę, byłoby świetnie! A ja dziś pisałam do Niny w sprawie bazarku na ten schron... jak można się z Nią inaczej skontaktować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gfiastka']O kurczę, byłoby świetnie! A ja dziś pisałam do Niny w sprawie bazarku na ten schron... jak można się z Nią inaczej skontaktować?[/quote]
Telefonicznie. Masz numer?
Możecie napisać do Szamanki prośbę o wyodrębnienie postów. Ona jest moderatorem :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja dzisiaj tylko z doskoku. :roll:

Najlepiej wyodrębnić wątek. Postaramy się na razie chociaż takie prowizoryczne plakaty porozwieszać(uczelnia, klinika wet., na dogomanii trochę pospamuję:diabloti:)

Najważniejsze, żeby cokolwiek się ruszyło. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gfiastka']W podpoznańskim Swarzędzu jest schronisko... Może tam? będziemy z Kasią w środę popołudniu w schronie na Bukowskiej, więc też się rozejrzymy.[/quote]

Proszę rozejrzyjcie się za kudłaczami w Poznaniu, mam 2 domki chętne na kudłacza (preferowana sunia) w typie Nelly z tego wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/kudlacze-w-potrzebie-146370/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356']Proszę rozejrzyjcie się za kudłaczami w Poznaniu, mam 2 domki chętne na kudłacza (preferowana sunia) w typie Nelly z tego wątku:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/kudlacze-w-potrzebie-146370/[/URL][/quote]
Oczywiście! Był jeden fajny kudłacz, ale inny:
[IMG]http://img142.imageshack.us/img142/3219/img7175l.jpg[/IMG]

[IMG]http://img87.imageshack.us/img87/4559/img3876.jpg[/IMG]

Tak czy inaczej - popatrzymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356']Proszę rozejrzyjcie się za kudłaczami w Poznaniu, mam 2 domki chętne na kudłacza (preferowana sunia) w typie Nelly z tego wątku:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/kudlacze-w-potrzebie-146370/[/URL][/quote]


leni356 zajrzyjcie do kudlatej Funi,a moze akurat:roll:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/funia-piekna-suczka-po-przejsciach-szuka-domu-kto-pomoze-135544/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, świetnie, że postanowiłyście coś robić dla poznańskich zwierzaków, ale ....w tym schronisku dzieje się wystarczająco źle, nie trzeba "dorabiać" efektów dodatkowych. Suki są sterylizowane i psy przechodzą 14-dniową kwarantannę. Mam o tym miejscu wystarczająco wyrobione zdanie, ale uważam, że trzeba zawsze wyważyć pozytywy i negatywy.

Jeśli chodzi o spacery, to niestety wyprowadzanie psa, który często jest kompletnie niezsocjalizowany, na ruchliwą ulicę Bukowską mija się z celem i może narobić więcej szkody, niż pożytku. W schronisku miał być robiony duży wybieg, na którym wolontariusze mieli pracować z psami, ale czy do tego dojdzie, nie mam pojęcia. Do tego byłby potrzebny świetnie zorganizowany wolontariat, zarządzany rzeczywiście, a nie zza biurka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Dziewczyny, świetnie, że postanowiłyście coś robić dla poznańskich zwierzaków, ale ....w tym schronisku dzieje się wystarczająco źle, nie trzeba "dorabiać" efektów dodatkowych. Suki są sterylizowane i psy przechodzą 14-dniową kwarantannę. Mam o tym miejscu wystarczająco wyrobione zdanie, ale uważam, że trzeba zawsze wyważyć pozytywy i negatywy.

Jeśli chodzi o spacery, to niestety wyprowadzanie psa, który często jest kompletnie niezsocjalizowany, na ruchliwą ulicę Bukowską mija się z celem i może narobić więcej szkody, niż pożytku. W schronisku miał być robiony duży wybieg, na którym wolontariusze mieli pracować z psami, ale czy do tego dojdzie, nie mam pojęcia. Do tego byłby potrzebny świetnie zorganizowany wolontariat, zarządzany rzeczywiście, a nie zza biurka.[/quote]


daleko szukać nie muszę, akita z naszych fotek, okazała się Atosem, który na kwarantannie był pól roku...:shake:
Co do kastracji i sterylizacji, nie wiem jak w kwestii suk, wiem, że świetny interes zrobiła kobieta, mieszkająca niedaleko moich rodziców, "kupiła" sobie, za 200zł "reproduktora". Łowczarka, piesek z pełnym wyposażeniem, widziałam go, próbowałam przekonać, że nie warto, tłumaczyłam, prosiłam. Na nic cała sprawa, ona w końcu wie najlepiej, a suka musi mieć młode bez wariuje, a pies będzie posesji pilnować. :shake:

Link to comment
Share on other sites

"A ta pół roczna kwarantanna to standard. Albo jest 6 miesięcy nie do adopcji, albo już pierwszego dnia idzie na boksy ogólne...po prostu poznań:shake:"

***kas, to Twoja wypowiedź z innego wątku, zresztą i na tym chyba coś podobnego napisałaś. Nigdy bym nie podejrzewała siebie o chęć bronienia poznańskiego schroniska, ale to, co napisałaś, nie jest prawdą.
Owszem, są psy, które z różnych powodów siedzą długo na kwarantannie i - umówmy się, że pominę pewne szczegóły - czasem nie jest to niczym usprawiedliwione, ale czasem jest- choćby brakiem miejsca w pojedyńczych boksach, jeśli podejrzewa się, że pies powinien siedzieć sam. Jednak najczęściej kwarantanna wynosi przepisowe dwa tygodnie, a już na pewno nigdy nie jest tak, że pies od razu po przyjęciu do schroniska idzie na boksy ogólne.
Po co "upiększasz" rzeczywistość? Ona jest wystarczająco "piękna".

P.S. Suki są "standardowo" kastrowane. Psy również miały być, ale najwyraźniej i tu skończyło się na pięknych deklaracjach.

Link to comment
Share on other sites

pisze tylko co sama zaobserwowałam, co wiem-o czym mi wiadomo z pierwszej reki.
Jasne są schrony, przy których poznań jest cudem nad cudami. Widziałam już dużo gorsze warunki. :shake:

jest jak jest, trzeba coś z tym zrobić.
Z kolei w sytuacji gdy brak miejsca na kwarantannie psy są kierowane do boksów ogólnych. Dopiero w sytuacji, gdy pojawi się chętny do adopcji, okazuje się, że pies powinien być na kwarantannie.
Wolontariuszkę wyrzucili ze schroniskowego wolontariatu, jak się okazało, że ogłasza psy na dogomanii...:shake:
tu nie trzeba nic upiększać to mówi samo za siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']czy to jest strona tego schronu??
[URL="http://schronisko.com/"]SCHRONISKO[/URL][/quote]


owszem, to jest ich stronka. chociaż części psów z galerii czy adopcji już nie ma. W sumie nie ma o co winić schronu, aktualizują pewnie co jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...