Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W POZNANIU. POTRZEBNA PPOMOC-wolontariusze!!!


***kas

Recommended Posts

Dziewczyny, wczoraj w schronisku widzialam 5 szczeniakow i jednego wiekszego szczeniora.

Zdjecia:
[URL="http://picasaweb.google.pl/nina.urbanczyk"]Picasa Web Albums - nina.urbanczyk[/URL]

Szczeniakom 2i5 DT potrzebny na CITO!!! Siedza w najdalszym koncu kojca, przyklejone do sciany, wychudzone jak cholera!! nie reaguja na nic!!!

Szczeniak 4 nie dosiega nawet do podmorowki boksu! Inne psy swobodnie po nim chodza!! Zapedzaja do rogu!! Jest zupelnie przerazony!! Mirus zupel-nie ma jak sie bronic!!

Szczeniak 1 jest troche wycofany ale sobie radzi.

Szczeniak 5 powinien juz byc w DS!! Totalna przytulasta klucha!! Radosna!! Piekna!!

No i szczenior donek - moze miec 4-5miesiecy, zabawowy, kontaktowy!! Tez do domku na juz!!

POMOZCIE PROSZE!!!!:placz::placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oprocz nmnich porobilam zdjecia:

Bernardynowi starszemu-wciaz czeka na nowy dom!!!

Doberman(ce)?-rowniez stary psiak :(

Dwom slicznym, kontaktowym, wesolym DONkom - powinny grzac dupska na kanapach a nie na betonowej podlodze boksu:placz:

Psu, okreslanemu mianem agresywny do innych psow-ale jest w zbiorowym boksie.. Z nim jest cos nie tak... Wczoraj akurat wyszedl z budy, ale prawie wcale nie obciazal lewj lapy, na ktorej ponadto jest widoczna rana:-( Dwa poprzednie razy jak bylam-lezal w drgawkach w budzie, metny wzrok, normalnie bylam pewna, ze umiera:placz:

Groznemu psu rowniez zrobilam zdjecia. Groznemu w sensie rasy.. Nikt nic o nim/niej nie wie. Nie wychodzi z budy. Ani razu nie widzialam jej poz buda!!!

Na koniec sznaucer-specjalnie dla Leyli... Tez nie wychodzi z budy.. WCALE!!!:placz:

POMOZCIE!!! POMOZCIE!!! POMOZCIE!!! :placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Kilka info odnosnie schronu:

-wolontariat dostepny pon-pt 8-15, dla KILKU wybrancow. Moga zajmowac sie KILKOMA wybranymi psami. Zdarza sie, ze NIE MAJA co robic!!!

-na kwarantannie jest trzymana stara, slepa, cockerspanielka!!

-zdjec NIE MOZNA robic!!

-psy nawet podczas sprzatania boksow nie maja ZADNEGO kontaktu z czlowiekiem!!! Chowaja sie przerazone do bud, lub sa zamykane na "wybiegach"

-a i zajmowanie sie psami przez wolontariuzy polega na wyprowadzaniu po terenie schronu!! I czesaniu..:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Ninko, kiedyś to było tylko czesanie, więc skoro można je wyprowadzać, to już jest sukces. A tak na poważnie - to czesanie itp. to tak,że wspaniała forma resocjalizacji - bo przecież można psa głaskać, mówić do niego, przyzwyczajać do dotyku.

Co do zamykania psów podczas sprzątania - wiem, że to nie do końca tak powinno być, ale z drugiej strony - te boksy są ciasne, jest w nich za dużo psów. Podczas sprzątania pracownik macha miotłą, grabiami itd. - jest to dla psów stresujące, a, jak znam tamtejsze realia, zwykle obsługi jest za mało w stosunku do potrzeb, więc robią to w pośpiechu...Koniec końców już lepiej, żeby ten pies był wtedy odizolowany, niż miał oberwać miotłą.
Zdjęcia - a kto w schronisku Ci powiedział, że nie wolno robić zdjęć? Nie przypominam sobie takiego przepisu. Proponuję zadzwonić do dyrektora nadzorującego schronisko (Usługi Komunalne ul.Słowackiego - jest wejście ze strony schronu) i zapytać go, na jakiej podstawie ktoś mógł Ci zabronić robienia tam zdjęć.

Jeśli chodzi o wolontariat, to wiem, że ze względów proceduralnych (ubezpieczenie) musi to być ograniczona liczba osóba, ale co do organizacji ich pracy nie będę się wypowiadać, bo ja bym tam widziała dla nich mnóstwo zajęć...



[quote name='Ninka']Kilka info odnosnie schronu:

-wolontariat dostepny pon-pt 8-15, dla KILKU wybrancow. Moga zajmowac sie KILKOMA wybranymi psami. Zdarza sie, ze NIE MAJA co robic!!!

-na kwarantannie jest trzymana stara, slepa, cockerspanielka!!

-zdjec NIE MOZNA robic!!

-psy nawet podczas sprzatania boksow nie maja ZADNEGO kontaktu z czlowiekiem!!! Chowaja sie przerazone do bud, lub sa zamykane na "wybiegach"

-a i zajmowanie sie psami przez wolontariuzy polega na wyprowadzaniu po terenie schronu!! I czesaniu..:placz::placz::placz:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Zabronila mi robic zdjec wolontariuszka wlasnie... co nie zmienia faktu, ze i tak je robilam, jak widac.

Jasne, ze czesanie jest forma uspoleczniania, i super ze sa jakies spacery...

Tylko skoro wolontariuszy jest kilku, i psow kilka.. To tak jakby kropla w morzu potrzeb...

Co do sprzatania.. Na dwoje babka wrozyla. Z jednej strony pospiech, z drugiej jedyna realna szansa codzienego kontaktu psa z czlowiekiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ninka']Zabronila mi robic zdjec wolontariuszka wlasnie... co nie zmienia faktu, ze i tak je robilam, jak widac.

Jasne, ze czesanie jest forma uspoleczniania, i super ze sa jakies spacery...

Tylko skoro wolontariuszy jest kilku, i psow kilka.. To tak jakby kropla w morzu potrzeb...

Co do sprzatania.. Na dwoje babka wrozyla. Z jednej strony pospiech, z drugiej jedyna realna szansa codzienego kontaktu psa z czlowiekiem...[/quote]

Bo powiedzmy sobie krótko i zwięźle - jest to (umówmy się, że na razie mam na myśli wolontariat) robione od ..."nie tej, co trzeba" strony. I obawiam się, Nino, że niewiele możemy zmienić, bo jeśli ludziom tam pracującym nie chce się ruszyć 4 liter z krzesła i pomyśleć o swoich obowiązkach, to my sobie możemy pokrzyczeć, potupać, a oni się tylko otrząsną i dalej będzie tam taka sama beznadzieja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Bo powiedzmy sobie krótko i zwięźle - jest to (umówmy się, że na razie mam na myśli wolontariat) robione od ..."nie tej, co trzeba" strony. I obawiam się, Nino, że niewiele możemy zmienić, bo jeśli ludziom tam pracującym nie chce się ruszyć 4 liter z krzesła i pomyśleć o swoich obowiązkach, to my sobie możemy pokrzyczeć, potupać, a oni się tylko otrząsną i dalej będzie tam taka sama beznadzieja.[/quote]


A moze nalezaloby kopnac w.. "ta co trzeba strone" pracownikow? Przeciez nie dostaja pieniedzy za siedzenie na... Tylko za pomaganie zwierzetom!!!!

A na cito DT dla szczeniakow potrzebne!!!

Kto pomoze??????:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Ninko, ja Ci tego wszystkiego nie jestem w stanie wytłumaczyć...[/quote]


Ja nie potrzebuje tlumaczenia!!!

Aktualnie DT dla 3szczeniakow jest potrzebne!!!

Moge je wyciagnac na siebie. Ale nie moge zabrac:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ninka']A moze nalezaloby kopnac w.. "ta co trzeba strone" pracownikow? Przeciez nie dostaja pieniedzy za siedzenie na... Tylko za pomaganie zwierzetom!!!!

A na cito DT dla szczeniakow potrzebne!!!

Kto pomoze??????:placz:[/quote]


Ninko, ja Ci tego wszystkiego nie jestem w stanie wytłumaczyć...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=660926808"][COLOR=#000000]CHARYTATYWNA WSPOMOZ BEZDOMNE PSY , DAJ ZYCIE !!!! (66092680:cool: - Aukcje internetowe Allegro[/COLOR][/URL]

Aukcja o ktorej bylo ostatnio glosno - zostala usunieta przez Allegro
Sprytna dziewczyna nie ma co :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linka']Ninka zrób im allegro.. :roll: na ogół najlepsze miejsce ogłoszeniowe.. zdjęcia, opis, namiary na siebie.. w ciągu tygodnia, dwóch powinny mieć domy :roll: ze szczeniakami raczej nie ma problemów..[/quote]

Dopóki psy przebywają w schronisku, nie radziłabym tego robić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linka']Ninka zrób im allegro.. :roll: na ogół najlepsze miejsce ogłoszeniowe.. zdjęcia, opis, namiary na siebie.. w ciągu tygodnia, dwóch powinny mieć domy :roll: ze szczeniakami raczej nie ma problemów..[/quote]
Ojj to już nie takie proste...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linka']dlaczego jeśli wolno zapytać?[/quote]


Bo Nina nie ma żadnego wpływu na los tych psów, dopóki są w schronisku. Jak sobie to wyobrażasz - że zrobi im allegro,po czym zadzwoni do schroniska i poinformuje pracownika, że te konkretne psy są "zarezerwowane"? A jeśli ktoś "zalicytuje" takiego malucha, przyjedzie po niego, a tymczasem okaże się, że pół godziny temu został adoptowany?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie robić psom allegro?
Przecież to aktualnie najbardziej efektywna forma ogłaszania psów do adopcji.

Z tego co mi wiadomo, schronisko w Poznaniu będzie funkcjonowało jeszcze zaledwie kilka lat (max), następnie zostanie zamknięte i "przeniesione" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Dlaczego nie robić psom allegro?
Przecież to aktualnie najbardziej efektywna forma ogłaszania psów do adopcji.

Z tego co mi wiadomo, schronisko w Poznaniu będzie funkcjonowało jeszcze zaledwie kilka lat (max), następnie zostanie zamknięte i "przeniesione" ;)[/quote]


Dlaczego nie robić, wyjaśniłam w poprzednim poscie, a schronisko będzie funkcjonowało, nie bój się - dokładnie z tymi samymi ludźmi, tylko w innym miejscu - niewielka różnica. I jak znam życie oraz realia, to tych "kilka lat" może się przeciągnąć do dziesięciu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Mnóstwo psów w schroniskach jest ogłaszanych - nie ogłasza się tylko psów z DT.. ;)[/quote]


Saint, chyba bardzo Ci zależy, żeby Nina miała problem z wejściem do tego schroniska? Uwierz mi, ja nie piszę nic bezpodstawnie.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, spokojnie..
Są ludzie, którym bardzo zależy na tym, żeby schronisko w Poznaniu wyglądało tak, jak wyglądać powinno i prowadzą ku temu konkretne działania - i to już nawet nie na poziomie samego schroniska.
;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...