Jump to content
Dogomania

Owczarek Belgijski groenendael


Multimen

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale chyba wiesz, że sam ogród nie wystarczy. Wszystko zależy od ilości czasu, który możesz przeznaczyć dla psa ( spacery, szkolenie, pielęgnacja). Jeśli nie zapewni sie psu zajęć, po krótkim czasie ogród zamieni sie w pole jak po bitwie.

Link to comment
Share on other sites

Zakup jakiegokolwiek psa z rodowodem jest właściwy. Pomijając wszelkie inne aspekty kupna psa bez rodowodu (dużo było o tym pisane na forum) mały groenendael nie za bardzo jest podobny do dorosłego i naprawdę mając w rękach małego czarnego szczeniaka niewiadomego pochodzenia nie jesteś w stanie powiedzieć czy z niego wyrośnie chociażby coś podobnego do belga.

I to bardzo dobrze że masz mnóstwo czasu dla psa - one bardzo tego potrzebują. W przypadku belgów ogromnie ważna jest socjalizacja szczeniaka!!!! Samo baraszkowanie po ogrodzie nie wystarczy. Bez socjalizacji może wyrosnać ci dzikus - co gorsza bardzo inteligentny dzikus! Jak interesują Cię belgi - wejdź sobie na stronę: www.owczarkibelgijskie.waw.pl - tam jest sporo ważnych informacji o tych psach i są też linki do hodowli. Dużo ciekawych i super pożytecznych stron! I szykuj sobie kondycje - belgi to wulkany energii.

Jak chcesz to pytaj - postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania (i nie tylko ja - trochę belgomaniaków tu jest) Wiele rzeczy mam jeszcze na swieżo bo moja Mała ma 11 miesięcy - i całkiem dobrze pamiętam jej szczenięcy okres :)

Multimen - to ma być pies czy sunia?

Kiedy chcesz kupić szczeniaka? no i z jakiej hodowli?

JUŻ WIEM!!!

Link to comment
Share on other sites

Witajcie! Daaaaaawno, oj, dawno mnie tu nie było!!! Udzielałem się na Dogs.pl, bo tam dużo się klikało o belgach! A tu, proszę, taki ruch! Przyjmiecie mnie do bandy? Myślę, że się przydam, Tynka, jak sądzisz?

Multimen, pielęgnacji przy belgu wiele nie ma. Kąpiele (wiesz, wanna, szampon) potrzebne są wyjątkowo. Raz, dwa razy do roku, to wszystko. Pławić można częściej, jak pies lubi się taplać, to latem choćby i codziennie!

Szczotkować trzeba regularnie - jak robisz to codziennie, to starczy 10 min., co drugi dzień - 20 itd. Gorzej jest w trakcie linienia, wtedy grzebień do ręki przyrasta! I trzeba to ćwiczyć już ze szczeniakiem, inaczej będziesz ganiał zwierzaka ze szczotką - a dogonić belga to nie takie proste!

I to by było tyle! W sumie prosta sprawa!

Ukłony

Marek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej Wszystkim!!! POzwolicie ze ja tez wtrace swoje trzy grosze! A wiec Multime- POLECAM SERDECZNIE BELGUSIE!!! Sama jestem wlascicielka takiej czarnulki od zaledwie trzech miesiecy, ale juz sie w nich zakochalam na calego!!! To bardzo inteligentne psy, szybko sie ucza i jesli poswieci sie im wystarczajaco duzo czasu, oraz da szanse sporzytkowania energii to nie znajdzie sie powodu do narzekania!!! Moja Kiarka ma 4 miesiace i jest cuuuuuuuudowna!!! Obawialam sie tego malego "diabelka", ale nie bylo czego, dogadujemy sie super i nawet nie mam z nia problemu, jak sama zostaje w domu (a slyszalam ze belgusie lubia sobie zrobic przemeblowanko, jak sie nudza). A zdecydowales sie juz na jakas hodowle? POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

WOW!!!! A ja mialam Ci wlasnie polecac te hodowle!!!! Wierz mi wybrales suuuuuper!!!! Ja co prawda mam psiaka z Czech z hodowli z Kovarny, ale chcialam wziac od Pani Oli, tylko ze ona planowala miot na pozniej niz ja chcialam wziac psiaka, bo ja musialam na wakacje, zebym miala czas go wychowac. A Pani Rawska bardzo mi w tym wszystkim pomogla, ot tak, bo lubi belgi. Nic z tego nie miala. Pomogla wybrac mi hodowle i pomaga wychowywac mi moja czarnulke. Co prawda mamy kontakt wylacznie mailem, bo ja mieszkam w Zielonej Gorze a ona w Zamosciu, ale mam nadzieje ze zobacze ja w Lodzi na klubowce. A skad Ty jestes? Chyba nie z moich okolic, bo Pani Ola pisala mi ze z Zielonki, owszem ktos sie zglosil, ale nie potwierdzil ze bierze pieska. A jakiego psiaka bierzesz? Na pewno bedziesz zadowolony. Nie wiem czy znasz Pania Ole, ale gwarantuje Ci ze mozesz pytac ja o co zechcesz i na pewno z mila checia Ci odpowie. Jesli chodzi o rodowody, to owszem Kiarka ma rodowod, ale w przygotowaniu, bo cala procedura Czechy-Polska trwa bardzo dlugo. Od Pani Oli, z tego co wiem dostaniesz wyprawke(cos dla szczeniaczka), wszystkie potrzebne dokumenty tez. Nie wiem dokladnie jakie, bo ja bralam z zagranicy, wiec to jest inaczej, ale zapytaj, albo jak chcesz to ja Jej zapytam. W kazdym razie nie musisz sie martwic, trafiles na uczciwego hodowce, ktory, bardziej niz Ty o papierki martwi sie o przyszlosc swoich szczeniaczkow!!! W razie pytan- WAL smialo!!!! POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Witajcie! Multimen, co do papierków, to od hodowcy OBOWIĄZKOWO dostajesz metryczkę (nie rodowód, ten wystawia oddział Związku, w którym się zarejestrujesz) oraz książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami i odrobaczeniami (data, nazwa środka i pieczątką lekarza). Pisemna umowa kupna - sprzedaży nie jest obowiązkowa, ale warto ją sporządzić. Poza tym dobry hodowca da Ci ksera rodowodów rodziców, instrukcję żywienia, szmatkę czy zabawkę z zapachem legowiska (przyda się na pierwszą noc). No i będzie duuuużo pytał - to nie wścibstwo, to tylko dobrze o nim świadczy!

Pozdrawiam

Marek.

Link to comment
Share on other sites

Cześć! Multimen, nie wiem, czy masz doświadczenia w wychowywaniu szczeniąt, ale muszę Cię lojalnie uprzedzić, że najważniejszą rzeczą jest w tej chwili przygotowanie domu na przybycie szczeniaka. Posłanko, michy - to oczywiste. Dalej - zabezpieczyć co cenniejsze rzeczy, aby dla psa były niedostępne ( po pewnym czasie dowiesz się, że nie wszystkie były tak całkiem niedostępne, belg potrafi zweryfikować takie opinie). Zabezpiecz przewody elektryczne! Mały belg jest piekielnie sprawny, niewiele jest w nim tej szczenięcej nieporadności (z czego większość w wyglądzie), więc będziesz potrzebować sporo wyobraźni.

Trzymam kciuki

Marek.

Link to comment
Share on other sites

Marek prawdę rzekł

Mały belg jest piekielnie sprawny, niewiele jest w nim tej szczenięcej nieporadności (z czego większość w wyglądzie), więc będziesz potrzebować sporo wyobraźni.

Multimen - wierz mi nic a nic nie ma w tym przesady. Nie daj sięnabrać na niewinne spojrzenie czarnych oczu. To pozory - one wiecznie kombinują. To najcudowniejsze psy ale przy nich standardowa wyobraźnia nie wystarczy. U nas wszystkie przedłużacze itp przez szczenięctwo Fabii wysiały pod sufitem...

Dużo dużo powodzenia i mam nadzieję że będziesz pytał pytał i jeszcze raz pytał!!!

Link to comment
Share on other sites

No to już jutro! Przed Tobą najdłuższa noc!!! Pamiętam (bo było to całkiem niedawno) jak nie mogłam się doczekać przybycia Shepa - prawie nie spałam...

Czekam na relację z pierwszego dnia - no i jak byś mógł wstawić zdjęcie to byłoby cuuuudownie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...