Jump to content
Dogomania

nikt nie lubi beagli?


sprytka

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bardzo lubie beagle,są urocze! Ale chyba nie lubiłabym tak bardzo wysłuchiwania od sąsiadów jak to on wyje pozostawiony sam w domku....swoją drogą zastanawiam czy to prawda,że beagle są nie do opanowania i ze bardzo trudno nauczyć go życia domowego??

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie nie jest to prawda...bo mam beagla i jakos zastaje na 7 godzin sam....fakt ze z drugim psem ale duza dawka wysilku wieczorem i popoludniu do tego weekendy pelne emocji;]i zyje normalnie to zalezy do wychowania...a ,"biglowi,"trzeba poswieciec bardzo duzo czasu bo nie jest to latwy piesek do ulozenia

Link to comment
Share on other sites

Jak rodzi sie pod koniec miesiąca to raczej odbiór w kwietniu jak skonczy 7 tygodni, bierzesz pieska czy suczkę?Ja miałam do czynienia z suczką na codzień po kilka godzin, wychowywała sie z moim ogarkiem Puzonem a suczka jest bicolorem i wabi sie Gruba. Co do mitu uporczywych beagli i nieposłuszeństwa, mogę stwierdzić jedno napewno grupa VI nie jest łatwa ale nie uciązliwa. Dotąd jak spotykam wlascicieli ras gonczych narzekaja na rozne mankamenty danej rasy , która juz w wieku 2 lat przechodzi i potem psiak wyrasta z wiekszosci głupot
Wracając do tematu beagli-wychowanie twojego sczeniaka zalezy od ciebie, musisz pamiętac ze jak go wychowasz taki bedzie. Beagle tak jak ogary i inne goncze sa psami ktore sie nudza a z nudów niszcza i rozrabiaja. Sa to psy wymagajace duzej uwagi wlasciciela , sa bardzo uczuciowe i lubia towarzystwo , nie lubia byc same. Jednak jak dobrze wybiegasz psiaka raz dziennie , zapewnisz mu jego legowisku gryzaki i zabawki oraz odpowiednia tresure bedzie ok. Kazdy pies niezaleznie od rasy bedzie przebywał kilka godzin w wdomu bez wycia i niszczen trzeba go do tego przyzwyczaic a po powrocie do domu nagradzac :lol:

Ja mogę tylko zapewnic ze beagle sposród ras gonczych maja wyostrzony zapał do niuchania pomimo zycia kanapowca, ciezko je czasem odwołac ale jak nauczysz od małego nie bedzie z tym kłopotu, wcale nie uciekaja , nie wyja i nie niszcza nagminnie, wrecz chetnie sie ucza i sa doskonałymi towarzyszami a na spacerach wrecz szukaja psiego towrzystwa i cały czas brykaja, mysle ze to dobry wybór

Link to comment
Share on other sites

Puz, dzieki za sugestie i dobre rady! Jezeli chodzi o płeć to bedzie to piesek, tricolor. Do tej pory miałam jamnika, ale niestety juz go z nami nie ma, nie żyje :cry: .... Zdecydowaliśmy sie z mezem na beagla, bo bardziej nam odpowiada pod względem charakteru :D wiem ze istnieje mnóstwo mitów na temat tej rasy, tak samo zreszta jak na temat kazdej innej..ale tak czy inaczej jestem podekscytowana rychłym pojawieniem sie nowego domownika!

Link to comment
Share on other sites

Sprytka, tak jak piszesz, na temat każdej rasy istnieje dużo mitów. Często krzywdzących, bo wychowanie psa zależy w dużym stopniu od właściciela. Problemy często wynikają z niewiedzy lub niekonsekwencji właścicieli. Ja spotykam się często z poglądem, że beagle jest trudny do "ułożenia". Nie wiem o co chodzi, bo nasza sunia błyskawicznie uczyła się wykonywać polecenia już w b.młodym wieku. A egzamin po szkoleniu PT zdała na ocenę dobrą, lepiej niż niektóre psy z ras podobno "łatwiejszych". Natomiast, decydując się na psa gończego, wiedzieliśmy jakie cechy są w tej grupie dominujące i nie oczekujemy, że Dorcia przestanie tropić, lub będzie leżała na/obok kanapy przez cały dzień. Podpisuję się pod tym, co pisze Puz.
Sprytka, poproście hodowcę, jeśli sam tego nie proponował, o zdjęcia malucha od dnia "0". Może moglibyście też mieć film psiaka z rodzeństwem. Ja uwielbiam wracać do "malutkich" zdjęć Dorki i oglądam sobie kasetę nakręconą u hodowcy. Dla mnie to wielka frajda. Teraz robimy zdjęcia i filmy naszym maluchom dla nas, no i dla przyszłych właścicieli.
Jeśli, jak piszesz, jesteś aktywna, masz czas i cierpliwość, to życie z beagle będzie wielką radościa.

Link to comment
Share on other sites

Ja koffam beagle :D Nigdy sie nie spotkalam z takim zachowaniem ;)
Plose cos dla milosnikow Beagli :D
[url]http://img56.exs.cx/img56/3234/beagle2qf.jpg[/url]
[url]http://img56.exs.cx/img56/2957/beaglee7nt.jpg[/url]
[url]http://img56.exs.cx/img56/9769/beaaglles3lc.jpg[/url]
[url]http://img222.exs.cx/img222/5555/beageee0kr.jpg[/url]
[url]http://img222.exs.cx/img222/9775/beaglllesss3mz.jpg[/url]
[url]http://img222.exs.cx/img222/2820/beeegle5rc.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Malko! Podpisuje sie pod tym co mowisz :lol: wiem przeciez jakimi cechami charakteryzuja sie gończe , a beagle w szczególności, i właśnie dlatego zdecydowałam sie na tą rasę a nie inną! Wiem czego po nich oczekiwac. A co do tych fotek to masz racje, rzeczywiscie poprosze o nie hodowcę, dobry pomysł! dzęki :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sprytka']...wiem przeciez jakimi cechami charakteryzuja sie gończe...
Wiem czego po nich oczekiwac.
....[/quote]
Z przyjemnością witam wśród gończaków :D
Nie mogę sie powstrzymać :lol: Wiedza teoretyczna...jest czysto teoretyczna...Twój przyszły pies nieraz Cię zaskoczy... :lol:
Pamiętaj o tym że Twój pies:
1. jest to PIES-NOS
2. jest wielce inteligentny ( zaskakująco)
3.wszystkie popełnione ew błędy będziesz odrabiała z mozołem (nawet...latami), więc lepiej się zastanów nad każdym krokiem i nic nie rób spontanicznie i odruchowo
4. kieruje się ZAWSZE zasadą ,,a co ja z tego będę miał"

Życzę powodzenia :D

Link to comment
Share on other sites

ja uważam ze mity o beaglach to kompletna bzdura, głupoty najczesciej popełniaja własciciele ze nie umieja prawidłowo poprowadzic psa. U nas w Krakowie wszystkie chodza bez smyczy na przestrzeni otwartej bo wiadomo ze przy ulicy ti zadnego psa nie powinno sie puszczac luzem i nie ma problrmu gonia bawia sie i wracaja ...... :D dziwne nie ? Beagle u nas wracaja do nogi :wink:

Link to comment
Share on other sites

No zobacz Puz, we Wrocławiu też do nogi wracają. I obok roweru biegają. Ciekawe gdzie mieszkają te niesforne. A na szkoleniach zdobywają takie same oceny jak ON-ki. :wink:

Bea, podpisuję się pod 1-3. Punkt 3. - 100% racji, ponieważ punkt 2. :wink:
Wiadomo, jak masz inteligentnego psa, powinieneś być mądrzejszy od niego.

Sprytka, napisz jak Ci się urodzi.

Link to comment
Share on other sites

Bea masz racje, zdaje sobie sprawe z tego co piszesz i owszem, wiem ze na pewno moj pies nie raz mnie zaskoczy! Wcale nie chciałam się wymądrzać :lol: Mi raczej chodziło o to, ze zdecydowałam sie na beagla, a nie na innego psa własnie ze względu na jego charakter i inteligencje :D ! Wręcz oczekuje po nim tych cech o ktorych piszesz! wiem ze czeka mnie pewne wyzwanie...!

Malko, dam na pewno znac jak sie urodzi! Sama odliczam dni! hihi :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sprytka']...zdecydowałam sie na beagla, a nie na innego psa własnie ze względu na jego charakter i inteligencje :D ! Wręcz oczekuje po nim tych cech o ktorych piszesz! wiem ze czeka mnie pewne wyzwanie...!
...[/quote]
No to z przyjemnością Cię powitam ,,w klubie" (tych co lubią wyzwania 8) )
Wszyscy czekamy na wieści :P

Link to comment
Share on other sites

Ja moze niedoczytalam - ale z jakiej hodowli psisko :> Po jakich rodzicach ;)?

I podpisuje sie obydwoma rekami i nogami pod ,,zasadami" bei ;) 8)

I beagle naprawde moze byc bardzo dobrze wyszkolonym, grzecznym ale i zarazem figlarnym psiakiem ;) Wystarczy dobre podejscie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...