Jump to content
Dogomania

PYTANKA O STAFFIKA


isska

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Orientacyjna cena - nawet i od 1000 PLN wzwyż ...
Zależy po jakich rodzicach jest szczenię, czy "zapowiada się" wystawowo czy nie, w jakim wieku jest piesek, no i generalnie z jakiej hodowli kupujesz...
Na lokalizację nie patrz, hodowli staffików w Polsce jest mało i musisz nastawić się na jazdę po psa nawet i przez pół kraju, albo i dalej :D
Ale warto... :D

Link to comment
Share on other sites

W Wielkopolsce jest kilka hodowli fafikow - w samym Poznaniu Ewimark i Dynastia Bulli - te przynajmniej kojarze na "dziendobry" od razu. W Lubaszu kolo Czarnkowa ma ktos suczke - ale nie wiem, czy juz hodowlana i czy beda szczeniaki.
A skad jestes?

Link to comment
Share on other sites

zalezy czym bedziesz chciala go karmic, koszty sucha karma nie sa az tak drogoe ktos kiedys obl;iczal chyba na RC ok 3 zl max a inne typu np BARF to juz nie wiem bo ja nie karmie, ale napewno trzeba by bylo do takiego karmienia dodawac odrzywki itp ktore tez kosztuja. Trzeba pamietac o odrobaczenia najlepiej co 3 miesiace ale nie kazdy sie tego trzyma iniektorzy odrobaczaja 2 razy w roku kazdy ronbi jak uwaza. Dodam ze karma w wielku szczeniecym nie nalezy do najtanszych ale warto w tym okresie poswiecic sie dla psa bo wkoncu ma byc zdrowy i pelen radosci :D

Link to comment
Share on other sites

Koszty karmienia w przypadku BARF - od 70 do 100 pln miesięcznie. Ale to też zależy jakiej jakości mięso się kupuje i gdzie. Koszty karmienia suchą karmą - nawet i do 130-150 pln miesięcznie, jeśli karmi się drogimi karmami. Dla szczeniąt SBT dobrze trzeba przemyśleć suplementację - przy nagłym przyroście wagi w moim przypadku konieczna okazała się suplementacja w postaci preparatów wapniowo-witaminowych.
Wraz z nabyciem szczenięcia polecam zakup kennel klatki - ok. 300 pln. Opcja ta jest wygodna zarówno dla psa jak i właściciela. Możesz mieć pewność że np. w nocy albo w razie twojej nieobecności wszędobylski piesek nie wstanie i nie postanowi połknąć czegoś niejadalnego albo nie dobierze się do gniazdka elektrycznego... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam!!! Oczywiscie przed zakupem szczeniaka musisz odpowiedziec sobie na wazne pytanie: czy ma byc to pies tylko rodzinny czy moze bedziesz chciala go wystawiac... Jesli chcesz polaczyc obie opcje polecam dobrze zastanowic sie nad wyborem rodzicow szczeniaka, jak wszyscy wiemy rodowody polskich sbt sa do siebie bardzo zblizone, chociaz ostatnio cos sie ruszylo :D zajrzyj na stronki polecane przez Matisse, Lukasz spodziewa sie szczeniat po Vedze i jesli bedziesz chciala wystawiac rowniez psiaka mysle ze z tego miotu masz bardzo duza szanse wybrac takiego wlasnie szczeniaka, rowniez w hodowlii staff-ka zapowiada sie fajny miot po Conanie i Torridzie Co do karmienia to rowniez musisz wybrac czy sucha ale oczywiscie dobra karma a co za tym idzie cena nie jst niska ok.150-250zl za 15kg lub sama bedziesz gotowac ale wtedy musisz nauczyc bilansowac skladniki odzywcze :D oczywiscie koszty utrzymania malego sbt sa duze zreszta jak kazdego bullowatego :D zabawki, klatka (nie jest konieczna ale bardzo ulatwia zycie) itp na to troszke pieniedzy idzie... ale coz poradzic jesli wybiera sie taka rase trzeba sie liczyc z kosztami :D :D :D
P.S jesli chcesz dowiedziec sie czego blizej o hodowlach napisz do mnie maila lub na gg :D

Link to comment
Share on other sites

Ma to byc sunia i oczywiscie rodowodowa na wystawy i do kochania. Mialam juz nowofundlanda rodowodowego wiec wiem jakie to sa koszty :D Ten olbrzym malo nie kosztowal :D
Ale sadzilem ze utrzymanie sbt jest tansze niz niufa a tu wychodzi ze niekoniecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isska']
Ale sadzilem ze utrzymanie sbt jest tansze niz niufa a tu wychodzi ze niekoniecznie.[/quote]

Wszystko zależy od tego czym karmisz. Jeżeli kupisz karmę 20 kg za 80 zł, to faktycznie na miesiąc wychodzi ci niecałe 40 zł. Natomiast gdy wybierzesz coś "z górnej półki" to 15 kg (dwa miesiące jedzenia) kosztuje 230 zł.
Ja uważam, że co tanie to drogie. Zapłacisz mało za karmę, ale drugie tyle możesz wydać na weterynarza. Poza tym jak masz mieć psa wystawowego, to niestety trzeba w iego zainwestować i bynalmniej na jedzeniu nie oszczędzać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']No to przybedzie nam fafikow :D
Tylko zeby nie podbiegalo to pod reklame, co jest zabronione na tym forum, to juz nie polecajcie skojarzenia i miotu, ale zachwycajcie sie slicznymi fafikowymi kluskami - bo mod sie wkurzy i powycina posty :([/quote]

- no właśnie mnie to bardzo od poczatku interesuje DLACZEGO ??? nie mozna wspomnieć o planowanych miotach,o kryciach o maluszkach na Dogomani :o
Generalnie na innych forch dyskusyjnych nawet sa specjalne działy :wink: - tam mozna pisac wszystko :D

Jedynie moderatorzy zaznaczaja np.ze nie PREFERUJA MIOTÓW I SZCZENIAT nierodowodowych aby nie promować psiaków o pochodzeniu nieznanym :evil: ,a jak sie juz ktos taki nadarzy ,owe posty zostaja usuniete :)

A tu nie mozna - czy jest jakis konkretny powód tekiej decyzji ????? 8)

Pozdrawiam :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Całkowicie się zgadzam ze Staffką - zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie można by na tym forum wymieniać się informacjami na temat aktualnych miotów w naszych rasach? Planowanych kojarzeniach, nowych reproduktorach etc. To przecież tylko ułatwi ewentualnym chętnym dotarcie do hodowców, tym ostatnim być może zaoszczędzi nawału tak ponoć monotonnych pytań. Poza tym mamy linkownie, poprzez którą i tak można dotrzeć do hodowców związanych z dogo: więc to założenie o zakazie reklamy to dwulicowość i utopia.
Bardzo mi sie podoba metoda Alojzyny z dyskretnym podrzucaniem linka do strony z maluszkami: być może gdyby nie forum, zapomniałbym aby tam zajrzec co tydzień, a tak mogę z ciekawością śledzić rozwój wampirków! tak trzymać! :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

[b]porterin[/b] napisal:
[quote]Pokrylam moją sukę Machinę Port Eri holenderskim psem Chelmstock Never The Last.
[/quote]

W koncu jakas swieża krew :lol: .
Gratuluje ze suka zaskoczyla i trzymam kciuki za pomysle rozwiazanie.
Wpraszam sie w odwiedziny jak sie urodza :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...