Jump to content
Dogomania

Uczulenie na pyłki traw


Iss

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mój piesek jest uczulony na pyłki traw. Nie robiłam żadnych testów bo 3 lekarzy powiedziało że odczulenie psa nic nie da szczególnie w przypadku gdy sprawa dotyczy pyłków gdzie jest wiele alergenów ( dwóch lekarzy powiedziało że to byłoby wyrzucenie pieniędzy w błoto bo nie ma pewności że pomoże) objawy mój psiak ma takie jak : świąd brzuszka i łapek wylizuje łapki do krwi ( i takie sytuacje mają miejsce w maju i lipcu) wtedy dostaje zastrzyk przeciwświądowy i jest w miare ok :) do tego kwasy omega 3 podawane od kwietnia mniej wiecej i rzeczywiście jest lepiej.

Link to comment
Share on other sites

a jakieś objawy ze strony uszu , oczu ?
U nas pojawia się zaczerwienienie uszu oraz spojówek do tego łupież ( który na pewno nie wynika z karmy) , lekkie drapanie.
Jak na razie jest to podejrzenie , mamy się obserwować.

Link to comment
Share on other sites

u nas pojawiło się to teraz, tak od początku maja zaczął się problem z łupieżem , początkowo myślałam że to z powodu niewydolności trzustki . Kupiłam sebovet dry i kąpałyśmy się co 2 dni. Jednak ten łupież był dziwny bo pojawiał się tylko na spacerach. W domu ładna sierść, a na spacerze jakby mąka obsypało psa. Później wet zwrócił uwagę na zaczerwienienie uszu i spojówek - takie objawy pojawiają się jedynie podczas spacerów, w domu są bladziutkie. Dziś np zauważyłam że podczas spaceru po polanie , suka często kicha.

Link to comment
Share on other sites

mój póki co nie kicha ( miał ostatnio katar ale też nie kichał tylko z noska mu ciekło) ale wszystko przeszło. A wet Ci coś polecił do stosowania? podał dla suczki jakiś zastrzyk czy tylko obserwacja? Próbowałaś może dawać wapno? u mojego psa alergia na pyłki pojawiła sie w wieku ok 5 lat... i tak do tej pory co roku sie powtarza ( ps też jamnik chyba że ten piesek na avarcie to nie Twój ;) )

Link to comment
Share on other sites

Na razie prosił by obserwować, jeżeli pojawią się jakieś wycieki z oczu, uszu, mocniejsze zaczerwienienia , notoryczne drapanie bądź zaczerwienienia na skórze to wtedy włączymy leki , na razie tylko obserwujemy. Alergia dotyczy labradorki, jamnica nie ma kłopotu z alergią.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ssylwia']wtedy dostaje zastrzyk przeciwświądowy i jest w miare ok :) do tego kwasy omega 3 podawane od kwietnia mniej wiecej i rzeczywiście jest lepiej.[/quote]
Kurcze co to za zastryzk? Mi psa (bokserka 8 mc) zaczeli faszerowac sterydem, po czwartym zastrzyku (bo trzeba bylo powtarzac to co tydzien) powiedzialam dosc i zmienilam weta, bo ta aktualna nie miala pojecia co zrobic. Od sterydow mamy teraz grzybice uszu :shake:

Ogolnie u mojej suni wystepuje swiad skory wszedzie oprocz grzbietu. Rozdrapuje sie coraz bardziej, wapno troche tylko pomaga ale jesli podaje je codzienne, zaczyna mi sikac duzo (jak doczytalam to skutek przedawkowania). Dokuczaja jej oczy, uszy juz nie wiem co mam robic. Zaczelo sie z pierwszymi kwitnacymi trawami i tak juz sie ciagnie.

Aktualnie jest na scislej diecie (ryz, marchewka, kurczak), lekarz nie chce jej szprycowac niczym, nawet na krople ktore pomagaja na swedzenie oczu stwierdzil, ze jestem przewrazlioina, a widze ze moja sunie trze oczka strasznie, wiec sama podaje jej te kropelki (poprzedni wet przepisal) i pomaga.

A skad wiem, ze trawy? Bo sie bardzo zaostrzylo drapanie i uszy jej spuchly okropnie po tym jak bawila sie na swiezo skoszonej trawie. Juz nie wiem co mam robic, gdzie szukac weterynarza, ktory pomoze ulzyc mojemu psu, bez rozwalenia jej watroby sterydami :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Moja Figa ma taką alergię, jest u mnie 3,5 r. a ma na pewno ponad 10. Zauważyłam na początku że kaszle czasami, jak biega. Była badana pod kątem serca, wszystko w porządku. Zdarzało się, że się męczyła jakby na spacerze, czasami oddychała pyskiem, bez powodu. W tych dniach ten kaszel się nasilił, kichała, oczy zaczerwienione bardzo i z ropą, świszczało w oskrzelach. Myślalam, że się przeziębiła, ale wet stwierdziła alergię. No i faktycznie, jak sobie przypominam, gdy chodziła po wysokich trawach, co bardzo lubi, zdarzało się, że kichała i była jakby zmęczona. Teraz dostaje antybiotyk, żeby nie było komplikacji z płucami i steryd. Mam nadzieję, że skoro wiem co jej szkodzi, uda się unikać. Wycieram ją po każdym spacerze lekko wilgotną szmatką, uszy, pysk, podbrzusze. Będzie dostawała wapno.

Link to comment
Share on other sites

ssylwia, od kiedy Twój pies ma zdiagnozowaną tą alergię? Figa dopiero od 3 dni, nadal kaszle, ale mniej i oczy już są normalne, mało je pociera. Nie wiem jak dalej postępować? Przecież musi pobiegać trochę, po trawie. Nie załatwia się na chodniku. Dr. Wet. powiedziała, że uczulenie może być na jakąś np. jedną pylącą trawę.
Mam do Ciebie pytanie, ssylwia..czy te dolegliwości u Twojego psa mijają i kiedy? Sprawdziłam, że trawy pylą do lipca włącznie..

Link to comment
Share on other sites

Evas mój pies ma alergię od ponad 7 lat :/ co roku od maja do mniej wiecej września mam z nim problem- nie są to tylko pyłki traw, ale w maju i lipcu mam z nim najgorzej. Jedynym problemem jest wylizywanie łap kaszlu łzawienia oczu brak. Czasami tylko uszy czerwone.

Tego alergenu nie da się wyeliminować bo to się unosi w powietrzu- trzebaby było na ten czas psa zamknąć w jakimś hermetycnzym pomieszczeniu co jest niemożliwe.

Mój wet polecił mi clemastinum dla psa jednak to nie pomaga - mało który ludzki lek pomaga(u ludzi alergię leczy się lekami przeciwhistaminowymi u psów inny związek ją wywołuje dlatego leki są mało skuteczne). Ostatnio dostał zastrzyk vetacortyl ale nie chce go co chwile faszerować tak silnymi lekami i mało skutecznymi :/ przez ten czas alergi podaje mu wapno, kwasy omega 3 oraz wycieram mu łapy po każdym spacerze. A tak to neistety trzeba to przetrwać bo odczulenie psa (radziłam się 3 wetów) i powiedzieli że nic nie da dlatego, że alergię wziewną zazwyczaj wywołuje dużo alergenów a w przypadku właśnie traw i drzew takie odczulenie na 99% będzie nieskuteczne.

Link to comment
Share on other sites

Do września, to b.długo. Chyba trzeba często zmieniać posłanie. Wycieram też łapy, pysk, uszy, brzuch, i całą, czysta szmatką, wilgotną, potem suchą. Najgorsze objawy miala po spacerze po podwórku, które jest dosyć duże i duża powierzchnia traw. Biegała w nich, bawiła się ze spotkanym psem, ja często gdy byla ładna pogoda rozmawiałam dlugo ze znajomymi, a pies ledwo zipał :( Dobrze, że jest diagnoza i wiadomo, co to jest..zmieni to nasze upodobania w lecie. I co z siedzeniem na łące? Czy takiego alergika można skraplać Frontlaynem? Zabezpieczałam ją 2 mies temu. Pozdrawiam Cię ssylwia i Twojego psiurka.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o frontline to żadnych przeciwskazań nie ma - tylko musisz uważać bo z tym psikanym to jest tak że psika się wszędzie a w przypadku alergika ktory np liże łapy czy ma krostki na brzuszku kontakt bezpośrednio z taką substancja niekoniecznie może być miły- może wtym wypadku lepiej zastosowac spot on?

Mówisz, że Twoja Figusia kaszle- uważaj aby nie zrobiła się z tego astma porozmawiaj z wetem i zasugeruj co on myśli o clemastynie dla Twojej suni (wet może też polecić inny lek np zyrtec, flonidan). Takie objawy alergii jak kaszel moga prowadzić do astmy :/ tym bardziej, że mówimy o alergii wziewnej.

Dziękujemy za pozdrowienia i również gorąco pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój też ma alergie na trawę.... :( U niego objawia się to wysypką na brzuchu....I czasami kicha na spacerze....Dostaje wtedy zastrzyk przeciwświądowy i mamy jakiś różowy płyn od weterynarza do smarowania-niestety nie znam nazwy.....Ale pomaga i zaczerwienie i krostki schodzą bardzo szybko...

Link to comment
Share on other sites

Moj Max byl testowany na 75 alergenow ( z czego 29 z wynikiem pozytywnym niestety). Jest w tej chwili na 2 letnim "odczulaniu" polegajacym na dawaniu szczepionek ale i tak wiosna i latem chodzi i ociera swoj nosek o wszystko co mozliwe. Do tego dochodzi drapanie skory i czasami zalzawione oczy.
Pomaga cortizon w tabletkach i masc "Elocon" (nie jestem pewna czy jest dostepna w Polsce).
Przed ta terapia bylo o wiele gorzej bo rozdrapywal sie do krwi.

Chyba powinnas porozmawiac z wetem. Ja na poczatku myslalm ze mu przejdzie a skonczylo sie na grzybicy bo nigdy nie mogl zagoic tych rozdrapanych ran.

Pozdrowienia

Beata

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U nas się uspokoiło, Figa nie dostaje żadnych lekow, ale pilnuję wycierania wilgotną szmatką calej, uszy wewnatrz, łapy, nos, oczy, zanim wejdzie do mieszkania po kazdym spacerze. Objawy są ale łagodne, czasami kaszlnie, czasami sie podrapie, wiec obserwuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...