Jump to content
Dogomania

BASENJI na Wystawach (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Basenji

Recommended Posts

[quote name='orsini']nie no wiem, ale wlasnie np
[IMG]http://www.katewerk.com/images/batmv.jpg[/IMG]
a stroma lopatke ma, wiec jest to dziwne, chyba ze tu jeszcze chodzi moze o dlugosc lopatki?skoro kat nie bardzo wplywa na ruch[/quote]

Tu trudno ocenić ...Pies jest w tak szybkim ruchu, że nawet zadna stopą nie dotyka ziemi. On "frunie" w powietrzu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zobacz orsini pierwszego z brzegu, dobrego championa... zdjęcie w pozycji:
[IMG]http://www.basenjisisters.com/Tommy/TommyPKC.jpg[/IMG]

i ten sam pies w ruchu:
[IMG]http://www.basenjisisters.com/Tommy/MovingTommy.jpg[/IMG]

po prostu - pięknie ukątowana łopatka (przyjrzyj się, niemal kąt prosty!!!) równa się piękny, długi wykrok...

Link to comment
Share on other sites

kolejna prezentacja świetnie ukątowanej łopatki... jeden z moich ukochanych psów...

[IMG]http://www.basenjisisters.com/Timmy/TimmyAz.jpg[/IMG]

i w ruchu...

[IMG]http://www.basenjisisters.com/Timmy/TimmyMoving.jpg[/IMG]

widzisz orsini o czym mówię jeśli o dobrą łopatkę u basenji chodzi??? wtedy ten ruch jest niesamowity, wykrok długi i taki "przyczajony" jak ja to nazywam....

Link to comment
Share on other sites

nie otwiera mi się Twoje zdjęcie...
zresztą pokazałam Ci różnicę w wykroku - możesz zobaczyć dwa basenji, które są świetnie ukątowane z przodu i masz fotki uchwycone w ruchu...
zobacz jaka kolosalna jest różnica między tymi basenji a sznaucerkiem, którego wstawiłaś w ruchu... to zupełnie inna bajka, po prostu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']o kurcze ten pregowany sliczny!!!!!!!:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:[/quote]
chociaż tutaj się zgadzamy ;) to sławny tatuś mojej Rybki....

czy teraz widzisz różnicę??? wiesz już o czym mówię jeśli o kątowanie łopatki u basenji chodzi???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']szczerze???to nie:))))bo mi sie ruch sznaucerka tego co ja wkleilam bardziej podoba, ale to pewnie zboczenie zawodowe juz:))))))
No to gratuluje wyboru reproduktora!!!!sliczniasty!!![/quote]
to logiczne, skoro kochasz i posiadasz sznaucery:))))
chodziło mi tylko o pokazanie Ci zalety dobrze ukątowanej łopatki u basenji... bo tamten pies co wygrał w Finlandii był spionowany i od niego właśnie zaczęła się dyskusja...

Link to comment
Share on other sites

nio racja, bo jak sie wklei takie zdjecie to potem taki wlasciciel psa z fotografii wklejonej moze straszyc sadem i [B]czarna lista[/B]:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: i problem gotowy:)))))))))))))))))))))))))))))
czarna lista dla mnie jest hitem:))))))))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']nio racja, bo jak sie wklei takie zdjecie to potem taki wlasciciel psa z fotografii wklejonej moze straszyc sadem i [B]czarna lista[/B]:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: i problem gotowy:)))))))))))))))))))))))))))))
czarna lista dla mnie jest hitem:))))))))))[/quote]

[COLOR=dimgray]Był taki przypadek w zeszłym roku w Norwegii, gdzie prezenter - niezły- kilku ras- publicznie wyraził że pies z konkretnej hodowli jest zły, fatalny - skończyło się tym, że nie bardzo ma co wystawiac. Nie ma psów doskonałych, u każdego można znaleźc wady, są też hodowane i pokazywane po to by w przyszłości w hodowli uzyskac określony cel.[/COLOR]
[COLOR=dimgray]Krytyka psa spowodowana brakiem sympatii do określonego właściciela lub hodowli jest karygodna. Ja nie dałabym takiemu prezenterowi pokazac mojego psa, a mam naprawdę niezłe, co wcale nie znaczy że najlepsze.[/COLOR]
[COLOR=dimgray]W Polsce nie ma psów ktore mogłyby wygrac [B]tę[/B] Wystawę Światową, jeśli tak będzie to znaczy ze znowu nie przejechali Ci co się liczą w rasie. [/COLOR]
[COLOR=dimgray]Można krytykowac czyjeś postępowanie lub zachowanie jeśli nie jest zgodne z naszymi normami, można na ten temat dyskutowac. Natomiast wylewanie swojej złości na psy jest po prostu głupie. Pisanie że psy nie miały lub nie mają konkurencji jest też niepoważne. Jest dużo krajów w których nie ma lub są nieliczne wystawiane psy. Zawsze - można znaleźc taką wystawę na której jest się jedyną lub prawie jedyną osobą z tą rasą. Nie znaczy to wcale że się wtedy wygrywa - są różni sędziowie. Dobrze jak się jeździ też tam gdzie można porównac swoje psy z innymi- ale jak się okazuje to nie zawsze jest możliwe.[/COLOR]

[COLOR=#696969]Pokazuję wyniki z wystaw klubowych innych państw i staram się by były zdjęcia bo mamy Wystawę Światową i te psy będą na niej. Finowie jeszcze sprawdzą 13 sierpnia jak ich ocenia Pan Opara , mają taką możliwośc , wtedy na pewno zdecydują czy mają po co jechac na Światową. Każdy kto ma nie od wczoraj basenji w Polsce - wie że wcale ten który jest uznany za pięknego nie mie musi byc taki w opinii naszego sędziego, który ma swój pogląd na rasę i bardzo się tego trzyma, a więc pisanie że przyprowadzi się pięknego po to by komuś coś udowodnic jest bez sensu i świadczy tylko o całkowitym braku znajomości zarówno rasy jak i jej specyfiki.[/COLOR]


[COLOR=dimgray]Grażyna[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Grazynko:))))))cos taka nerwowa:)))))ja nie pisalam o Tobie:)))))))))hahahaha chyba:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
A do Poznania z tego co wiem przyjada naprawde sliczne basenji i mam nadzieje , ze wygraja zasluzenie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk'][COLOR=dimgray]Ja nie dałabym takiemu prezenterowi pokazac mojego psa, a mam [COLOR=black][B]naprawdę niezłe[/B],[/COLOR] [/COLOR][COLOR=dimgray]Grażyna[/COLOR][/quote]
no i jak mam kogos takiego nie lubic?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Grazka jest cool:))))))))))))a tej skromnosci to sie musze od Ciebie nauczyc no nie ma co:))))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']a niech sobie sprawia, jeszcze jej pomogę jak będzie chciała... no nie Ola ;) pamiętaj o Sibiu... hehe[/quote]
Hahahaha oj wtedy to bylo THE BEST po prostu, szczegolnie ja psy chcialy telefon odebrac hahahaha ;) :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']
[COLOR=#696969]Pokazuję wyniki z wystaw klubowych innych państw i staram się by były zdjęcia bo mamy Wystawę Światową i te psy będą na niej. Finowie jeszcze sprawdzą 13 sierpnia jak ich ocenia Pan Opara , mają taką możliwośc , wtedy na pewno zdecydują czy mają po co jechac na Światową. Każdy kto ma nie od wczoraj basenji w Polsce - wie że wcale ten który jest uznany za pięknego nie mie musi byc taki w opinii naszego sędziego, który ma swój pogląd na rasę i bardzo się tego trzyma, a więc pisanie że przyprowadzi się pięknego po to by komuś coś udowodnic jest bez sensu i świadczy tylko o całkowitym braku znajomości zarówno rasy jak i jej specyfiki.[/COLOR]


[COLOR=dimgray]Grażyna[/COLOR][/quote]
zaraz zaraz! czegoś tu nie rozumiem... Pan Opara będzie w tym roku oceniał basenji w Finlandii??? z tego co mi wiadomo jest regulamin i sędzia, który ocenia na Wystawie Światowej nie ma prawa w danym roku oceniać tej rasy...
Pan Opara nie może oceniać basenji w tym roku jeśli chce oceniać basenji na Światowej i jeśli nie chce łamać regulaminu... no, chyba że coś się w regulaminach zmieniło....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Hahahaha oj wtedy to bylo THE BEST po prostu, szczegolnie ja psy chcialy telefon odebrac hahahaha ;) :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .[/quote]
oj Ola.... widzę, że też pewna rzecz dała Ci się we znaki bo one nie chciały odbierać telefonu tylko dzwonić jak E.T.! ;)
oj fajniutko było :) mam nadzieję, że uda nam się kiedyś to powtórzyć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk'][COLOR=dimgray]Był taki przypadek w zeszłym roku w Norwegii, gdzie prezenter - niezły- kilku ras- publicznie wyraził że pies z konkretnej hodowli jest zły, fatalny - skończyło się tym, że nie bardzo ma co wystawiac. Nie ma psów doskonałych, u każdego można znaleźc wady, są też hodowane i pokazywane po to by w przyszłości w hodowli uzyskac określony cel.[/COLOR]
[COLOR=dimgray]Krytyka psa spowodowana brakiem sympatii do określonego właściciela lub hodowli jest karygodna. Ja nie dałabym takiemu prezenterowi pokazac mojego psa, a mam naprawdę niezłe, co wcale nie znaczy że najlepsze.[/COLOR]
[COLOR=dimgray]W Polsce nie ma psów ktore mogłyby wygrac [B]tą[/B] Wystawę Światową, jeśli tak będzie to znaczy ze znowu nie przejechali Ci co się liczą w rasie. [/COLOR]
[COLOR=dimgray]Można krytykowac czyjeś postępowanie lub zachowanie jeśli nie jest zgodne z naszymi normami, można na ten temat dyskutowac. Natomiast wylewanie swojej złości na psy jest po prostu głupie. Pisanie że psy nie miały lub nie mają konkurencji jest też niepoważne. Jest dużo krajów w których nie ma lub są nieliczne wystawiane psy. Zawsze - można znaleźc taką wystawę na której jest się jedyną lub prawie jedyną osobą z tą rasą. Nie znaczy to wcale że się wtedy wygrywa - są różni sędziowie. Dobrze jak się jeździ też tam gdzie można porównac swoje psy z innymi- ale jak się okazuje to nie zawsze jest możliwe.[/COLOR]

[COLOR=#696969]Pokazuję wyniki z wystaw klubowych innych państw i staram się by były zdjęcia bo mamy Wystawę Światową i te psy będą na niej. Finowie jeszcze sprawdzą 13 sierpnia jak ich ocenia Pan Opara , mają taką możliwośc , wtedy na pewno zdecydują czy mają po co jechac na Światową. Każdy kto ma nie od wczoraj basenji w Polsce - wie że wcale ten który jest uznany za pięknego nie mie musi byc taki w opinii naszego sędziego, który ma swój pogląd na rasę i bardzo się tego trzyma, a więc pisanie że przyprowadzi się pięknego po to by komuś coś udowodnic jest bez sensu i świadczy tylko o całkowitym braku znajomości zarówno rasy jak i jej specyfiki.[/COLOR]


[COLOR=dimgray]Grażyna[/COLOR][/quote]
Po raz kolejny brak zrozumienia. [B]gmk[/B] fakt pozostaje faktem każdy ma prawo do dyskusji, wyrażenia własnego zdania i opinii. I wszyscy wiemy doskonale, że nie ma idealnych psów bez wad tylko szuka się psa w takim typie i o takich zaletach, które są najbliższe ideału, najbliższe wzorca. Wydaje mnie się również, że nikt tu nie miał zamiaru obrazać nikogo. I czegoś tu nie rozumiem wszystko odbierasz jako atak - no to co jest grane - bo robi to się śmieszne i zarazem męczonce. Nie może być dyskusji bez twoich umoralniających uwag, czasami mogłabyś wyluzować. Choć wiem, że jest to dla Ciebie trudne, ale zawsze warto spróbować. Odnośnie ocen sędziów to już staje sie to nudne ten temat był przerabiany 1000 razy i wszyscy wiemy, że wynik zależy od upodobań i wyobrażeń sędziego jak wg niego powiniem wygladać wzorcowy pies. Piekno jest pojeciem względnym o tym też trzeba czasem pamiętać.
0X chill = luzzzzz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']zaraz zaraz! czegoś tu nie rozumiem... Pan Opara będzie w tym roku oceniał basenji w Finlandii??? z tego co mi wiadomo jest regulamin i sędzia, który ocenia na Wystawie Światowej nie ma prawa w danym roku oceniać tej rasy...
Pan Opara nie może oceniać basenji w tym roku jeśli chce oceniać basenji na Światowej i jeśli nie chce łamać regulaminu... no, chyba że coś się w regulaminach zmieniło....[/quote]

[COLOR=dimgray]Nie wiem czy coś się zmieniło, a jednak taka informacja jest na stronie finskiego Klubu Basenji. Najpierw dośc długo nie było sędziego a od kilku dni jest tak :[/COLOR]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]13. Turku[/B], judge Janusz Opara (Poland)[/SIZE][/FONT]
[COLOR=dimgray]To jest sierpień, a niezaleznie w grudniu jest tak ( co już jest mniej zaskakujące )[/COLOR]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]10. Helsinki INT FinW-2006[/B], judge Janusz Opara (Poland)[/SIZE][/FONT]
[COLOR=dimgray]Byc może kwestia jest w róznicy rozumienia słowa "zaleca się"[/COLOR]

[COLOR=dimgray]Pozdrawiam[/COLOR]
[COLOR=dimgray]Grażyna[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agabass']Po raz kolejny brak zrozumienia. [B]gmk[/B] fakt pozostaje faktem każdy ma prawo do dyskusji, wyrażenia własnego zdania i opinii. I wszyscy wiemy doskonale, że nie ma idealnych psów bez wad tylko szuka się psa w takim typie i o takich zaletach, które są najbliższe ideału, najbliższe wzorca. Wydaje mnie się również, że nikt tu nie miał zamiaru obrazać nikogo. I czegoś tu nie rozumiem wszystko odbierasz jako atak - no to co jest grane - bo robi to się śmieszne i zarazem męczonce. Nie może być dyskusji bez twoich umoralniających uwag, czasami mogłabyś wyluzować. Choć wiem, że jest to dla Ciebie trudne, ale zawsze warto spróbować. Odnośnie ocen sędziów to już staje sie to nudne ten temat był przerabiany 1000 razy i wszyscy wiemy, że wynik zależy od upodobań i wyobrażeń sędziego jak wg niego powiniem wygladać wzorcowy pies. Piekno jest pojeciem względnym o tym też trzeba czasem pamiętać.
0X chill = luzzzzz[/quote]

[COLOR=dimgray]Nie masz pojecia o czym piszesz. Mnie się wydaje że dla jednych jedno jest interesujące dla grugich coś zupełnie innego. Nikogo nie umoralniam, bo każdy ma prawo do swojej oceny. Jednak czasem trzeba na pewne wyniki patrzec poprzez pryzmat kraju z którego pochodzi sędzia, lub psów jakie hoduje. Kto choc od czasu do czasu spoglada na to co się dzieje w innych krajach na ringach basenji wie o czym piszę. [/COLOR]

[COLOR=#696969]Pozdrawiam[/COLOR]
[COLOR=#696969]Grażyna[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji'][B][SIZE=7]tą [/SIZE][/B]
wystawę światową piesiak by wygrał w cuglach, ale...
woli wcinać dobrze [B]ukątowaną łopatkę[/B] oraz świńskie uszka.
zdrówko:scream_3:[/quote]

:lol:
[COLOR=dimgray]Pozdrawiam[/COLOR]
[COLOR=dimgray]Grazyna[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Wiadomo, że zawsze [B]tę[/B] czy inną wystawę wygrywa pies nawet nie najlepszy (czyt. przedstawiciel rasy). Ale akurat danego sędziego coś w wystawianym psie czy właścicielu ;) (może to być jakiś naprawdę jakiś drobiazg) urzekło ;) . [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]I we wszystkich krajach jest tak samo ;) .[/COLOR]

[COLOR=#0000ff]Pozdrawiam,[/COLOR]

[COLOR=#0000ff]Beata[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk'][COLOR=dimgray]Nie masz pojecia o czym piszesz. Mnie się wydaje że dla jednych jedno jest interesujące dla grugich coś zupełnie innego. Nikogo nie umoralniam, bo każdy ma prawo do swojej oceny. Jednak czasem trzeba na pewne wyniki patrzec poprzez pryzmat kraju z którego pochodzi sędzia, lub psów jakie hoduje. Kto choc od czasu do czasu spoglada na to co się dzieje w innych krajach na ringach basenji wie o czym piszę. [/COLOR]

[COLOR=#696969]Pozdrawiam[/COLOR]
[COLOR=#696969]Grażyna[/COLOR][/quote]
wydaje mnie się, że mam pojęcie oj mam uwierz :lol: :lol: :lol:
ale czy ty masz to czasem wątpię :lol: :lol:
chyba, że masz wyłączność na pojęcie :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...