Jump to content
Dogomania

Bliźniaczki- Aza i Anu - znalazły wspaniałe, kochające domy! :)


Rybc!a

Recommended Posts

[quote name='Lucyna']O Jamorze mówią "Zaklinacz psów" i chyba tak postąpił z naszymi Ślicznotkami w parku. A może na małża też by podziałał, chyba wypróbuję, poproszę go o list pochwalny siostrzyczek na maila prywatnego :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]
Mail moze byc;)ale reszta nalezy do ciebie:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cisza Pokerku bo byłam w Krakowie i wróciłam wieczorkiem. Zastanawiamy się z małżem nad tym, czy Bliźniaczki będą dobrymi kumpelkami dla naszego Kwiatuszka. Wydaje nam się, że może się to udać, jeśli nie to będziemy dalej szukać im domku. Mam wątpliwości co do ich zachowania w domu, są kochane, ale żywiołowe i potrzebują terenu, aby się wybiegać. Są bardzo przyjazne dla innych piesków, a Frezja w towarzystwie to całkiem inny pies, chętnie idzie na spacer i zaczepia do zabawy. Jeśli jest sama to spacerek ogranicza się tylko do załatwienia potrzeb i pędem do domu ze strachem w oczach.
Dzisiaj dzwoniła Pani z Krakowa z ogłoszenia. Pytała o nie, ale nie żeby adoptować, tylko z pomocą w poszukiwaniach dla nich domku. Sama nie wiem, czy robić im nowe ogłoszenia w tym momencie, czy poczekać na wynik próby u nas. Ponieważ w tym momencie mam kupę roboty związanej z wykończeniem nowej chałupki, będę mogła je wziąć do Wrocka na przełomie sierpnia i września.
Myślę jednak, że trzeba im usilnie szukać domku, a ja wydam je jeśli dobry domek się znajdzie.
Nie jest łatwo znaleźć miejsce dla dwóch piesków jednocześnie.

Link to comment
Share on other sites

Lepiej byście zostali DT jak my .Bo jak zostawicie te 2 sunie, to pewnie koniec z DT.
Zdarzają się cuda i pewnie domek dla obu się znajdzie.
Rozważyłabym jednak również rozdzielenie panienek,jeżeli to zwiększy szanse na DS.
Ogłoszenia trzeba robić , im więcej tym lepiej.
Chociaz musze przyznać,że swoim tymczaskom robiłam ogłoszenie w GW i Metro i góra 2 telefon był od TEGO DS, czego życżę ślicznym panienkom.

Link to comment
Share on other sites

Na rozdzielenie suczek póki co się nie zgodzę, gdyż Anu będzie ciężko się z tym pogodzić. Wezmę je wtedy na DT do siebie i będziemy szukać. Ale nie wykluczam, w sytuacji bez wyjścia tak postąpimy. Natomiast DT u nas na stałe? Mój małż nie wyobraża sobie takiej sytuacji, następny piesek miał być dla niego na spacery, bardzo lubi chodzić (Frezja pod tym względem się nie sprawdziła) i chłop cierpi. A sama wiesz jak to bywa z tymczasowiczami, spacerki to zazwyczaj znak zapytania. Mam wrażenie, że jeśli byśmy mili już team spacerowy dla siebie, to DT nie wykluczone.

Link to comment
Share on other sites

Podjęłam już ostateczną decyzję. Ogłaszamy sunieczki nadal, szukając im domku. Należy zmienić treść ogłoszenia, ponieważ one znajdują się teraz w hoteliku. Szukamy domu z ogrodem, nie mieszkania w bloku, suczki są żywiołowe i potrzebują się wybiegać. Od Jamora wiem, że utrzymują czystość i nie sprawiają problemów. Jeśli nie dostaną dobrego domku, to wezmę je do siebie na DT. Najważniejsze, że teraz są szczęśliwe i tak już pozostanie. Jesli ktoś może pomóc w znalezieniu domku to bardzo proszę, dotyczy to całej Polski, dowiozę je na miejsce.
Hop obiecała pomóc w ogłoszeniach, tylko tekścik trzeba ... coś wymyślimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna']Podjęłam już ostateczną decyzję. Ogłaszamy sunieczki nadal, szukając im domku. Należy zmienić treść ogłoszenia, ponieważ one znajdują się teraz w hoteliku. Szukamy domu z ogrodem, nie mieszkania w bloku, suczki są żywiołowe i potrzebują się wybiegać. Od Jamora wiem, że utrzymują czystość i nie sprawiają problemów. Jeśli nie dostaną dobrego domku, to wezmę je do siebie na DT. Najważniejsze, że teraz są szczęśliwe i tak już pozostanie. Jesli ktoś może pomóc w znalezieniu domku to bardzo proszę, dotyczy to całej Polski, dowiozę je na miejsce.
Hop obiecała pomóc w ogłoszeniach, tylko tekścik trzeba ... coś wymyślimy.[/QUOTE]

znów się wtrącę: na moim osiedlu codziennie spotykamy się w gronie psiarzy - psy latają po 2 godziny dziennie popołudniu, oprócz tego ze dwa spacery, [U]wszystkie mieszkają w bloku[/U], czasem we dwa psy. z cała odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że są dużo bardziej wybiegane i szczęśliwe, niż te z wielkim ogrodem, w którym się nudzą. nie przekreślałabym więc właścicieli bez domków i ogrodów ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Papryczko za podpowiedź, masz rację. To zależy od właściciela. Kiedyś mieliśmy suczkę husky. Też broniłam tezy, że mieszkająca w bloku i wychodząca do innych piesków i na rowerek nasza Azja jest szczęśliwsza od tych zamkniętych w ogródkach :loveu:. Myślę, iż do końca nie są sprawdzone w mieszkaniu i stąd moje wątpliwości.
Co ważnego można ująć w ogłoszeniach ?

[LIST]
[*]Jamor twierdzi, że miały styczność z mieszkaniem (potrafią biegać po schodach itp.) :-o
[*]zachowują czystość :lol:
[*]potrafią chodzić na smyczy :eviltong:
[*]trzymają się człowieka :evil_lol:
[*]są przyjazne dla ludzi i uległe w stosunku do piesków i suczek (o kotach nie wiemy nic) :loveu:
[*]są zdrowe, zaszczepione i wysterylizowane (książeczki zdrowia) :p
[*]obecnie przebywają w hoteliku :roll:
[*]stanowią cudowny, kochający się psi duet :crazyeye:
[*]są nieco większe od foksteriera :cool1:
[*]śnieżnobiałe (jak pielęgniarki) :evil_lol:
[/LIST]
Późnym wieczorem spróbuję sklecić tekst ogłoszenia. Jeśli macie pomysł to poproszę .... :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna']Dzisiaj dzwoniła Pani z Krakowa z ogłoszenia. Pytała o nie, ale nie żeby adoptować, tylko z pomocą w poszukiwaniach dla nich domku.[/quote]
Lucyna, wszystko Ci wyjaśniłam w prywatnej wiadomości.

[quote name='Poker']Ogłoszenia trzeba robić , im więcej tym lepiej.
Chociaz musze przyznać,że swoim tymczaskom robiłam ogłoszenie w GW i Metro i góra 2 telefon był od TEGO DS, czego życżę ślicznym panienkom.[/quote]
Poker, może Ty masz szczęśliwą rękę... Zrobisz takie ogłoszenia Azie i Anu?

[quote name='Lucyna']Podjęłam już ostateczną decyzję. Ogłaszamy sunieczki nadal, szukając im domku. Hop obiecała pomóc w ogłoszeniach, tylko tekścik trzeba ... coś wymyślimy.[/quote]
Czekałam na ostateczną decyzję. Oczywiście obietnicy dotrzymam.

[quote name='rita60']Lucyna,tak wpadł mi do głowy,taki tytul do ogloszen/apropo tych pielegniarek/tylko sie nie smiej:oops:
Dwie czworonogie "pielegniarki" ulecza twoja samotnosc...[/quote]
:lol:

PapryczkaChili, a co z ogłoszeniem w gazecie Metro? Jeszcze się nie ukazało.

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko się uśmiechnęłam na ten tytuł :loveu:
Dla mnie super, ale czy na ludzi zadziała, można spróbować.
A jak zainteresuje się nimi jakiś samotny facet? no wiesz ...:angryy::angryy::angryy:
Chyba bym się bała, że tytuł przyciągnie nie tych co potrzeba hi, hi - a może to tylko moje głupie skojarzenia.
A co na to inne cioteczki ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna']Ja tylko się uśmiechnęłam na ten tytuł :loveu:
Dla mnie super, ale czy na ludzi zadziała, można spróbować.
A jak zainteresuje się nimi jakiś samotny facet? no wiesz ...:angryy::angryy::angryy:
Chyba bym się bała, że tytuł przyciągnie nie tych co potrzeba hi, hi - a może to tylko moje głupie skojarzenia.
A co na to inne cioteczki ? :roll:[/quote]
Tia,tylko sie usmiechnelas:cool3:a tak powaznie,to taka moja sugestia:roll:chodziło mi o taka samotnosc bez psow,no ale moze masz racje,ludzie to dziwne istoty:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna']Ja tylko się uśmiechnęłam na ten tytuł :loveu:
Dla mnie super, ale czy na ludzi zadziała, można spróbować.
A jak zainteresuje się nimi jakiś samotny facet? no wiesz ...:angryy::angryy::angryy:
Chyba bym się bała, że tytuł przyciągnie nie tych co potrzeba hi, hi - a może to tylko moje głupie skojarzenia.
A co na to inne cioteczki ? :roll:[/quote]

dobrze myślisz. lepiej więcej wątpliwości niż za mało:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Aza i Anu - nierealnie piękne i nierozłączne[/B]


Aza i Anu to grzeczne, mądre, średniej wielkości i drobnej budowy śnieżnobiałe suczki (nieco większe od foksteriera). Są zaszczepione, wysterylizowane i zachipowane. Wyróżnia je niezwykła i oryginalna uroda. Aza jest ufna i kochana, a Anu nieśmiała i ostrożna. Są całkiem różne, ale uzupełniają się wzajemnie, stanowią cudowny, kochający się psi duet. W domu zachowują czystość, potrafią chodzić na smyczy, są przyjazne dla ludzi i uległe w stosunku do innych piesków. Obecnie przebywają w hoteliku dla psów i oczekują na stały i kochający domek (jeden dla obu suczek). Zostaną dowiezione na miejsce, jeśli znajdzie się ktoś wyjątkowy, kto przygarnie obydwie sunie, zapewni im odpowiednie warunki i sprawi, że Aza i Anu będą znowu szczęśliwe.



Trochę długi tekst, ale można modyfikować. Kontakt nie musi być do mnie.

Jeśli ktoś będzie potrzebował, to podam na priva. Zdjęcia można wklejać według uznania.

Chętnych proszę o pomoc w ogłaszaniu. Można zgłaszać je na terenie całej Polski. Jeśli są uwagi i inne pomysły to piszcie.

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie zrobię, zaraz wysyłam z prośbą o zamieszczenie również zdjęcia. A co do skojarzeń to odbierać telefony od takich to średnia przyjemność.
Jestem pewna, że by się jakieś g...o przyplątało.
Ale Ritko dziękuję za szczere chęci, tytuł rewelacyjny dla mnie, ale sama wiesz ....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...