Jump to content
Dogomania

A może pudel :P


Bura

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gośka']Bura duży pudel nie jest rasą dużą!!! Kupuj karmę dla psów ras średnich.
Z białkiem sama zobaczysz jak zacznie się drapać znaczy za dużo;)[/quote]


No ja niby wiem, że nie jest teoretycznie dużą, ale weci mówią, żeby nie miała karma dużo białka. Ale jak nie ma białka to jest to pasza a nie karma, i bądź tu mądry i pisz wiersze... A tak w ogóle to ile waży duży pudel?

EDIT:
Która byłaby lepsza?? Skoro to nie duża rasa, to chyba puppy junior...
[url=http://www.krakvet.pl/acana-puppy-junior-18kg-p-12932.html]ACANA Puppy & Junior 18kg[/url]

[url=http://www.telekarma.pl/p2929/acana.puppy.large.breed.135.kg.htm]ACANA PUPPY LARGE BREED - Kompletna i zbilansowana karma dla szczeniąt dużych ras. Rasy o masie ciała ponad 25 kg. :: karma dla psów[/url]


Tak w ogóle to cała ta zawierucha z karmami to dlatego, że wyczytałam w pudlowej księdze, że często bywają na gluten uczulone, więc jako że starsza pociecha zasuwa acanę to wolałąbym, żeby oba w końcu jadły to samo. Moja staruszka mogłaby jeść papika, jej to wsio, byle smaczne, a acanę uwielbia.

Link to comment
Share on other sites

Moje lecą na Acana Puppy Small i nie widzę problemów, a najstarsza Valinor to byle co i albo się wydrapywała, albo sraka :oops: .
Eukanuba to była generalnie wielka porażka. Royal jako tako.
Odkąd są na Acana nie mam większych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Ja od 10 lat używam Royala i też zero problemów. A dla dużego -tak jak mówi Gosia - używamy karmy dla średniaków, juniora.
Po Eucanubie pudliszony drapały się. Acany nie używałam - nie było potrzeby zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszelkie wypowiedzi... Młody jest na RC na razie u hodowcy więc jak przyjedzie też chwilę na tym będzie a potem się zobaczy. Czy klatka o wysokości 75 cm będzie na wysokość dobra dla malucha??

Link to comment
Share on other sites

Kochani, a co Wy na to??? Hodowczyni mojego piesiuta każe do 5 miesiąca dawać mu karmę dla juniorów a od 5 dla dorosłych... Pewnie dlatego, żeby nie rósł za szybko albo co... Spotkał się ktoś z takim podejściem??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Dzięki za wszelkie wypowiedzi... Młody jest na RC na razie u hodowcy więc jak przyjedzie też chwilę na tym będzie a potem się zobaczy. Czy klatka o wysokości 75 cm będzie na wysokość dobra dla malucha??[/QUOTE]

Zależy jaką będzie miał długą szyję;) A dla malucha generalnie tak do pewnego momentu.

O karmieniu karmą dorosłą od 5 mca u pudli nie spotkałam się. Może by na molosach popytać/poczytać. To w końcu najszybciej rosnąca grupa psów.
RC ma karmy również dla ras olbrzymich można więc sprawdzić i porównać juniora dla średniaków, juniora dla olbrzymów i dorosłą dla średniaków.

Link to comment
Share on other sites

Tak wracając do klatki... nie spotkałam się z większą niż 80 cm na wysokość więc i jako dorosły będzie się musiał tam wcisnąć... Ale to raczej na wystawy i na początek jak będzie szczeniakiem i jeśli będzie niściur :evil_lol: Moja Ajka tragicznie niszczyła plus sikała w domu do 9 miesiąca życia, tragedia. Ale ona była wzięta w zimie więc trudniej było ją nauczyć na zewnątrz, bo śnieg w łapki mroził i nie chciało dziecko na śniegu robić :shake: A niby to miał być Malamut :shake:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

Jestem na etapie poszukiwania psa dla siebie. Zastanawiam się nad dużym pudlem.
Potrzebuje psa który będzie miał dużo sił do biegania długodystansowego, gdyż ja pracuję z końmi, także będzie biegał przy koniach.
Czytałam że są to psy bardzo inteligentne i łatwe w szkoleniu, czy to prawda? Chodzi mi o naukę podstawowych komend + odwoływanie od gonienia zwierzyny po lesie której jest tu trochę.
Jaki ta rasa ma charakter?
Dodam że pies na pewno nie będzie wykożystywany w celach pokazowych, także od razu chciałabym się zapytać o usługę strzyżenia pudla w "sportowy wzór" a nie pokazowy (jakkolwiek się to profesjonalnie nazywa - wybaczcie ja za bardzo nie siedzę w temacie psich fryzjerów). Czy da się samemu obstrzyc pudla czy trzeba mieć specjalne narzędzia?
Jakie choroby najczęściej występują u tej rasy? Z czym są największe problemy?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o pudla dużego to z mojego doświadczenia to ta rasa ogólnie uwielbia dużo ruchu. Co do ułożenia zwierzaka to hmm ja bynajmiej problemu nie miałem żadnego aczkolwiek pies odgrywa dużą rolę w szkoleniu jednakże przewodnik jeszcze większą:evil_lol: Z tego co się orjętuje braciszek mojej małpy też biega razem z końmi i super sobie radzi (jak się nie mylą to gdzieś w Błoniach). Co do fryzur hm tak jak PATIszon pisze pod maszynkę i problem z głowy a jeżeli troszkę bardziej pokombinować i żeby pudel pięknie się prezentował na tle koników to fryzurka federał super by się sprawdziła.

Link to comment
Share on other sites

Fryzurka Federał? A jak to wygląda?

Powiedzcie ile mniej więcej kosztują szczeniaki?

Jakie ta rasa ma najczęściej występujące choroby (czyli jakie badania ma mieć szczeniak)?

Czy są jakieś książki o pudlach (tzn. o wychowaniu i pielęgnacji)?

Link to comment
Share on other sites

lilix4 - bardzo piękny pies! co prawda dla mnie głupio wygląda taki kask z futra na głowie ale rozumiem że pewnie takie są wymogi wystawowe?
Może istnieje jakaś strona ze zdjęciami jak można na różne (użytkowe i pokazowe) sposoby uczesać pudla?

Link to comment
Share on other sites

Lottie - kask to nie głupi wymysł wystawowy tylko ochrona dla psa.

Wygolenie psa na łyso i pozbawienie go futra szczególnie w słoneczne dni zwiększa wielokrotnie ryzyko udaru (!) oczym notorycznie zapominają komercyjni psi fryzjerzy :angryy:

Fryzurą pierwotną użytkową stosowaną do polowań gdy pudle jeszcze goniły za kaczkami to fryzura klasyczna czyli na lwa :diabloti:
Zostawiano futro na ochronę klatki piersiowej, głowy, oraz stawów, resztę golono na łyso :diabloti:

Dziś na domowo proponuje krótkiego federałka - czyli coś jak ma AKIRA ze zdjęcia (duża morelka) ale jeszcze w skróconej wersji z zachowaniem kasku - dla bezpieczeństwa psa.

Co do cen - każda hodowla się ceni indywidualnie.
Badania - dobrze żeby było badanie rodziców w kierunku dysplazji i oczu.

I pudel jako pies rekraacyjny to super wybór :)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o mnie to ja mogę polecić lekturę autorstwa pana Jakubowskiego pt. ,,PUDLE,, . Co do chorób tak jak poprzednicy pisali to jeżeli rodzice są przebadani i wszystkie badania są pozytywne to dalsza część czyli szczenie nie powinno dziedziczyć chorób a co za tym idzie odpowiednie ukształtowanie i super pompona ma się :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Szczeniaki tez będą bo wiem że w tym roku małe duże pudle planują przynajmniej 3 osoby i to w różnych kolorach ;)
Szykują się białasy :loveu: , morelki :loveu: i czarnuchy :loveu:[/quote]


Białąsy?? Czyżby po Rosie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Szczeniaki tez będą bo wiem że w tym roku małe duże pudle planują przynajmniej 3 osoby i to w różnych kolorach ;)
Szykują się białasy :loveu: , morelki :loveu: i czarnuchy :loveu:[/QUOTE]

Chyba też redy są możliwe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...