Jump to content
Dogomania

A może pudel :P


Bura

Recommended Posts

Kochani, jako że mnieniły mi się nieco pewne warunki w życiu, w końcu przyszła pora na pudla. Z rodziną zdecydowaliśmy, że ma być duży biały, pytanie tylko skąd. Czy znacie jakieś hodowle gdzie spodziewają się szczeniąt tak od wakacji do wiosny przyszłego roku? Rozglądałam się na stronach skandynawskich i planetpoodle i nic nie znalazłam. Problem w tym, że pewną granicą jest dla mnie cena psa, nie może być więcej niż 800 do 1000 euro. Pies chciałabym, żeby był wystawowy samiec, wiem, że nie zawsze można dwie sroki za ogon, ale może macie jakieś znajomości :evil_lol:
Myślałam o hodowlach w Czechach/Słowacji , są dwie fajne suki, w Berberis Carpatica i Crystalswan, może pudlarze zerkniecie i powiecie co o tym sądzicie? Cenowo mogłabym sobie na takiego psa pozwolić, rodowody też mają nienajgorsze... Chyba, że macie swoje typy za południową granicą... Pomóżcie, proszę...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No cóż, burza odpowiedzi mnie normalnie zabiła... Kochani, klamka już prawie zapadła... Prawie, trzymajcie kciuki, żeby udało się z moją rodziną, a właściwie z remontem, który w takim razie będę musiała przenieść na maj... bo może w czerwcu pojawi się moje kochanie maluśkie... a nie będę malca stresować jakimś remontem... królewicza jednego :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Nikt nie chce na siebie brać ciężaru odpowiedzialności za trafność wyboru;) pewnie.
To czekamy na zjawisko :p
Zacznij ćwiczyć łokieć i nadgarstek :diabloti: ;)[/quote]

Łokieć i nadgarstek?? Znaczy chodzi Wam o czesanie?? :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Irena ma rację, nikt nie chce wziąć odpowiedzialności. To poważna decyzja i musisz ją podjąć sama.
B.dużo hodowli masz na planetpoodle.de , rozpatrz się po stronach, patrz w badania.
I trzymam kciuki za kolejnego dużego w Polsce :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Zasadniczo hodowla jest już wybrana, teraz tylko pozostaje wybrać szczenię, bo mają dopiero 3 tygodnie. W czerwcu powinien dołączyć do stada. Jako miły początek wakacji... Już odwołałam wszystkie wakacyjne wyjazdy, będziem niańczyć królewicza :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Kochani... mam dylemat... wiecie, moja suka Malamut, ma już sporo latek, dość dawno temu była szczeniakiem... Zastanawiam się o czym powinnam pamiętać jak młody do nas przyjedzie... Jak brałam Ariadnę, to Jola była pod telefonem, poza tym, miałam przez nią nakładzione do głowy, że Malamut to taki zbój, że dominant, że mam zawsze mieć ostatnie słowo, że mam psa przestawiać... Zastanawiam się o czym trzeba pamiętać wychowując pudla... Czytam niby książki pudlowe, ale tam nic szczególnego nie piszą... Eileen Geeson jeszcze do rzeczy pisze, ale znowu, trochę mam niedosyt... Poradźcie proszę...


I druga sprawa. Jako że młody może zawitać do nas wcześniej niż planowaliśmy, będę wtedy jeszcze do pracy podążać. Chciałam kupić klatkę i jak się do niej przyzwyczai, to go tam na czas nieobecności przetrzymywać... Ale co zrobić jeśli mnie nie będzie, tak od razu psa w klatkę i tyle?? Trochę to nie bardzo mi się widzi... Chciałabym, żeby mi młodzian nie zmasakrował pokoju, plus, żeby miał chwilę odpoczynku od seniorki rodu, któa zapewne go będzie molestować... Heeelp!!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Zastanawiam się o czym trzeba pamiętać wychowując pudla...[/quote]Wychowuj pudla jak kazdego inne go psa! Osobiście nie przekonują mnie opowieści że teriera to trzeba tak wychowywać a setera to tak itd itp. Dostosuj po prostu wychowanie do konkretnego zwierzaka. Ja mam w rodzinie dwa pudle i mogę powiedzieć że są kompletnie różne i do kazdego z nich trzeba podchodzić inaczej;)
Jedyne co trzeba wziąć pod uwagę w wychowaniu każdego pudla - to specyficzne dla tej rasy zabiegi pielęgnacyjne - musisz więc go przyzwyczajać do maszynki i golenia, strzyzenia i spokojnego przy tym stania, ewentualnie gumek i papilotów jeśli planujesz wystawy.

Co do klatki to ja nie używam ale wydaje mi się, ze pies powinien się do niej przyzwyczaić i uznać za swoje legowisko zanim się w niej psa zacznie zamykać (żeby mu się ona broń Boże nie kojarzykla z czymś złym). Jest gdzieś na dogo wątek o klatkach i przyuczaniu do nich psów.

P.S. Zazdroszczę "dużego" nabytku... W Łodzi sporo ich było - cudeńka:loveu: zwłaszcza w grupie wyglądały imponujaco!

Link to comment
Share on other sites

Czyli co? Zostawić małego luzem z Ajką?? Trochu się tego obawiam, poza tym bezpieczniej dla niego by było w klatce... Muszę zapytać hodowcy czy może maluchy są uczone klatki... Za chwilę mam dostać pierwsze foty maluszków :evil_lol: i będziem próbować coś wybrać :loveu: Choć definitywny wybór jeszcze poczeka... Matko jak ja się cieszę... nawet jeśli okaże się że ma jedno ucho, to i tak będzie najpiękniejszy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Czyli co? Zostawić małego luzem z Ajką?? Trochu się tego obawiam, poza tym bezpieczniej dla niego by było w klatce... Muszę zapytać hodowcy czy może maluchy są uczone klatki... [/quote]
A moze zawiez kenel/klatke do hodowcy i popros zeby mlodego tam wsadzal na karmienie na przyklad.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']A moze zawiez kenel/klatke do hodowcy i popros zeby mlodego tam wsadzal na karmienie na przyklad.[/quote]


Uch... tylko, że hodowca jest jakieś 2500 km ode mnie... za górami za lasami...

Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko w troszkę innym kierunku :evil_lol:


A tak przy okazji, to czy taka klatka by się nadała?
[url=http://www.allegro.pl/item625033571_klatka_dla_psa_czarna_jedyna_na_alegro_107x71x76cm.html]KLATKA DLA PSA CZARNA JEDYNA NA ALEGRO 107x71x76cm (625033571) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

No właśnie zobaczyłam na all i cena przystępna... W moim sklepie zoologicznym jak zobaczyłam cenę to padłam, 430 zł :crazyeye: za zwykłą, nie czarną, o takich wymiarach. Ma ktoś tą klatę? Jak jest jeśli chodzi o jakość w porównaniu do tych zwykłych polskich z Inter-zoo?? Zastanawiam się czy do niej da się dokupić plastikową szufladę coby się młody nie tłukł w klacie.

Link to comment
Share on other sites

Fajne klatki robią też Czesi bo od razu z kółkami. Dokupowanie wózka do klatki to nieporozumienie. Aktualnie przerabiam ten stan. Jeśli będziecie się przemieszczać z pudelsem i klaciorą to kółka ułatwią wam życie a szuflada jak najbardziej.
Nie wiem jak waszym dużym pudlom ale mojemu wiecznie gorąco i nie mógłby leżeć w klatce na jakimś posłaniu, bo by się zasapał; szuflada załatwia sprawę.
Jak znajdę linka z klatkami to wstawię .

Jest:
[url=http://www.pet-faunas.cz/]Faunas - výrobce klecí pro zvířata[/url]

Od razu robią pokrowce na wymiar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Jak się dobrze dogadają to oba będą bure:roll:[/quote]


No, mam nadzieję, że Ajatollah młodego nie zje na dzień dobry. To dość mocno dominująca suka, ale generalnie oaza spokoju i relax total, niebojąca się niczego, dlatego mam nadzieję, że się dogadają. A to, że najpierw pokaże mu, gdzie w ogródku się fajnie kopie... to już się spodziewam :evil_lol: Albo gdzie się poluje na pędraki i wydziera dziury w trawniku :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ludziska, a co powiecie o Acanie large breed dla malucha?? Moja wetka naciska, że za dużo białka ma ta karma, a ja z kolei nie za bardzo mam chęć żywić psa czymś co ma w skłądzie głównie zboża.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...