Jump to content
Dogomania

Zdredowany pies


Feronek

Recommended Posts

Witam!
Mam problem.. Poszukuję pomocy, informacji o kimś kto umiałby ostrzyc bardzo skudłaconego - normalnie ma dredy Briarda. W tej chwili jest on potraktowany nozyczkami więc wygląda jak siódme nieszczęscie. Sęk w tym, że on panicznie boi się maszynek elektrycznych i nawet po "jasku" jest zębato agresywny i ucieka. Prawdopodobnie wskazane byłoby bardzo króciutkie potraktowanie tego psiaka, żeby odrosła mu sierść nie sfilcowana. Mieszkam w Warszawie, więc gdyby ktoś miała informacje o jakimś groomerze, który ma doświadczenie z takimi "przypadkami" to byłabym bardzo wdzięczna.

Swoją drogą to przemiły Briardek :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie - tez myślalam o maszynce ręcznej i tu pytanie - widziałam, że są maszynki z róznymi długościami ostrza - którą wybrać najlepiej? Są takie za 60 zł i takie za 200 zł - jakie są różnice, która się najlepiej sprawdza?

Link to comment
Share on other sites

Mam od ponad 1,5 roku psa ze schroniska.
Tak wyglądał kiedyś w schronisku.
[IMG]http://images28.fotosik.pl/83/1c169903efc82fb4.jpg[/IMG]
Na co dzień to łagodny i spokojny pies, ale próby ostrzyżenia nieodmiennie powodowały napady szału. Kilkukrotnie był strzyżony pod narkozą...
Jedna próba otumanienia Sedalinem skończyła się połamaniem stołu groomerskiego (wyrwał 2 nogi :mad:).
Polecono mi "specjalistkę od psów trudnych" ([URL="http://www.sznaucer.eu/"]sznaucer.eu[/URL]) to weterynarze i hodowcy psów.
Kilka tygodni temu po raz pierwszy został ostrzyżony BEZ podawania chemii..
Bylem cały czas w pobliżu i po "okiełznaniu" potwora zaproszono mnie do środka. Pies był strzyżony bez podwieszania, wiązania czy innych środków "przymusu".
A tak wygląda po ostrzyżeniu...

[IMG]http://images49.fotosik.pl/104/049673e27d331b02.jpg[/IMG]
BTW - on się nie boi dźwięku maszynki, on nie lubi strzyżenia.
Swoją elektryczną maszynką do golenia mogę mu jeździć po grzbiecie do woli, ale już nawet na widok nożyczek daje drapaka, a "przyciśnięty do muru" zaczyna kopać :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie!
Pies już po fryzjerze - niestety musiał być golony na 3 mm, ale.. pojawił sie problem - minęła noc i rano zobaczyłam że na skórze ma mnóstwo opuchnietych placków, które niestety zamieniaja się w otwarte rany.. Czy ktoś ma pomysł co może być powodem? Pies był kompany po strzyżeniu, więc może alergia na szampony? Nie wiem. Żal mi go. Za moment idziemy do weterynarza, rany go swędzą i cały czas się wylizuje :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feronek']Witam ponownie!
Pies już po fryzjerze - niestety musiał być golony na 3 mm, ale.. pojawił sie problem - minęła noc i rano zobaczyłam że na skórze ma mnóstwo opuchnietych placków, które niestety zamieniaja się w otwarte rany.. Czy ktoś ma pomysł co może być powodem? Pies był kompany po strzyżeniu, więc może alergia na szampony? Nie wiem. Żal mi go. Za moment idziemy do weterynarza, rany go swędzą i cały czas się wylizuje :([/quote]

skoro był w tak fatalnym stanie, cały "zdredowany" - to może to ślady po odparzeniach? Widać to dopiero, gdy psa się zgoli

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...