Jump to content
Dogomania

Żywienie, karmy itp.


Ula

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

po pierwsze pies po tym nie choruje , po drugie pies jest w doskonałej kondycji a po trzecie vet. twierdzi, że to dobra karma.oczywiście mój pies nie żywi się wyłącznie suchą karmą dwa razy dziennie je gotowane jedzenie (np. ryż z mięsem i warzywami) a raz suche. uważam, ze to dobry wybór.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 6 months later...

Ja teraz mam problem z karmą. Moje młode psy od początku były na Royalu. Najpierw starter, potem Maxi Baby Sensible, potem Maxi Junior.
W międzyczasie chcialam je przerzucić na Junior Medium - młoda suka miała biegunki mimo powolnego wprowadzania. Potem też Medium adult chciałam dać ale kupki rzadkie i u młodych i u ich matki. Worek nadal z tą karmą stoi.
Mam jeszcze resztki Maxi Junior ale wkurzyłam się na tę karmę. Kupiłam dwa worki na raz. Jak kończył się jeden, to otworzyłam drugi. Nawet ja czułam, że zapach jest inny niż poprzedniego przy otwarciu worka. Kulki trochę mniejsze i w innym kolorze. Pies wogóle tego ruszyć nie chce, mimo że poprzedni worek zjadał z apetytem. Kupki zrobiły się miękkawe. Moim zdaniem wsypano tam inny rodzaj karmy. Może medium junior? Nie wiem.
Teraz kupiłam Royal Canin Maxi Adult Sensible. Worek wczoraj przyszedł.
Zastanawiam się nad zmianą karmy na inną. Royal wcale nie jest tani, a jego jakość chyba coraz bardziej spada.
Zastanawiam się nad karmą Fitmin. Czy jest coś warta? Przynajmniej tańsza. A może inny rodzaj karmy wyszedł by moim piesom na dobre.
A może wogóle coś innego spróbować?
Acha. Miałam jeden worek Hill's-a Lamb and Rice - większość tej karmy oddałam, bo moje psy nawet powoli nie chciały się na nią przestawić.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

A może masz jakąś złą partię karmy? Ostatnio czytałam o podobnej sytuacji użytkowniczki Blow i z tego co pamiętam też chodziło o karmę RC. Blow ją zareklamowała, zabrali karmę do przebadania i chyba dostała worek z dobrą już karmą..
Coś nie tak było z partią karmy. Ona też zawsze kupuje jedną, a worek który kupiła nie dość, że strasznie śmierdział, to i psu nie pasowała..
Może warto ją zareklamować? Albo skontaktuj się z Blow.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przy problemach biegunkowych i innych trawiennych mogę polecić RC INTESTINAL, sprawdzona (nie tylko przeze mnie) , bardzo dobra karma typowo dla SH. Są jeszcze chyba dwa rodzaje karm leczniczych przy problemach gastrycznych ale jeżeli chodzi o `lużne` kupy to ta jest właściwa. Oprócz niej radzę podawać tylko (do pogryzienia i zabawy, nie codziennie) kości i najlepiej mrożone. Zamawiać można przez weta ale proszę sprawdzić cenę. Ja ściągam ze sklepu intern. krakvet. Mam dwa SH i worek 13kg wystarcza na ok. 2 m-ce. Nie trzeba dawać odżywek ani witamin, ta karma zawiera wszystko a przede wszystkim dostateczną ilość cynku. Jeżeli jakieś pytania to proszę na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Mam taką wątpliwość: wiem że niedobór cynku pokazuje się przebarwieniami skóry w okolicach pyska haszczaka, no i ja takie coś obserwuje u mojej suni. Tylko że jak byłem tydzień temu u weta to powiedział mi że absolutnie to nie jest od tego, że to po prostu mniejsza ilość pigmentu w tych miejscach i nie dał żadnych wit. No to się nie kłóciłem, ale chciałem się was zapytać czy niedobór cynku może mieć jakieś inne poważne konsekwencje? Albo może objawia sie w jakiś inny sposób? A może poprostu wszystko jest ok, wet ma racje a ja panikuje?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Gdybyś podesłał zdjęcia, łatwiej byłoby odpowiedzieć na pytanie ;-)
Niedobór cynku objawia się w początkowej fazie, najczęściej zaróżowieniami w okolicach warg. Zmiany skórne bardzo szybko się pogłębiają, aż zaczynają powstawać strupki.
Często, jeśli pies mieszka w stadzie, właściciele myślą początkowo, że to ślady po bójce. Jednak ich rozprzestrzenianie jest na tyle szybkie (różnice widać nawet porównując zmiany rano i wieczorem), że łatwo zauważyć, że to nie urazy mechaniczne.
W bardzo dużych niedoborach, zmiany skórne pojawiają się również wokół oczu i na łapach.

Link to comment
Share on other sites

takie jak napisał(a) NN. Niestety zostałam wprowadzona w błąd, że to nic takiego i w dalszym etapie zaczęło się drapanie i gryzienie po klatce a w rezultacie mój bidak wyglądał jak niedoskubany indyk. Cały ten proces trwa dosyć długo ale i `odkręcanie` też jest długotrwałe. Aby wykluczyć lub potwierdzić, radzę kupić w aptece cynk (Zincas - 5.5 mg jonów ok. 5zł) i podawać u młodego i mniejszego psa 1/2 tabletki na dobę, u dorosłego i dużego 1 (ja podawałam pół ale mój Egon pomimo, że dorosły jest drobnej budowy i szczupły). No i obserwować. Optymalną dla haszczaków (i niedrogą) przy jedzeniu `domowym` jest odż. CanVit, ja daję niebieski. Bardzo dobre są tabletki WitaVet ale niestety drogie . W każdym razie trzeba pilnować tego cynku bo haskie mają zaburzone jego wchłanianie no i nie dawać lichej (albo nie wiadomo jakiej z Biedronki itp) karmy bo często cierpią na zaburzenia jelitowe i alergie pokarmowe.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dodam, że przy dużych niedoborach cynku, warto podawać Zincas Forte (27 mg jonów cynku też za około 5-6 PLN za opakowanie), ale to tylko na receptę.
Zanim jednak zaczniesz szprycować psa czymkolwiek, zachęcam do konsultacji z jeszcze przynajmniej jednym lekarzem. Może nawet warto mu zasugerować niedobór cynku?
Pamiętaj, że my tu, przez internet, możemy jedynie doradzić, ale ani nie jesteśmy (przynajmniej większość) lekarzami, ani nie mieliśmy możliwości obejrzeć zmian skórnych, o których piszesz. Możemy jedynie zgadywać po Twoim opisie.
No i.... też możemy się mylić ;)

P.S. NigdyNigdy "pisał[U][B]a[/B][/U]" :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
Zanim jednak zaczniesz szprycować psa czymkolwiek, zachęcam do konsultacji z jeszcze przynajmniej jednym lekarzem. Może nawet warto mu zasugerować niedobór cynku?
[/quote]

tak zrobię, ale najpierw pójdę z nią na spacer bo właśnie przestało padać.


I dziękuje za wszystkie odp.;)

Link to comment
Share on other sites

Kolejny weterynarz powtórzył diagnozę poprzedniego, czyli że jest to poprostu mniejsza ilość pigmentu w miejscach zaróżowionych. Jego ogólna diagnoza była następująca: ble ble ble.... Widać że pies jest zadbany, ładne futerko [...] Proszę jedynie pamiętać o kolejnej dacie szczepienia.

A wiec jedyne co mogę zrobić to się cieszyć i pamiętać o kolejnej dacie szczepienia:lol:

A i może od razu zapytam. Tak sie zastanawiałem skąd sie biorą te "białe robaki" u psów? Bera ich nie ma, przynajmniej nie widać żeby miała, ale mój drugi psiak (ma na imie Piasek i jest najfajniejszym kundlem z jakim miałem do czynienia) jak był mały to pamiętam że nie mogliśmy sie ich pozbyć. Czy to jest jakoś sprzężone z jedzieniem jakie sie podaje czy może spowodowane że małe psy zjadają wszystko co im wpadnie do pyska?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o jakie robale dokładnie chodzi. Z takimi pytaniami najlepiej bezpośrednio (`naocznie`) do weta. Jeżeli chcesz informacji ogólnych na ten temat i inne polecam krakvet[FONT=Arial] [B],[/B] [/FONT][FONT=Verdana]wejdż na forum , m.in. jest dział choroby i leczenie , różne tematy, odpowiada lek.wet. Jarosław Orzeł. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Pytanie było ogólne, mój haszczak na szczęście nie ma żadnych robali.

Pytałem bo miałem takie problemy z moim poprzednim psem, na szczęście miałem, bo teraz jest on szczęśliwym i zdrowym psiakiem w średnim wieku.

Ok dzięki za ukierunkowanie, na pewno zajrzę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moja mała od początku dostawała pedigree junior:roll: ... chce to zmienić jak najszybciej i myślę że już mogę spokojnie (mała ma 3 miesiące);).I tu jest moje pytanie :

Co sądzicie o karmie purina dog chow puppy?

Znam osobiście dorosłego haszczaka i pan powiedział że ta karma mu służy i że jest jedną z niewielu którą lubi i labradora który też jest zadowolony. A jakie są wasze zdania na ten temat?;)

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię Dog Chow, mimo że nie jest to najlepsza karma :oops:
Próbowałam wprowadzic Belcando, Royala, ale nic mu nie odpowiada więc zostaliśmy przy tej bo w większości i tak dostaje domowe jedzenie, które przygotowuje moja babcia ;) polecam :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Przyznam się szczerze że niestety cena także gra rolę.:oops: Dziękuje szamanko za szczere chęci ale215 zł za worek przekracza moje możliwości. Wiem mega dobra jakość nie idzie w parze z niską cena ale szukam w miare dobrej karmy za dosc przystępną cenę. Rozumiecie o co chodzi? Kupiłam już troche na spróbę dog chow zobaczymy jak to będzie tylko nie wiem w jakich porcjach podawać3 miesięcznemu malcowi?

Link to comment
Share on other sites

Jak mój piesek był jeszcze szczenięciem to weterynarz zalecił karmę dla szczeniąt Arion (najlepiej dla szczeniaka namoczyć ją wodą ) i piesek wcinał i mu smakowała i nie jest taka droga . Ja mojego szczeniaka karmiłam 4 razy dziennie . A teraz już karmię arion dla seniorów . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][SIZE=4][COLOR=#003366][SIZE=3]Częstotliwość podawanych posiłków jest uzależniona od wieku szczenięcia: od 6 tygodni do 3 miesięcy - 5 razy dziennie, od 3 do 5 miesięcy - 4 razy dziennie, w 6 i 7 miesiącu - 3 razy dziennie, a począwszy od 8 miesiąca - 2 razy dziennie.

Znalazłam to w necie.
[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...