Jump to content
Dogomania

Z troskliwego BDT Poker udałem się do mojego wspaniałego DS. Miałem jechać do hotelu, ale Poker dała mi BDT. DZIĘKUJĘ POKER :) Tofik - roczny psiak, 7 kilo wagi zamknięty w betonowym boksie jednego z najgorszych schronów umiera z zimna i strachu.


elik

Recommended Posts

Dnia 20.01.2024 o 18:38, Sowa napisał:

A może następny wyjazd na Texel? Przepiękne diuny wzdłuż morze, a poza sezonem lęgowym ptaków psy mogą biegać luzem...

Do Holandii?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, to wyspa przybrzeżna. Niesamowicie nastawiona na turystykę, zresztą Holendrzy doskonale zarabiają na turystyce. Wszystko perfekcyjne przygotowane, np właśnie na Texel zobaczyłam na szlaku ponumerowane ławki plus numer telefonu alarmowego. Poczujesz się źle - dzwonisz na alarm, podajesz numer ławki, wiadomo gdzie jesteś. Trasy dla niewidomych - ścieżki obramowane białymi leżącymi cienkimi pniami - idąc, można uderzać w nie laską, na skrzyżowaniach tablice informacyjne Brailem, zorganizowane wycieczki piesze trasą ptasich gniazd, jazda konnym furgonem po plaży, skoki spadochronem z instruktorem, ośrodek hodowli  i szkolenia ptaków drapieżnych, muzeum morza, rejsy pod żaglami, na połów garnali, do foczych wysepek, zwiedzanie najrozmaitszych ferm, wspaniała lodziarnia przy fermie mlecznej, zwiedzanie browaru, serowni, pokaz pracy psów zaganiających kaczki, i jeszcze dziesiątki innych propozycji - nudzić się nie można.

Link to comment
Share on other sites

Cudny Tofiś.  

Nagrany śpiew  to tylko preludium do arii jakie on potrafi śpiewać. Może się uda kiedyś nagrać całą  arię. 

Miał chłopak szczęście niebywałe, że  trafił do domu z najwyższej półki. 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.01.2024 o 20:20, Poker napisał:

Miał chłopak szczęście niebywałe, że  trafił do domu z najwyższej półki. 

I to ogromnie mnie cieszy  🥰  

Pomogłaś mu w tym ofiarując mu BDT  🙂

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,

trochę wiadomości od Tofika. Po ponad tygodniu u nas psiak czuje się dość swobodnie, docieramy się bez pośpiechu. Zdrowotnie wszystko okej, poza pasożytami (glisty), ale z tym sobie radzimy. Wczoraj Toffi był u lekarza - wszystkie badania w normie, okaz zdrowia, trzyma wagę i jest bardzo żywy (niestety podczas badania również 🙂 ). 

W piątek (jak się uda umówić) idziemy na spotkanie zapoznawcze ze szkoleniowcem. Będziemy pracować nad nadmiernym ekscytowaniem się, gdy widzi inne psy oraz pewnie kilka innych mniejszych spraw. Tofik wie już czym jest samochód i muszę uważać na niego, żeby nie wskakiwał sam bez pozwolenia do auta, bo chyba polubił jeżdżenie - co drzwi otworzę, to mam go w środku. Od kilku dni biega już luzem po naszym podwórku, cały czas pod naszą opieką jeszcze - bardzo to lubi i biega jak szalony. Podgryzanie powoli opanowujemy - wystarczy stanowcze "nie" i ignorowanie go, jak się za bardzo rozkręci. Powoli też wychodzą instynkty terriera - od wczoraj ciągle próbuje odwiedzać norę borsuka  w pobliskich zagajniku i ciągnie na smyczy w jedno miejsce, które odkrył. Muszę więc uważać, żeby mieszkaniec nory nie wyszedł Tofikowi na spotkanie i omijać Pana Borsuka szerokim łukiem 😉 Generalnie, bardzo fajny piesek. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

I trochu wiadomości z niedzieli od Pana Arka  🙂

421289245_688597703451130_2077910197026953440_n.jpg.b90d77d9aa8ea05fc60099d0f73200ce.jpg

Pozdrawiamy z Mierzei Wiślanej. Dziś wreszcie dobra pogoda żeby zrobić dłuższy spacer brzegiem morza. Ostatnie dni bardzo wiało więc głównie chowaliśmy się w lesie. Tofik dzisiaj miał okazję solidnie zamoczyć nogi, wychodzi na to że się nie boi wody.

Ma bardzo dużą ochotę podejść do ptaków które są w wodzie, jest w typie teriera, ale zapędy ma jak prawdziwy wyżeł 😀 A jutro ważny dzień, idziemy na pierwsze szkolenie. Proszę trzymać kciuki za kadeta Tofika 😀

 

Panie Arku dziękujemy za Toficzka i super relacje o nim i piękne zdjęcia 🙂 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dziś Tofik miał intensywny dzień - od godz. 10:00 był na szkoleniu, a później popołudniu jeszcze zrobiliśmy spacer i powtórkę z ćwiczeń. Odbyliśmy spacer ze panią szkoleniowiec pośród zabudowań z ekspozycją na inne psy. Tofik jak zaczarowany - jak na swoje możliwości - był grzeczny i dość opanowany na widok innych psów. Wiedza i opanowanie praktyka i specjalisty robi jednak swoje. Efekty widoczne w zasadzie od zaraz, bo dziś udało mi się to do pewnego stopnia powtórzyć, co na szkoleniu. Jedynie biały kot zza krzaka zburzył naszą całą misterną układankę na koniec spaceru, ale to dopiero pierwszy dzień pracy. W środę być może spacer w towarzystwie innych psów. 

Z innych obserwacji - jak to terrier, Tofi potrzebuje zmęczenia intelektualnego i fizycznego - robimy sporo zabaw na węszenie, szukanie i gonienie frisbee. I to działa - w domu został już sam trzy razy, stopniowo wydłużamy czas. Wiemy, dzięki kamerze, że pod naszą nieobecność chwilę na nas czeka, a potem zajmuje mój fotel i po prostu śpi. Oczywiście, takie zagospodarowanie mu czasu to spore wyzwanie dla nas, zwłaszcza w tygodniu, ale z drugiej strony po dwóch tygodniach widzimy, że warto. Dwie strony korzystają 🙂

 

image.jpeg.6893bb98acf7bd35efb7c0463dbe03d8.jpeg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Fantastyczne wiadomości.

Od razu mówiłam, że inteligentny chłopak musi pracować umysłowo nie tylko fizycznie.

Szkołę podstawową pewnie zaliczy w przyspieszonym tempie , a potem szkoła średnia i matura indywidualnym tokiem dla wybitnie uzdolnionych uczniów 🙂

Tofiku, nawet nie wiesz ile miałeś szczęścia w życiu. I nie gnijesz w schronie mordowni.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobre, radosne wiadomości. Serce się raduje widząc, jak troszczycie się o Toficzka. On na pewno nie pozostanie dłużny. Psia miłość jest wierna i wielka.

.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 30.01.2024 o 23:27, elik napisał:

Ciekawe jakie zrobi postępy  🙂 

Sam jestem ciekawy. Udało nam się zapisać na wspólny spacer, gdzie będą inne psy. Mam w odwodzie żwacze baranie, które mu bardzo smakują jako nagroda i śmierdzą niemiłosiernie, więc jakiś argument do jutrzejszej pracy będzie. Jak się uda, zrobię kilka zdjęć i wstawię tutaj. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.01.2024 o 23:57, arhuku napisał:

 

Sam jestem ciekawy. Udało nam się zapisać na wspólny spacer, gdzie będą inne psy. Mam w odwodzie żwacze baranie, które mu bardzo smakują jako nagroda i śmierdzą niemiłosiernie, więc jakiś argument do jutrzejszej pracy będzie. Jak się uda, zrobię kilka zdjęć i wstawię tutaj. 

Zapowiada się ciekawie.
Życzę sukcesu w wstawieniu zdjęć. Jeśli się nie uda, służę pomocą  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2024 o 17:00, Poker napisał:

Ciekawe jak dziś  Tofiś  się sprawował w szkole?

Pewnie się dowiemy, gdy arhuku znajdzie chwilkę czasu  🙂 

Wczoraj dotarła umowa, dziękuję  🙂  Poczta się tym razem nie popisała.

Link to comment
Share on other sites

Spacer z w towarzystwie innych psów za nami. Było bardzo miło i owocnie. No i solidna dawka ruchu - chodziliśmy około 1,5 h. Toffi przez pierwszą połowę spaceru szedł jako ostatni i jak to on - śpiewał i piszczał do kolegów z przodu. Ale po jakichś 20 min zaczął się przyzwyczajać i nabierać pewności siebie - zamiast wariować, zajął się węszeniem i od czasu do czasu my odwracaliśmy jego uwagę. Drugą połowę spaceru szedł w środku (jeden pies przed nami, jeden za nami) i nawet całkiem fajnie ogarnął tę sytuację. Oczywiście bez cudów - nadal ciągnie na smyczy, nadal mocno się ekscytuje, ale widać poprawę i co najważniejsze, w wielu momentach udaje się nad nim zapanować. Był też moment, że pies za nami go zaczepiał szczekając, a Tofik to zignorował. Była też zabawa w tropienie pojemniczka ze smaczkami schowanymi w lesie, po śladzie opiekuna. W kolejną środę znów idziemy na taki spacer. Cieszymy się bardzo, że trafiliśmy na szkołę dla psów w Stegnie - nie musimy nigdzie jeździć, a sama prowadząca - Pani Justyna - wydaje się naprawdę kompetentna i fajnie animuje czas :). 

 

IMG_8625.JPG

IMG_1448.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Super wiadomości i piękne zdjęcia  🙂   Tofficzek szybko łapie o co chodzi, czego od niego oczekują. Pewnie w mig ukończy szkolenie z wyróżnieniem, czego szczerze mu życzę  🙂  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...