Jump to content
Dogomania

*FPR-ZwP*- Ciapulka zostaje na stałe w DT


ciapuś

Recommended Posts

Wyróżnienie powinno być koniecznie. Hm...można jeszcze napisać do Isadory7 prośbę, by dopowiedziała, czy a propos aukcji cegiełkowej czegoś nie brakuje. Według mnie, choć jestem tu laikiem, powinna być informacja, co jest przedmiotem aukcji, czyli co jest równoznaczne z cegiełką 5 złotową. To coś należałoby umieścić na stronie (np. mini dyplomik z podziękowaniem i fotką szczeniaczka) i wrzucić informację, że po zakupie cegiełki zostanie to przesłane drogą mailową do kupującego. To mi świta tak na gorąco. Całość jest bomba!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdina']melduje się na wątku, co najbardziej potrzebne dla piesiunia?[/quote]
W tej chwili najbardziej potrzebne są pieniądze na opłacenie długu i [B]dom tymczasowy[/B] w którym maluch będzie dochodził do siebie,ale każda inna pomoc też się przyda :lol:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłam od maleństwa i przyznaje że jestem w szoku.
Psiurka dzisiaj po raz pierwszy można było dotknąć wiedząc że dotyk nie sprawia mu bólu.Do tej pory widywałam go tylko leżącego w klatce lub obok.Nigdy nie ośmieliłam się go podnosić czy przesuwać bo było widać że sprawia mu to ogromny ból.Więc kiedy dzisiaj lekarz mi go wyjął i pokazywał jak ładnie schodzi opuchlizna z łapek i jak ładnie goją się szwy ze zdumieniem stwierdziłam że Ciapuś to nie Ciapuś tylko [B]Ciapusiowa[/B] a wszyscy mówią o nim on jako o szczeniaku :evil_lol:
Udało mi sie też na spokojnie porozmawiać z lekarzem który przeprowadzał zabieg.Maluszek a może maluszka :evil_lol: ma założone 6 różnego typu śrub prętów i blaszek,które stopniowo trzeba będzie usuwać.Czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami zależeć będzie od tępa zrastania się kości oraz od tępa wzrostu naszego maleństwa.Wielkim plusem u malucha jest jego wiek określony na ok 10-12 tygodni .Podobno u tak młodych psiaków wszystko dużo lepiej się zrasta.
Co jeszcze można napisać
Dziewczynka jest super,dzisiaj jak weszłam zamerdała ślicznie ogonkiem,a kiedy ją głaskałam wylizała mi dokładnie ręce :lol: .
Nie są wskazane zbyt częste odwiedziny bo sunia na widok człowieka zaczyna się już cieszyć a że nie odczuwa tak wielkiego bólu zaczyna się wiercić co w tej chwili jest zupełnie zabronione.
Zawiozłam maluszkowi 0.5 kg karmy więc będzie miała na jakiś czas.W środę lub w czwartek będzie miała robione pierwsze kontrolne zdjęcia i dopiero wtedy będzie wiadomo coś więcej.
Umówiłam się też że koszty operacji pokryjemy w ratach.Na tą chwile to suma ok 1300zł
Pierwsze 300zł mamy zapłacić w poniedziałek.
a to nasza śliczna DZIEWCZYNKA w gustownej chusteczce :evil_lol:

[CENTER][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8861d54f381bc16e.html"][IMG]http://images48.fotosik.pl/111/8861d54f381bc16e.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d892e1510d3a7a19.html"][IMG]http://images45.fotosik.pl/111/d892e1510d3a7a19.jpg[/IMG][/URL]
[/CENTER]

i łapki które dzisiaj były o połowę mniejsze, tak ładnie zeszła juz opuchlizna

[CENTER][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca4a0edca2e392e4.html"][IMG]http://images46.fotosik.pl/111/ca4a0edca2e392e4.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Wyróżnienie powinno być koniecznie. Hm...można jeszcze napisać do Isadory7 prośbę, by dopowiedziała, czy a propos aukcji cegiełkowej czegoś nie brakuje. Według mnie, choć jestem tu laikiem, powinna być informacja, co jest przedmiotem aukcji, czyli co jest równoznaczne z cegiełką 5 złotową. To coś należałoby umieścić na stronie (np. mini dyplomik z podziękowaniem i fotką szczeniaczka) i wrzucić informację, że po zakupie cegiełki zostanie to przesłane drogą mailową do kupującego. To mi świta tak na gorąco. Całość jest bomba![/quote]


Zdecydowanie MUSI być informacja co jest przedmiotem aukcji. Tak jak jest w tej chwili, jezeli allegro się dopatrzy aukcja będzie zamknieta.

[SIZE=1]Do znudzenia powtarzam jak mantrę, że nie należy używać określeń "cegiełka" czy "aukcja charytatywna". Zainteresowanych odsyłam do regulaminu. Ale to akurat nie dotyczy tej aukcji jak widzę. Uprzedzam jakby komuś przyszedł do głowy takowy pomysł. Nie jest argumentem ze ktoś już "puszczał" aukcje z tymi określeniami. Aukcji jest tysiące. Pracownik wyszukujący błędów szuka za pomocą słów kluczowych. I tak wpisuje np "cegiełka". Nie znaczy że zamknie od razu, ale wtedy konto obserwuje i da jeszcze raz czy dwa i w końcu zablokuje.[/SIZE]

No ale do rzeczy.

[COLOR=Red][B]Konieczny dopisek "Przedmiotem aukcji jest .... [/B][/COLOR](fotografia, fyplom, cośtam). Ja nie umieszczam na ogół wzoru dyplomu, robie go w trakcie najczesciej czekając na jakies fajne zdjęcie. Unikam wpisu jak zostanie przesłana tzw "cegiełka" w domysle wiadomo zę mailem, we włąsciwościach auckji jest że koszty transportu pokrywa [B]kupujący[/B]. Dlaczego? Wysylanie mailem jest niezgodne z regulaminem. Myslę, ze lepiej zostawić w ten sposób, jak ja to robię. Ludzisiak dość często i tak w trakcie pisza że nie chcą wysyłki, to są tzw bajery pod regulamin.

Majga gratulejszyn za porady techniczne. Nadal jednak layout jest zbyt statyczny. Większośc ludzi to "tabloidowcy" - trzeba sieknąć tu "kwiatuszek" tam "Biedronkę" (symbolicznie określam).

Podpowiem co jeszcze zrobiłabym (pomimo majqowych wyróznień), jak będziesz chciała to zrobisz. Nie zmuszma, nie krytykuję, aukcja jest ładna. Po prostu doradzam kilka marketingowych chwytów. Przedstawię plastycznie jak bym jeszcze wyrózniła. Biegusia o wyróznienie w wielkościach, krojach i kolorach fontów. Odstęp między wierszami tez istotny.

[CENTER]-----------------------


[FONT=Century Gothic]"...[/FONT][FONT=Century Gothic][SIZE=4][SIZE=2][SIZE=3][SIZE=4]Nie rozumie, dlaczego coś krępuje jego ruchy. Nie udziela mu się zmartwienie pochylających się nad nim osób. [/SIZE][B][SIZE=4]Merdaniem ogonka, obijającego się o gipsowy opatrunek, usiłuje rozwiać chmury z posępnych, towarzyszących mu twarzy. [/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Century Gothic]

[/FONT][FONT=Century Gothic][SIZE=5][COLOR=Red][B]Chce się bawić, chce biegać, chce...[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Century Gothic]
[/FONT][FONT=Arial Black][SIZE=7][COLOR=Red][B]ŻYĆ![/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Century Gothic]


----------------------


[/FONT][SIZE=4][SIZE=2][SIZE=3][SIZE=4][FONT=Century Gothic]Ktoś mógłby zapytać, po jakie licho ratuje się tak skrzywdzone
zwierzę? Czy nie można było skrócić jego męki? Na to pytanie, w głębi własnego sumienia, każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Nim to jednak nastąpi, warto spojrzeć na zdjęcie Ciapusia i wyobrazić sobie, że bierze się go w ramionach, przytula, gładzi, a w tym samym czasie, weterynarz bierze w dłoń strzykawkę z płynem wiecznego zapomnienia, odgarnia aksamit sierści i... [B]Niby nic wielkiego ale...[/B][/FONT]

[COLOR=Black]Pozostanie jeszcze wtedy uczucie agonalnych drgnięć bezbronnego ciałka i uchodzący z niego ostatni oddech. Przyzwoitość nakaże wtedy przymknięcie
w niedowierzaniu szeroko rozchylonych, psio - dziecięcych oczek.[/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=Red][B]
[FONT=Arial Black][SIZE=7]Łatwe???[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]

________________________

[SIZE=4][SIZE=2][SIZE=3][SIZE=4][B]Ci, którzy uznali, że warto podjąć trud pomocy Ciapuniowi, istocie czującej i myślącej, nieśmiało proszą o przyłączenie się do nich...[/B][B]
Satysfakcja z ocalenia tego malucha nie będzie miała sobie równych! [/B]Długa jeszcze przed nim droga ku zdrowiu. Wkroczył na nią,
ukierunkowany ręką człowieka w chwili, gdy wisiał nad przepaścią.
[/SIZE][COLOR=Red][B][SIZE=4]Nie można pozwolić, by zawrócił nad jej krawędź!!![/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE]

__________________

[SIZE=4][SIZE=2][SIZE=3][SIZE=4]Ciapusiowi potrzebna jest pomoc, zakrojona na szeroką skalę, poczynając
od opłacenia leczenia po tymczasowy lub docelowy dom, w którym
mógłby dojść do siebie. [B]Nie odwracajcie się od tego cierpiącego[/B]
[B]stworzonka! [/B]Bezinteresowność i dar serca wracają z nawiązką.
Ten kto spróbował "podzielić się sobą z innymi", zdolny jest zaświadczyć o prawdziwości tego, banalnie prostego przekonania. [COLOR=Red]Ta magia działa[/COLOR][/SIZE][COLOR=Red]![/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE]

_____________________

[LEFT]Natomaist tutaj dałabym jakiś "rozdzielacz" między zdaniem:

"[SIZE=4][SIZE=2][SIZE=4][B]Można zgasić monitor i Ciapuśkowy apel zniknie ale pozostanie pamięć o maluszku i jego aniołach, tańczących na cienkiej linie bezradności..."

a

pozostałą cześcią

[SIZE=3]nie wiem kreska, banerek, cokolwiek. To zdanie bardzo wazne, podsumowujące ginie. Dalabym też o 2 pkt większą czionkę w tym zdaniu.

Takie aukcje nie powinno się czytać jednym tchem.

_______________

rozumiem że wiesz że jak juz bedzie pierwszy kupujący, to nic już nie mozna technicznie zmienic w aukcji. Jest to zablokowane po pierwszym zakupie. natomiast można dodać.


ufff chyba elaborat zrobiłam :)


[SIZE=2]I jeszcze jedno. Mam nadzieję ze macie świadomość prowizji na allegro? Np cała sprzedana aukcja 200 cegiełek po 5 zeta to sama tylko prowizja 40 złotych (plus inne opłaty). Koszty to jeszcze pikuś, ale nie jest dobrym pomysłem, w sensie marketigowym wystawianie aż 500 cegiełek. Lepiej zrobić kilka edycji po 100 czy 200 góra 300. Koszty te same, ale dłużej ludzie pamiętają, lubią seryjne aukcje, lepiej się sprzedają[/SIZE]. [SIZE=2]Taki chwyt psychologiczny. Lepiej działa na podświadomość że potrzeba teraz TYLKO 1000 złoty a potem np okaże się ze już jest super ale te pare groszy zabrakło, nioż że na dzień dobry trzeba włożyć 2500.


[/SIZE] [/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Isadora bardzo dziękujemy za wskazówki.
Aukcję robiła [B]niemand89[/B] (której bardzo dziękujemy) i z tego co widzę nie ma jej w tej chwili w necie ,mam nadzieje że jak sie pokaże to będzie można jeszcze wprowadzić zmiany o których mówisz.
[B]czy możemy mieć też do Ciebie maleńką prośbę :oops:
Możesz nam zrobić jakiś dyplom albo podziękowanie za cegiełki ,bo ktoś na początku wątku deklarował że to zrobi ale do tej pory nie odpisał na moje PW:oops::oops::oops:
[/B]

Link to comment
Share on other sites

A tam, ja za ten elaborat dziękuję Isadorko!!! :loveu: Nie ma to jak dopytać starego wyjadacza!!! Jak ja Ci szczerze zazdroszczę tych umiejętności!!! :evil_lol:
Super, że Ciapusiowa to nie Ciapuś ;), a co ważniejsze, że ma się lepiej.:multi: Dziękujemy serdecznie za uspokajające nieco informacje i słodkie foteczki!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ciapuś']Isadora bardzo dziękujemy za wskazówki.
Aukcję robiła [B]niemand89[/B] (której bardzo dziękujemy) i z tego co widzę nie ma jej w tej chwili w necie ,mam nadzieje że jak sie pokaże to będzie można jeszcze wprowadzić zmiany o których mówisz.
[B]czy możemy mieć też do Ciebie maleńką prośbę :oops:
Możesz nam zrobić jakiś dyplom albo podziękowanie za cegiełki ,bo ktoś na początku wątku deklarował że to zrobi ale do tej pory nie odpisał na moje PW:oops::oops::oops:
[/B][/quote]


Jasne ze mogę zrobić, ale prosiłabym zdjęcia nie pomniejszane nie przerabiane o ile jest taka możliwość. Na maila [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']ślicznotka :loveu::loveu::loveu:
a czy ktos sprawdzi czy tam blakaja sie jeszcze pozostale pieski ?[/quote]
Niestety pan który ją potrącił powiedział tylko że potrącił ją na peryferiach łodzi.Nic więcej nie wiemy a z panem kontaktu nie ma :-(

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRman000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_11_116.gif[/IMG][/URL] Śpij, maleńka.





[URL="http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb098_ZRman000&utm_id=7926"][IMG]http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb098&pp=ZRman000[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...