Jump to content
Dogomania

Skrzypek - już bez długu, szuka domu, jest super :)


sue

Recommended Posts

Przybłąkał się do mnie na podwórko taki kiciuś, nie wiadomo skąd, bo wszystkie okoliczne znam, biedny, zakleszczony i z wzdętym brzuszkiem. Do tego nie miauczał, a skrzypiał - i to skrzypiał dużo i z zaangażowaniem - został więc Skrzypkiem.

image.png.da17536eb9ebf91136fd672ebac4ee5a.png

Pojechał do lecznicy na kastrację 21.05.2022

Został trochę, bo a to ropień na łapce, a to zapalenie gardła, a to się okazało że rzyga robakami, no ogólnie dramat. Później w badaniach wyszła giardia i zdecydowałam, że poczekam z zabieraniem go, bo miałam to paskudztwo jakiś czas temu w domu i a tfu. Jeszcze w międzyczasie u mnie kociaki były wepchane awaryjnie i tak to jakoś schodzi.

Jest już wykastrowany i czuje się dobrze, na dniach opuści lecznicę ale będzie naprawdę awaryjnym trzecim tymczasem i jak tylko zrobię jakieś do rzeczy zdjęcia, będę porządnie ogłaszać. 

 

Link to comment
Share on other sites

 

W lecznicy od 21.05.2022 do 28.06 (pojechał do DT)

za maj: 15x 11 = 165 zł

za czerwiec: 15 x 28 = 420 zł

 

WPŁATY:

14.06.2022 - 165 zł wpłata moja (za maj)

06.07.2022 - 50 zł wpłata od agat21

09.2022 - 370 zł od AD - długu brak

 

Inne wpłaty:

06.07.2022 - 50 zł agat21 na moje konto, wydane na:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2022 o 21:44, agat21 napisał:

Kiciołek prześliczny, podrzuć konto, po wypłacie prześlę Ci jakiś maleńki grosik

Dziękuję ❤️

Dnia 26.06.2022 o 22:05, guccio napisał:

Znam historię z Twoich opowiadań.

Jak mogę to pomogę.

Wkrótce bazarek.

❤️

 

Może uda się żeby jutro przyjechał, organizuję wyjazd 2-3 kolejnych kotów i nie mogę przez nie spać

Link to comment
Share on other sites

To jest najbardziej miziasty kot świata. Poza tym chodzi za nogami jak pies. Nie jest nakolankowy, ale po co ma być, skoro i tak siedzi obok. Dużo gada 🙂 

Zamknęłam go na noc do kennela bo jednak nowy kot (nie był jeszcze w kocim pokoju) i trochę się bałam. Rano otwieram drzwi a tu sobie wyłażą 4 koty. Skrzypek-Houdini wyszedł z zamkniętej klatki i do tego bardzo przyjaźnie cała gromadka się zachowała. 

Martwi mnie jego mały apetyt, był wręcz żarłoczny przed wyjazdem, a teraz je ledwo ledwo. Kupa była i siku też. Wszystko inne jest w porządku, 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.06.2022 o 12:54, sue napisał:

To jest najbardziej miziasty kot świata. Poza tym chodzi za nogami jak pies. Nie jest nakolankowy, ale po co ma być, skoro i tak siedzi obok. Dużo gada 🙂 

Zamknęłam go na noc do kennela bo jednak nowy kot (nie był jeszcze w kocim pokoju) i trochę się bałam. Rano otwieram drzwi a tu sobie wyłażą 4 koty. Skrzypek-Houdini wyszedł z zamkniętej klatki i do tego bardzo przyjaźnie cała gromadka się zachowała. 

Martwi mnie jego mały apetyt, był wręcz żarłoczny przed wyjazdem, a teraz je ledwo ledwo. Kupa była i siku też. Wszystko inne jest w porządku, 

Fajny ten Skrzypek🙂

Link to comment
Share on other sites

Podejrzanie dobrze się zachowują. Trochę gadania tylko, żadnych łapoczynów, no ale Skrzypek do każdego gada.

Niestety jak jest na pokoju leje po kątach mimo czterech kuwet. Nalał raz lub dwa bo było sporo. Nie ma kuwety wyłącznie dla siebie, bo Bójka i Arnika muszą w każdej pogrzebać, jak zostanie postawiona, albo i coś do niej zrobić. Robią to za każdym razem po wymianie żwirku. Maleństwu nie przeszkadza, może i Skrzypek po pewnym czasie się ogarnie. Ponieważ wyłazi z kenela, na noc pójdzie do innego pokoju, bo chcę zobaczyć jak z kuwetą i czy coś zje, bo

Nie ma też apetytu, zjadł w nocy garść suchej i pół saszetki felixa, Animondą wzgardził wczoraj i w nocy. Dzisiaj wymiotował ze dwa razy i wywalił w ten sposób wielki kłąb sierści. Może po tym mu ulży, zjadł znów troszeczkę suchej. Wczoraj miał spory i twardy brzuszek (wzdęcie? ale bez gazów), po nocy już go nie było, dzisiaj w ogóle chudziutki. 

Może ten brak apetytu jest też związany z upałem, w kocim pokoju jest najchłodniej, bo "tylko" 26 stopni. Dopiero teraz na zewnątrz trochę spadło i mogłam przewietrzyć, ale efekty mizerne. A jeszcze tydzień albo i dłużej tak będzie... 

Link to comment
Share on other sites

Trochę suchej i mokrej zniknęło z miseczki, wodę też wypił, kuweta pusta 😄 później poszukam czy gdzieś indziej nie zrobił. No gorąco jest. Nie tylko on się męczy, wszystkie koty leżą jak zjedzone i wyplute, wychodzące troszkę lepiej bo w zieleni. Meldują się na posiłki i dalej w krzaki. Aktywność wraca ok. 22. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.06.2022 o 11:06, sue napisał:

Trochę suchej i mokrej zniknęło z miseczki, wodę też wypił, kuweta pusta 😄 później poszukam czy gdzieś indziej nie zrobił. No gorąco jest. Nie tylko on się męczy, wszystkie koty leżą jak zjedzone i wyplute, wychodzące troszkę lepiej bo w zieleni. Meldują się na posiłki i dalej w krzaki. Aktywność wraca ok. 22. 

Moje tak samo,szczególnie Czarek.Caly dzień śpi a w nocy łazi po mnie.

 

Link to comment
Share on other sites

Skrzypek wlazł w stado jakby zawsze do niego należał. Razem z Maleństwem leżakują na niewielkim stoliku. Próbowałam izolować, ale niestety nie tylko wyszedł z kenela, ale też otworzył sobie drzwi i zostawienie go w innym pokoju nie udało się 🙂

Apetyt trochę jest ale dziś znów zwymiotował kupą włosów taką zbitą, bardzo mu sierść wyłazi, wyczesuję ale mnóstwo tego. 

Link to comment
Share on other sites

Skrzypek w porządku, chociaż. Gubi sporo sierści, ma już przerzedzone na karku i koło uszu. Drapie się w uszy chociaż wizualnie wyglądają na czyste. Pije wodę i sporo sika, może dlatego że jest dość ciepło i jedzą głównie suchą. Nie są to jakieś wielkie ilości, 4 koty a miseczka wody (taka z margaryny) jest wypita w 3/4 wieczorem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...