Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu, wszystkie mają domy, Benek po 3 latach ma Rodzinę. Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

9 godzin temu, ewu napisał:

Kupiłam dla chłopaczka karmę

BRIT CARE Puppy All Breed Lamb & Rice 3kg BRIT CARE Puppy All Breed Lamb & Rice 3kg
  • Waga: 3000
   
Dolina Noteci PREMIUM Junior MIX Smaków 18x300g Dolina Noteci PREMIUM Junior MIX Smaków 18x300g
Składowe zestawu:
  • Dolina Noteci PREMIUM Junior bogata w serca wołowe 300g ( Smak : Serca wołowe )
  • Dolina Noteci PREMIUM Junior bogata w jagnięcinę 300g ( Smak : Jagnięcina )
  • Dolina Noteci PREMIUM Junior bogata w wątróbkę z królika 300g ( Smak : Wątróbka z królika )

Ewu kochana, wiesz może ile wyszedł transport u anecik? Nie chcę zalegać, przesłałabym. :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyśka) napisał:

U Majlo wszystko dobrze. Bawi się, apetyt my dopisuje. Cieszę się, że dobrze zniósł przeprowadzkę na swoje. :) Teraz pora na jego braci, coraz chłodniej, a oni w kojcu :(.

Mam je cały czas z tyłu głowy.. ale nie mam na razie pomysłu co z nimi zrobić :(( Mam nadzieję, że żarełko dla nich doszło w zeszłym tygodniu, że przynajmniej pojadły sobie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, agat21 napisał:

Mam je cały czas z tyłu głowy.. ale nie mam na razie pomysłu co z nimi zrobić :(( Mam nadzieję, że żarełko dla nich doszło w zeszłym tygodniu, że przynajmniej pojadły sobie.

 Jeżeli to puszki i to niezły zapasik to doszło :) Marta zachodziła w głowę od kogo, dziękuję:) Jesteś Aniołem Stróżem biłgorajczaków :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyśka) napisał:

 Jeżeli to puszki i to niezły zapasik to doszło :) Marta zachodziła w głowę od kogo, dziękuję:) Jesteś Aniołem Stróżem biłgorajczaków :)

Marta biedna jest mocno zalatana, pisałam jej, że wysyłam, ale w tym całym tyglu mogła zapomnieć.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tyśka) napisał:

Rudy kocurek był dzisiaj na kontroli w Tomaszowie, do zapłaty jest 410zł, a nadal nie ma diagnozy... DT wiezie kocurka do Zamościa do Royal Wetu. Oby tam pomogli... Dzisiaj wyniki krwi gorsze od poprzednich. 

To za co oni biorą kasę, jeśli nie potrafią postawić diagnozy????? 

Biedny kocurek tyle czasu bez właściwego leczenia  700521903_pacz2.gif.bdfa2bb218e844855e73e82e64dbd3e0.gif

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Rudy kocurek był dzisiaj na kontroli w Tomaszowie, do zapłaty jest 410zł, a nadal nie ma diagnozy... DT wiezie kocurka do Zamościa do Royal Wetu. Oby tam pomogli... Dzisiaj wyniki krwi gorsze od poprzednich. 

Wierzę, że w Royal Vecie diagnozę postawią. Cieszę się, że dziś tam kocurek pojedzie. Boję się, że do tej pory był leczony "na ślepo". Musi zostać gruntownie przebadany.

Link to comment
Share on other sites

Rudy koteczek był wczoraj w Royal Vecie. Stwierdzili kaliciwirozę oraz na prześwietleniu rtg wyszło podejrzenie urazu kręgów th 11-12 😞 I potworne zapchlenie. Dostał lek, chyba na tę kaliciwirozę, ale na razie nie wiem nic więcej. Cieszę się, że go prześwietlili wreszcie. To dlatego pewnie biedak płakał przy wypróżnianiu się - przez te uszkodzone kręgi 😞

Link to comment
Share on other sites

Czy to aby właściwa diagnoza? Wg wypowiedzi weterynarza

kaliciwirozie. Jest to schorzenie, które wywołuje zmiany w górnych drogach oddechowych, atakuje też błony śluzowe (zwłaszcza jamy ustnej oraz nosa i gardła). Co ciekawe, nie tylko koty domowe mogą być dotknięte tą jednostką chorobową – wrażliwe są wszystkie kotowate. W miejscach największego obrzęku, dochodzi do wypadania sierści, na skórze chorego zwierzęcia pojawiają się rany i owrzodzenia.

Dochodzi do całkowitego zahamowania apetytu.

Zwierzę zaczyna cierpieć z powodu niewydolności wątroby i żółtaczki, a także krwistej, płynnej biegunki. Śmierć następuje w ciągu 7-10 dni od zauważenia pierwszych objawów.

U tego kociaka objawy choroby zauważone zostały chyba wcześniej niż 7 dni.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, agat21 napisał:

Rudy koteczek był wczoraj w Royal Vecie. Stwierdzili kaliciwirozę oraz na prześwietleniu rtg wyszło podejrzenie urazu kręgów th 11-12 😞 I potworne zapchlenie. Dostał lek, chyba na tę kaliciwirozę, ale na razie nie wiem nic więcej. Cieszę się, że go prześwietlili wreszcie. To dlatego pewnie biedak płakał przy wypróżnianiu się - przez te uszkodzone kręgi 😞

Karta informacyjna z wizyty:

received_247378910737464.jpeg.c2c5b38fcd192925bab09ca1f36e259c.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 11:29, Tyśka) napisał:

A może nowy kotek z przytuliska Finki przyniósł? Albo nie było dorosłych pcheł? Ciężko tutaj odpowiedzieć na to pytanie. Ważne, że już wiemy więcej.

To ten maluszek jest w przytulisku, a nie w DT?

Sory dotarło do mnie, że chyba w DT.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

To ten maluszek jest w przytulisku, a nie w DT?

Sory dotarło do mnie, że chyba w DT.

Nie, jest w DT, ale w weekend do dt trafił kociak dymny z przytuliska. 

 

Rudasek wcześniej nie miał pcheł. To musiało się zadziała gdzieś teraz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...