Jump to content
Dogomania

Psi świat kręci się wokół człowieka, dlatego porzucony Dino i osierocona Sali potrzebują naszej pomocy, oboje cierpią w samotności. Dino i Sali już u Jagny:) Dino zamieszkał w Tychach, a Sali w Krakowie:)


Recommended Posts

18 godzin temu, Tyśka) napisał:

A jak się miewa bohaterka wątku? Udało się trochę ją uspokoić, obserwujesz jakieś zmiany, Jaaga?

Jutro skrobnę jej pierwsze ogłoszenie, próbne :)

Miewa się dobrze, ale temperament jaki miała, taki jest. Na szczeście dzieki za każdym razem wystawianej dłoni, juz jednak oduczyła się skakania po ludziach jak ping pong. Od początku ma słabość do Dina, ale czasem jest za brutalna  w zabawie i trzeba interweniować. Kolezanka, która była u mnie powiedziała, że dla niej wygląda jak border Collie i ma taki temperament. Bardzo jej się podobała. Czyli nie tylko ja mam takie wrażenia. Myslę wiec, że warto w taki sposób ją ogłaszac, bo osoby zainteresowane tą rasą wiedzą, jaki te psy mają temperament i nie oczekują psa leniwca. Najgorszą jej cecha sa próby wydostania się przez okno. Nie można przy niej otwierać normalnie, tylko górą uchylnie. To bardzo wazne, gdyby miała zamieszkac wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam domową sesję, ale wyszło tylko kilka zdjęć, bo Sali trudno ogarnać w bezruchu. Niestety, ggogle zlikwidowały picasę, z której korzystałam 15 lat i nie bardzo radze sobie z innymi programami. Nie potrafię tu wstawić fotek. Przesłałam więc album Toli na maila i wstawi je wieczorem. Przeglądnęłam inne programy do obróbki i zmniejszania zdjeć, ale nie znalazłam podobnego do picasy, a uczenie się obsługi kolejnego kosztuje sporo czasu i nerwów. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyśka) napisał:

Pięknie dziękuję, oby Wrocław okazał się szczęśliwy i dla Sali kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0132.gif

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Zrobiłam domową sesję, ale wyszło tylko kilka zdjęć, bo Sali trudno ogarnać w bezruchu. Niestety, ggogle zlikwidowały picasę, z której korzystałam 15 lat i nie bardzo radze sobie z innymi programami. Nie potrafię tu wstawić fotek. Przesłałam więc album Toli na maila i wstawi je wieczorem. Przeglądnęłam inne programy do obróbki i zmniejszania zdjeć, ale nie znalazłam podobnego do picasy, a uczenie się obsługi kolejnego kosztuje sporo czasu i nerwów. 

Program, który CI podesłałam  jest  bardziej prosty, dasz radę;)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tola napisał:

Pięknie dziękuję, oby Wrocław okazał się szczęśliwy i dla Sali kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0132.gif

Program, który CI podesłałam  jest  bardziej prosty, dasz radę;)

Własnie nie dałam. Jest całkiem inny, niż Picasa. Najpierw go pobrałam, potem też spolszczenie. Poślęczałam nad nim. To co chciałam zaznaczyć, żeby zostało, to wycięło się. Nie znalazłam retuszu, tylko jakies pędzelki i przeniesienie malutkiego fragmentu tła. Zdenerwowałam się, pędzelkiem napisałam na zdjęciu brzydkie słowo 😉 i usunęłam program z komputera.

 
 
Link to comment
Share on other sites

40 min. temu skończyła się wizyta PA w Tychach - Dino ma dom taniec-emotikon-ruchomy-obrazek-0055.gif

Bardzo dziękuję Iwonie i malti, że zgodziły się podjechać do rodziny i że po raz kolejny mogłam liczyć na pomockwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0132.gif

 

Dino zamieszka w bloku u rodziny z dwójką dzieci (12 i 14 lat), to będzie ich pierwszy pies, chociaż w domu rodzinnym p. Ewy były zwierzaki. Pani Ewa jest nauczycielem, będzie więc jeszcze czas na całodniowy wspólny pobyt.

Rodzina już dawno wymarzyła sobie właśnie takiego psa i w poszukiwaniach była konsekwentna:). Czekają z utęsknieniem na nowego członka rodziny, są przygotowani, wszystko zakupione.

Pani Ewa powiedziała dzisiaj, że zasypie mnie zdjęciami szczęśliwego Dino:)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Jaaga napisał:

Własnie nie dałam. Jest całkiem inny, niż Picasa. Najpierw go pobrałam, potem też spolszczenie. Poślęczałam nad nim. To co chciałam zaznaczyć, żeby zostało, to wycięło się. Nie znalazłam retuszu, tylko jakies pędzelki i przeniesienie malutkiego fragmentu tła. Zdenerwowałam się, pędzelkiem napisałam na zdjęciu brzydkie słowo 😉 i usunęłam program z komputera.

 
 

Picasa jest bardziej profesjonalny, ale to na pewno kwestia przyzwyczajenia;   ja teraz tez miałabym  problem z przekwalifikowaniem się ze swojego na Picasa

Link to comment
Share on other sites

Parę dni temu w sprawie adopcji Sali zadzwoniła rodzina z okolic Łodzi. Państwo wypełnili ankietę, na razie rozmawiamy,  zastanawiają się też nad odwiedzinami u suczki. Jak będzie coś więcej wiadomo damy znać - albo ja albo Jaaga. Na razie wciąż potrzebne kciuki za oba psy. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Jaaga napisał:

Jutro rodzina przyjezdza poznać Sali, a Dino pojedzie w czwartek lub piątek do domu. 

 

12 minut temu, Tyśka) napisał:

To dzieje się!!! Kciuki zaciskam jeszcze mcniej 🙂

Trzymajmy kciuki, niech domek dla Sali okaże się równie odpowiedzialny, jak ten Dinusia.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...