Jump to content
Dogomania

Tuptuś umarł 25.09.22. Mały, stary, ślepy, porzucony Tuptuś w BDT.


Moli@

Recommended Posts

Dnia 24.03.2022 o 19:35, Moli@ napisał:

Tak, do fundacji

Za leki nie mamy zniżki to czasami płacę od razu gotówką..., dziś robiłam większe zakupy i nie byłam pewna czy wyrobię się z kasą..., dlatego wzięłam na fundację ( na przelew)

Ok. Jutro pójdzie przelew 

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dziś psiakom, między innymi, amarantus z miodem..., psy dostały na kolację

Hihihi Tuptuś (łasuch) wciągnął porcję błyskawicznie...a jak miski pilnował ,) Zjadł i pędem poleciał wyjadać do Szagusia.

Mogłam sobie gadać..., odsunęłam to warknął do mnie - biedny dziadunio ,) Za fraki wyniosłam z kuchni. 

Słodkie to pyszne 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2022 o 19:43, Moli@ napisał:

Kupiłam dziś psiakom, między innymi, amarantus z miodem..., psy dostały na kolację

Hihihi Tuptuś (łasuch) wciągnął porcję błyskawicznie...a jak miski pilnował ,) Zjadł i pędem poleciał wyjadać do Szagusia.

Mogłam sobie gadać..., odsunęłam to warknął do mnie - biedny dziadunio ,) Za fraki wyniosłam z kuchni. 

Słodkie to pyszne 🙂

ciekawe :), czy ten amarantus to tylko przysmak czy ma wzmocnić ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2022 o 19:43, Moli@ napisał:

 odsunęłam to warknął do mnie - biedny dziadunio ,) Za fraki wyniosłam z kuchni. 

Biedaczysko, staruszkowi amarantusa żałować 🙂 

Bardzo się cieszę że Tuptula w formie, z apetytem i pełen życia -  na zdjęciach futerko jedwabiste, błyszczące... Piękniś 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 12:27, Aldrumka napisał:

ciekawe :), czy ten amarantus to tylko przysmak czy ma wzmocnić ?

"Amarantus ekspandowany (tzw. popping). Powstaje on w wyniku procesu ekspandowania, w którym nasiona amarantusa zostają poddane obróbce cieplnej i ciśnieniowej, a w rezultacie której stają się miękkie i znacznie lżejsze. Popping z amanarantusa wyglądem przypomina więc popcorn. Taki produkt jest od razu gotowy do spożycia i nie wymaga obróbki termicznej przed zjedzeniem. "

Amarantus - właściwości, wartości odżywcze, przepisy (medonet.pl)

Amarantus | Właściwości i wartości odżywcze | HELPA

Nasiona amarantusa zawierają też substancje (między innymi skwalen) o właściwościach przeciwutleniających, które pomagają zwalczać wolne rodniki i spowalniają procesy starzenia się organizmu. Amarantus to także naturalny antybiotyk, ma również udokumentowane działanie grzybobójcze"

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 12:50, limonka80 napisał:

Biedaczysko, staruszkowi amarantusa żałować 🙂 

Bardzo się cieszę że Tuptula w formie, z apetytem i pełen życia -  na zdjęciach futerko jedwabiste, błyszczące... Piękniś 🙂

Biedaczysko 😉

Przyzwyczaił się do nasionek ..., wciąga aż miło, nie muszę miseczki myć 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 14:19, Tyśka) napisał:

Moli@, i jak podajesz Amarantus? Mój staruszek powoli odchodzi... chciałabym jeszcze jakos go wspomóc,  chociaż wiem że nie zakle rzeczywistości...

Mieszam z mokrą karmą z puszki, można z gotowanym mięskiem czy białym serem - płaską łyżeczkę do herbaty amarantusa.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ojej... Ale napadało...

Moli@, czy masz doświadczenie z psiakami z chorą trzustką? U mojego staruszka zdiagnozowano wczoraj, do tego ma wątrobę w nienajlepszej kondycji i początki cukrzycy. Nie wiem czym najlepiej karmić. Wet zaproponował, aby jeden posiłek dziennie był mokrą karmą, drugi - suchą. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 10:42, Tyśka) napisał:

Ojej... Ale napadało...

Moli@, czy masz doświadczenie z psiakami z chorą trzustką? U mojego staruszka zdiagnozowano wczoraj, do tego ma wątrobę w nienajlepszej kondycji i początki cukrzycy. Nie wiem czym najlepiej karmić. Wet zaproponował, aby jeden posiłek dziennie był mokrą karmą, drugi - suchą. 

Kiedy trzustka choruje, czyli jaką stosować dietę - Psy.pl

dieta niskotłuszczowa i małe porcje np 3 x dz

Pankreatyna - tableta na około 30minut przed posiłkiem! - podajemy przez kilka miesięcy.

Nie mam dużego doświadczenia..., leczyłyśmy / wyleczyłyśmy  Łatkę (adoptowana z chorą trzustką)

Przy chorej trzustce, wątrobie - bardzo ważne - podawanie małych porcji ale częściej!!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 11:11, Moli@ napisał:

Kiedy trzustka choruje, czyli jaką stosować dietę - Psy.pl

dieta niskotłuszczowa i małe porcje np 3 x dz

Pankreatyna - tableta na około 30minut przed posiłkiem! - podajemy przez kilka miesięcy.

Nie mam dużego doświadczenia..., leczyłyśmy / wyleczyłyśmy  Łatkę (adoptowana z chorą trzustką)

 

Dziękuję. Czyli wiele nie zmieniamy. Leki dostał, choć wet powiedział  że cudow nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 11:19, Tyśka) napisał:

Dziękuję. Czyli wiele nie zmieniamy. Leki dostał, choć wet powiedział  że cudow nie będzie...

Tysiu, u starszego psa trudno oczekiwać cudu..., ale da się podreperować. 

Pankreatyna czy Kreon..., nie wiem czy dostaje ale działają...tylko naprawdę ważne jest kiedy podajemy. Nie w trakcie czy po jedzeniu ale właśnie przed...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 11:27, Moli@ napisał:

Tysiu, u starszego psa trudno oczekiwać cudu..., ale da się podreperować. 

Pankreatyna czy Kreon..., nie wiem czy dostaje ale działają...tylko naprawdę ważne jest kiedy podajemy. Nie w trakcie czy po jedzeniu ale właśnie przed...

Tak. Ma przypisany Kreon. Przekaże rodzicom. U niego podawanie leków to walka niestety, ale mam nadzieję że dadzą radę. Dziękuję, że piszesz o porze podawania, bo wet nie wspomniał (albo rodzice nie zakodowali sobie), że lek musi być poddany 30min przed posiłkiem. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...