Jump to content
Dogomania

DANGO , po japońsku cukierek w DT u koleżanki pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

Rozmawiałam z pańcią Dango .

Ogólnie jest dobrze , jest grzeczny , podchodzi na zawołanie. Już nie boi się pańcia. Z Lilo mają dobre relacje , mimo że Lilo jest zazdrosny .

Biegają po ogródku i Dango nauczył się od Lilo szczekania pod drzwiami, gdy chce wejść do domu.

Dango zgryzł swoje kartonowe legowisko do końca i oba psy dostaną plastikowe legowiska.

Jedynym problemem jest to , że Dango potrafi zrobić kupę na kanapę i podlać głośnik.  Pani ma kupić płyn do odstraszania i wstępnie jest umówiona z koleżanką szkoleniowcem.

Pani podsumowała, że są bardzo zadowoleni z Dango, że jest kochany.

Wygląda na to , że możemy z koleżanką spać spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 7.03.2021 o 12:11, Poker napisał:

Rozmawiałam z pańcią Dango .

Ogólnie jest dobrze , jest grzeczny , podchodzi na zawołanie. Już nie boi się pańcia. Z Lilo mają dobre relacje , mimo że Lilo jest zazdrosny .

Biegają po ogródku i Dango nauczył się od Lilo szczekania pod drzwiami, gdy chce wejść do domu.

Dango zgryzł swoje kartonowe legowisko do końca i oba psy dostaną plastikowe legowiska.

Jedynym problemem jest to , że Dango potrafi zrobić kupę na kanapę i podlać głośnik.  Pani ma kupić płyn do odstraszania i wstępnie jest umówiona z koleżanką szkoleniowcem.

Pani podsumowała, że są bardzo zadowoleni z Dango, że jest kochany.

Wygląda na to , że możemy z koleżanką spać spokojnie.

Wspaniale:) Swoją drogą kupy na kanapie ostatnio w modzie:)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Rozmawiałam z pańcią Dango.

Ma jeszcze swoje lęki. Z Lilo dogadują się bardzo dobrze. Mają 2 posłania, ale śpią razem. Na podwórku biegają razem. Je dobrze, koo dobre.

No ale jest problem. Nadal wali koo na kanapę w salonie i czasem siura na nią. Już 2 razy kanapa była czyszczona Karcherem.

Dango śpi na dole i robi to w nocy , a czasem nawet po spacerze w dzień.

Poradziłam , żeby postawili na kanapę krzesła , to wtedy jakimś cudem nasiurał na oparcie. Przelazł między krzesłami.

Na razie zaproponowałam ,żeby na noc zakrywali kanapę folią malarską.

W sypialni nie chce z nimi spać , kręci się w nocy, chodzi po pokoju i budzi panią.

Mieli zachęcić go do spania w pokoju z synem.

Zadzwonię w tym tygodniu i się dowiem czy coś zadziałało.

Są umówieni z behawiorystką, ale terminy były na maj.

Dango u koleżanki w DT też nakupał kilka razy  na kanapę, ale położyła krzesła na niej. A potem , po kastracji nosił abażu i całkiem oduczył się.

Link to comment
Share on other sites

Podobne problemy były i poprzednio. Mocz zbadany?

Kwestia karmienia - co dostaje, suche czy domowe, po suchym psy częściej muszą robić kupę. Pozostawianie psa w domowej klatce, kiedy nie jest pod kontrolą, wchodzi w grę? Metoda pępowiny, czyli smycz przypięta do psa i do pada człowieka, pilnowanie non stop przez dwa dni, wyprowadzanie przy każdym niepokoju. Nauka pozostawania we wskazanym miejscu - konieczna. Gdzie śpi drugi pies, to jest istotne. Czy drugi pies jest wycięty? Czy nie jest to znaczenie "konkurencyjne", skoro w domu są dwa samce? To wszystko trzeba by wiedzieć, żeby coś zasugerować - za mało informacji.

Link to comment
Share on other sites

Lilo jest kastrowany.

Może niejasno napisałam. On nie popuszcza po domu. Wyłącznie kupa i czasem siura tylko  na kanapę.

Muszę spytać gdzie śpi Lilo.

Pani na próbę przypięła go na noc  na smyczy do nogi stołu, tak żeby miał dostęp do wody i legowiska.  Zachował czystość. Ta kanapa tak go nęci.

A, jeszcze poradziłam żeby kilka razy położyła na kanapie smakole.

Wieczorami on  chętnie leży na tej kanapie obok pańci ,a z drugiej strony Lilo.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Wieczorami on  chętnie leży na tej kanapie obok pańci ,a z drugiej strony Lilo.

No to być może w ten sposób zaznacza swoje prawo do kanapy - "moje na wierzchu" - to może być komunikat dla Lilo. Mam jeszcze jedną sugestię, u znajomych podziałało, na pewno nie zaszkodzi. Proponuję włożyć stare prześcieradło do legowiska Dango na noc, czy dwie noce. A potem położyć to prześcieradło na kanapie. Pies nie miałby potrzeby znaczenia własnego zapachu, gdyby było go więcej i na całej kanapie. Napisz, czy poskutkowało, proszę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...