Jump to content
Dogomania

Pies że schroniska a śmietnik


Leoshirei

Recommended Posts

Witam wszystkich, jakiś miesiąc temu wziąłem z narzeczoną 2-letniego psa że schroniska. Po przeprowadzce byliśmy zmuszeni ustawić śmietnik w rogu kuchni do którego wszyscy, włącznie z psem mają swobodny dostęp. Za każdym razem, kiedy są w nim jakieś śmieci a piesek zostaje sam na jakiś czas, po powrocie zastajemy śmietnik przewrócony i śmieci na podłodze, jeśli było jakieś jedzenie to albo go już nie ma, albo pogryzione. Żadnych innych rzeczy nie je, nie gryzie (poza zabawkami wiadomo :)) zawsze ma świeżą wodę i pełną miche karmy, jednak je jak mu pasuje. Nie wyjadą wszystkiego od razu.

Jak możemy oduczyć go grzebania w śmietniku? 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Leoshirei napisał:

Witam wszystkich, jakiś miesiąc temu wziąłem z narzeczoną 2-letniego psa że schroniska. Po przeprowadzce byliśmy zmuszeni ustawić śmietnik w rogu kuchni do którego wszyscy, włącznie z psem mają swobodny dostęp. Za każdym razem, kiedy są w nim jakieś śmieci a piesek zostaje sam na jakiś czas, po powrocie zastajemy śmietnik przewrócony i śmieci na podłodze, jeśli było jakieś jedzenie to albo go już nie ma, albo pogryzione. Żadnych innych rzeczy nie je, nie gryzie (poza zabawkami wiadomo :)) zawsze ma świeżą wodę i pełną miche karmy, jednak je jak mu pasuje. Nie wyjadą wszystkiego od razu.

Jak możemy oduczyć go grzebania w śmietniku? 

zamykać wiadro (z przykrywka w łazience),np. - tam gdzie pies nie ma dostępu,to na poczatek.Resztę przegadać ze szkoleniowcem.Schoniskowiec może zjeść wszystko,włącznie ze smietnikiem ;)....Głodował i jadł odpadki.(np.przed schronem).

Poza tym - pies nie może mieć nieograniczonego dostępu do miski!Podajesz mu jedzenie 2 razy dziennie o tej samej porze i w ilości,która jest podana przez producenta karmy.Napełniona wiecznie miska to b.poważny błąd- zarówno wychowawczy jak i zdrowotny.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

a ja jeszcze dopowiem, interesuje go śmietnik, bo tam jest to, czego nie ma "na co dzień" (w sensie nie ma bezpośredniego i ciągłego dostępu jak w przypadku pełnej przez cały dzień miski).  I tak jak napisała bou, zlikwidować miskę (podawać mu jedzenie o określonych porach. Zje - dobrze, nie zje - zabrać miskę i dać np. wieczorem) żeby nie miał dowolnego do niej dostępu. A kosz na śmieci umieścić w miejscu niedostępnym dla psiaka

Link to comment
Share on other sites

Na schowanie śmietnika sam wpadłem, a liczyłem na jakieś rady czy można go od uczyć czy coś. 

Dlaczego nie może mieć miski 24/7? Pierwsze słyszę ze nie powinien. Tzn nie raz słyszałem że nie powinien jeśli wszystko zjada cały czas i tyje itd. Ale jak je jak jest głodny to nie wiedziałem. 

Link to comment
Share on other sites

Z dwóch powodów - po pierwsze,  jeśli miska jest cały czas dostępna, to nie Ty go karmisz, ale miska. Niektóre psy po jakimś czasie mogą zacząć bronić tej miski także przed właścicielem. Trudniej takiego psa nauczyć omijania odpadków na spacerze.  Po drugie, i najważniejsze - pies powinien być lekko głodny, gdy dostaje jedzenie. Jeśli nie zje od razu, to już wiesz, że coś mu dolega. Takiej informacji nie masz, jeśli pies podjada cały dzień. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Leoshirei napisał:

Dlaczego nie może mieć miski 24/7?

Masz poniżej sporo linków,pod którymi znajdziesz informacje,

dlaczego nie można psu zostawiać cały czas pełnej miski.

Tak poza tym - jedzenie to dla psa pewien rytuał,Ty - jego opiekun karmisz go,to stwarza więź...z miska pies takiej więzi nie stworzy.Po drugie - bardzo łatwo jest przeciążyć układ pokarmowy,co grozi m.inn skrętem żołądka.Każdy pies powinien odpocząć najmniej pół godziny przed i po jedzeniu,a przy nienormowanym dostępie do miski nie jest to możliwe.

https://www.google.com/search?source=hp&ei=yDVNX9amK-uflwS8_4WYCw&q=dlaczego+pies+nie+moze+mieć+cały+czas+pełnej+miski&oq=dlaczego+pies+nie+moze+mieć+cały+czas+pełnej+miski&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzoFCAAQsQM6CAgAELEDEIMBOgIIADoFCC4QsQM6AgguOggIIRAWEB0QHjoGCAAQFhAeOgUIIRCgAToHCCEQChCgAVDYCFj9hAFg-YcBaAJwAHgAgAGSAYgB4ymSAQUyNS4yN5gBAKABAaoBB2d3cy13aXo&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjWqreP_sXrAhXrz4UKHbx_AbMQ4dUDCAc&uact=5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...