Jump to content
Dogomania

Centrum Psa Orońskiego- bezdomniaki w Punkcie Przetrzymań w Orońsku


Recommended Posts

Dnia 1.11.2021 o 08:56, aagataa8 napisał:

Ja ich nazwałam Neptun i Jowisz😉 Neptun to z jaśniejszą sierścią. Ale może być Diego i Amik

Jeśli dałaś ogłoszenie też na OLX, to lepiej zmienić imiona, żeby nie usunęli ogłoszenia.  Tam nie wolno dawać dwóch ogłoszeń dla jednego „obiektu”.
Chyba zrobię osobne ogłoszenia dla każdego szczeniaczka, żeby można było zamieścić więcej zdjęć. Są śliczne. Gdybym dała jedno ogłoszenie dla obu chłopaczków, to mieliby tylko po 4 zdjęcia, a tak to będą mieli po 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2021 o 09:02, elik napisał:

Jeśli dałaś ogłoszenie też na OLX, to lepiej zmienić imiona, żeby nie usunęli ogłoszenia.  Tam nie wolno dawać dwóch ogłoszeń dla jednego „obiektu”.
Chyba zrobię osobne ogłoszenia dla każdego szczeniaczka, żeby można było zamieścić więcej zdjęć. Są śliczne. Gdybym dała jedno ogłoszenie dla obu chłopaczków, to mieliby tylko po 4 zdjęcia, a tak to będą mieli po 8.

 

Tak dawałam ogłoszenia na olx, ale zbiorowe dla nich wszystkich, bez imion.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz zrobiłam ogłoszenia. Dzisiejszy dzień ma swoje priorytety. Nie wiem czemu pojawiło się tylko jedno ogłoszenie, a w dodatku to, które napisałam jako drugie.

Ma już

  • 30 wyświetleń
  •   2  obserwujących

Być może to drugie czeka na akceptację.  Jak do jutra się nie pojawi to dam ponownie.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2021 o 19:47, elik napisał:

Dopiero teraz zrobiłam ogłoszenia. Dzisiejszy dzień ma swoje priorytety. Nie wiem czemu pojawiło się tylko jedno ogłoszenie, a w dodatku to, które napisałam jako drugie.

Ma już

  • 30 wyświetleń
  •   2  obserwujących

Być może to drugie czeka na akceptację.  Jak do jutra się nie pojawi to dam ponownie.

Dziękuję pięknie 🥰😘

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.11.2021 o 18:38, aagataa8 napisał:

Na chwilę obecną cisza🥺 

Dziwne, bo psiaki mają śliczne zdjęcia i na szczeniaki zazwyczaj jest duży popyt. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać. Można ewentualnie, a i przydałoby się, wyróżnić te ogłoszenia. Będą bardziej widzialne,.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj odeszła Jagienka, starsza sunia🥺 Trafiła do nas z guzami na listwie mlecznej, ropomacicza brak.

Jutro miał być robiony RTG płuc by wykluczyć ewentualne przerzuty... Nie zdążyliśmy 🥺

Dzisiaj zastaliśmy ja w ataku padaczkowym, z wysoką gorączką.

Na cito do lecznicy, tam kroplówki, zastrzyki, które drgawek nie zlikwidowały.

Dodatkowo glukoza poza skalą, po podaniu insuliny spadła do 560😢

Nic więcej zrobić nie mogliśmy, podjęliśmy decyzję o eutanazji 🥺

Biegaj szczęśliwa za TM, tam nie ma bólu 😭🌈

PSX_20211107_174313.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2021 o 22:34, agat21 napisał:

Ten tydzień był pewnie ważniejszy niż kilka lat. 😕 Świat jest niesprawiedliwy..

Niestety, nikt nie mówił że będzie łatwo 🥺 Jedynie pociesza mnie fakt, że nie odeszła sama wśród całej tej "schroniskowej" rzeczywistości....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2021 o 22:37, aagataa8 napisał:

Niestety bądź stety natura nie znosi próżni i na miejsce Jagny trafiła nowa sunia🥺 Przyjazna, tyle że na chwilę obecną mocno zdezorientowana...

received_4655079177914493.jpeg

received_627987618565839.jpeg

Ona wygląda na czyjąś. Sprawdźcie chip i poszukajcie właścicieli. Kojarzy mi się z łajką albo husky, a to uciekiniery. Zrobienie dla nich 100km w dzień to pestka 😉

Jagienki mocno żal, ale najważniejsze że mogliście jej pomóc odejść... że nie odchodziła sama. Przytulam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2021 o 22:39, agat21 napisał:

Wygląda na bardzo "domną". Zadbana i chyba dobrze odkarmiona. 😮

Zadbana jest i aż za dobrze odkarmiona.

Dnia 9.11.2021 o 06:24, Tyśka) napisał:

Ona wygląda na czyjąś. Sprawdźcie chip i poszukajcie właścicieli. Kojarzy mi się z łajką albo husky, a to uciekiniery. Zrobienie dla nich 100km w dzień to pestka 😉

Jagienki mocno żal, ale najważniejsze że mogliście jej pomóc odejść... że nie odchodziła sama. Przytulam.

Dzisiaj sprawdzimy chipa, zrobimy może lepsze zdjęcia i porozsylamy na grupach poszukiwawczych 😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2021 o 06:24, Tyśka) napisał:

Ona wygląda na czyjąś. Sprawdźcie chip i poszukajcie właścicieli. Kojarzy mi się z łajką albo husky, a to uciekiniery. Zrobienie dla nich 100km w dzień to pestka 😉

Jagienki mocno żal, ale najważniejsze że mogliście jej pomóc odejść... że nie odchodziła sama. Przytulam.

Sprawdzono, chipa brak🥺 odzewu na necie zero😢

Link to comment
Share on other sites

Historia z wczoraj, będzie trochę długo...

Napisała do mnie znajoma, znalazła yorka przy drodze, zabrała go do siebie. Prosi o pomoc w znalezieniu właściciela. Powrzucalam na grupy, podjadę- sprawdzę czy nie ma chipa... Podjechałam, chip jest!

Wrzucam nr do wyszukiwarki safe-animal, wyszukało: pies Lucky, 8 lat itd, jest nr telefonu i miasto Chorzów. Dzwonię, odzywa się kobieta. Przedstawiam się, pytam czy nie zaginął jej piesek o imieniu Lucky... Cisza w słuchawce, po chwili pytanie:

-A to po chipie Pani doszła?

-Tak, Lucky jest zachipowany 

Znów cisza...

Zaczyna się tłumaczyć, że ona mieszka na Śląsku, piesek jest u rodziców, tu w gminie Orońsko. Ona zaraz zadzwoni do taty.

Za chwilę oddzwania, że tata otworzył bramę, piesek uciekł... (No cóż, nieodpowiedzialnie, ale zdarza się...) Tata zaraz przyjedzie, podałam adres, nr telefonu tej znajomej, ok- mogę jechać do domu...

Mija godzina, dzwoni znajoma, że ludzie byli przyjechali... Córka mieszka na Śląsku, tam Lucky był, ale córka kupiła nowego pieska, a im przywiozła 8-letniego yorka🥺

A w sumie to oni go też nie chcą i czy piesek może zostać u tej znajomej?🤬

Anka przygarnęła, bo i co miała zrobić?

Tylko teraz mi podpowiedzcie, bo ludzie nie zostawili nic: ani książeczki ani nic innego...

Muszę zadzwonić do babsztyla i niech wysyła książeczkę i zrzeczenie (żeby potem nie było akcji, że dziewczyna im psa ukradła)...

Tylko co w przypadku, jeśli nie będzie chciała oddać książeczki? Policja, TOZ? Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, a Ania tym bardziej nie w temacie, muszę jej pomóc...

 

 

 

 

received_1029523570947545.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 12:03, agat21 napisał:

Jeśli się nie zrzeknie psa i nie da książeczki można postraszyć zgłoszeniem na policję o porzuceniu psa. 

Skąd się biorą takie kreatury? Kto je wychowuje? 😔

Agatko, z pokolenia na pokolenie przechodzi jak widać 🥺

Dzwoniłam, baba chciała przywieźć jak będzie u rodziców po Nowym Roku 🤬

Powiedziałam stanowczo, że ma dwa tygodnie na nadesłanie listem poleconym...

Po dwóch tygodniach pojedziemy najwyżej na policję zgłosić fakt...

Czy policja może wystąpić do safe-animal o dokładne dane właściciela? Bo ja widzę tylko ten nr telefonu...

Ps. Zastanawiam się czy gdzieś tego nie zgłosić... Drugi psiak może skończyć tak samo jak będzie śmiał się zestarzeć🥺

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...