Jump to content
Dogomania

Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS


Moli@

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 minuty temu, Anula napisał:

To taką smycz trzeba kupić jeżeli jest sprawdzona.

Fajnie :)

Za chwilę kupimy... smycz taśmową. Sprawdzona..., przetestowana na spacerach. Morisek poleca ,)

Wózeczek chyba dojedzie do nas  poniedziałek / wtorek (27 / 28.01)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Anula napisał:

Jedynie obroża ozdobna tylko do zawieszenia adresatki,natomiast porządne szelki może szersze do zapinania smyczy,linki.

https://allegro.pl/oferta/obroza-skorzana-4-kolory-grawer-rozm-50-63cm-8097652871

może taką ? ...tylko wybrać kolor

skórzana z podszytym filcem zapinana na klamerkę z wygrawerowanym imieniem i numerem telefonu

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, rozi napisał:

Mówiło się zawsze, że filc niszczy sierść, ale może teraz jest jakiś inny filc.

Choleracia..., myślałam że filc zabezpieczy przed wżynaniem się w skórę przy pociągnięciu / naprężeniu smyczy

Może z materiału? poszukać zapinaną na klamerkę

Z obrożami u nas krucho...z dobrym zapięciem nie mamy. Nosi z wykopalisk bardzo spracusianą

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Moli@ napisał:

Śliczna jest :)

Poczytaj, co tam piszą o konstrukcji. Inni niech też obejrzą i poczytają i pomogą w decyzji. Mnie się wydaje, że jest świetna.

Oczywiście można znaleźć dobrą szeroką tańszą, np. Trixie robi szerokie skórzane, bez filcu, cena około 50zł chyba, czyli o 20 mniej.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Aska7 napisał:

Ja jestem fanką Rogza. One też najtańsze nie są. No i nie jestem fanką szerokich. Przerabiałam na kaukazach i jakoś mi nie pasowały : (

Niewygodnie chwytać za grubą szeroką obrożę :( Są ładne, bajeranckie ale jak dla mnie mało praktyczne

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, rozi napisał:

To może Rogza? Dałam fajną nówkę Iwonce na bazarek albo na spacery na Paluchu, mogłaby wysłać (zwrot kosztów poczty), ale ona półzacisk. Asia, Molly, co myślicie o półzacisku?

Obroża do szybkiego zatrzymania / opanowania suni nawet w domu...., Pikusia to nieobyte chamidełko hhi, szybka, zwinna, ciekawska, wszędzie jej pełno. Nie bardzo umie zachować się w domu i czasami trzeba przytrzymać. Przyda się też na krótki spacer w nosidełku.

Na dłuższe spacery - wózek i tu też można prowadzić na obroży - trzeba sprawdzić jak sunia zareaguje na wózek i w jakim tempie będzie się poruszała. Wyjdzie w praniu czy wystarczy obroża czy potrzebne będą szelki.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ta obroża jest za szeroka wg.mnie.Wszelkie klamry metalowe wycierają sierść i do tego np.w zimę chłodzą.Moje psiaki zawsze miały z plastikami i chodziły kupę lat nie ściągane nigdy jedynie do kąpieli.

Mam takie nowe nową mogę podesłać.Obwód szyi 33-50cm.;35-50cm;25-40cm.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Anula napisał:

Ta obroża jest za szeroka wg.mnie.Wszelkie klamry metalowe wycierają sierść i do tego np.w zimę chłodzą.Moje psiaki zawsze miały z plastikami i chodziły kupę lat nie ściągane nigdy jedynie do kąpieli.

Mam takie nowe nową mogę podesłać.Obwód szyi 33-50cm.;35-50cm;25-40cm.

Wielkie dzięki...ale za małe na niunię.

Mierzyłam, obroża 47cm jest na styk / poddusza

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

To może Rogza? Dałam fajną nówkę Iwonce na bazarek albo na spacery na Paluchu, mogłaby wysłać (zwrot kosztów poczty), ale ona półzacisk. Asia, Molly, co myślicie o półzacisku?

Ja używam tylko półzaciskowych. Rogzy są niezniszczalne.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Anula napisał:

Ta obroża jest za szeroka wg.mnie.Wszelkie klamry metalowe wycierają sierść i do tego np.w zimę chłodzą.Moje psiaki zawsze miały z plastikami i chodziły kupę lat nie ściągane nigdy jedynie do kąpieli.

 

Właśnie chodzi o to, że w tej obroży nie ma styku konstrukcji/regulacji z psem. Przy psie jest tylko materiał, reszta idzie w tunelach, albo jest na zewnątrz. No ale jak za szeroka, to i tak nie ma o czym mówić, ja szukałam szerokiej właśnie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...