Jump to content
Dogomania

Lula - młodziutka czarna sunia - przegubowiec na krótkich łapkach już w DS


Ewa Marta

Recommended Posts

Byłam wczoraj u maleńkiej. Zaniosłam smakołyki, które maja pomóc w nauce przywoływania i posłuszeństwa. 

Maleńka jest czarująca, rozemocjonowana, rozbawiona i szczęśliwa. Apetyt jeszcze nienajlepszy, ale najważniejsze, że coś je. 

Niestety nie chce spac na kołderce, którą ode mnie dostała. Szukamy taniego małego posłanka z rantami, bo takie właśnie sobie upodobała u Marty, ale to posłanko jej drugiej suni. Poszukam dzisiaj na allegro i zamówię.

 

 

Maleńka dostała dofinansowanie - 200 zł od Małgosi i Rafała. Bardzo serdecznie dziękujemy!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam legowisko dla malucha. Troszkę większe, bo Lula lubi rozciągnąć się cała na posłanku. Jak znajdzie się domek dla niej, pojedzie ze swoim posłankiem:)

Kupione przedmioty

  LEGOWISKO kojec dla psa kota MOLLY r. L+ gratis
1 sztuka
42,90 zł

Sposób dostawy

 
Kurier GLS 13,00 zł
     
  RAZEM
55,90 zł

 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Bardzo szybko zdobyła zaufanie Opiekunki skoro na spacerze chodzi bez smyczy.

Śliczna mała, oby długo nie czekała na dom.

Ona bardzo się pilnuje albo nóg Marty, albo Saszy. Zawołana, natychmiast się odwraca. Ale puszczana jest tylko na bezpiecznym terenie, gdzie na 100% wiadomo, że nie jeżdżą samochody i gdzie nie poleci w krzaki. 

Link to comment
Share on other sites

To dobrze, że się pilnuje. Pewnie to wiecie, ale dobrze jest zrobić porządny trening tzw przywołania awaryjnego na gwizdek, bo jak Lula poczuje się pewnie może zacząć kombinować. Mam gdzieś zapisane artykuły jak to przywołąnie porządnie przepracować (zaczyna się od podawania porcji karmy z ręki na każdy gwizd - czyli gwizd/smakołyk, gwizd/samkołyk i to należy powtórzyć minimum 100x, potem w niewielkiej odległości w domu, potem z drugiego pokoju itd.), mnie osobiście te porady bardzo pomogły i chociaż nie noszę teraz gwizdka (nie ćwiczyłam przez parę lat), to jednak psa w ten sposób nauczyłam pilnowania się i meldowania, jeżeli znajdzie coś atrakcyjnego (pyta o zgodę czy może).

Lula jest przesłodka, cieszę się że Lula to Lula, podoba mi się to imię :-)

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tyś(ka) napisał:

To dobrze, że się pilnuje. Pewnie to wiecie, ale dobrze jest zrobić porządny trening tzw przywołania awaryjnego na gwizdek, bo jak Lula poczuje się pewnie może zacząć kombinować. Mam gdzieś zapisane artykuły jak to przywołąnie porządnie przepracować (zaczyna się od podawania porcji karmy z ręki na każdy gwizd - czyli gwizd/smakołyk, gwizd/samkołyk i to należy powtórzyć minimum 100x, potem w niewielkiej odległości w domu, potem z drugiego pokoju itd.), mnie osobiście te porady bardzo pomogły i chociaż nie noszę teraz gwizdka (nie ćwiczyłam przez parę lat), to jednak psa w ten sposób nauczyłam pilnowania się i meldowania, jeżeli znajdzie coś atrakcyjnego (pyta o zgodę czy może).

Lula jest przesłodka, cieszę się że Lula to Lula, podoba mi się to imię :-)

O kochana, to ja bardzo poproszę linki do artykułów. Marta uczy ja przywoływania na wołanie i od razu dostaje smaczka ipochwałę, ale ja chętnie popracuję z gwizdkiem z Figuszką. Mały łobuziak potrafi ruszyć tak błuskawicznie za wiewiórką, że trzeba ostro krzyknąć żeby ją zatrzymać. Gwizdek byłby chyba lepszy:)

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

O kochana, to ja bardzo poproszę linki do artykułów. Marta uczy ja przywoływania na wołanie i od razu dostaje smaczka ipochwałę, ale ja chętnie popracuję z gwizdkiem z Figuszką. Mały łobuziak potrafi ruszyć tak błuskawicznie za wiewiórką, że trzeba ostro krzyknąć żeby ją zatrzymać. Gwizdek byłby chyba lepszy:)

 

Jeden, wg mnie najbardziej przydatny artykuł (razem z filmikami poglądowymi) zniknął z internetu, ale jeszcze podsyłam pozostałe (polecam też książkę: "Aria, do mnie" J. Gałuszki)
http://www.olimpia.net.pl/uploads/5/5/0/4/5504163/artyku_-_przywoanie_awaryjne_z_uyciem_gwizdka.pdf
http://www.szkoleniepsow.fora.pl/nauka-przychodzenia-na-komende,113/przywolanie-na-gwizdek,3181.html
http://www.dogfield.pl/images/stories/linki/przywolanie-awaryjne-na-gwizdek.pdf
https://piesologia.pl/przywoanie-awaryjne-czyli-co-zrobic-by/
 

Powodzenia :) Warto, naprawdę warto przerobić porządnie każdy etap, mimo że jest to żmudne.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...