Jump to content
Dogomania

Rozmnaża i szkoli psy tosa inu do walk - makabra w podzelowskiej wsi


Nicol

Recommended Posts

Ja nawet założyłam wątek w tej sprawie - został zamknięty, bo jak się okazało zdublowałam ten już istniejący. Umieściła w nim film, który jest też na YouTube. Nie wiem, ale słyszałam że Policja umorzyła śledztwo?
Nie wiem, jak to jest możliwe, że coś takiego w ogóle się stało! Dobrze, piszmy petycje, wysyłajmy, nagłaśniajmy!!!! To się musi w końcu jakoś rozwiązać. Jakiś czas temu 2 amstafy staranowały w Krakowie ogrodzenie i rzuciły się na kobietę przechodząca obok ze swoimi psami. Psy nie przeżyły, a kobieta uciekła tylko dlatego że jej podopieczni bronili się - bez skutku. W Krakowie ponoć do tej pory zarejestrowane są 3 amstafy!!! To wszystko jeden i ten sam temat - ludzie, którzy wykorzystują zwierzęta, hodują bez zezwoleń, rozbudzają ich agresje. Tak, niech dalej spisują ludzi za spuszczone jamniki ze smyczy........bo do takiego z agresywnym psem żaden stróż prawa nie podejdzie. To link do założonego przez mnie wątku.

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f109/makabra-w-prywatnej-hodowli-psow-material-z-ktoregos-serwisu-informacyjnego-tv-134320/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nawet nie wląnczylam tego filmu:(wystarczy mi to co jest napisane.A gdzie to wogole sie dzieje??Jakie wojewodztwo?
Te psy powinny tak zrobic ale z tym człowiekiem co je trzyma.
Otakich rzeczach powinno być głośno !!!!!!!!Żeby sie wreszcie obudzili !!!!!wrrrrrrrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Black]Witam. Jestem mieszkanką Zelowa i kilka miesięcy temu, ten facet zaczepił mnie na ulicy, gdy byłam ze swoim psem na spacerze (Pit bull) zaczął mnie wypytywać ile dałam za tego pięknego Amstafa i gdzie jeżdżę z nim na wystawy, bo jeszcze nas nie widział itd...
Stwierdził, że hodował przez 17 lat Amstafy i mój pies jest na pewno Amstafem, sprawiał wrażenie najnormalniejszego faceta, który rzeczywiście się zna na psach i ich hodowli, polecał mi różne preparaty itd...
Uskarżał się, że przyjechał na Policje do Zelowa, ponieważ rzekomo sąsiedzi otruli mu ponad 30 psów i czeka, aby złożyć zeznania w tej sprawie...
Pokazywał mi również zdjęcia szczeniąt Tosa Inu zrobione były widać u fotografa, psy przepiękne, zadbane i wyglądające na zdrowe.
Mówił również, że sprzedaje psy za granice, głównie do Niemiec.

Po obejrzeniu reportażu i artykułów w internecie po prostu skojarzyłam faceta.
To co zobaczyłam mnie przerosło:angryy:

czytając 1 z artykułów zastanawia mnie podejście Pana Burmistrza cyt:
"
[/COLOR] [U][B][COLOR=Black]Sławomir Malinowski, burmistrz Zelowa, twierdzi, że ma związane ręce i nie ma uprawnień do przeprowadzenia kontroli czy odebrania właścicielowi zwierząt.[/COLOR][/B][/U]
[COLOR=Black][U][B]- Nie możemy wejść siłą na czyjąś posesję czy sprawdzać co, kto ma na własnym podwórku, bo obowiązuje nas określone postępowanie administracyjne - mówi Sławomir Malinowski."
"W tej chwili nie stwierdzono tak do końca, czy jest to rasa niebezpieczna, bo jeśli te psy są mieszane, to do takich ras nie są zaliczane - mówi burmistrz Malinowski. - Gdybym uległ sugestiom lekarza weterynarii, to mógłbym działać niezgodnie z obowiązującym prawem."[/B][/U]

Teraz, to ja nie wiem czy ja źle rozumuję Ustawę o Ochronie Zwierząt, która wyraźnie mówi:
[/COLOR] [U][B][COLOR=Black]Art. 7.[/COLOR][/B][/U]
[COLOR=Black][U][B]1. Zwierzę, które jest rażąco zaniedbywane lub okrutnie traktowane, może być odebrane, czasowo lub na stałe, właścicielowi bądź innej utrzymującej je osobie, na podstawie decyzji wójta (burmistrza, prezydenta miasta) podjętej z urzędu lub na wniosek organu Policji, lekarza weterynarii, albo inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub upoważnionego przedstawiciela innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania i przekazane do schroniska dla zwierząt albo pod opiekę innej osoby lub instytucji.
2. Decyzja, o której mowa w ust. 1, podlega natychmiastowemu wykonaniu.
3. W przypadkach nie cierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu, policjant, a także inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub upoważniony przedstawiciel innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania może odebrać mu zwierzę, zawiadamiając o tym niezwłocznie wójta (burmistrza, prezydenta miasta), celem podjęcia przez ten organ decyzji w przedmiocie odebrania zwierzęcia.
4. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 i 3, kosztami transportu, utrzymania i koniecznego leczenia zwierzęcia, obciąża się jego dotychczasowego właściciela lub opiekuna.
5. Do należności z tytułu kosztów określonych w ust. 4, stosuje się przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
6. Jeżeli zwierzę zostało odebrane z powodu rażącego zaniedbywania go lub okrutnego traktowania przez właściciela lub przez inną osobę za przyzwoleniem właściciela, z dniem uprawomocnienia się decyzji o odebraniu, wygasa jego prawo własności do tego zwierzęcia i staje się ono własnością gminy. W takim przypadku wójt (burmistrz, prezydent miasta) rozporządza zwierzęciem stosownie do okoliczności, w szczególności oddaje je do schroniska, sprzedaje lub nieodpłatnie przekazuje na własność odpowiedniej osobie albo instytucji.[/B][/U]


W zasadzie, po wypowiedzi Burmistrza mając Pit bulla, bez rodowodu mogę chodzić z nim po ulicach bez kagańca? W końcu w świetle prawa jest zwykłym kundelkiem:crazyeye:.


Czy ktoś ktoś jest w stanie jakoś pomóc lub podpowiedzieć, co dalej można w tej sprawie zrobić?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sladka']
1. Nie wiem, ale słyszałam że Policja umorzyła śledztwo?
2. Tak, niech dalej spisują ludzi za spuszczone jamniki ze smyczy........bo do takiego z agresywnym psem żaden stróż prawa nie podejdzie.
[/quote]
ad.1 Widzę koleżanko, że dysponujesz fundamentalna wiedzą w dziedzinie prawa oraz masz dostęp do akt postępowania :crazyeye: :p
ad.2 Patrz ad. 1 a także z tego co wiem to ci funkcjusze posiadają coś takiego jak 9mm Para, które jest mocniejsze od każdego agresywnego psa, więc dlaczego mieli by się bać ? ;)

Ps. Ludzie wiem, że motają wami emocję po obejrzeniu materiału (mną również), ale zamieszczanie rozhisteryzowanych wypowiedzi ukazuję tylko brak wiedzy i pieniactwo z waszej strony (sladka bez obrazy). Może lepiej pomyśleć co ja mogę zrobić, żeby temu zapobiec bądź to zmienić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mist']ad.1 Widzę koleżanko, że dysponujesz fundamentalna wiedzą w dziedzinie prawa oraz masz dostęp do akt postępowania :crazyeye: :p
ad.2 Patrz ad. 1 a także z tego co wiem to ci funkcjusze posiadają coś takiego jak 9mm Para, które jest mocniejsze od każdego agresywnego psa, więc dlaczego mieli by się bać ? ;)

Ps. Ludzie wiem, że motają wami emocję po obejrzeniu materiału (mną również), ale zamieszczanie rozhisteryzowanych wypowiedzi ukazuję tylko brak wiedzy i pieniactwo z waszej strony (sladka bez obrazy). Może lepiej pomyśleć co ja mogę zrobić, żeby temu zapobiec bądź to zmienić.[/quote]


Pierwszy post , to bardzo ciekawe , że właśnie taki ..... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sladka']Napisał [B]mist[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f936/rozmnaza-szkoli-psy-tosa-inu-do-walk-makabra-w-podzelowskiej-wsi-134201-post12037663/#post12037663"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]ad.1 Widzę koleżanko, że dysponujesz fundamentalna wiedzą w dziedzinie prawa oraz masz dostęp do akt postępowania :crazyeye: :p[/I]
[I]ad.2 Patrz ad. 1 a także z tego co wiem to ci funkcjusze posiadają coś takiego jak 9mm Para, które jest mocniejsze od każdego agresywnego psa, więc dlaczego mieli by się bać ? ;-)[/I]

[I]Ps. Ludzie wiem, że motają wami emocję po obejrzeniu materiału (mną również), ale zamieszczanie rozhisteryzowanych wypowiedzi ukazuję tylko brak wiedzy i pieniactwo z waszej strony (sladka bez obrazy). Może lepiej pomyśleć co ja mogę zrobić, żeby temu zapobiec bądź to zmienić.[/I]


[B]mist[/B]- od kiedy ja jestem Twoją koleżanką? I na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem rozhisteryzowana? A Ty masz dostęp do akt sprawy? Co za bzdurny zarzut! Wyraźnie napisałam w poście, że sprawę znam z [B]relacji[/B]. Ten wątek istnieje dużo dłużej (niż założony przeze mnie) i wypowiedzi osób w nim powinny dać do myślenia osobom takim jak Ty - że jednak Policja nic nie robi, nie zależnie od tego co ma w kieszeniach! Ty widzę zamiast skupić się na ratowaniu zwierząt (jak to zaznaczyłeś/łaś w swoim poście) skupiasz się na atakowaniu innych osób na forum. No gratulacje!! A wypowiedzi, czy tez klikanie na forum służą znalezieniu rozwiązań, ale równiez wyrazeniu emocji![/quote]



Dodałabym Sladka jeszcze pytanie , o kompetencje , co do oceny stanu psychicznego innych - [B]BEZ BADANIA[/B] ;):evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:




A tu też emocje ....
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/nefretette-lysy-szkielet-134613/#post12050538[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Napisał [B]mist[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f936/rozmnaza-szkoli-psy-tosa-inu-do-walk-makabra-w-podzelowskiej-wsi-134201-post12037663/#post12037663"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]ad.1 Widzę koleżanko, że dysponujesz fundamentalna wiedzą w dziedzinie prawa oraz masz dostęp do akt postępowania :crazyeye: :p
ad.2 Patrz ad. 1 a także z tego co wiem to ci funkcjusze posiadają coś takiego jak 9mm Para, które jest mocniejsze od każdego agresywnego psa, więc dlaczego mieli by się bać ? ;-)

Ps. Ludzie wiem, że motają wami emocję po obejrzeniu materiału (mną również), ale zamieszczanie rozhisteryzowanych wypowiedzi ukazuję tylko brak wiedzy i pieniactwo z waszej strony (sladka bez obrazy). Może lepiej pomyśleć co ja mogę zrobić, żeby temu zapobiec bądź to zmienić.[/I]

[B]
mist[/B]- od kiedy ja jestem Twoją koleżanką? I na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem rozhisteryzowana? A Ty masz dostęp do akt sprawy? Co za bzdurny zarzut! Wyraźnie napisałam w poście, że sprawę znam z [B]relacji[/B]. Ten wątek istnieje dużo dłużej (niż założony przeze mnie) i wypowiedzi osób w nim powinny dać do myślenia osobom takim jak Ty - że jednak Policja nic nie robi, nie zależnie od tego co ma w kieszeniach! Ty widzę zamiast skupić się na ratowaniu zwierząt (jak to zaznaczyłeś/łaś w swoim poście) skupiasz się na atakowaniu innych osób na forum. No gratulacje!! A wypowiedzi, czy tez klikanie na forum służą znalezieniu rozwiązań, ale równiez wyrazeniu emocji!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']jesli bedzie jakis sensowny plan poza klikaniem to chetnie sie przylacze -[B]argumenty cytowane jako slowa burmistrza wydaja sie oburzajace[/B][/quote]

Owszem argumenty Pana Burmistrza Zelowa są oburzające, ale były one wypowiedziane na łamach artykułu, do którego nie mogę podać linku, bo chyba mam za mało postów, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: Nasze miasto Opole- hodowla- Kuźnica


Ponawiam moje zapytanie:[COLOR=Lime][B] [COLOR=Lime]Czy ktoś jest w stanie jakoś pomóc lub podpowiedzieć, co można zrobić dalej w tej sprawie?[/COLOR][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Gdyzie sa organizacje prozwierzece???????????????
tam u tych przestepcow hodowlanych narusza sie podstawowe prawa ochrony zwierzat.tam psy cierpia ,sa ponizane,zagryzane,uzywane jako narzedzie do walk i usmiercania innych zywych istot.A to podlega karze ,czy nie?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

W czym pomoc?gdzie mozna zatelefonowac,kto moze pomoc,kto jest kompetentny i decyduje?

W ksiazce pisze ,ze Tosa Inu ,wcale nie sa niebezpiecznymi psami!!
Sa one zrownowazone,temperamentne,czujne,posiadaja opiekunczy instynkt,bardzo socjalne,ale nie sa OSTRE,AGRESYWNE!
co to za latke wsiowi biednym psom daja?
Poza tym Tosa inu to mieszaniec angielskiego buldoga,bernardyna,niemieckiego dogga,i mastiffa.
To jak z tej mieszanki moga byc agresywne ipsy.Ludzie sa wstretni ,ze czynia z psow bestie!:mad::mad:
Te psy nalezy jak najszybciej zabrac,agresywne uspic,a socjalne adoptowac do osob odpowiedzialnych majace doswiadczenie z duzymi rasami.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Może nie były agresywne, ale po ostrej selekcji na tę cechę i odpowiednich "treningach" to już trudno powiedzieć czy ciągle nie są. Może nie dla ludzi, ale dla innych zwierząt raczej na pewno.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeśli jakaś organizacja szykuje interwencje tylko nie chce tego ujawnić publicznie to niech się pospieszy bo każdy dzień to życie kolejnych psów. Może napisać do autorów reportażu żeby sprawdzili czy coś się zmieniło po ich akcji? Albo może ktoś z dogo mieszka niedaleko i może tam pojechać i sprawdzić?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Astaroth-kazdy pies zle traktowany ,izolowany od ludzi czy innych zwierzat stanie sie psem agresywnym.Sa rasy psow czy mieszanki co powinny dostac sie w opieke doswiadczonych odpowiedzialnych ludzi.Bronia tych psow-Tosa jest sila,i brak odczowania bolu.To co wykorzystane jest przez przestepcowi .psy potrzebuja konsekwentne wychowanie,kontak z innymi psami.Tosa charakteryzuja sie cierpliwoscia,sa zrownowazone,temperamentne,socjalne,Posiadaja instynkt opiekunczy,NIE sa ostymi psami,ale sa pewne siebie z tytulu sily i braku odczuwania bolu.

Ratujmy te sliczne psy z lap tych zwyrodnialcow:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Molosy sa powiadomione, jak najbardziej. To ja założyłam wątek. Przepraszam, że za wiele nie piszemy, ale p.Zakrzewski śledzi wątki na necie i jest zawsze o krok przed nami. Niestety Burmistrz nie widzi podstaw do odebrania mu psów, i to jest w tym wszystkim najgorsze :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Moze my poznanianki cos zdzialamy?
Prosze o telefon do burmistrza tego miasta.tak nie moze byc zeby niewinny psy byly ozmnyzane do niegodziwych celow,byly zagryzane,,zatruwane,czy trzymanr w koszmarnych miejscach to skandal,:angryy: Gdyze sa wladze ,weterynaria ,milosnicy zwierzat z tamtych regionow???????:shake:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B]Urząd Miejski w Zelowie
ul. Żeromskiego 28
97-425 Zelów
[/B][/CENTER]

[B]Telefony:[/B]
0-44 634 10 00
0-44 6341 10 03
FAX 0-44 634 13 41
e-mail[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]


[B]Władze:[/B]

Burmistrz Zelowa[B]Sławomir Malinowski [/B]Zastępca Burmistrza Zelowa[B]Kazimierz Hudzik [/B]Sekretarz Miasta[B]Helena Król-Wiśniewska [/B]Skarbnik Miasta[B]Zofia Jurkiewicz [/B]


[B]Godziny urzędowania:[/B]
poniedziałek - piątek w godz. [B][COLOR=#0000ff]7:30 - 15:30[/COLOR][/B]
(w soboty urząd nieczynny)

[B]Przyjęcia interesantów:[/B]
Burmistrz - środa w godz. [B][COLOR=#0000ff]10:00 - 16:00[/COLOR][/B]
Przewodniczący Rady Miejskiej - środa w godz. [B][COLOR=#0000ff]14:00 - 16:00



JESTEM Z ZELOWA, I Z NAJWIĘKSZĄ OCHOTA POMOGĘ, TYLKO SZCZERZE PISZĄC NIE MAM POJĘCIA CO MOGĘ ZROBIĆ W TEJ SPRAWIE, JAK RÓWNIEŻ NIE MAM POJĘCIA GDZIE JEST MIEJSCOWOŚĆ KUŹNICA. SZUKAŁAM NA MAPACH I NIGDZIE NIE ZNALAZŁAM:(
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...