Jump to content
Dogomania

Saba i Olly w DS po pobycie w szczęśliwym BDT u Jaagi.Wspólny wątek Saby i Olliego.


Recommended Posts

Dzisiejsze wieści d Jaaga:

Saba ładnie się aklimatyzuje, już bawi się nawet z Ciapciakiem:)

O pierwszego dnia pilnuje "swoich" i obszczekuje ludzi za ogrodzeniem, nie gania już kur.

Do domu Jagna zabiera ją tylko na noc, bo tak sunia woli być na zewnątrz.

Jest bardzo spokojna i zrównoważona.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

Dziękuję bardzo, juz wysłałam:)

Proszę bardzo:)

Widzieć Sabę na spacerze - coś wspaniałego!
Moim niewprawnym okiem (może Sowa zagląda to zaprzeczy albo potwierdzi), Saba ma w sobie geny owczarka niemieckiego, ale starego typu... :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tola napisał:

Dzisiejsze wieści d Jaaga:

Saba ładnie się aklimatyzuje, już bawi się nawet z Ciapciakiem:)

O pierwszego dnia pilnuje "swoich" i obszczekuje ludzi za ogrodzeniem, nie gania już kur.

Do domu Jagna zabiera ją tylko na noc, bo tak sunia woli być na zewnątrz.

Jest bardzo spokojna i zrównoważona.

Wow, pięknie się aklimatyzuje i zaczyna stosować do zasad. PIĘKNIE :)

Pewnie jej gorąco jest w domu - przez tyle lat w schronisku, stworzyła sobie pewnie niezłą okrywę włosową.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za obecność na wątku i wspieranie Saby.

Saba rzeczywiście wtopiła się praktycznie w stado. Nie odstaje ani na krok. Wieczorami czy w deszcz już sama wchodzi do domu, zaakceptowała swoje legowisko. Nie jest wylewna, jak chce dotyku, to podchodzi i czeka, żeby ją pogłaskać. W domu już zachowuje czystość. Najbardziej cieszy ją kontakt z przyrodą, rano wychodzi już przed szóstą.

Nie wiem, czy widzicie, ale na ostatnich zdjęciach jest też Olly. Taki fajny psiak, a teraz  nie ma już żadnego zainteresowania z ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.05.2018 o 11:28, Tyś(ka) napisał:

Jaaga, wiem że jesteś zapracowana pewnie, ale jeżeli udałoby Ci się jeszcze dorobić parę zdjęć Olliemu... byłoby super. :)

Ja Ollusia widziałam na fb, dziwię się że i tam ma mało udostępnień.

Olly ma dwie sesje i naprawdę sporo zdjęć. Ma zbliżenia, fotki całej sylwetki, z kotami, na spacerze, w domu. Wątpię, czy wyszłyby mi ładniejsze. Jak będę jakieś fajne mieć, to oczywiście wstawię.

Kiedy wyglądał jak ledwo żywy staruszek w schronisku, to ludzie nim się interesowali. Jak okazał się 5 letnim psem, bezpiecznym w domu, to już nawet nikt go nie chciał udostepniać na FB. Wstawiałam go na różne grupy.

Chciałam potwierdzić otrzymanie karmy dla Saby, bardzo dziekuję.

Tak sobie myślę, że może zmienić wątek na ich spólny? Może byłoby łatwiej, gdyby informacje i zdjecia obojga były razem?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł ze wspólnym wątkiem.
Ja, przyznam szczerze, link do Ollusiowego FB przeoczyłam... gdzieś w jakiejś grupie mi mignął, ale teraz nie przypomnę sobie w której. To samo ze zdjęciami - byłoby łatwiej, jakby były zebrane w jeden post i np. na pierwszej stronie była adnotacja, że psiak ma zdjęcia na tej i tej stronie.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Olly ma dwie sesje i naprawdę sporo zdjęć. Ma zbliżenia, fotki całej sylwetki, z kotami, na spacerze, w domu. Wątpię, czy wyszłyby mi ładniejsze. Jak będę jakieś fajne mieć, to oczywiście wstawię.

Kiedy wyglądał jak ledwo żywy staruszek w schronisku, to ludzie nim się interesowali. Jak okazał się 5 letnim psem, bezpiecznym w domu, to już nawet nikt go nie chciał udostepniać na FB. Wstawiałam go na różne grupy.

Chciałam potwierdzić otrzymanie karmy dla Saby, bardzo dziekuję.

Tak sobie myślę, że może zmienić wątek na ich spólny? Może byłoby łatwiej, gdyby informacje i zdjecia obojga były razem?

Jestem jak najbardziej za, jak tylko znajdę chwilkę to postaram się prenieść zdjęcia Ollika na 1 strone i wtedy poproszę Jo37 o zmainę tytułu wątku.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2018 o 09:09, Jaaga napisał:

Tak sobie myślę, że może zmienić wątek na ich spólny? Może byłoby łatwiej, gdyby informacje i zdjecia obojga były razem?

Ollik z zamojskiego schroniska, który też jest w BDT u Jagny

DSC09448 (1).JPG

DSC09456 (1).JPG

DSC09611 (1).JPG

DSC09625 (1).JPG

DSC09644 (1).JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I informacje Jagny o Olliku (wszystko z wątku zamojskiego)

Olly może  jak najbardziej mieszkać w mieście. Niczego się nie boi,nie panikuje. Początkowo był ze ną w Katowicach, na smyczy dobrze chodzi, załatwia się bez problemu wyłącznie na spacerach. Do obcych jest dobrze nastawiony, do innych psów jesli ciągnie, to tylko żeby się przywitać, zero agresji czy dominacji. W domu jest niezwykle cichy. Teraz mieszkamy na wsi, więc ma inne warunki, na zewnątrz chodzi luzem, jednak w większości przypadków jest bardzo towarzyski do klientów, szczególnie, kobiet i dzieci. Dzieci uwielbia. Odprowadza gości do do samochodu. Olly wymaga diety bezzbożowej, uczulił się pewnie po latach na gotowanej pszenicy w schronisku. Niestety, w naszych warunkach raczej jest niemożliwe utrzymanie go wyłacznie na takim jedzeniu, bo ledwo postawię jedzenie innym psom, to Olly pierwszy wyjada im z misek, a potem swojej karmy już nie chce. Dziś weźmiemy go na badanie krwi, to więcej bedę wiedzieć. barankowate włosy najlepiej strzyc na krótko, ale czasowo nie dałam rady tego zrobić. Od spodu, przy skórze jego sierść ma często srebrny kolor, co sprawia wrażenie, jakby miał przełysienia, szczególnie pod tym czekoladowym. Olly dostaje olej i drożdże piwne do jedzenia. Jego karmy to N&D dynia, dorsz, pomarańcza, Wolf of Wilderness i Lukullus Veggie. Początkowo nie chciał suchej karmy, teraz zjada ja bez problemu. Posiada komplet szczepień, jest odrobaczony.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...