Jump to content
Dogomania

nienormalne przepisy


Marta Chmielewska

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W 100% zgadzam sie z tym zeby wyprowadzac WSZYSTKIE psy na smyczy ale jest ALBO ALBO czyli albo smycz albo bez smyczy ale w kagancu. No ale nie smycz I kaganiec... a tak apropo to dzieki pewnemu "madremu" wlascicielowi ktory spuszczal swojego 50 kilogramowego pupilka bez kagańca , moj pies otarł sie o smierc , choc wcale nie byl taki maly (Seter Angielski). No i co z tego ze wlasciciel powie :" zaplace za leczenie, nie ma sie czym martwic". Bullshit ! co mi po kasie jak moglam stracic psa :-?

Link to comment
Share on other sites

W 100% zgadzam sie z tym zeby wyprowadzac WSZYSTKIE psy na smyczy ale jest ALBO ALBO czyli albo smycz albo bez smyczy ale w kagancu. No ale nie smycz I kaganiec... a tak apropo to dzieki pewnemu "madremu" wlascicielowi ktory spuszczal swojego 50 kilogramowego pupilka bez kagańca , moj pies otarł sie o smierc , choc wcale nie byl taki maly (Seter Angielski). No i co z tego ze wlasciciel powie :" zaplace za leczenie, nie ma sie czym martwic". Bullshit ! co mi po kasie jak moglam stracic psa :-?

tak się tłumaczył jak pewna znajoma pani, która w czasie gołoledzi nie sypała chodnika przed swoim domem (domek jednorodzinny więc ona powinna dbać o antyśliskość) - "nie sypię bo się nosi do domu, ale się ubezpieczyłam od odpowiedzialności cywilnej " :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przepraszam Was, ze odswiezam taki stary post ale zagladam tu rzadko a chce dorzucic pare slow ...

Przede wszystkim ogromnie mnie dziwi, ze psiarz psiarzowi wrogiem .... zamiast sie wspierac w tej nagonce na wlascicieli psow to ludzie jeszcze wzajemnie najezdzaja na siebie albo wypisuje na forum np. szczeniak podbiegl, a pani tlumaczy, ze chcial sie tylko bawic, tylko przemily szczeniak uratowal ta kobiete przed uduszeniem - czy cos w te klocki ... powiem tak - mnie osobiscie nie denerwuja psy, a tym bardziej szczenieta biegajace luzem .... denerwuja mnie wlascicele agresywnych psow, ktorzy uwazaja ze ich powodu wszystkie psy maja zostac pozbawione radosci spacerow ... bo co to na spacer na smyczy? Szczeniaki zawsze podbiegaja taka ich natura... Dorosly pies probujacy atakowac szczenieta to juz jest naprawde cos nie tak.

Ja aktualnie nie mam psa - ale chodze z Kenzo jak jestemm u rodzicow. Kenzo dojrzal i troche sprawia problemy tzn jest wlasnie agresywny wobec psow( ale wylacznie jak jest na smyczy). Ale to wcale nie znaczy, ze uwazam, ze wszystkie przyjazne i male psy maja byc na smyczach bo ja ide ... to moj problem bo moj pies zachowuje sie niewlasciwie ...to ja musze z tym walczyc ...

Ok w miejscach publicznych jest na smyczy i w kagancu albo w haltiku i na smyczy. Tzn w miescie, na osiedlu itd. Biega w lasku. Ale tam biega bez smyczy i kaganca. Bo jak niby ma aportowac w kagancu? Moze mi to ktos objasnic? Ma haltik, ktory udaje kaganiec i uspokaja ludzi. W weekndy jak sa spacerowicze z dziecmi, idzie na smyczy i jest spuszczany na 2-3 rundy z pileczka jak znajde puste miejsce.

Wiecie co - jak pies ma byc caly czas na smyczy i w kagancu to juz wole zakaz posadania psow. Takie zwierze nie jest w stanie zazyc odpowiedniej ilosci ruchu, jest niewybiegane, znudzone i nieszczesliwe. Nie kazdy ma posesje, gdzie moze pobawic sie z psem pilka, latajacym talerzem, poustawiac przeszkody do agility... Taki pies meczy sie i zamecza domownikow, probujac wyzyc sie w domu...

Link to comment
Share on other sites

Moja sunieczka jest bardzo przyjazna i jestem pewna, że nie zrobi krzywdy ani człowiekowi ani innemu zwierzęciu. Dzisiaj rozmawiałam ze znajomymi policjantami i oni uważają, że każdy pies powinien chodzić na smyczy i w kagańcu (a przynajmniej w miejscach publicznych- tam gdzie są ludzie). Powiedzieli, że psa wolno puszczać luzem tylko w miejscach gdzie wogóle nie ma ludzi i że dotyczy to także szczeniaków. Trochę się z nimi sprzeczałam, że albo smycz albo kaganiec, ale jeden się uparł i powiedział, że i smycz i kaganiec i do tego torebeczka na odchody.
Mojemu znajomemu chcieli ostatnio wlepić mandat 250zł za labka bez smyczy mimo że jest zupełnie niegroźny i przemiły. Ledwo się mu upiekło, ale powiedzieli, że ostatni raz mu darują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...