Jump to content
Dogomania

LUNA zostaje w DT na zawsze !!!!


lavinia

Recommended Posts

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Diuna B.']A mnie się wydaje ,że te zmiany skórne są typowe przy niedoczynności tarczycy; moja sucz tak ma leczę ją już od roku.[/quote]

Też tak myślę, że albo niedoczynność tarczycy albo zespół cushinga, tym bardziej, że już Maupa4 napisała, że ma niski poziom hormonów tarczycy, a zaprzęgowce należą do grupy ryzyka.
Trzeba by zrobić test hamowania, żeby wykluczyć lub potwierdzić cushinga.

Link to comment
Share on other sites

widzę że parę osób już tu zajrzało ;) dzięki że jesteście tu razem z nami ;)
[B] agata_lodz :loveu:Alex78[/B][B] :loveu: jak możecie to dajcie znać innym ;)
lavinia[/B] myślę że trzeba zmienić tytuł że sunia potrzebuje pomocy finansowej i oczywiście bardzo dobrego dt które zajmie się nią po wyjściu z kliniki ;)
zrobię jej wątek na malamutach ;) tam dużo mi dziewczyny pomagają ;)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ponownie!
Przelałam właśnie 80 zł - jutro pieniążki powinny być zaksięgowane. Postaram się coś dorzucić pod koniec tygodnia gdyż teraz ciężko mi stwierdzić czy uda mi się nie wyzerować konta przed wypłatą :)

Trzeba troszkę chyba poogłaszać Lunę i zbiórkę pieniędzy na jej leczenie bo koszty będą niemałe. Serce mi pęka na sam widok tego łysawego ogonka :(

Nie wstydźcie się przelać chociaż 10 zł :)

Pozdrawiam,
Agata

Link to comment
Share on other sites

[B]agata_lodz -[/B] dziękujemy.

Dziś wyniki badań "skórnych" ale pewnie tak koło południa.
Lekarz prowadząct Lunę ma dyżur od godziny 15.00 ... więcej będzie wiadomo po rozmowie z lekarzem.


Ja jestem wieczorem w lecznicy - jak wrócę to zdam dokładną relację.

Link to comment
Share on other sites

my mamy zabieg o 15, wiec napewno zabiore Lune na spacerk i obfoce. Dowiem sie co i jak.
Bedziemy wiedzieli jak wyszly zeskrrobiny ale na dokladny wynik bedziemy musieli poczekac, bo to trzeba wyhodowac i niestety to trwa ok 4 tygodni :-(

Czy pati-c z kimkolwiek sie kontaktowala ????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4'][B]agata_lodz -[/B] dziękujemy.

Dziś wyniki badań "skórnych" ale pewnie tak koło południa.
Lekarz prowadząct Lunę ma dyżur od godziny 15.00 ... więcej będzie wiadomo po rozmowie z lekarzem.


Ja jestem wieczorem w lecznicy - jak wrócę to zdam dokładną relację.[/quote]
to czekamy na myślę że lepsze wieści o suni ;)

Link to comment
Share on other sites

Bylam z Luna na spacerku, jest niesamowita :-)
Fotki wstawie wieczorem jak wroce do domu.
W lecznicy sa nia zachwyceni, nie sprawia zadnego problemu :-)

Wyglada faktycznie nieciekawie... probki zeskrobin byly ogladane pod mikroskopem, ale nic nie bylo widac... dzisiaj beda wyniki na pasozyty, ale jak ja bylam to ich jeszcze nie bylo...

Na razie dostaje jakis lek na niedoczynnosc.

Ma bardzo podwyzszone leukocyty, ale to na 99% spowodowane ropomaciczem.

Wydaje mi sie, ze ma 2,5-3 lata. W lecznicy sadza, ze ok 2,5. Zagladalam w paszcze i to nie sa zeby mlodego, tzn. tak mlodego psa... wygladaja na 2,5-3 lata - mam fotki...

Wydawac sie moze, ze ona jest taka mloda, bo jest łysa i dlatego duzo mniejsza i delikatna... ale dodac jej futro, to automatycznie bedzie innym psem :-)

Sunia jest naprawde cudowna, ale co dalej ???

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozmawiałam z lecznicą. Luna jest pieskiem bardzo grzecznym. Musiała być w domu, bo "potrafi się zachować".
W tej chwili podawane jej są antybiotyki w skutek ropomacicza, które było już mocno zaawansowane, i które było operowane w sobotę. Suczka miała robione badania krwi, w których wyszła niedoczynność tarczycy. To może być przyczyną zmian skórnych ale nie musi. Zostały pobrane zeskrobiny i czekamy na wyniki badania ich na obecność pasożytów skóry. Profilaktycznie suczka dostała już leki na nużeńca. Zostanie też odrobaczona i odpchlona.
Jeżeli zmiany skórne są wynikiem niedoczynności tarczycy leczenie to podawanie hormonów tarczycy w tabletkach przez jakiś czas. Potem trzeba ponowić badania i po jakimś czasie (trudno określić po jakim, bo każdy przypadek jest inny) powinno dojść do unormowania się ukł. hormonalnego i nie trzeba już wtedy podawac leków. Jej życie powinno wyglądać zupełnie normalnie. Nie będzie się niczym wyróżniała i może robić to co wszystkie inne SH.
Jeżeli byłaby to nużyca leczenie polega na kilkukrotnym podania preparatu (invermectyna). Czasami lekarze zalecają kąpiele (nie pytałam już o to w jej przypadku ale znam to z innych).
Jeżeli pies jest dobrze odżywiony i ma ogólnie dobrą opiekę to szybko wraca do zdrowia.
Lunka czuje się dobrze ale jest bardzo samotna i pyta kiedy pójdzie do domu ... [IMG]http://forum.stake-out.org/images/smiles/icon_cry.gif[/IMG] [IMG]http://forum.stake-out.org/images/smiles/icon_rolleyes.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Oooo :placz: biedne maleństwo... Powiedzcie Lunce że cioteczki już się zabierają za szukanie jej własnego, super-nowego, lepszego człowieka.

A swoją drogą jakie mamy plany w stosunku do niej? Tydzień ma zostać w szpitalu a później do domku? Tylko do jakiego? Chyba czas się za to zabrać...

Może warto przygotować jej jakieś allegro czy coś. Może jakieś ogłoszenia na mieście, że dziewczynka poszukuje domku i że oferujemy na czas leczenia wsparcie, również finansowe... Nie wiem, nie wiem - jestem nowa i się nie znam, więc może wspólnie przygotujmy jakąś strategię działania.

Co proponujecie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...